Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: MAŁPA
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Małpa
02.02.1908 - 21.01.1909 Ziemia
20.02.1920 - 07.02.1921 Metal
06.02.1932 - 25.01.1933 Woda
25.01.1944 - 12.02.1945 Drzewo
12.02.1956 - 30.01.1957 Ogień
30.01.1968 - 16.02.1969 Ziemia
16.02.1980 - 04.02.1981 Metal
04.02.1992 - 22.01.1993 Woda
22.01.2004 - 08.02.2005 Drzewo
08.02.2016 - 27.01.2017 Ogień

Ze wszystkich znaków zodiaku chińskiego Małpa najbardziej przypomina swojego odpowiednika w świecie zwierząt. Przede wszystkim jest obdarzona szczególną inteligencją, którą często wykorzystuje do najprzeróżniejszych kombinacji i krętactw. W mitologii chińskiej jawi się jako obrońca maluczkich i szlachetny bojownik przeciwko niesprawiedliwości, co wcale nie przeszkadza jej w wykorzystywaniu całej gamy sztuczek do osiągnięcia celów. Kodeks fair play nie jest jej żywiołem, a więc nie tego należy się po niej spodziewać.

Ludzie, którzy na dnie serca skrywają Małpę, mogą być błyskotliwymi wynalazcami, improwizatorami, a nawet uroczymi szarlatanami. Za pomocą podstępnego czaru potrafią sobie zjednać niemal wszystkich. Są inteligentni i nadzwyczaj łatwo dopasowują się do każdej sytuacji. Potrafią rozwiązać nawet najbardziej zawiłe problemy i do tego szybko się uczą ze swojego i innych doświadczeń.

W swojej wersji idealnej potrafią być mistrzami we wszystkim. Sukcesy zaś mogą odnosić bez względu na to, gdzie działają i co wybierają sobie za przedmiot działania. W wersji negatywnej Małpy charakteryzują się wrodzonym kompleksem wyższości. Nigdy nie tylko nie okazują, że kogokolwiek poważają, ale w rzeczy samej nie respektują żadnych autorytetów. Potrafią jak nikt inny być istotami samolubnymi, egoistycznymi i próżnymi. Mogą również zazdrościć wszystkiego, co nie jest ich udziałem, a w pościgu za pieniędzmi, sukcesami i siłą nie przebierać w środkach. Trudno jest pobić taką Małpę, nie ma na nią sposobu.

Małpy zwykle mocno wierzą w to, co czynią. Nawet wówczas gdy rezultaty ich dążeń są odwrotne do zamierzonych, jak dziecko nie potrafią przyjąć do wiadomości, że mogą postępować inaczej. Uważają, że jeżeli już raz podjęły się realizacji celów w ten czy inny sposób, niepowodzenia nie powinny prowadzić do zmiany techniki bądź metod. Wszelkie zaś uwagi skłonne są traktować jako histerię, impertynencje, nietakt, przejaw słabości krytyka. Być może właśnie ta cecha powoduje, że inne znaki niezbyt chętnie posądzają Małpy o bezmyślność i często mają rację.

Powyższe cechy wcale nie muszą oznaczać, że Małpy nigdy nie są wrażliwe na uwagi i krytykę innych. Wcześniej aniżeli inne znaki potrafią zdać sobie sprawę z braku stałości na tym świecie i z tego, że nie ma strat nie do powetowania. Także w małpi sposób można osiągnąć wszystko, co się zamierza. A przy okazji warto pobić jakieś rekordy, przełamać jakieś bariery czy stare standardy zastąpić nowymi, bardziej wyrafinowanymi.

Dla Małpy nie ma z góry określonych dróg działania. Jej motto na co dzień to zaznać w życiu wszystkiego, choćby po troszeczku. Nie zatrzymuje się więc na żadnym problemie zbyt długo, po prostu najkrótszą drogą go rozwiązuje. A że wynik nie zawsze odpowiada ogólnym oczekiwaniom, tym gorzej dla tych oczekiwań. Wszystko przecież zależy od punktu widzenia, a ten nieustannie się zmienia. I myliłby się ten, kto uznałby takie postępowanie za oderwane od ziemi. Małpy są realistami i niemal wszystkie zdolności intelektu wykorzystują do osiągnięcia celów praktycznych. Dbają o swoje życie tu i teraz, nie tracą ni pieniędzy, ni czasu, skrzętnie planują strategię działania. Trzeba też pamiętać, że Małpy nigdy nie przeoczają nadarzających się możliwości do ułatwienia sobie życia. Po prostu uwielbiają podróżować pierwszą klasą, gdzie tylko jest to możliwe.

Żywioł Metal sprawia, iż Małpy stają się prawdziwymi wojownikami o najróżniejsze sprawy, że przepadają za niezależnością. Woda pozwala im na łatwiejsze porozumienie się z innymi znakami. Wyposaża w cały arsenał środków aktorskich ułatwiających ciągłe pojawianie się na innych scenach życia codziennego. Drzewo pobudza do współpracy nawet z antagonistycznymi znakami, otwiera na nowe idee i pomysły, uwrażliwia na zmianę i na to, co się jeszcze nie pojawiło. Ogień z kolei sprawia, że wzrasta energia Małpy, że budzą się w niej instynkty przywódcze. Ognista Małpa dysponuje większą siłą woli i jest nastawiona na osiąganie radości. W końcu Ziemia najbardziej osłabia niezwykłe cechy Małpy. W tym żywiole znak ten lubi być adorowany, ma mniej wygórowane ego i ceni działanie w ramach istniejących zasad i praw.

Małpy mają duże wymagania wobec innych znaków, z którymi przychodzi im się kontaktować, lecz nie jest zbyt trudno z nimi współżyć. Każdy znak, być może z wyjątkiem Węża i Tygrysa, potrafi w Małpie znaleźć coś, co go oczaruje. Tak więc tylko dwie zodiakalne osobowości nie odpowiadają zwykle dominującej Małpie.

Do Małp należeli i należą: Leonardo da Vinci, Jan Paweł II, Byron, Poincaré, London, Schopenhauer, Spinoza, Kartezjusz, Fellini, El Greco, Dickens, Czechow, Paderewski, de Sade i Juliusz Cezar.

źródło wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

Intelektualistka, błyskotliwa i wszechstronnie uzdolniona Małpa jest uważana w chińskim zodiaku za symbol wyjątkowej mądrości i humanitaryzmu.
Zawsze chadzasz własnymi ścieżkami i masz w sobie coś z niepoprawnej buntowniczki. Małpy zawsze się interesują tym, co dookoła nich się dzieje.
„Moja chata to koniec świata”, nigdy nie będzie mottem przewodnim jej życia. Potrzebuje ona bowiem nieustannej stymulacji intelektualnej, towarzystwa inspirujących ludzi, nowych wyzwań życiowych.
Kiedy prowadzi nudne i monotonne życie, szybko na jaw wychodzą małpie wady, które są dość nieprzyjemne dla otoczenia - takie jak złośliwość, plotkarstwo oraz skłonność do snucia intryg.

Wielkim przymiotem Małpy jest jej zaraźliwe poczucie humoru, bogata wyobraźnia i fantazja. Z nią nie sposób się nudzić, dlatego też zawsze jest otoczona osobami z różnych kręgów społecznych.
Przez jej dom przewalają się tłumy znajomych, dalekich krewnych, sąsiadów i członków różnorodnych stowarzyszeń, bo Małpa zawsze w nich aktywnie działa. Potrafi szybko podbijać serca innych ludzi i zdobywać szeroką popularność.
Chętnie podróżuje, żyje na walizkach, ale nie będą to wojaże w zorganizowanych grupach. Ona lubi wolność i powolne poznawanie egzotycznych kultur. Z takich wyjazdów przywozi masę pamiątek i nowe znajomości, bo jako stuprocentowa kosmopolitka, wszędzie zawiera nowe przyjaźnie.

Jako obiekt wzdychań miłosnych jest niepoprawna. Jej wybranek serca musi się natrudzić, aby dość powierzchowną w uczuciach Małpę zmusić do stałego związku.
Ma wielkie powodzenie u płci przeciwnej i mimo, że wcale nie jest poligamiczna z natury, to łatwo ulega przeróżnym pokusom.
Jednak kiedy jej partner zaimponuje Małpie wszechstronną wiedzą i oryginalnym intelektem, to przemieni poszukiwaczkę nowych wrażeń w wierną towarzyszkę oraz cudownego rodzica. Małpa bowiem szanuje świat i intelekt dzieci, dlatego też znakomicie je wychowuje, dbając szczególnie o rozwój ich indywidualnych talentów.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Długo nie możesz się zdecydować jaki zawód wybrać, aby zarabiać na życie, ponieważ jesteś wszechstronnie utalentowana. Jednak astrologia chińska podkreśla Twój talent do nauk ścisłych, logiki i spekulacji.
Małpa potrafi na wszystkim zarobić, wyczuwa nowe trendy i ma szósty zmysł do interesów. Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie dorabiasz się często fortuny. Menadżerowie, finansiści, rekiny giełdy, to bardzo często przedstawiciele tego znaku. Małpa uwielbia intelektualne zagadki i szarady, stąd jej zapał do nauki i wiedzy.
Najwięcej laureatów Nobla, prestiżowych nagród naukowych oraz wynalazców rodzi się w latach Małpy.
Pociąga ją też polityka i dziennikarstwo. Czasami jednak wygrywa w niej artystka, lubi występować na scenie i zajmować się krytyką. Jej ostry jak brzytwa języczek i analityczny umysł szybko wychwytuje najmniejsze błędy.
Niestety Małpa ma też wielkie słabostki. Uwielbia hazard i ryzyko, potrafi się spłukać do ostatniej nitki. Zarobi fortunę, ale jest mało praktyczna, zawsze uważa, że stać ją na wszystko.
Rozrzutna i hojna będzie żyła w dobrobycie pod warunkiem, że wędruje z nią przez życie odpowiedzialny za dwoje partner, który krótko ją trzyma w sprawach finansowych.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Na wspólny lot przez życie warto poszybować ze Smokiem. Kochacie wiedzę, rozmach i intensywne życie, w dodatku razem jesteście zdolni do nieprzeciętnych czynów i płomiennej namiętności.
Spokojniejsze życie czeka Cię ze Szczurem. On zadba o Twoje potrzeby najlepiej, narzuci pewną dyscyplinę, ale będzie też największym fanem Twojej błyskotliwej osobowości.
Unikaj związku z Tygrysem. Na jego widok ostrzysz sobie języczek i pazurki, bo jego wielkie ego aż się prosi o pouczającą lekcje skromności.
Jednak Tygrys bierze to wszystko szalenie serio i jako drapieżnik może być dla figlarnej szachrajki niebezpieczny.

Szczęśliwy kolor
Biel - jeszcze bardziej podkreśli Twój indywidualizm i zapewni popularność w najbliższym otoczeniu.
Szczęśliwy kamień
Granat - zapewni wierność i stałość w miłości.
Sławne Małpy
Kamil Durczok
Elizabeth Taylor
Kylie Minouge
Robert Korzeniowski
Mel Gibson

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL