Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2017, o 19:53 

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 09:20
Posty: 24
Podziękowań: 3
Starożytne cywilizacje ponoć nie znały koła oraz matematyki. Zastanawiające jest, że piramidy - czyli budowle, które przetrwały tysiące lat od wzniesienia wciąż są zagadką dla współczesnych naukowców. Niektórzy twierdzą, że Wielka Piramida w Gizie jest "Biblią w kamieniu". Na załączonej ilustracji, piramida opisania spiralą Fibonacciego, świadczy o znajomości "złotej liczby" (Phi-1.618) przez jej konstruktorów. A ty o tej liczbie słyszałeś? W szkole z pewnością poznałeś liczbę (Pi-3.14). Zależności między tymi liczbami są bardzo interesujące:
Pi - Phi^2 = kubit egipski
3,14159 - 1.618(do kwadratu) = 0,5236
1.618*1.618=2.618
1.618+1=2.618

Zobacz konieczne film pt. "Cała prawda o piramidach."


eng. "The Revelation Of The Pyramids."



Who built the PYRAMIDS? The Centre of the WORLD!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2017, o 16:56 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1728
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 606
Piramidy najprawdopodobniej nie są zbudowane przez ludzi, a brakujący element na górze piramidy Cheopsa był pewnego rodzaju aktywatorem. Kiedyś dość mocno się tym zagadnieniem interesowałam, ciekawy temat. Logika mi mówi, że skoro nie ludzie je budowali, to i funkcja ich nie jest dla ludzi przeznaczona...

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2017, o 22:51 

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 09:20
Posty: 24
Podziękowań: 3
@Ewelina - Ja jednak sądze, że ludzka cywilizacja ma dłuższą historię niż nam współczesnym to wiadomo. Ostatnio natknąłem się na teorię, że piamidy i inne budowle monumentalne są dziełem zaginionego ludu Atlantów.
Nietórzy twierdzą, że piramidy pełniły funkcję tak jakby elektrowni. Ale to mi ciężko jest pojąć, na jakiej zasadzie miałyby działać. W każdym razie dzisiaj budujemy np. ogrome tamy na rzekach, które pewnie przetrwają "długie" wieki. Piramidy pewnie miały jakieś strategiczne znaczenie. Bo niby dlaczego Wielka Piramida jest usytuowana w samym centrum masy lądowej wszystkich kontynentów?

Ciekawą teorię na temat zagłady cywilizacji starożytnej wysnuł polski naukowiec Franc Zalewski.
Nieznany Dzień - Deszcz Meteorytów Jaki Zniszczył Starożytne Cywilizacje




Wstawiam rysunek piramidy opisanej w Spiralę Fibonacciego. Miałem to zrobić poprzednim razem.

Wielka Piramida - Spirala Fibonacciego (autor: Gary Osborn)
Obrazek

Kunszt starożytnych, aby tak wyliczyć proporcje musiał więc przekraczać nasze obecne możliwości i poziom naszej wiedzy. Trzeba sobie przypomnieć, że większość zapisków o tamtych czasach i poziomie ich rozwoju została stracona wraz ze zniszczeniem Biblioteki Aleksandryjskiej.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2017, o 21:10 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1728
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 606
"Bo niby dlaczego Wielka Piramida jest usytuowana w samym centrum masy lądowej wszystkich kontynentów?"

Bo jest tam jeden z czakramów ziemskich? Jak byłeś w tej piramidzie, to będziesz zapewne wiedział o czym mówię :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2017, o 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2016, o 12:08
Posty: 341
Podziękowań: 30
Atlanci byli potomkali kosmitów ojców rodzaju ludzkiego w linii prostej bez domieszki ziemskiego dna lub w małej części, mieli wiedze i maszyny by budować piramidy i budowali je w wielu miejscach. Sieć piramid oplatała ziemie.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL