Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lut 2015, o 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 67
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
Co sądzicie o Ustawieniach Rodzinnych metodą Berta Hellingera?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2015, o 21:21 
Byłem, podobało mi się. Samo wyjście na środek i opowiedzenie o swoim problemie sporo daje, tylko trzeba wiedzieć, że trzeba chcieć. Jak się nie chce to nic nie pomoże, żadne działanie, jedynie uświadomienie sobie faktu, że się nie chce rozwiązać problem. Wtedy ruszy do przodu, rozwiązanie pojawi się samo. Krok do przodu, krok do tyłu, krok do przodu, krok do tyłu, itd.


  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2015, o 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 67
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
Pozwolę sobie zadać kilka pytań.
1) Czy prowadzący był Polakiem?
2) Czy prawdą jest, że inne osoby z grupy odgrywają role rodziny?
3) Czy bardzo głęboko się "grzebie" w rodzinie?
4) Czy wg. taki sam efekt dało by otworzenie się na innym spotkaniu?
5) Jakie jest Twoje zdanie na temat samego Twórcy?

Jestem szalenie ciekawa Twojego zdania, gdyż pierwsze głosy z jakimi się spotkałam były delikatnie mówiąc nieprzychylne.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 17 lut 2015, o 19:58 
SeksownaSkorpionica napisał(a):
1) Czy prowadzący był Polakiem?
Tak, prowadząca była Polką. Agnieszka Gąsiorkiewicz http://www.hellinger.com.pl/warsztaty-t ... -2010.html

SeksownaSkorpionica napisał(a):
2) Czy prawdą jest, że inne osoby z grupy odgrywają role rodziny?
Tak, prowadzący wybiera reprezentantów konfliktu. Niekoniecznie chodzi tu o ludzi czy o rodzinę. Niektórzy przyszli z konfliktem z pieniędzmi czy nawet względem samego siebie. Na początku bałem się być reprezentantem, bo obawiałem się, że nie będę wiedział, jak reprezentować, ale po pierwszym razie zobaczyłem, że nie trzeba nic się starać, akcja rozgrywa się sama i spodobało się.

SeksownaSkorpionica napisał(a):
3) Czy bardzo głęboko się "grzebie" w rodzinie?
Dość. Niektórzy czują fizycznie bóle związane z np. odrzuceniem, niechcianą ciążą, poronieniem. Prowadzący wtedy pyta, naprowadza na rozwiązanie. Nikt nie czuł się jednak atakowany na prywatność, każdy chętnie dzielił się, prowadziło go zainteresowanie tym co się dzieje. Wszystko po ustawieniu wracało do normy, każdy do siebie.

SeksownaSkorpionica napisał(a):
4) Czy wg. taki sam efekt dało by otworzenie się na innym spotkaniu?
Rozmowa o delikatnych sprawach wymaga poczucia, że druga strona wykaże zrozumienie. Jeśli jest zaufanie, że będzie się zrozumianym to całkiem możliwe, że wydarzy się prawdziwe otworzenie. Jeśli jednak zamiast poczucia, że zostanie się zrozumianym, jest poczucie na potępienie, nie otworzy się, jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ktoś przychodzi po zrozumienie czy zrodzenie, a nie odwrotnie.
Brak zrozumienia drugiej osoby świadczy, że istnieje między nimi głupotka zwana wiarą w oddzielenie. Gdyby brat wiedział, że jest bratem nie byłoby problemu z wzajemnym zrozumieniem. Empatia całkowita.

SeksownaSkorpionica napisał(a):
5) Jakie jest Twoje zdanie na temat samego Twórcy?
Niech mu się dzieje. Miałem kiedyś jego książkę: Porządki Miłości. Autor opisuje w niej masę ustawień. Niestety nigdy nie udało mi się jej przeczytać. Lektura trudna, nie dałem rady.
Autor opisuje też hierarchię np. w pracy czy w rodzinie i związany z tym szacunek.

SeksownaSkorpionica napisał(a):
Jestem szalenie ciekawa Twojego zdania, gdyż pierwsze głosy z jakimi się spotkałam były delikatnie mówiąc nieprzychylne.
Wobec wszystkiego co usłyszałaś, co zostało ci od każdego powiedziane, zawsze możemy powiedzieć karciane sprawdzam, weryfikuję.


  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 17 lut 2015, o 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 67
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
FreedomAddicted napisał(a):
SeksownaSkorpionica napisał(a):
Wobec wszystkiego co usłyszałaś, co zostało ci od każdego powiedziane, zawsze możesz powiedzieć karciane sprawdzam, weryfikuję.

To też czynię :). Dziękuję.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lut 2015, o 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 67
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
Mam jeszcze jedno dość istotne pytanie. Czy nie uważasz tych "scenek" jako przerost formy nad treścią ? Nie czułeś się może zażenowany? Moją główną obawą przed tym jest to, iż będzie to wyglądać jak na kazaniu protestanckiego silnie natchnionego pastora albo jak na mszy z darami DŚ. Nie wiem czemu mam takie skojarzenia. Ponad to sam Twórca nie wzbudził we mnie zaufania, ale może to dlatego, że mówi po niemiecku :D.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 18 lut 2015, o 01:10 

Dołączył(a): 10 lis 2013, o 01:24
Posty: 29
Podziękowań: 3
SeksownaSkorpionica napisał(a):
Pozwolę sobie zadać kilka pytań.

1) Czy prowadzący był Polakiem?
byłam kilka razy zarówno u Polek, Polaka, Niemca i Niemki - każdy prowadzący był inny, jednak uważam, że niemieckie podejście jest bardziej radykalne.

2) Czy prawdą jest, że inne osoby z grupy odgrywają role rodziny?
tak, podaża się za ruchem ciała - ona czuje i prowadzi

3) Czy bardzo głęboko się "grzebie" w rodzinie?

tak, przede wszystkim odkrywa się wszelkie tematy tabu

4) Czy wg. taki sam efekt dało by otworzenie się na innym spotkaniu?

nie. ustawienia działają jak walnięcie pioruna, tnął jak brzytwa, nagle i konkretnie i jeszcze długo po nich rezonuja w rzeczywistości

5) Jakie jest Twoje zdanie na temat samego Twórcy?
Hellinger zobaczył coś wspólnego w różnych kulturach i systemach religijnych, coś co może być fundamentem tworzenia patriarchalnych społeczności. Ten aspekt - patriarchatu - mi osobiście trochę przeszkadza, ale w takich czasach żyjemy, teraz się to zmienia i on oczywiście pilnuje starego porządku - w wielu sprawach zgadzam się z nim, w niektórych jest mi trudniej, ale ogólnie to polecam wszystkim ustawienia - zmieniają życie całej rodziny na głębokim, nieświadomym poziome

Jestem szalenie ciekawa Twojego zdania, gdyż pierwsze głosy z jakimi się spotkałam były delikatnie mówiąc nieprzychylne.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL