Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ludzkość
PostNapisane: 3 gru 2013, o 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 365
Chyba stworzę tu swój pamiętnik:D
Na przemyślenia znów mnie wzięło.

Zastanawialiście się skąd w ludziach tyle zawiści, zazdrości pychy i arogancji?
Skąd w ich glowach kłębią się myśli, że są lepsi od innych, mądrzejsi, ładniejsi..

Gdzie się podziało człowieczeństwo w kobiecie, która pójdzie do łóżka tylko dla pieniędzy, a później będzie się pysznić w supermarketach przed Paniami myjącymi podłogi i zamiast pójść alejką obok to zadepta ją swoimi brudnymi butami. Dlaczego? Bo ma pieniądzę..męża.. do których doszła dupą za przeproszeniem, ale zgrywać będzię porządną.

Gdzie człowieczeństwo w małolacie, który kupił sobie nową furę za pieniądze tatusia, który będzie poniżał równieśników, bo nie mają nowego bmw.

Czemu mężowie biją swoje żony, żeby odreagować stres, a nie podziękują za to, że mają przyszykowany ciepły obiad i uprane skarpetki?
Czemu matki zabijają swoje dzieci, bo płakały, a nie przytuliły ich, żeby dać poczucie bezpieczeństwa i ciepła?
Czemu żony zdradzają, męża, który zasuwa cały dzień, żeby zaspokoić jej potrzeby i dostatek?

Chcemy zaimponować innym, a inni poźniej głupio zazdroszczą.
Chcemy poniżyć innych, a inni później głupio szukają zemsty.

Marnujemy swoje życie na bezsensowe emocje, które nas niszczą, które zamiast tworzyć harmonię budujemy imperium zawiści, nieszczerości i chamstwa...

P.S. We mnie też zbrakło człowieczeństwa, bo nie rozumiem powyższego, a może właśnie potrzebne byłoby zrozumienie?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2013, o 18:54 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1472
Podziękowań: 590
Asia, nie musisz rozumieć agresji, dawania dupy i niewdzięczności. Nikt Cię za to nie potępi i nie będziesz kimś gorszym, że tego nie rozumiesz. Nawet lepiej dla Ciebie, bo to potem boli.

Aspekty psychologiczne się za tym kryją, a może i karmiczne.
Czemu bita żona się na to zgadza i to toleruje, trwając przy tym człowieku?

To jest prawda, że marnujemy swoje życie na bezsensowne emocje, więc może chociaż my tego nie róbmy, skoro inni tak robią :) Doszłam do takiego wniosku już dawno, że i tak świata nie zbawię (nawet Jezusowi nie udało się zmienić wszystkich ludzi). Jak mam możliwość, to wypowiem swoje zdanie, ale zdaję sobie sprawę, że w wielu przypadkach to nic nie da.

Małolat, który poniża kolegów może by taki nie był, gdyby jego rodzice poświęcali mu więcej czasu. Kiedyś jak byłam w gimnazjum, lubiłam mówić "skąd się bierze zło? Z braku miłości" i to w dalszym ciągu uważam za prawdziwe. Zapominamy często o tym, żeby dbać o swoje gniazdo, zamiast srać do niego, mało tego - pozwalamy jeszcze robić to innym.

To, że jakaś tanio się sprzedaje, a zgrywa porządną, to tylko jej sprawa, po co w ogóle oceniać? Niech daje na prawo i lewo, ale raczej śmiesznie by było, gdyby oczekiwała, że faceci będą porządnie ją traktować.

Ja się ostatnio zastanawiałam: w ogóle się nie dziwię facetom, że nie mają szacunku do kobiet. Też bym nie miała na ich miejscu... Przecież one same nie mają go do siebie, nie szanują swoich uczuć, ani nawet ciała, no to o co kaman? Po raz kolejny jak słyszę narzekania co niektórych koleżanek, to szukam przyczyn w nich samych, a potem dopiero w drugim człowieku.
Kto nie zgrzeszył, niech pierwszy rzuci kamień...

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzkość
PostNapisane: 3 gru 2013, o 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 365
No właśnie, ludzie wolą być zawistni, gburowaci itd bo im tak łatwiej, wygodniej, czują, że to będzie bezpieczniejsze zamiast właśnie dać miłość i ciepło i tym sposobem następuje reakcja łańcuchowa - ciągnie to się z człowieka na człowieka.

Właśnie świata nie zbawimy, ale bardzo łatwo nam się doprowadza do Jego zagłady. Bo to my sami go niszczymy właśnie wojnami, brakiem wyobraźni życia, ale ma to swoje plusy.

Patrząc na tych ludzi widzę jaka ja nie chcę być i wiem czego chce od siebie, od życia, od bliskich. Na co chce się godzić, a na co nie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2013, o 20:12 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1472
Podziękowań: 590
To też nie tak, że wolą. Może i wolą, ale siedząc w domu sami czasem nachodzi ich poczucie jakiejś straty, możliwe, że płaczą w poduszkę. A jak nie, to ich sprawa w sumie i mój wybór polega na tym, że nie chcę mieć takich wokół siebie, więc niech żyją w tym swoim smutnym świecie, ich wybór.

Niszczyć raczej będą dalej, ja tylko nie chcę się do tego przyczynić. Gdyby każdy miał podobne podejście, to nie byłoby takich sytuacji, ale co zrobić. Można tylko obserwować i wyplenić takie coś ze swojego najbliższego otoczenia, nie wiem czy możemy zrobić coś więcej.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2013, o 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 00:48
Posty: 44
Podziękowań: 13
Ciekawe że nikt jeszcze nie przywołał Nietzschego, wg. którego TO właśnie jest człowieczeństwo, a naszym celem (tj. tych którym zależy na czymś więcej) jest stanie się nad-człowiekiem.

Warto też mieć na uwadze że większość ludzi nie jest w pełni samoświadoma, co jest znacznym czynnikiem problemu.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ludzkość
PostNapisane: 4 gru 2013, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, o 20:34
Posty: 155
Podziękowań: 85
Zastanawia mnie fakt- po co skupiaćie swoją uwagę na tym, co niewłaściwe?
To bez sensu.
Niekogo nie zmienicie na siłę. Zadbajcie o siebie i swoje najbliższe otoczenie.
Trzeba wierzyć i umieć dostrzegać w ludziach dobro, a będzie go więcej :)
To, że spotykamy się z niestosownym zachowaniem ludzi nie dziwi.
Ale będąc świadomymi istotami- czemu dajemy temu naszą uwagę?

Od kiedy szukam w ludziach dobra, jest go co raz więcej i więcej. Im sama z siebie daję wiecej dobra, więcej go wraca. Wszystko jest w nas samych.
Nie unikniemy nieprzyjemnych zachowań i sytuacji, bo każdy z nas ma swoją własną wolę. Ale to, w jaki sposób damy im swoją uwagę, jak zareagujemy wewnętrznie- to juz zależy od nas :)

To jak z kręgami na wodzie- wrzucasz kamyk, a na powierzchni pojawiają się kręgi, któe się rozchodzą i rozchodzą :)
Ale może niepotrzebnie się wtrącam :p
Całuję Was mocno :* i przytulam

 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2013, o 15:06 

Dołączył(a): 30 lip 2013, o 23:38
Posty: 26
Podziękowań: 7
Bezcenna, dobrze prawisz;) Już nie jeden o tym pisał.

Z moich obserwacji wynika, że każdy z nas jest na różnym poziomie świadomości.
Rzeczywistość mogą nam też zakłócać nasze filtry.
Polecam poczytać pozycje Roberta Schwartza. Jego książki dają dużo do myślenia na temat "planów duszy"...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 gru 2013, o 20:45 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 276
Podziękowań: 119
NWO wita! Wizja kreowana przez illuminatów staje się rzeczywistością.

Z własnych obserwacji widzę, że na przestrzeni 10 lat, kiedy internet zaczął dominować, młode społeczeństwo stało się bardziej agresywne, żądne pieniędzy i zdolne dopuścić się bardziej niemoralnych czynów.

Wydaje mi się, że świat można zmienić zaczynają od siebie.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL