[ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lut 2012, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2012, o 16:45
Posty: 3
Podziękowań: 2
Liczby Mistrzowskie to liczby, których się nie redukuje. Składają się one z dwóch jednakowych cyfr, reprezentujących wyższą oktawę liczb podstawowych (od 1 do 9). Są to liczby 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99. Ich obecność w portrecie numerologicznym wskazuje (zwłaszcza liczby 11, 22, 33, 44), że mamy do czynienia z osobą zaawansowaną duchowo (z tzw. „starą duszą"), która przynosi wieści z wyższego świata. Oświeca ona ludzi (w różnym zakresie), ustanawia praktyki duchowe dla samorealizacji i wskazuje drogę rozwoju. Jest to osoba zaawansowana duchowo, wtajemniczona, posiadająca wyższą wiedzę (ezoteryczną, wewnętrzną, obiektywną). Jej celem jest inicjacja w wiedzę.
Odnosi się to do osób, które mają kilka Liczb Mistrzowskich w swoim portrecie numerologicznym. Jeśli ktoś ma tylko jedną czy dwie takie liczby w portrecie numerologicznym, to osoba taka „budzi się" dopiero z „materialnego snu". Doznaje różnych objawień, które wprowadzają ją w wyższy stan świadomości i zmieniają jej życic.
Osoba posiadająca wiele Liczb Mistrzowskich w swoim portrecie numerologicznym, to osoba oświecona, żyjąca w Wyższym Świecie Duchowym, w Transcendencji. Jest wyzwolona. Rozumie ona hierarchię duchową i sytuację kosmiczną, zna astrologię i numerologię, posiada moc duchową, silę osobowości, magnetyzm i moc charyzmy. Wyróżnia się i daje dobry przykład.

Trudno jest rozpoznać taką osobę. Może ją odkryć tylko osoba o podobnym poziomie rozwoju duchowego, numerolog lub astrolog. Takie są prawa Natury i nic można tego zmienić. „Niżsi" nie widzą wielkości „wyższych". Tylko odwrotnie.
Wszystkie osoby posiadające w portrecie numerologicznym Liczby Mistrzowskie mają do wykonania jakieś zadanie (służbę dla Boga i, lub ludzi) i są chronione przez Boską Naturę. Prowadzą życie czyste i wzniosie, choć nieraz ukryte. Są zaawansowane duchowo i w odpowiednim miejscu i czasie to ujawniają (w taki czy inny sposób) lub pozostawiają po sobie trwały ślad („świadectwo"). Często żyją w celibacie (lub przestrzegają celibatu w związku małżeńskim) i nie stosują przemocy (są wegetarianami, ekologami, społecznikami, humanistami, artystami i ezoterykami).
Jeśli osoba posiadająca w portrecie numerologicznym Wibracje Mistrzowskie nie przejawia wzniosłych cech, to albo się jeszcze nie „obudziła", albo ukrywa swą pozycję, albo jej Wibracje Mistrzowskie są na poziomie liczb podstawowych (nieprzepracowane): Jedenastka jest Dwójką, Dwudziestka dwójka - Czwórką, itd.
Jeśli tak nic jest, to znaczy to, że jakieś czynniki w portrecie numerologicznym to uniemożliwiają. Muszą to być silne wibracje, gdyż pokonują „Mistrzów", ściągając ich w dół i redukując do liczb podstawowych. Może być też tak, że na efekt oświecenia trzeba poczekać. Nawet największe osobistości z tej branży musiały na 10 czekać.
Jeśli ktoś ma wiele Liczb Mistrzowskich w swoim portrecie numerologicznym, to jest albo wzniosły, albo potencjalnie wzniosły. Żyje w Transcendencji i może być guru lub kimś takim.

Przedstawię tutaj różne znaczenia Liczby 11. Niektóre mogą się bardzo od siebie różnić, inne natomiast będą się pokrywać i słowa/zdania będą się powtarzać.

Liczba 11 to WIZJONER, REWOLUCJONISTA, MISTRZ.

Wiąże się ona z objawieniem, inspiracją i intuicją. Symbolizuje dualizm oglądany „z góry", zdolność zjednoczenia go dzięki wyższej wiedzy i zdolność przekazywania tej wiedzy. Umożliwia rozwój wizjonerstwa i intuicji. Nic przepracowana redukuje się do Dwójki, dając wszystkie jej wady.
Jest to liczba wiernych uczniów Jezusa, objawienia, męczeństwa; częściowo z powodu uczniów, częściowo dlatego, że jako pierwsza liczba powyżej dziesięciu jest odpowiedzialna za wejście na wyższą płaszczyznę bytu. Objawienie otwiera drogę do wyższego świata: świata wieczności, szczęścia i wiedzy, Królestwa Bożego. Droga ta prowadzi przez trud i wyrzeczenia.
Liczba jedenaście to liczba inicjatywy, której brak liczbie Dwa. Posiada silę pokonującą niezdecydowanie Dwójki, do której się redukuje. Ma znaczenie duchowe; ujawnia równowagę dobra i zła. Czasem wskazuje na nadmiar i wybryk, nieumiarkowanie i przesadę. Gdy jednak człowiek jest pod jej wpływem, może osiągnąć prawie wszystko. Posiada przy tym cechy ludzi, na których oddziałuje liczba Dwa.

Jeśli liczba ta jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to stoisz wobec ogromnego wyzwania, jakim jest postępowanie zgodne z najbardziej
wzniosłymi i surowymi zasadami etyczno-moralnymi. Musisz pamiętać, że twoje życie jest służbą dla Boga, poprzez służenie ludziom.
Jesteś idealistą i marzycielem, gotowym do największych poświęceń w obronie swoich ideałów. Możesz stać się prekursorem nowego kierunku społecznego, ideologicznego lub religijnego, lub rewolucjonistą o wzniosłych ideach. Obdarzony jesteś charyzmą i czarem, możesz przewodzie ludziom. Jeśli jesteś czystą Jedenastką (a nie Dwójką), nie pozostaniesz niezauważonym, posiadasz liczne zdolności, przenikliwy i głęboki umysł oraz dar przewidywania przyszłości, które to cechy zapewnią ci zwycięstwa i sukcesy w każdej dziedzinie. Twoja wielkość przejawi się w momencie twoich największych triumfów. Potrafił będziesz przy tym zachować skromność i umiarkowanie; nie będziesz chełpił się swym bogactwem i zaszczytami, pozostaniesz wierny swym ideałom (dążeniu do doskonałości duchowej).
Obdarzony charyzma, możesz przewodzie ludziom. Jesteś mówcą i masz dar przekonywania ludzi. Możesz być twórcą nowych idei i kierunków społecznych lub guru. Z zamiłowaniem poświęcał się będziesz pracy na rzecz ogółu, wykorzystując swoją nieprzeciętną inteligencję i pomysłowość. Będziesz przy tym skromny i umiarkowany, nie będziesz domagał się uznania i wdzięczności.
Możesz być dobrym lekarzem, psychologiem lub wychowawcą. Masz predyspozycje do astrologii, numerologii, Tarota i innych sztuk dywinacyjnych, gdyż jesteś obdarzony intuicją i darem wglądu w kosmiczną wiedzę o Wszechświecie i człowieku. Możesz być natchnionym pisarzem, malarzem, aktorem, ponieważ natura obdarzyła cię licznymi talentami i przenikliwym umysłem. Twoje życie będzie bardzo aktywne, interesujące i niezwykłe. Ujawnisz wiele odwagi i energii, by sprostać misji, którą przyszło ci zrealizować na Ziemi, wyobraźni, oryginalności, wielkoduszności, bezstronności, wewnętrznej równowagi, zdolności poetyckich, wizjonerskich, humanistycznych i mistycznych. Przez całe życie będziesz zgłębiał wszelką wiedzę i odkrywał skarby egzystencji.
Możesz być świetnym naukowcem i filozofem, utalentowanym pisarzem, malarzem i aktorem; doskonałym mówcą, kaznodzieją i misjonarzem; wziętym astrologiem-numerologicm, transcendentalistą, ezoterykiem. Liczne zalety umożliwią ci osiągnięcie wzniosłych celów życiowych, zarówno materialnych i społecznych, jak i duchowych. Czekają cię liczne zaszczyty, sława i bogactwo. Będzie to mieć dla ciebie znaczenie tylko ze względu na dobro, jakie będziesz mógł świadczyć ludziom. Istnieć będzie bowiem niebezpieczeństwo, że popadniesz w skrajności i, utraciwszy wszelkie poczucie rzeczywistości, staniesz się nieszkodliwym dziwakiem, wiecznym marzycielem, goniącym za chimerami i utopiami, niemożliwymi do zrealizowania.
jeśli jednak jesteś czystą jedenastką, to nie dojdzie do tego. Nic ujawnią się ciemne strony tej wibracji i będziesz prawdziwym mistrzem. Ze spokojem, w harmonii pokonywa] będziesz kolejne przeszkody, stając się wzorem dla innych. Zachowasz równowagę wewnętrzną między rzeczywistością a podświadomością. Twoją główną zaletą będzie odwaga i wytrwałość w obronie przekonań.
Będziesz mógł korzystać z pomocy sil kosmicznych i podążać ścieżką ideału, intuicji, natchnienia i oryginalności. Będziesz działał w społeczności duchowej lub na rzecz obywateli. Twoim obowiązkiem będzie inicjować ludzi i dzielić się z nimi wiedzą tajemną (transcendentalną, wewnętrzną, obiektywną). Możesz mieć misję do spełnienia, którą rozpoznasz w odpowiednim czasie (we śnie lub poprzez ważne zdarzenia).
Będziesz odważny, oryginalny i silny. Ujawnisz cechy przywódcze i kierownicze. Musisz jednak umiejętnie dysponować swoimi wibracjami i wykorzystywać je praktycznie. Rozważnie musisz wykorzystywać zalety wychowawcze i umiejętność przekazywania wiedzy. Otoczony towarzyszami, prowadził będziesz życie aktywne, wypełnione wyzwaniami. Niekiedy twoje projekty będą nierealne, a oryginalność manifestować się będzie w postaci ekscentryczności. Tracić możesz wtedy poczucie rzeczywistości i buntować się przeciwko wszystkiemu. Z czasem będzie jednak coraz lepiej.
Przy negatywnych wibracjach możesz być zbyt napięty, nerwowy, egocentryczny, żądny władzy, posesywny. Utrudnieniem mogą być marzenia, brak gruntu pod nogami i ekscentryzm. W skrajnych przypadkach możesz być wielkim egoistą, napiętym i przesadnym.
Najważniejszą twoją lekcją jest okiełznać ego, zrezygnować z wyolbrzymionych ambicji, nauczyć się prowadzić dialog i konwersację, nie walczyć i nic manipulować ludźmi, współpracować, opanować despotyzm, nauczyć się brać i dawać, nie folgować zachciankom i nabrzmiałej wyobraźni, opanować lęki płynące z podświadomości, nic wykorzystywać swoich talentów w celach materialistycznych, używać swej inteligencji bez kompleksu wyższości i nieomylności.
Jeśli będziesz zarozumialcem, będziesz musiał zaczynać od nowa.
Zagrożony będzie twój system nerwowy i psychika. Narażony będziesz na wszelkie wypadki z użyciem ognia lub/i żelaza. Problemy możesz mieć z żołądkiem (z powodu złej gospodarki energią, np. w wyniku przepracowania się). Pojawiać się mogą depresje. Musisz nauczyć się odpoczywać i odprężać.

----------------------------------------------------------------------------------------

11 REWELACJA.OBJAWIENIE.MEDIUMICZNOŚĆ.WIZJONERSTWO.INSPIRACJA.
KONCEPCJA.

Liczba ta zwana jest posłańcem bogów. Rządzi nią planeta Uran. Osoba znajdująca się w polu oddziaływania tej wibracji jest uduchowiona, humanitarna. Spełniona-zostaje mistrzem.
Liczba ta uważana jest za niesprzyjającą w sferze materialnej, ale we wszystkich innych zapewnia siłę, moc duchową, odwagę. Przynosi sukces, uznanie i sławę. Jej realizacja negatywna przyniesie drogę "dwójki" obciążoną dodatkowo biedą i goryczą zmarnowanych szans. Jeden z najważniejszych aspektów w pracy nad sobą "jedenastki" to praca nad ego, nad egocentryzmem i narcyzmem, oraz rozwijanie intuicji, która otwiera dostęp do wyższej inteligencji kosmicznej.
"Jedenastki" mają tendencję do "latania" bardzo wysoko, powinny więc pracować nad zakorzenieniem się w rzeczywistości, nad zasianiem swych marzeń w żyznej glebie.
W sensie pozytywnym: sukces, władza, uznanie, miłość, oryginalność.
W sensie negatywnym: klęska, rozpacz, napięcie nerwowe, trudne stany emocjonalne, wahanie, melancholia.
JEJ LEKCJA: dzielić się wiedzą, inspiracją i oświeceniem. Nie handlować nimi, talenty "jedenastki" nie są do kupienia.

----------------------------------------------------------------------------------------

11 - W pozytywie daje całą gamę zdolności bardzo subtelnego postrzegania świata.
Tu intuicja, tu wrażliwość, empatia, wszelkiego rodzaju talenty, które wynikają z lotności naszego umysłu, z inteligencji – nie tylko nabytej, ale również tej wrodzonej.

11 jako wibracja mentalna powoduje bardzo często u osób obdarzonych nią, u osób z nadmiarem tej wibracji pewnego rodzaju stany wewnętrznego niepokoju. Są to niepokoje bliżej nieuzasadnione, jest to na pograniczu doszukiwania się problemu w rzeczy, która nie koniecznie jest problematyczna.
Bardzo często osoby posiadające nadmiar tej wibracji tym niepokojem nieświadomie zarażają swoje otoczenie.
Niestabilność, zmienność, która może się pojawić powoduje, że ci którzy są wokół nich nie mogą spokojnie patrzeć w przyszłość. To tak, jakby 11 wprowadzała stan chaosu trudnego do określenia.

Bardzo często osoba z 11 jest bardzo trudna do zdiagnozowania, bo nie jest do końca jasno określona, nie jest zamknięta w formie. Jest osobą, która często działa pod wpływem impulsu, pomysłu, własnej wyobraźni, co nie koniecznie jest adekwatne do sytuacji, w jakiej się znajduje.

11 ma przedziwne uczucie, że osiągając sukces nie umie się do końca z niego cieszyć. To jest tak, jakby coś jeszcze pozostawało poza sferą dosięgnięcia tego, aczkolwiek nie zawsze tak jest. To jest właśnie ten niepokój, to wewnętrzne rozdarcie.

Są to ludzie, którzy jedną nogą chodzą w chmurach, a drugą po ziemi. Są to ludzie o ogromnym wewnętrznym uduchowieniu. Problem polega na tym, że jeżeli świat wewnętrzny przejmie dominację w danym momencie nad umysłem, to wtedy jest nie do końca realizowany prawidłowo świat zewnętrzny, świat materialny.
Stąd 11 pojawiające się w dacie urodzenia oprócz pozytywu, który niosą – przysparzają też wielu problemów z własną osobowością.

Często osoba z nadmiarem tych wibracji nie umie się sama określić wobec siebie jaka jest. Trudno jest jej się zdecydować czy chce być dobra czy chce być zła, czy chce być po stronie jasnej czy ciemnej.
Dlatego bardzo często mówi się, że osoby z 11 albo są absolutnie altruistycznie nastawione do życia albo są to ludzie o nikczemnym zachowaniu, o schizmatyckich wręcz wystąpieniach w stosunku do otoczenia.

Jako partnerzy są to ludzie o tyle trudni, że nie są do końca zamknięci w formie.
Cały czas dzieje się coś w tym wnętrzu, co powoduje, że osoba z jednej strony niesie pewną ciekawość, ale z drugiej strony rozbija stabilność układu.

Osoby z nadmiarem 11, które podparte są 7, 9, jeśli podparte są w minusowych wibracjach 2, 6 dają rozpady związków, rozwody. W tym przypadku jest tak, że coś się skończyło, żeby coś się mogło zacząć. Stąd bardzo często po takim rozwodzie, który jest sygnowany 11 w naszej piramidzie życia, wcale nie kończy się nasze spełnione życie, wręcz przeciwnie, to jest tak, jakbyśmy mieli drugą szansę zacząć od początku.

Znając i umiejąc wyciągać wnioski z naszej przeszłości możemy po prostu nie popełnić tych samych błędów, możemy po prostu nie popełnić tych samych błędów, możemy skorzystać z emocjonalnego rozwoju, który dokonywał się poprzez pewne zdarzenia w naszym życiu, aby ten drugi związek, który będziemy był związkiem dającym nam spełnienie.
Często właśnie to my powinniśmy poszukiwać takiego spokoju, harmonii i w pewnym sensie zakotwiczyć się w niej.
Wiedząc o tym, że 11 będzie wibrować niepokojem dobrze jest tworzyć związki, w których druga osoba jest bardzo stabilna, bardzo jasno określona, trwająca przy nas POMIMO.
11 często daje wpływ, który mówi o nieumiejętności do końca cieszenia się, jakby pewnego rodzaju zrealizowana ambicja wciąż budził pewien niedosyt, frustrację. U osób mających nadmiar 11 objawia się tym, że mają o sobie wysokie, często zbyt wysokie mniemanie, ale nie realizują siebie zgodnie z samooceną, tylko oczekują ze świata zewnętrznego potwierdzeń. Kiedy te potwierdzenia przychodzą, czasami może się tak zdarzyć, że zachłystują się tym aplauzem nie rozumiejąc, że w pewnym sensie sława może być czymś bardzo kruchym. Z drugiej strony, jeśli nie dostają potwierdzenia ze świata zewnętrznego łapią sytuacje depresyjne, momenty zwątpienia w sens swojego życia, w sens swojej pracy.

Są to osoby o bardzo skomplikowanej osobowości. Ludzie, którzy mają 11 powinni popatrzeć w siebie, czy przypadkiem nie mają dziwnych humorów, które wcale nie wynikają koniecznie z otaczającego ich świata, czy ten pierwiastek autodestrukcji nie pojawia się od środka. Ta 11 przynosi rozdarcia. Bardzo często są to ludzie, którzy tworzą 2 domy, którzy dążąc do harmonii tak naprawdę wciąż poprzez życie stawiani są w sytuacjach: nie to co ty chcesz, tylko to co jest tobie zapisane.

Zdrowie

11 również w strefie zdrowotnej nie jest jasno określoną wibracją. Nie mówi do końca, co się dzieje w naszym organizmie, powoduje pewną symptomatyczność lub jej brak. Czasami może się to objawiać tym, że np. boli nas ręka a choroba toczy się w naszej nodze – jest to rodzaj przenoszenia, rodzaj rozdźwięku, który powstaje w organizmie i stąd również sygnały, które płyną z organizmu są niejednoznaczne.

W układzie 11 biorąc pod uwagę zdrowie i rozumiejąc, że jest to wibracja dająca trochę problemów emocjonalnych, ale z własną osobowością, to w przeniesieniu na świat zewnętrzny może to nam dawać problematyczne relacje z innymi ludźmi.

Jeżeli wibrujemy pozytywnie, to jest to również wchodzenie w przestrzenie, która dla naszego zdrowia nie zawsze są bezpieczne. Często osoby posiadające tę wibrację w swoim portrecie narażone są na dość dużą ilość wypadków, których być może niewiele im się dzieje, bo nie tracą kondycji, ale osłabia to na jakiś czas ich witalność. Można byłoby powiedzieć, że jest to poniekąd przywołanie 11 do porządku, tych które nie do końca pozytywnie wibrują.

11 często daje problemy z żołądkiem i są to problemy z zaburzeniem PH przewodu pokarmowego. W żołądku często występuje nadkwasota, skłonność do wrzodów, do wszelkiego rodzaju zmian, które mogą doprowadzać do nieżytów.

Przy układach skórnych 11 często daje alergie, ale alergie bliżej nieokreślonego pochodzenia, jest to nadwrażliwość skóry.
To co pojawia się w strukturze emocjonalnej manifestuje się w naszej powłoce zewnętrznej.
W układzie alergii pojawiają się również problemy w obrębie oczu, jako podrażnienia, które doprowadzają do łzawienia. Teoretycznie nie ma wady wzroku, a jest osłabione widzenie.

Biorąc pod uwagę, że 11 jest wibracją mocno ezoteryczną, mocno wizjonerską, to jest często sytuacja przenoszenia energii z oka fizycznego w układ trzeciego oka. W tej sytuacji odradza się pracę z czakrami otwierającymi nas na przestrzeń wyższą, bo możemy to przypłacić problemami z ciałem fizycznym, z okiem fizycznym.

11 w sferze zdrowotnej może przynosić różne problemy, jak drżenie rąk – są to stany nerwicowe. Stąd wiele osób, które mają zbyt dużą ilość tych wibracji może być narażonych np. na niemożność realizowania zawodu, w którym chcieliby pracować ze względu na fizyczne ograniczenie. 11 może otwierać drogę dla schorzeń zwanych grzybicami, jest w tym również skłonność do wszelkiego rodzaju problemów z krwią, np. grzybica krwi. Bardzo często występują problemy ze skórą. Jeżeli nie są to alergie, to jest to skłonność do podrażnień, np. wysypki nieokreślonego pochodzenia, zmiany troficzne, czyli choroby typu: łuszczyca lub po prostu jest to słabość naszej skóry.
U osób, u których dołączą się do tego problemy, np. z układem krążenia w obrębie kończyn dolnych, czyli żylaki – może wystąpić zagrożenie otwierania się żylaków. Nie tylko nie wytrzymują nam naczynia krwionośne, czy ściany naczyń krwionośnych, ale wręcz i ta zewnętrzna powłoka może też niedomagać.

W przypadku 11 bardzo istotny jest stan psychoemocjonalny właściciela tej wibracji. Im gorszy jest stan emocjonalny, psychiczny tym gorsza jest wydajność własna organizmu.
Czasami może też być podatność na wszelkiego rodzaju infekcje nie dające obrazu choroby.

Osoby, które mają problem ze sobą w świecie zewnętrznym, a mają tę 11, powinny najpierw poukładać siebie, zanim podejmą jakiekolwiek działania ostateczne, typu ”do szpitala, niech mi nogę utną”. Najpierw powinny spróbować od tego miejsca: „to ja najpierw popatrzę co mnie najbardziej boli, uwiera, co jest sytuacją, w której ja się nie odnajduję, w której moja powłoka cielesna się rozszczelniła, że jest ta słabość mojego ciała fizycznego”.

Negatywny obraz 11 przynosi ciągłe niezadowolenie z tego, co w danym momencie mamy, ale też po prostu nosi człowieka, gdzieś by jechał, coś by załatwiał, ale nikt nie wie co. Po co? To się okaże, kiedy to zdobędzie, ale nie zawsze to się wtedy okazuje.

źródło: program Tarocistki.

----------------------------------------------------------------------------------------

11 - Numery mistrzowskie mówią nam jak często doświadczaliśmy już życia na Ziemi. Mówią, że inkarnująca się dusza osiągnęła już wyższą dojrzałość, jest bardziej odpowiedzialna i wraca na Ziemię pracować jako woluntariusz w służbie dla ludzkości.

11 - ich wibracje są pozytywne i negatywne. Wracają na Ziemię by wypełnić swoją misję:
Na fizycznym planie manifestują różne wartości, szybko się adoptują, pozytywne są pełne miłości, kochają być z ludźmi.
Emocjonalnie: bardzo wrażliwe, potrzebują dużo miłości i zrozumienia. Cierpliwe, są dobrymi dyplomatami.
Mentalnie: bardzo dociekliwe w poszukiwaniu wiedzy i prawdy.
Spirytualnie: bardzo wrażliwe na duchowe rzeczywistości. Najwięcej 11-nastek posiada wysoko rozwinięte wyższe zmysły.
Jedne posiadają wielka charyzmę i mistyczny promień. Pracują jako Wysłannicy Boga niosąc z sobą najwyższe świetliste wibracje. Drugie będą dążyły do rozwijania materialnych aspektów życia. Obie grupy łatwo pociągają za sobą największe tłumy.

Spirytualny Wysłannik Światła
"... Ja jestem światłością świata, kto idzie za mną nie będzie chodził w ciemności
ale będzie miał światłość żywota ..." (Jan 8:12)

Jest duża różnica między numerem 2 i 11 i nie należy tej liczy upraszczać. Składa się z dwóch bardzo silnych promieni <1>. Pozytywne 11-nastki dążą do doskonałości i w drodze nauki ją osiągają. Nie czują się usatysfakcjonowane jeśli nie zrobią coś pożytecznego dla świata. Wiele z nich osiąga sławę. Również bywają bardzo rozczarowane kiedy widzą, że inni ludzie nie wykorzystują własnych możliwości i trwonią na darmo własne energie.

11-nastki z przeciwnego bieguna - negatywnego, potrafią być destruktywne, próbują narzucać własną władzę, są despotyczne, przekrętne, wykorzystują własne moce. Za wszelką cenę dążą do materializmu, urządzają sobie brylantowe życie, próbują iluminować w swoim środowisku,

Należy dobrze rozróżniać z jakiego bieguna płyną wibracje; czy z negatywnego; pełne chaosu i ciemności czy są to osoby, które niosą światło i kosmiczne zrozumienie.

"...Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń wierzyli..." (Jan 1;7)

W nadchodzącej Złotej Erze Dzieci Świateł przybyły na potężnej fali światła poprzez kosmiczne furtki: 29/11, 38/11. 47/11 56/11, 65/11, 74/11, 83/11, 92/11.

29/11 niosą za sobą spirytualną moc. Prowadzone przez 2 promienie 2 i 9. 2 - pokój, współpraca, miłość, charyzma, doskonali mówcy. 9 - doskonali humanitarnie, pracują dla całej ludzkości, obdarzają swoich bliskich braterską miłością.
29/11 posiadają w sobie olbrzymie talenty, mogą ich użyć dla własnych sukcesów i wzbogacenia się, ale wybierają zwyczajne życie w służbie dla ludzkości.
29/11 jest też numerem cierpienia i wielkiego testu, numer zwany "karmą Hioba", ich ciężki życiowy test wynosi ich bardzo wysoko spirytualnie.
Negatywne wartości: są pełne dumy, egoizmu, szukają sukcesów, bogactwa, samolubne, ciężko z nimi współpracować, bardzo nerwowa energia.

38/11 najbardziej potężna ze wszystkich 11-nastek, obdarzona "darem wizjonerstwa".
3 - twórcza, towarzyska, atrakcyjna, umie wyjść naprzód, doskonały mówca.
8 - organizacja, przywódca, dobry sędzia, praktyczna.
Zawsze kiedy jest pozytywna wnosi wiele światła: ambitni, wspaniali, twórcy, towarzyscy, wspaniali przyjaciele, odnoszą sukcesy na wszystkich polach: materialnym i spirytualnym, Umieją żyć w harmonii z podświadomością i nad-świadomością, są poetami i pisarzami, posiadają wiele spirytualnych talentów, w tym zdolności healingu (uzdrawiania). W ich życie łatwo wchodzą sukcesy.
38/11 zarządzana przez Jupiter i Saturn jest silną kombinacją kosmiczną, posiada wartości awatarskie, połączona z Najwyższym Źródłem, nosi w sobie Świadomość Chrystusową. Słynna 38/11 - stygmatyczka Teresa Neumann.
Negatywne wartości: dążą do sławy, bogactwa, pieniędzy, zbyt dumne, lubią wtrącać się w życie innych, lubią przyjemności takie wartości spychają ich ducha na dalszy plan, ale 38/11 szybko zauważają i poprawiają swoje pomyłki.

47/11 "wewnętrzna mądrość osiągnięta przez samodyscyplinę"
4 - uczciwa, odpowiedzialna, dobry organizator, trzyma stare tradycje.
7 - wewnętrzna mądrość, mistyczna, analityczna.
O wartościach pozytywnych są autorytetem dla innych, posiadają charyzmę, są dobrym mediatorami, bardzo mistyczne, posiadają silne zapotrzebowanie okultystycznej wiedzy.
Negatywne wartości: łatwo wciągają się w "czarną magią", popadają szybko w nałogi, są pełne obaw, budują iluzje, gonią za bogactwami, swoją magnetyczną energią uwodzą inne osoby dla własnej przyjemności.

56/11 Bardzo nerwowa wibracja, potrzebuje dużo samokontroli
5- wiedza, zdobywana w drodze doświadczeń, reprezentuje zmiany, towarzystwo, podróże, szuka jak najwięcej szczęśliwych wydarzeń.
6 - wspaniała, kochająca, posiada zdolności artystyczne.
Są naturalnymi pokojowymi mediatorami, tworzą wokół siebie doskonałą harmonię, zdobywają serca przez własny osobisty urok, pełni sukcesu w pracy z wszystkimi grupami ludzi, często służą w armii i zajmują w niej odpowiedzialne stanowiska.
Wartości negatywne: potrafią stworzyć rodzinie i w swoim środowisku wielkie problemy, nie liczą się z niczyją opinią, nie są zdolni utrzymać swoje emocje, wchodzą głęboko w podświadomość szukając materialnych wartości, mocno oddalają się od ducha.

65/11 w tym przypadku 6-stka zarządza 5-tką. 'Wielki talent silnego przywódcy". Manifestują się w różnych dziedzinach: jako spirytualni i militarni liderzy, pracują dla rządu, pełni miłości, wspaniali humanitarnie, za którymi podążają tłumy.
Negatywne wartości: Nie zdolni do większych działań, lubią przyjemności, frywolni, spekulują , uprawiają hazard, zdobywają nieuczciwie pieniądze i dobra materialne. Mają dusze "demonów" i lubią manifestować się w tej roli.

74/11 7-ka zarządza 4-ką. Dla tej grupy ważne jest życie spirytualne, poświecą świat materii dla świata niewidzialnego ale lubią też pracować dla świata fizycznego i czują się odpowiedzialni za ludzkość. Najczęściej bywają filozofami i lekarzami.
Negatywne wibracje: Za wszelką cenę chcą posiąść materialne wartości, bywają filantropami, liczy się dla nich wszystko co posiada jakieś ziemskie wartości, w ich życiu jest za dużo fantazji, przeceniają własne możliwości, są zbyt dumni. Nie wystarcza im dom, chcą zamieszkać w pałacu, mieć potrójne dobra i koronę na głowie.

83/11 8-ka zarządza 3-ką. Spirytualni nauczyciele noszący w sobie wielką wiedzę, wspaniali mediatorzy, przyszli na świat aby pomóc Ziemi w procesie wniebowstąpienia i oświecenia, aby wynieść ludzkość w wyższy poziom ewolucji. Bardzo ważni w Złotej Erze, ukrywają w sobie wielkie kosmiczne skarby, są wizjonerami. Potrafią pracować w grupach i indywidualnie. 83/11 jest powiązana z silną 38/11, razem wnoszą Świadomość Chrystusa, nadają moc najsilniejszym kosmicznym wibracjom.
Negatywne wartości: Dążą za wszelką cenę do zdobycia wielkiej wiedzy, dóbr materialnych, pieniędzy, egoiści, wnoszą w życie innych cierpienia, swoją mistyczną wiedzę wystawiają na sprzedaż.

92/11 9-ka zarządza 2-ką. Wielcy humanitarjanie i mediatorzy pokoju, spirytualni nauczyciele, przecierają drogi do prawdy, niosą braterską uniwersalną miłość, tworzą doskonałą harmonię i wynoszą ludzkość w wyższe pola świadomości. Prowadzą do oświecenia.
Negatywne wartości: Są pełni nienawiści, szukają konfliktów, sieją wokół problemy, tyrani, egoiści, zwani "prawdziwymi demonami", są pełni strachu i obaw.

źródło: Internet

----------------------------------------------------------------------------------------

11 to wibracja nauczyciela, mediumicznie rozwiniętego, uczuciowego dyplomaty, który ma zdolności do jasnowidzenia i jasnosłyszenia. Karmicznie mistrzostwo to powstaje w życiu, w którym byliśmy kapłanami najniższymi w hierarchii, bez względu na system religijny któremu służyliśmy. Byliśmy tymi którzy pracowali z wiernymi, i postawą swoją uczyliśmy jednej, podstawowej zasady uniwersalnej: "Czyń drugiemu tak, jak chcesz, aby i tobie czyniono". Mistrzostwo 11 jest służbą drugiemu człowiekowi w kreowaniu przez niego jego własnej etyki wewnętrznej. Wskazuje, że mamy za sobą życie, w którym rozwinęliśmy intuicyjne i bezpośrednie połączenie z doskonałą twórcza energią świata. Bez względu na to czy dziś nazywamy ją Bogiem, Wielkim Duchem, Inteligentną Energią Kosmosu, czy inaczej. W działaniu naszym, - w tym życiu- oczekuje się od nas zachowania etycznego i powrotu do osiągniętej już kiedyś wiedzy i samodyscypliny.

----------------------------------------------------------------------------------------

Mistrzostwo jedenaście - 11: Kapłan z ludu - Bywają daty narodzin szczególne, takie gdzie program opiera się o wibracje mistrzowskie i takie gdzie nagromadzone są długi karmiczne. Zdarzają się osoby, które w zestawieniu imion i nazwisk w ogóle nie posiadają realnej oceny sytuacji lub rozwoju duchowego.

Takie szczególne przypadki dają mi jako numerologowi możliwość wglądu w powołanie i karmę danego człowieka. Jeśli nagromadzone zostały mistrzowskie wibracje jedenaście to mamy do czynienie z mistrzem duchowym, który był poprzednio kapłanem z ludu. Aby to w pełni zrozumieć, proszę pamiętać o tym, że świątynie przed chrześcijańskie składały się z dziedzińca zewnętrznego -dostępnego pielgrzymom, dziedzińca wewnętrznego dostępnego kapłanom i oczyszczonym pielgrzymom (wybranym) oraz z sanktuarium, do którego wchodzili najwyżsi kapłani specjalna służba. Nie można było tak po prostu wejść do sanktuarium, wtargnięcie bez zgody władzy kapłańskiej, mogło podlegać karze za świętokradztwo. W takich realiach istniała silna hierarchia wtajemniczonych.

Kapłan z ludu pracował na pierwszym dziedzińcu, wśród brudnych i zakurzonych pielgrzymów, uczył ich przez własny przykład, przez szacunek do niego pielgrzymi starali się go naśladować. Dlatego też powołanie do mistrzostwa 11 w tym wcieleniu, jest powołaniem do przekazywania etyki wewnętrznej własnym przykładem. Mistrzostwo to jak każde inne wymaga zachowania samokontroli, komunikacji emocjonalnej, świadomości wiecznego ucznia i postępowania zgodnego z własnym systemem wartości.

Jeśli jest silnie zaakcentowane w numerologicznym programie życia, to mam do czynienia z osobą obdarzoną dużą mediumicznością, intuicją, jasnowidzeniem i jasnosłuszeniem. Mamy do czynienia z osobą, która sama siebie uczy korzystać z intuicji własnego ciała, czyli wszelkich tak zwanych "sygnałów z brzucha", zaś innych uczy uniwersalnej zasady "czyń drugiemu jak chcesz aby i tobie czyniono". Takie jest bowiem powołanie inkarnacji mistrza intuicji, inkarnowanego kapłana z ludu, bez względu na to czy jest kobietą czy mężczyzną.

Wizjonerstwo inspiracja i praca dla wzniesienia ludzkości na wyższy poziom rozwoju wrażliwości, jest pozytywnym przejawem ambicji i aspiracji wibracji mistrzowskiej 11. Zdolność do dyplomacji i godzenia zwaśnionych to unikatowe cechy mistrza intuicji.

Niebezpieczne dla jego rozwoju, i dla jego otoczenia są egocentryczne działania, narcyzm, poddaństwo i wahania. Jeśli mistrzowska wibracja występuje w numerologicznym programie życia, to moi drodzy, nikt nie dał nam jej za darmo. Po prostu kiedyś sobie ją wypracowaliśmy. Daje ona wielkie możliwości pracy dla ludzkości przez kontakt z uniwersalną energią przenikająca swą mądrością każde istnienie tego świata, ale przede wszystkim wymaga etyki wewnętrznej. Nikt nie może korzystać z mistrzowskich wibracji wykazując egoizm, bowiem w tedy spada w dół, aby szybko nauczyć się szacunku dla innych stworzeń boskiej mądrości.

Niech więc każdy posiadający w programie mistrzowskie wibracje pamięta, że światło wewnętrzne podlega prawu: "największy z was będzie sługą najniższego".

----------------------------------------------------------------------------------------

LICZBA 11 - Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji stoją wobec ogromnego wyzwania, jakim jest postępowanie zgodne z najbardziej wzniosłymi i surowymi zasadami etyczno-moralnymi. Zawsze powinny pamiętać, że ich życie jest służbą wobec ludzkości.
Jednostki posiadające tę wibrację są idealistami i marzycielami gotowymi do największych poświęceń w obronie swych ideałów. Nierzadko osoby te stają się prekursorami nowych kierunków społecznych i ideologii. Mimo że same nie chcą się do tego przyznać, obdarzone są wielką charyzmą, a swymi płomiennymi mowami oraz własnym przykładem potrafią przewodzić całym rzeszom ludzi. Toteż nierzadko stoją na czele masowych ruchów społecznych.
Prawdziwa 11 nigdy nie pozostaje niezauważona, posiada bowiem nie tylko liczne zdolności, ale również przenikliwy, głęboki umysł oraz dar przewidywania przyszłości, który pomaga jej w podejmowaniu właściwych i szybkich decyzji, co z kolei prowadzi do zwycięstw i sukcesów w każdej niemal dziedzinie.
Wielkość Jedenastek przejawia się zwłaszcza w momentach ich największych życiowych triumfów, kiedy to zachowują skromność i umiarkowanie. Nigdy nie chełpią się swym bogactwem czy zaszczytami i zawsze pozostają wierne swym ideałom, czyli dążeniu do doskonałości duchowej i pragnieniu służenia innym.
Wibracja ta oznacza również twórczą wyobraźnię, oryginalność, wielkoduszność, bezstronność i wewnętrzną równowagę. Osoby o tej wibracji to najczęściej poeci, wizjonerzy, humaniści i mistycy. Przez całe życie zgłębiają wszelką wiedzę, a zwłaszcza te dziedziny nauki, które pozwalają na odkrywanie sekretów ludzkiej egzystencji. Reprezentanci tej wibracji mogą być zatem świetnymi naukowcami i filozofami, a także, biorąc pod uwagę ich fascynację sztuką, utalentowanymi i natchnionymi pisarzami, malarzami czy aktorami. Jedenastki są również doskonałymi mówcami, kaznodziejami i misjonarzami. Natomiast dzięki nadzwyczajnej intuicji oraz zdolnościom parapsychologicznym mają szansę zostać wybitnymi astrologami, numerologami, a także profesjonalistami w każdej innej dziedzinie wiedzy tajemnej.
Posiadając tak liczne i różnorodne zalety, bez trudu osiągają cele, które sobie wyznaczą, zarówno w sprawach materialnych, jak i duchowych i społecznych. Czekają je zaszczyty, sława i bogactwa. Wszystko to jednak ma dla nich znaczenie jedynie ze względu na dobro, jakie dzięki nim mogą świadczyć ludzkości.
Z drugiej jednak strony, zważywszy, że jednostki te są przecież tylko ludźmi, istnieje niebezpieczeństwo, iż popadną w skrajność i, utraciwszy wszelkie poczucie rzeczywistości, staną się nieszkodliwymi dziwakami, wiecznymi marzycielami, goniącymi za chimerami i utopiami, niemożliwymi do zrealizowania.
Pozytywne, autentyczne Jedenastki nie dopuszczają do głosu ciemnej, negatywnej strony tej wibracji. Ze spokojem, pełne wewnętrznej harmonii, tak dla nich typowej, pokonują wszelkie przeszkody, jakie stawia na ich drodze życie, stanowiąc tym samym wzór i natchnienie dla otoczenia. To właśnie do nich najlepiej pasuje powiedzenie: "Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem", potrafią przy tym zachować doskonałą równowagę między rzeczywistością, a podświadomością. Ich główną zaletą jest jednak odwaga i wytrwałość w obronie, własnych przekonań.
Należy w tym miejscu dodać, że wszystkie Wibracje Mistrzowskie łączą w sobie cechy charakterystyczne dla każdej z osobna. Ich moralność, duchowość, mentalność i intuicyjność, jak również wewnętrzne motywacje są podobne. Osoby o tych wibracjach łączy podobne przeznaczenie, a jest nim życie wyrastające ponad przeciętność, życie aktywne, interesujące i niezwykłe. Często odnoszą wrażenie, jakby były prowadzone i chronione przez jakąś "wyższą siłę", przytrafiają im się rzeczy niespodziewane, wymykające się spod ich kontroli. Nierzadko właśnie te niezwykłe wydarzenia odgrywają decydującą rolę w życiu osób o Wibracjach Doskonałych.

źródło: Gladys Lobos "Magia Numerologii"

----------------------------------------------------------------------------------------

11 wibracja Mistrza Nauczyciela - Kapłana z Ludu. Wszystkie osoby urodzone w listopadzie, 11, 29 dnia miesiąca, te których numerologiczna droga życia (suma cyfr w dacie urodzenia) jest jedenastką i tam gdzie suma dnia i miesiąca urodzenia jest 11 (tak zwany pierwszy warunek wcielenia), posiadają na początku swoich programów informację o szczególnej wrażliwości i wyjątkowej intuicji. Także imiona i nazwiska mogą zawierać w sobie wibrację mistrzowską 11. Na przykład suma wibracji samogłosek w imieniu Maria daje jedenastkę, suma wibracji wszystkich liter w imieniu Ewa daje 11. Zaś suma wibracji liter w imieniu Norbert daje, 38 co zsumowane: 3+8 daje 11. Wszystkie te miejsca mówią o tym, że osoba, która posiada tę wibracje zaplanowała sobie w tym wcieleniu pracę nie tylko nad własnym doskonaleniem i uwagą tu i teraz, ale podjęła się także wykonać pracę na rzecz większej społeczności, ku dobru ludzkości. Wibracja mistrzowska nie jest nagrodą ani oceną za dobre sprawowanie, nie jest dyspensa jak wielu ludzi myśli. Mistrzostwo jest powołaniem do służby dla ludzkości. Aby dzielić się z innymi własnym doświadczeniem i wiedzą, swoim wewnętrznym poziomem światła inicjować i rozświetlenia u innych ludzi ich własne wewnętrzne oświecenie. Mistrz Nauczyciel - Kapłan z Ludu, ma za sobą takie inkarnacje, w których pracował w świątyniach na ich zewnętrznych dziedzińcach. Był Kapłanem pierwszego kontaktu z pielgrzymami. Do jego obowiązków należało powitanie pielgrzymów, opatrzenie ich ran, pierwsza wstępną psychoterapia, wysłuchanie i skierowanie ku praktykom religijnym. W hierarchii kapłańskiej posiadał najniższy status, dlatego pracował na obrzeżach świątyni a więc miał najwięcej pracy. Właśnie to specyficzne wykonywanie swej posługi dało możliwość bezpośredniego kontaktu z ludem, obcowania z wieloma ludźmi. Taka forma pracy dawała doświadczenie wysłuchania i kontaktu z tysiącami wiernych, co wykształcało uwagę, wrażliwość, współczucie, otwierało tolerancję, gościnność, otwartość na inność, skromność i wewnętrzna potrzebę niesienia pomocy. W tych okolicznościach wykształciła się empatia, prostota w sposobach pracy, spokój i opanowanie, delikatność, co czyniło Kapłana z Ludu doskonałym doradcą, który emanując harmonią własnego ciała i wnętrza, tworzył spokój i harmonię w sercach i umysłach pielgrzymów. Takie też jest powołanie Mistrza Nauczyciela w wibracji 11=2, ma on poprzez własny przykład swego życia tworzyć postawę godną szacunku, aby ludzie widzieli w nim cząstka Boga (który wszak jeden jest bez względu na imię - jest wszechobecnym duchem) i z szacunku do postawy życiowej chcieli naśladować Kapłana z Ludu. Poprzez doświadczenia służby innym ludziom, skupienie i harmonię otwierały się także szeroko wrota intuicji, przeczucia, jasnowidzenia i jasnosłyszenia, kontaktu z Wyższymi Nauczycielami i mądrością wszechmogącego Jam Jest. Systematyczność, koncentracja i kontemplacja są atrybutami, które praktykowane i w tym życiu pomagają rozwinąć wewnętrzną potrzebę wspierania innych ludzi na ich własnej drodze rozkwitania. Każdy, kto posiada tę wibrację w swoim portrecie numerologicznym, może pozostać w obecnym życiu na poziomie podstawowej pracy w zakresie fali światła o wibracji 2. Wtedy uczy się podstawowych umiejętności współpracy w grupie ku wspólnemu celowi z zachowaniem własnej indywidualności i niezależności (bez podporządkowania się i poddaństwa), życia w społeczeństwie różnorodnym (różnych narodów, przekonań i potrzeb), słuchania i okazywania uczuć (rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć i emocji), uczy rozumienia własnych emocji a także osłabiania ich wpływu a więc świadomego spokoju i samokontroli. Dzięki nauczeniu się tych podstawowych umiejętności wibracji 2, rozwijamy zdolności do kosmicznego postrzegania życia, jako cyklu kosmicznej ery życia, fascynującej podróży. Abyśmy mogli odjąć pracę na wibracji Mistrza Nauczyciela powinniśmy pamiętać, że aby uczyć trzeba mieć w sobie przynajmniej wiedzę, acz bez mądrości i ona na długo nie starczy. Z pustego i Salomon nie naleje. Aby coś dać trzeba to mieć, nie ma możliwości abyśmy mogli dzielić się czymś, czego nie mamy. Do rozwinięcia Świetlanej misji Mistrza Nauczyciela niezbędna jest świadoma samokontrola. Etyka wewnętrzna, która opiera się na podstawowych czterech filarach: Po pierwsze: zachowania moje powinny być zgodnego z posiadanym systemem wartości (czyń drugiemu jak chcesz, aby i tobie czyniono). Po drugie: twoja komunikacja powinna być jasna i stanowcza (słuchaj uważnie, mów treściwie; szanuj słowa i ich moc; nazywaj własne uczucia i emocje, i puszczaj je wolne niczym ptaki, daj im odlecieć). Po trzecie: szanuj wolną wolę innych ludzi, ich prawo wybory i intymne terytorium (szacunek, jest pierwszym atrybutem Miłości). Po czwarte: świadomości wiecznego ucznia, czyli tego, że z każdym oddechem, wciąż nieustannie uczę się własnej doskonałości i jedności z Bogiem. Podejmując pracę nad wewnętrzną uwagą, skupieniem i miłością, wkraczamy na drogę realizacji Mistrzowskiego powołania. Pomimo kosmicznych korzeni i świadomości kosmicznej, jedenastki powinny świadomie pracować w wymiarach materii zagęszczonej, aby rozświetlać struktury materialne a nie uciekać swoja uwagą od nich pozostawiając je obok. Pamiętajmy, że wybraliśmy sobie te rzeczywistość na życie faktyczne, tu i teraz, i jest ono dla nas bardzo ważne. Doświadczajmy go bez ignorancji z pokojem w sercu. Droga mistrza nauczyciela przynosi: sukces, uznanie miłość, władzę i oryginalność. Negatywne doświadczanie poprzez postawę egoizmu i postrzegania zmian jako zagrożeń, a nie jako okazji którymi są, prowadzi do klęski, napić nerwowych, rozpaczy, wahań, trudnych stanów emocjonalnych i melancholii. Mistrz Nauczyciel - Kapłan z Ludu przychodzi na Ziemię, aby inicjować świadomość zmian, dzielić wiedzą, inspiracją i oświeceniem. Jest Posłańcem Światła i burzycielem systemów władzy. Przynosi wolność wewnętrzną.

Źródło: numerolog


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2012, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Przedstawię tutaj różne znaczenia Liczby 22. Niektóre mogą się bardzo od siebie różnić, inne natomiast będą się pokrywać i słowa/zdania będą się powtarzać.

Liczba 22 to ARCHITEKT

Wiąże się ona z tworzeniem struktur, wiedzą i doświadczeniem. Jej słowami-kluczami .są: moc wewnętrzna, wyższa inteligencja, geniusz konstrukcyjny. Podlega Plutonowi.
Jest to Liczba Wielkich Budowniczych i... Wielkich Głupców. Symbolizuje Mistrza Działania, który swą mocą opanowuje żywioły Czwórki i realizuje idee Jedenastki. Wiedze swą musi wykorzystywać w działaniu dla dobra innych ludzi, w przeciwnym razie pracować będzie na poziomic Czwórki i stanie się osobowością neurotyczną. Upadając pociągnie za sobą wszystkich swoich towarzyszy.
Dwadzieścia Dwa to liczba całkowitości i perfekcji. Powstaje z połączenia dwóch Jedenastek, symbolizujących Ducha i wyższe ideały. Oznacza siłę i materializm. Symbolizuje władzę materialną podporządkowaną wyższym celom duchowym.
Jeśli liczba ta jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to nosisz w sobie ogromny potencjał energii, centrum energetyczne. Siła, jaką posiadasz, skierowana jest na realizowanie celów materialnych. Jesteś konstruktorem budowli i budowniczym, dążącym do władzy nad materią. Twoim zadaniem jest pracować, tworzyć, działać i służyć wyższym ideałom. Posiadasz w sobie wielki rozmach, zdolności kreatywne i witalność. Cechuje cię umiejętność perspektywicznego myślenia i tworzenia wielkich, a zarazem realnych i pomysłowych projektów. Nic istnieje na Ziemi cel, którego nie byłbyś w stanie osiągnąć, bo masz w sobie moc pokonywania przeszkód.
jesteś człowiekiem sukcesu, triumfującym w każdej dziedzinie. Nie tracisz przy tym z oczu ścieżki wewnętrznego rozwoju, a motywem twojego działania nie jest kształtowanie materii samo w sobie, lecz przyczynienie się do postępu i rozwoju całej ludzkości.
Możesz osiągnąć wzniosie stanowisko w świecie finansów, polityki, przemysłu czy sztuki. Potrafisz pokonywać wszelkie przeszkody.
Tak jak „Czterdziestka Czwórka", potrafił będziesz pogodzić takie ambicje, jak pragnienie władzy, sławy czy bogactw z altruizmem, wielkodusznością i dostojeństwem charakterystycznym dla Liczb Mistrzowskich.
Urodziłeś się, by tworzyć, pracować, działać i służyć wyższym ideałom. Stojąc mocno na ziemi, patrzysz ufnie w niebiańskie przestworza. Dzięki witalności, energii, rozmachowi i zdolnościom kreatywnym możesz tworzyć wielkie plany. Twój talent i geniusz nic powinien jednak „rozmieniać się na drobne". Jedną z głównych twoich zalet jest myślenie perspektywiczne i tworzenie projektów na wielką skalę. Im wcześniej uświadomisz sobie, że masz wszelkie dane, by budować lepszy świat, tym szybciej przystąpisz do działania. Obdarzony jesteś wielką charyzmą i zdolnością do rządzenia. Masz szansę wspiąć się na sam szczyt drabiny społecznej, zdobyć władzę i bogactwo. Jesteś człowiekiem sukcesu. Możesz triumfować w każdej dziedzinie. Powinieneś zdawać sobie jednak sprawę, że twoja siła oparta jest w dużym stopniu na osobach z tobą współpracujących i na sprzyjających okolicznościach,
dzięki którym możesz realizować swe ambitne plany. Pragnął będziesz przyczynić się do postępu społecznego i materialnego oraz uczestniczyć we wszelkich akcjach i ruchach charytatywnych, których celem będzie praca nad rozwojem duchowym człowieka. Dzięki takiej działalności osiągniesz wewnętrzny spokój, który pozwoli ci z czystym sumieniem cieszyć się bogactwem i władzą. W ten sposób wypełniać będziesz swoje wzniosłe zobowiązania kosmiczne i karmiczne. W niepowtarzalny sposób potrafił będziesz łączyć materię z Duchem, a dążenie do bogactwa z altruizmem i wielkodusznością.
DROGA Nr 22 łączy w sobie pozytywne i negatywne aspekty wszystkich liczb. Praktyczny geniusz umożliwi ci znalezienie wyjścia z każdej sytuacji. Możesz osiągnąć każdy cel i zrealizować każdy plan. Postrzegasz życie w kategoriach uniwersalnych.
Mimo żywego charakteru, nie obcy ci jest chłód i rezerwa. Lubisz atmosferę napięcia - tak, że twoje życie może zamienić się w nieustanną walkę. Twoja misja: „budowanie dla ludzkości", wymaga pełnego zaangażowania. Musisz jednak unikać przepracowania, gdyż może ono powodować rozchwianie emocjonalne.
Twoje zaangażowanie i nieumiejętność zrozumienia potrzeb drugiej osoby powodować może rozdźwięki w związkach. Napięcie wewnętrzne uniemożliwiać może współżycie z drugą osobą, a potrzeba stymulującej atmosfery współzawodnictwa może być przyczyną konfliktów.
Istnieć będzie niebezpieczeństwo, że chęć gromadzenia bogactw lub dominowania nad innymi sprawi, że przestaniesz kontrolować swoje życie i ulegniesz wadom i słabościom. Największą pułapką będzie dla ciebie ambicja, chęć osiągnięcia własnych korzyści, która może spowodować, że nie będziesz przebierał w środkach, by zrealizować zamiary.
Jeśli dojdą do głosu negatywne aspekty tej wibracji, będziesz najprężniejszym człowiekiem w Skali Numerologicznej, nieugiętym i pozbawionym wszelkich skrupułów, gotowym zniszczyć każdego, kto stanie ci na drodze, a motorem wszystkich twoich działań będzie nieopanowana chęć zysku i chciwość. Nadużywać możesz władzy i ujawniać podłość, nikczemność i okrucieństwo. Staniesz się przez to nieufny, drobiazgowy, zniewolony codzienną rutyną. Żył bę­dziesz w ciągłym lęku przed ewentualną porażką i nie będziesz mógł cieszyć się życiem. Twoje plany przekroczą możliwości. Będziesz zimny i obojętny. Naruszać możesz wszelkie prawa i reguły. Mylić możesz miłość z nienawiścią. Stać się możesz despotycznym „władcą" i nie będziesz chciał słuchać nikogo. Zakończy się to destrukcją i głęboką depresją (lub chorobą psychiczną). Dopóki nie uzyskasz równowagi wewnętrznej i zrozumienia praw kosmicznych, nie powinieneś zajmować się magią i okultyzmem.
Twoją lekcją jest nauczyć się dawać i dzielić z innymi, zauważać i rozumieć innych, tworzyć na skalę uniwersalną — z myślą o ludzkości, pracować nad sobą tak, by uzyskać akceptację otoczenia, nauczyć się odpoczywać, wyłączać z wiru zdarzeń i starać się rozpoznać swoje potrzeby emocjonalne.
Możesz spełnić się w każdej dziedzinie - tak wielki jest zakres twoich możliwości. Wśród osób realizujących Drogę liczby Dwadzieścia Dwa jest dużo szpiegów, detektywów, polityków i historyków.

----------------------------------------------------------------------------------------

22 - Rozwój duchowy polega przede wszystkim na poznaniu własnych możliwości oraz podążaniu przez własne życie drogą sukcesu, ale tak, aby nie raniąc i nie krzywdząc innych bardziej niż jest to konieczne – nie da się przejść przez życie nie stając w opozycji do czyjejś woli, czyichś zamiarów wobec nas. Powinniśmy być wzorem dla tych, którzy przyjdą po nas – dla naszych dzieci i wnuków. Jeśli my stworzymy obraz człowieka kulejącego, chwiejącego się, człowieka, który nie odnalazł się we własnym życiu, to nasze dzieci, wnuki i całe pokolenia tworzyć będą chwiejny naród, poszukujący tego pierwszego źródła, z którego można się napić.
Rozwój duchowy to nie tylko umiejętność komunikowania się z innymi światami, to nie tylko zdolność widzenia innych bytów, czy komunikowania się z nimi lub ochraniania się przed ich negatywnym wpływem.
Rozwój duchowy to przede wszystkim umiejętność odnalezienia potencjału, który jest w nas zamknięty i wykorzystania go tak, aby każdy dla drugiego człowieka stawał się nauczycielem, abyśmy wszyscy stali się nauczycielami życiowego sukcesu i spełnienia dla naszych dzieci.

22 jest to jedyna liczba, która daje taki sam rezultat przez dodawanie, jak przez mnożenie: 2+ 2 = 4, 2 x 2 = 4. Rządzi nią planeta Pluton.
22 jest liczbą zarówno wiedzy, jak i doświadczenia, liczbą geniuszu twórczego, konstrukcji i genialnego wynalazku. Wibracja ta wyraża genialną twórczość, jeśli jest użyta dla dobra ludzkości, lub całkowitą destrukcję ( depresję, szaleństwo ), jeśli jest używana dla celów egoistycznych. Podobnie jak 11, 22 umie znaleźć rozwiązanie dla problemów nierozwiązywalnych, tyle, że w sensie praktycznym i konkretnym. Osoby naznaczone cyfrą 22 są tak zaabsorbowane swoją pracą lub misją, że nieświadomie zaniedbują potrzeby emocjonalne swoich partnerów - zapominają o wymiarze ludzkim. Dlatego powinny się uczyć od liczby 33.

Wibracja mistrzowska 22 – sprowadzona do liczby pierwszej to też wibracja 4. jednak na każdą wibrację mistrzowską należy patrzeć trochę innym okiem. Mistrzostwo wibracji, mistrzostwo, które pojawia się w naszej dacie urodzenia – bez względu na to, jaki niesie charakter i wymiar ze sobą – wskazuje przede wszystkim, że dana osoba, że dany czas w życiu tej osoby jest czasem szczególnym, jest czasem szczególnego potencjału energetycznego, w którym ta osoba może zrobić znacznie więcej, niż inna osoba, która tej wibracji mistrzowskiej nie posiada.

Wibracje mistrzowskie w naszym portrecie to nie są kwiatki przypięte do butonierki, to nie są bonusy – są to wyzwania sporządzone na naszą miarę. Wibracje owe w portrecie numerologicznym niosą informację, że dana osoba dysponuje szczególnym talentem, szczególną siłą wewnętrzną, szczególnym światłem, którym może zarazić swoje otoczenie. Patrząc na osobę, która posiada wibracje mistrzowskie w swoim portrecie, mamy odczucie, że jest to ktoś, kto w wyjątkowy sposób podchodzi do jakiegoś aspektu swojego życia. Jeśli posiadamy te wibracje w swoim portrecie – to jest to dla nas informacja, że powinniśmy w sposób szczególnie świadomy, w pewnych momentach naszego życia, odnosić się do informacji, które one niosą.

22 w przeciwieństwie do 11 ( która nie jest geniuszem twórczym, ale geniuszem pomysłów i idei, geniuszem tworzenia planu nie zawsze z umiejętnością wprowadzenia go w życie i zrealizowania), obdarza swojego właściciela geniuszem realizacji materialnej, idei, która powstała przy niższej wibracji mistrzowskiej 11.
Sama 22 – to dwie 2 – to informacja, że czas, w którym ona obowiązuje i patronuje, będzie czasem działania nie samotnego ( nie możemy stać się dla siebie takim żaglem, sterem i okrętem ), ale pracy na rzecz ludzkości i społeczeństwa. W takim normalnym życiowym wymiarze jest to zwykle działanie we dwójkę – ja + ktoś - ja jestem geniuszem zamykania w formie, dzięki czemu ktoś inny przy mnie ma możliwość: po pierwsze: uczenia się ode mnie, po drugie: ja dam komuś możliwość zrealizowania jego idei w sytuacji, kiedy on nie ma tej tzw. siły sprawczej.
22 obdarza w siłę sprawczą – to budowniczy, to realizator, to umiejętność sprostania każdemu wyzwaniu i zamknięciu go w formie.
22 pojawiając się w portrecie mówi o realizacji materialnej, która opierała się będzie o pewnego rodzaju formę spółki, mówi o pewnego rodzaju nakazie współpracy z drugą osobą.
Nisko wibrująca 22 – czyli 4 przynosi niechęć do dzielenia się nie tylko materią, ale także sukcesem, pomysłem, sposobem realizacji. Tak przy wibracji 22 pojawia się wręcz nakaz takiego dzielenia się, a jeśli się ono realizuje, to 22 obdarza siłą zamykania w formie zysku materialnego. 22, pomimo, że jest wyższą wibracją duchową, realizuje się poprzez świat materialny.
Jeżeli posiadamy tę wibrację w swoim portrecie, to jesteśmy ludźmi, którzy mają możliwość ( bo jesteśmy wyposażeni we wszystko, co jest potrzebne ), aby nadać formę koncepcji stworzonej niekoniecznie przez nas ale przez drugiego człowieka.
Negatywem może być zbyt silne przykuwanie się do osiągnięć, co będzie zamykało ten mistrzowski potencjał kreacji świata na miarę pewnego rodzaju wyobrażeń.

22 obdarza swojego właściciela przede wszystkim silną mocą sprawczą w działaniu, umiejętnością doprowadzania do finału spraw, ale w osłabionym wpływie – w negatywie – niestety noże prowadzić do niepewności, do poczucia takiego wewnętrznego rozdwojenia ( może nie tak silnego jak w przypadku 11 ): dam radę – nie dam rady, widzę perspektywę – nie widzę. Takim wpływom nie należy się poddawać, ponieważ wibracje mistrzowskie realizujące się poprzez cień w naszym życiu, niestety bardzo silnie osłabiają naszą zdolność funkcjonowania na najwyższych obrotach.
Wibracja 22 w negatywie często informuje o dwóch związkach, z których każdy jest pewnym etapem zamkniętym w pełnej formie. Przynosi to swojemu właścicielowi sytuację życiową, która wymaga stworzenia drugiego związku zamkniętego w formie.
22 nie sprzyja sytuacjom podchodzenia do życia, czy naszych zobowiązań do drugiego człowieka pod tytułem: ja tak sobie popatrzę, popróbuję, posmakuję, a z bałaganem, który z tego wyniknie, zostawię tę drugą osobę.
22 daje wymóg zamykania spraw na ostatni guzik – to jest jakby podniesienie wibracji 4, która mówi, że wszystko musi mieć swoje miejsce i wszystko musi pozostawać za nami jako zamknięta forma.
22 wibrując negatywnie w naszym portrecie może przynosić swojemu właścicielowi ujawnianie cech mocno niechlubnych: egoizmu, skąpstwa, wręcz działań na rzecz odarcia kogoś z wartości majątkowych po to, aby sobie zabezpieczyć lepszy byt. Zwykle to się mści na takiej osobie, ponieważ wibracje mistrzowskie ( tak jak wibracja 9 jest szczególnie obłożona przyczyną i skutkiem i w niej najsilniej manifestuje się konsekwencja niecnych czynów ) wymagają od nas szczególnej postawy. Jeśli kogoś oszukasz, jeśli kogoś okradniesz, jeśli kogoś wykorzystasz – to wszystko, co zdobyłeś takimi działaniami obróci się w niwecz i nie będziesz mieć możliwości budowania pseudo charyzmy, czy pseudo pozycji życiowej na ludzkiej krzywdzie. Tego wymaga od nas wibracja mistrzowska – nieskazitelności charakteru, bo siła jaką jej właściciel jest obdarzony, daje możliwość w czystej grze sięgania szczytów i dochodzenia do wysokich osiągnięć materialnych. Ilekroć wibracja mistrzowska zostanie zrealizowana poprzez słabość lub nikczemność charakteru, tylekroć jej właściciel dokładnie z tego samego poziomu, dostanie takiego klapsa życiowego, ponieważ w przyrodzie nic nie ginie, w przyrodzie musi być równowaga. Pamiętaj o zasadzie lustra – nie ten, kogo okradłeś, nie ten, kogo oszukałeś i nie ten, kogo wykorzystałeś, ale ktoś inny postąpi z tobą dokładnie w ten sam sposób.
I wtedy powiesz, że ten koś jest podły – a to jest tylko wyrównanie nierównowagi energetycznej.
Pamiętajmy, że wibracje mistrzowskie złożone są z dwóch takich samych cyfr ( tarotowa karta Równowagi, czy Sprawiedliwości z talii A. Crowley`a ) i przypominają: ile włożysz, tyle wyjmiesz, równowaga musi być zachowana. Jeśli coś zdobędziesz, co do Ciebie nie należy, to wytwarzasz czarną dziurę w swojej przestrzeni, w którą sam w pewnym momencie wpadniesz.

22 swojemu właścicielowi gwarantuje pewien geniusz twórczy, ale nie taki geniusz twórczy, jak w przypadku 11 – ale geniusz twórczy czynu. Mogą to być wszelkiego rodzaju pomysły, czy z rozmachem wprowadzane w życie projekty, które wymagają szczególnej perfekcji zamknięcia ich formie.
Wibracje mistrzowskie wymagają od nas również wyższego zachowania się stosownie wobec wyższego planu ludzkości: altruizmu, wewnętrznej potrzeby stwarzania czegoś, co pozostawia ślad po nas na ziemi.
Jest to wibracja, która pozwala tworzyć fundacje na przykład ratujące życie dzieci czy ludzi, którzy być może zostaliby skazani przez los na poniewierkę, czy wręcz śmierć. 22 będzie pomagało przyciągnąć ludzi, którzy chętnie będą uczestniczyć w takim altruistycznym projekcie.
Niesie ona zdolności organizacyjne, które powodują, że ludzie lgną do człowieka wyposażonego w tę wibrację, a on będzie mógł, korzystając z potencjału materialnego innych osób, zrealizować idee i pomysły oraz zarobić pieniądze. 22 daje taką moc bezinteresownego obdarowywania innych ludzi: ja zarobiłem swoje, a skoro mam więcej, to mogę się podzielić i bezinteresownie obdarować potrzebujących. 22 daje możliwość osiągnięcia wysokiego statusu materialnego i jednocześnie tworzenia i realizacji idei, wokół których łączą się różni ludzie, odnajdując wyższy cel w budowaniu materialnego planu tych, którzy są słabsi.

W sensie pozytywnym: wielkość, geniusz, sława i fortuna, realizacja ukierunkowana na cele materialne, szerokie horyzonty działania, siła działania i sukcesu we wszystkich dziedzinach, materialny nauczyciel i mistrz, mistrzostwo w materii, umiejętność łączenia materii z duchem, bogactwo materialne, pomysłowość, umiejętność rozwiązywania spraw nierozwiązywalnych, praktycyzm, realizm, wiedza, geniusz twórczy, doświadczenie, talent, myślenie perspektywiczne, intuicja, władza, sława, sukces, prestiż, ogromny potencjał energii, siła i moc, witalność, pokonywanie wszelkich przeszkód, wielkoduszność, altruizm, działanie dla innych, dostojeństwo, duchowość, charyzma, talenty przywódcze, połączenie materii z duchem, kreatywność, energia, witalność.
W sensie negatywnym: ruina, szaleństwo, nadmierny pociąg do przygód i włóczęgi, skłonność do gwałtownych reakcji, zwielokrotniony negatywny wpływ 4, mistrz, ale ciemnej strony, okrucieństwo w zachowaniach, zatrzymanie realizacji 22 w pozytywie doprowadza do poważnych problemów ze zdrowiem, niektóre z nich mogą się uaktywniać tylko w specyficznych warunkach środowiskowych: podłość, nikczemność, depresja, lęk przed życiem, destrukcja, szaleństwo, dominacja, manipulacja, nadmierna ambicja, materializm, chciwość, podstępność, nieugiętość, zapominanie o innych, dążenie do przepychu, nieufność, drobiazgowość.

Jej lekcja: pracować dla ludzkości, działać i tworzyć na rzecz wspólnych ideałów, w celu polepszenia bytu grup ludzi. Nigdy nie próbować czarnej magii.

Zdrowie

Od strony zdrowotnej – 22 do słabości 4 poprzez dwie 2, które dorzuca do naszego portretu - silnie wskazuje na wszelkiego rodzaju płyny w organizmie i daleko posunięte wpływy na układ pokarmowy: są to alergie, które nie zawsze mają zdiagnozowaną przyczynę, ale które są efektem zaburzenia równowagi w naszym organizmie. W przypadku kobiet, wskazuje na szczególną dbałość o równowagę hormonalną, na kobiecość i Księżyc w naszym portrecie.
Wskazuje również na konieczność zadbania o układ krążenia, ale nie tylko krążenie krwi, ale również innych płynów – limfy. Pamiętajmy, że 4 daje tendencję do zalegania, do zastojów, do tworzenia się złogów – więc 22 może przynosić przede wszystkim ograniczenia w sferze przepływów w naszym organizmie.

źródło: program Tarocistki

----------------------------------------------------------------------------------------

22 WIELCY BUDOWNICZOWIE, WIELCY GŁUPCY I WIELCY MŚCICIELE

Ogromne zaiste jest we współczesnym świecie dążenie do władzy, mocy, potęgi, panowania itp. prób odreagowania naturalnej ludzkiej słabości! Jest tak silne, że przenika nawet do świata liczb. Toteż jeśli numerolog chciałby zbadać stan "woli mocy" swojego społeczeństwa, nie musiałby daleko szukać -wystarczyłoby zapoznać się z aktualnie wykładaną symboliką mistrzowskiej liczby Dwadzieścia Dwa. Powszechnie przypisywane Dwudziestce Dwójce cechy to bowiem nie tyle z logiki lub medytowania symbolu wywiedziona rola liczby w strukturze systemu ( a więc i w życiu człowieka), co raczej wola mocy i panowania właściwa piszącym o tej liczbie autorom i ich wyznawcom. Skąd biorą się takie sądy - łatwo zrozumiemy, jeśli zobaczymy, jaka jest pozycja Dwudziestki Dwójki w całości systemu. Uczyniliśmy ją zwornikiem i opiekunką całości królestwa społecznego, czyli Czwórki, Piątki i Szóstki. Nakazaliśmy, by z tych, odpowiadających najbardziej aktywnym naszym latom liczb, Dwudziestka Dwójka wydobyła i zagospodarowała całą skumulowaną w społeczeństwie energię. Ogromna to energia. Nie dziw więc, że Dwudziestce Dwójce tak nieziemskie przypisuje się właściwości. Oczywiście liczba ta nie zawiera w sobie całości tej energii. Jest jednak kluczem do jej uruchomienia. A w społeczeństwie kluczem do uruchomienia jego energii jest mit. I tak oto uzyskujemy pierwsze i najważniejsze przybliżenie symboliki Dwudziestki Dwójki: ktoś z taką liczbą jest mniej lub bardziej świadomie nosicielem i wyrazicielem wielkich społecznych mitów. Oczywiście nie jest tak, że człowiek "ma mit". To raczej mit ma człowieka. Opanowuje go w całości; bez ceregieli posługuje się osobowością, wykształceniem, a nawet życiem prywatnym swego nosiciela dla sobie tylko wiadomych celów. Toteż życie pod działaniem Dwudziestki Dwójki sielanką bynajmniej nie jest. Przeciwnie: Dwudziestka Dwójka żyje pod nieznośnym nieraz przymusem, a zdarza się jej nie raz i nie dwa, że żyje na granicy obłędu i nie zawsze po akceptowanej społecznie stronie tej granicy. Nosiciel mitu jest przez mit nie tylko wynajmowany do jakichś tam -kosmicznych celów, ale i chroniony przez siły, które go wynajęły. Nie ma pod działaniem Dwudziestki Dwójki tzw. ludowej sprawiedliwości. Oto dlaczego wielcy Nosiciele Mitów, jak choćby w naszym stuleciu Hitler, Stalin, Pol Pot -nigdy nie byli ukarani, ani nawet sądzeni przez ludzką sprawiedliwość. Osądowi w skali społecznej podlega nie służka mitu, bezwolna w rękach potężnych sił społecznych, osądzeniu podlega właśnie mit, w imię którego ludzie takiego pokroju dostali się na szczyty władzy. Jeśli więc chcemy sterować Dwudziestką Dwójką, a nie stać się jej ofiarami -bacznie patrzmy na mity, jakie wpajamy naszym dzieciom w szkołach. Równie uważnie patrzmy na treści w społeczeństwie cenzurowane jako tabu rozmaitego autoramentu. Bo najważniejsze przyczółki władzy to nie demokratyczne konstytucje, nie parlament, nie wojsko i nie tajne policje nawet; to właśnie szkoła i cenzura, budujące konstytucje, parlamenty, wojsko i tajne policje - wprost w sercach i umysłach obywateli. Względem tak zaprojektowanych serc i umysłów Dwudziestka Dwójka jest tylko siłą wykonawczą i niczym więcej. Bacznie studiujmy bajki i marzenia naszych dzieci! Potencjały i energię rozwija Dwudziestka Dwójka z Czwórki, z liczby tych, co dopiero zaczynają swą społeczną drogę, a ich dążeniem zasadniczym jest zmiana istniejącego układu sił społecznych lub przynajmniej poprawa własnego losu. Przeważnie tylko tacy zdolni są sprostać wyzwaniu, jakie niesie Dwudziestka Dwójka. Ale zdarzają się i wyjątki, bowiem Dwadzieścia Dwa -jak wszystkie liczby mistrzowskie - potrafi rozwinąć się z dowolnej liczby podległego sobie królestwa. Rewolty, w imię nowych mitów, robią najczęściej przedstawiciele Czwórki, czyli plebejusze, ale zdarza się, że ich ideologiem i przywódcą politycznym jest jakiś zblazowany arystokrata - Piątka lub ktoś z klasy średniej - Szóstka. Jednak bez udziału Czwórki, bez jej siły i determinacji, Dwudziestka Dwójka w ogóle nie zaistnieje. Bo czymże byłby np. wywodzący się z wyższych warstw społeczeństwa W I. Lenin bez dzikiego fanatyzmu swych, niewątpliwie plebejskiego, "czwórkowego" pochodzenia, komisarzy ludowych? Czymże byłyby "szóstkowe" w swej wymowie ideały amerykańskiej Deklaracji Niepodległości bez zaciętości i ambicji "czwórkowej" natury farmerów i robotników zbuntowanych kolonii? Dwudziestka Dwójka może opanować każdego, kto w jakikolwiek sposób rozumie i czuje rolę mitu w społeczeństwie. Bez znaczenia są tu najczęściej osobiste przymioty opanowanego, jego uczciwość, a nawet rzeczywiste talenty polityczne. Narzędziem Dwudziestki Dwójki może stać się każdy, kto ma ów szczególny gen, umożliwiający człowiekowi połączenie się z energią swego społeczeństwa, odczytanie i wyartykułowanie jego pragnień i dążeń. Niby pod dotknięciem czarodziejskiej laski, gromadzą się dookoła kogoś takiego ludzie rzeczywiście sprawni w działaniu. Siłę Dwudziestki Dwójki poznajemy w pełni, gdy zdobywa ona władzę. Ciekawe, że Dwadzieścia Dwa, póki nie ma możliwości artykulacji swego mitu - sprawowania władzy, wpływania na opinię społeczną -jest niewidoczne w psychice i charakterze człowieka. Ale dajmy mu możliwość, wynieśmy go na szczyty społeczeństwa, a zadziwi nas niezawodnie. Dwudziestki Dwójki to nie ci, którzy kończą szkoły - to ci, którzy je zakładają. Pogardzani jako kaprale, okazują się nadspodziewanie zdolnymi generałami. Bo liczba ta ma coś z wygasłego, zda się, lecz wciąż groźnego wulkanu. Uśpiona, niedostrzegana, spoczywa sobie całe lata w najgłębszych zakamarkach jaźni, by pewnego dnia eksplodować, wywołując nieodwracalne zmiany. Jaki mit nosi w sobie Dwudziestka Dwójka, wynika z jej charakteru, wychowania, kultury itp. Niezwykle ważne to spostrzeżenie, jest ono bowiem informacją, że człowiek nie jest i nie powinien być ślepą i bezwolną ofiarą tej liczby. Dwudziestka Dwójka to tylko informacja o potrzebie i zdolnościach artykulacji mitu. Jaki to ma być mit - możemy wybierać spośród mitów aktualnie w kulturze dostępnych, lub stworzyć nowy. Ten zapewne wybór miał na myśli ktoś, kto powiedział, że Dwudziestka Dwójka to Wielki Budowniczy, Wielki Mściciel albo Wielki Głupiec. Budowniczy - to ten, który wybrał albo tworzy mit jeszcze niezbyt wyraźny, ale obiecujący Przyszłość. Wielcy Mściciele czerpią swą energię z zawsze obecnych w społecznej świadomości mitów odwetu, odegrania się, frustracji. Wreszcie Wielcy Głupcy to Dwudziestki Dwójki, grupujący się dokoła mitów jeszcze zda się silnych, jeszcze mocno kontrolujących społeczną świadomość, lecz już przegniłych i niepłodnych. O takich właśnie, co chcieliby system wartości, kryteria wyborów, moralność albo religijność wymusić ustawami parlamentarnymi, mawia się -Wielcy Głupcy. Skazani są oni wraz ze wszystkimi, których zdołali otumanić, na niepamięć i szyderstwo swych potomnych, albowiem systemy wartości, mity, moralności i religie, które muszą sięgać do parlamentów i sądów, to takie, których już od dawna nie ma w ludzkich sercach. Dwudziestka Dwójka jest liczbą groźną, odbiera bowiem człowiekowi jego własną wolę i rozum. Kto dostał się w zasięg jej wpływów, czuje w sobie moc, która łatwo prowadzi na manowce. Działanie Dwudziestki Dwójki to np. przyjęcie czyjejś myśli za własną, bo liczba ta jest mistrzem sugestii i sterowania cudzymi myślami. To właśnie z Dwudziestką Dwójką kojarzymy wiece, na których z tysięcy gardeł wykrzykuje się jakieś brednie pod dyktando kolejnego kandydata na wodza ludzkości -i wraz z nim idzie się na dno poniżenia i zawiedzenia, gdy mija mit, który takiego przywódcę wyniósł do władzy. Ma Dwudziestka Dwójka kontakt z najtajniejszymi siłami kierującymi życiem jej społeczeństwa. Zna, jak nikt inny, ukryte cele i motywy społecznych działań. Rozpaczliwie przytomnie widzi rzeczywisty bieg wydarzeń, widzi, jak realizują się mity i niełatwo jej od tej przytomności uciec w szaleństwo. Mając tę wiedzę, Dwudziestka Dwójka żyje po trosze jak strażnik osobliwego skarbca społecznej świadomości, czuwający, gdy inni śpią. Nie wolno jej niczego z tych skarbów spożytkować dla własnych celów - musi, tak jak umie, udostępniać je swym pobratymcom, uświadamiając im potęgę sił, które wszystkich nas przez życie prowadzą. Oczywiście polityka nie jest jedynym terenem działania Dwudziestki Dwójki. Może nim być wszystko, co w ludzkiej świadomości ma wymiar ogólnospołeczny. Np. w społeczeństwach silnie represjonujących seks, Dwudziestkę Dwójkę spotkamy wśród najbardziej wyzywających "kobiet fatalnych" albo wśród najlepiej prosperujących twórców pornografii. Dwudziestkę Dwójkę realizował też odkrywca Troi, Heinrich Schliemann, jak najbardziej mitologicznymi kierowany treściami. Wymieniając przywódcze zdolności tej liczby, warto jednak pamiętać i o ciemnej stronie tej liczby: znacznie więcej jest ludzi z czynną w portrecie numerologicznym liczbą Dwadzieścia Dwa, niż możliwych do obsadzenia stanowisk przywódczych. Ci, którzy nie stali się w służbie mitu aktywni, niechże starają się o jakikolwiek kontakt z nim, choćby o świadomość, że biernie, bo biernie, ale uczestniczą w spełnianiu się mitycznych treści. Gdy Dwudziestką Dwójką jest np. prosty robotnik, który raczej nie porzuci swego stanowiska pracy, jego realizacją tej liczby może być jego świadomość klasowa albo uczestnictwo na prawach szeregowego członka w silnym związku zawodowym lub znaczącej partii politycznej. Bo jeśli Dwadzieścia Dwa nie ma żadnej możliwości kontaktu z mitami, redukuje się do jak najbardziej negatywnej Czwórki z jej chorobliwymi ambicjami i skrajnym materializmem życiowym. Jest Dwadzieścia Dwa liczbą tyleż fascynującą, co niebezpieczną. Fascynującą -bo łączy nas z potężnym źródłem energii psychicznej ludzkości i uczy prawideł używania tej energii. Niebezpieczną -bo jeśli człowiek do mitu nie dorasta, stanie się jego ofiarą. Miejmy jednak nadzieję, że wyjaśniając sobie symbolikę liczb, zdobędziemy świadomość, która umożliwi nam oswojenie wszelkich sił naszej jaźni. Wtedy i Dwudziestka Dwójka stanie się pomocą w naszym nieskończonym wzrastaniu.

źródło: Włodzimierz Zybertal


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2012, o 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Przedstawię tutaj różne znaczenia Liczby 33. Niektóre mogą się bardzo od siebie różnić, inne natomiast będą się pokrywać i słowa/zdania będą się powtarzać.

Liczba 33 Służba Uniwersalna

33 wibracja przewodnika, pełnego harmonii nauczyciela, Chrystusowa wibracja połączonego ze źródłem i świadomego swej doskonałości duchowego nauczyciela. Jest to bardzo wysokie mistrzostwo oparte na życiu, w którym byliśmy połączeni z nieustannym źródłem radości i pokoju. Powstało w czasach, gdy nasza dusza była nierozerwalnie zanurzona w doskonałości stwórczej. Jest to wynik albo wysokiego kapłaństwa w jakimś minionym życiu, albo indywidualnego doskonalenia, bez względu na filozofię i system religijny. Jesteśmy powołani w tej inkarnacji, do odkrycia w sobie i przekazania innym uniwersalnych praw i poczucia jedności. Nauczanie doskonałości boskiej w każdym stworzeniu jest powołaniem mistrzostwa 33.

----------------------------------------------------------------------------------------

33 SŁUŻBA UNIWERSALNA. Liczba twórczości i komunikacji, zwana jest wibracją Chrystusową. Znajduje się pod wpływem planety Neptun, wyższej oktawy Wenus, która wyraża najczystszą wibrację miłości uniwersalnej.
Liczba Mistrza, Nauczyciela, Przewodnika. Liczba spełnienia człowieka świadomego swego ciała i ducha. Wiedza, mądrość, ewolucja i współczucie. Tendencją negatywną osób, których dotyczy ta liczba, jest potrzeba pokazywania innym, jak bardzo się dla nich poświęcają.
W sensie pozytywnym: mistrz, przewodnik, uważny, tolerancyjny i oddany.
W sensie negatywnym: używanie swych wpływów dla celów egoistycznych, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, zawodowych lub społecznych, bunt.
JEJ LEKCJA: być naprawdę odpowiedzialnym za samego siebie i za innych. Nauka tolerancji i cierpliwości.

----------------------------------------------------------------------------------------

33 to liczba mistrzowska zwana jest wibracją Chrystusową, Świetlistą Siłą Miłości, Uniwersalną Służbą Dobru i poprzez kontrolowanie emocji dochodzi do postawy Przewodnika Duchowego - Nauczyciela. Łączą się w niej dwie trójki, których pierwotna fala energii niesie działanie, radość z życia, urok osobisty, miłość, trójistność w jedności i jedność w trójcy. Życie jako proces fascynującej przemiany. Wewnętrzne poczucie szczęścia, autentyczna przyjaźń, inteligencja kultura i czułość oraz wyobraźnia emanują z pozytywnej realizacji energii 3. 33 (= 3+3 = 6) wibracja służby dla krzewienia wyższych wartości duchowych, inicjowanie i kreowanie Nadziei, Wiary i Miłości. Narzędziem jej jest Słowo i to ono inicjuje przemianę ludzkich serc poprzez uszy i rozum. Wibracja ta wyraża najczystszego ducha miłości uniwersalnej. Pozytywnie doświadczana jest liczbą uważnego, oddanego i tolerancyjnego nauczyciela, mistrza, przewodnika. Człowieka spełnionego w odnalezionym powołaniu, świadomego swego ciała i ducha. 33 emanuje wiedzą, mądrością, samorozwojem - świadomością wiecznego ucznia i współczuciem. W strukturach karmicznych doświadczeń wibracja ta znaczy osobę, która wielokroć już żyła w gęstości trzech wymiarów, na naszej planecie lub na innych. Jest to dusza posiadająca głębokie doświadczenie i bardzo wysoką etykę wewnętrzną. W strukturach energii subtelnych jest wysoko rozwinięta. Jej życie na Ziemi zaś naznaczone jest pracą dla ludzkości i wielokrotnie wcześniej przeżytymi doświadczeniami mistrza nauczyciela. Dusza, która w posiada w aktualnym życiu wibracje 33 może podjąć tor realizacji pracy dla ludzkości, ale nie ma obowiązku, to jest zawsze kwestia osobistej dojrzałości na poziomie świadomości i podjętych wyborów. W starożytnych świątyniach istoty te inkarnowały się jako kapłani posiadający prawo interpretacji pism i praw etycznych. Jeśli uzmysłowimy sobie jak wielkie jest to prawo, że pozwala kształtować umysły i prawa ludzkie, wtedy odnajdujemy esencję wewnętrzną mistrzostwa 33. W istocie swej są to burzyciele zastanych systemów kontroli, innowatorzy szanujący kosmiczne prawa, życie ich jest powołaniem do przekazywania Uniwersalnego Prawa Harmonii i Równowagi, do roznoszenia wokół Przesłania Miłości. Emanują dziecięcą łagodnością i często posiadają talenty artystyczne. W świecie naszej gęstości materialnej nie łatwo jest zaaklimatyzować się osobom o subtelnej wibracji 33. Ich wrażliwa i nadmiernie empatyczna oraz szczególnie emocjonalna natura wymaga zahartowania i podlewania w dzieciństwie atmosferą akceptacji, miłości i wsparcia. Zwłaszcza ze strony bliskich im osób. Dzieci nie ocalone i nie wzmocnione wewnętrznie niestety będą szczególnie łatwo popadały w negatywne zagrożenia podstawowej wibracji sześć i składowych trójek. Tendencją negatywną osób, których dotyczy ta liczba (jako wibracji głównej 6) jest potrzeba pokazywania innym, jak bardzo się dla nich poświęcają. Jeśli reagujesz negatywnie, będziesz używać swoich wpływów do celów egoistycznych, zaniedbywać obowiązki rodzinne, zawodowe lub społeczne i buntować się, okażą się sknerami i manipulatorami, mogą uprawiać hipochondrię i szantaż emocjonalno uczuciowy. Ponieważ miłość rodzina i harmonia są największymi potrzebami tej wibracji jej największym zagrożeniem jest samotność. Właściwie samotność jest tu nośnikiem poczucia klęski i ucieczki w melancholię, która pogłębiana może spaść do myśli samobójczych, lub uciekać od rzeczywistości w używki i uzależnieni jako iluzję łagodzenia bólu. Składowa wibracji 33, czyli trójka w negatywnym doświadczeniu, jeśli doświadczy samotności może uciec przed bólem osamotnienia w wir romansów, krytyki, gadulstwa płytkich znajomości i używek. Obie wibracje w osamotnieniu odczuwają wewnętrzna porażkę nadwrażliwość zaś odbiera im siły. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby te szczególne świetliste istoty, które wiele dobrego są w stanie zdziałać dla ludzi i dla Ziemi posiadały chodź jednego kochającego i wspierającego dorosłego aby ich skrzydła nie zaschły w smole krytyki, poniżeń i brutalności. Lekcją tej wibracji jest być naprawdę odpowiedzialnym za siebie i za innych. Uczy tolerancji i cierpliwości. Etyka wewnętrzna, która jest konieczna do wykonania mistrzostwa, wymaga od człowieka: zachowania zgodnego z posiadanym systemem wartości, komunikacji i kontroli nad emocjami, poszanowania wolnej woli innych i świadomości wiecznego ucznia. Liczba mistrzowska pozwala ujawnić swój potencjał w pełni, tylko wtedy, gdy dusza mogąca z niej korzystać jest świadoma swego powołania. Aby korzystać z jej darów należy świadomie podjąć dyscyplinę wewnętrzną, podjąć naukę praw kosmicznych w tym życiu. Wymaga ścisłej samokontroli, dyscypliny i oczyszczenia osobowości. Do pracy nad sobą polecam lektury afirmujących życie książek. Do pracy nad odzyskaniem szczęścia i spokoju dla tych, którzy utracili je w dzieciństwie polecam pracę z terapią Hellingera, Radykalne wybaczanie Tippinga, Terapię otwartego serca Mandeli oraz Słownik Uczuć i Emocji. Osoby posiadające Numerologiczną Drogę Życia o wibracji 6/33, np. 13.08.1975= 1+3+0+8+1+9+7+5= 33=3+3=6, imię lub nazwisko o tej wibracji, np.: Piotr, Andrzej, Delfina, Marzena, lub zawierających tę wibrację w sumie wibracji samogłosek lub spółgłosek, imienia lub nazwiska, np.: Małgorzata, Krystyna, Katarzyna, Wirgiliusz, Krzesimir, wszystkie one podlegają wyborowi realizacji powołania 33. Mogą wybrać orientację materialną lub trudniejszą ścieżkę duchową. Obecność liczby mistrza sugeruje, że jesteś duszą posiadającą dużą wiedzę teozoficzną, nabytą w poprzednich wcieleniach. Bardzo często korzeni tej wiedzy należy poszukiwać w starożytności. Prawdopodobnie pobierałeś nauki w jednej lub kilku z starożytnych szkół ezoterycznych. Pamięć podświadoma tej wiedzy, będzie poszukiwała sposobu komunikacji ze świadomością. Będzie starała się wypłynąć. Mistrzowie przychodzą po to, aby uczyć innych technik uzdrawiania, praktyk duchowych, aby odkrywać wiedzę otwierającą ludzkości nowe drogi rozwoju w dziedzinach nauki, medycyny, religii, pedagogiki, polityki.

----------------------------------------------------------------------------------------

Mistrzostwo trzydzieści trzy - 33 Kapłan nauczyciel etyki uniwersalnej.

Mistrzostwo to przynosi powołanie do takiej pracy dla ludzkości aby uczyć innych ludzi zasad uniwersalnych i etyki wewnętrznej. Inkarnacja poprzednia była świadomym nauczaniem, mistrzem i kapłanem objaśniającym pisma i zasady duchowe tego świata.

Pamiętajmy o tym, że nie każdy miał prawo czytać i objaśniać pisma, bez względu jakiej religii dotkniemy, 33 jest to kapłaństwo związane z komunikacją i odpowiedzialnością. Osoba która mogła nauczać musiała przecież interpretować pisma, czyli święte księgi, przypowieści, proroctwa, mamy więc do czynienie z istotą wielce wykształconą, oczytaną i przewidującą. Poprzednie wcielenia mistrzowskie, nawet jeśli były dalekie w naszym pojmowaniu czasu, są silną Wibracja ta jest zwana mistrzostwem Chrystusowym. Określa mistrza świadomego swej mocy i nauczyciela burzącego dogmaty, po to aby wprowadzić niepewność zmian i przez przemianę ustalić wewnętrzną harmonię.

Mistrzostwo to dotyczy kapłaństwa wewnętrznego, które przez zachowanie etyki wewnętrznej, prowadzi własnym wewnętrznym światłem do oświecenia innych. Wyraża najczystszą wibrację miłości uniwersalnej. Pozytywnie doświadczana jest liczbą uważnego, oddanego i tolerancyjnego nauczyciela, mistrza, przewodnika. Człowieka spełnionego świadomego swego ciała i ducha. Z jego uczynków i słów płynie wiedza, mądrość, ewolucja wewnętrzna i współczucie.

Jeśli w imionach, nazwisku lub w programie numerologicznej drogi życia, posiadasz mistrzostwo 33 jesteś powołany do dzielenia się uniwersalną miłością i harmonią. Pamiętajmy jednak, że niesie to także zobowiązanie do pracy z zachowaniem filarów etyki mistrza. Co oznacza poszanowanie inności, intymnego terytorium innych i ich prawa wolnej woli. Pamiętajmy, że żyjemy w świecie wolnej woli, gdzie kształtowanie etyki wewnętrznej jest nieustannym procesem. Nie można zdobyć jej raz, nie można jej po prostu mieć. Zdarzenia i zmiany są procesem kształcenia, doskonalenia i ewolucji, wiec przyjmijmy je ze zrozumieniem, tak aby zmiana była dla nas pożądaną okolicznością życia.

Tendencją negatywną osób, których dotyczy ta liczba, jest potrzeba pokazywania innym, jak bardzo się dla nich poświęcają. Jeśli reagujesz negatywnie, będziesz używać swoich wpływów do celów egoistycznych, zaniedbywać obowiązki rodzinne, zawodowe lub społeczne i buntować się. Lekcją tej wibracji jest być naprawdę odpowiedzialnym za siebie i za innych. Uczy tolerancji i cierpliwości. Odpowiedzialność wiąże się ze zdrowym egoizmem, chodzi oto aby nie brać na siebie zbyt wielu obowiązków tak aby mierzyć "siły na zamiary".

źródło: Małgorzata Brzoza

----------------------------------------------------------------------------------------

Wibracja mistrzowska 33 Miłość Uniwersalna, służba uniwersalna, Wibracja Opiekuna, Przewodnika Duchowego – wibracja Chrystusowa – mesjańska, układ ponad podziałami , wibracja Rozjemcy, liczba Mistrza, Nauczyciela, Przewodnika

33 – to najmniej pokręcona ze wszystkich wibracji mistrzowskich, wibruje pod wpływem planety Neptun - wyższej oktawy Wenus – wyraża najczystszą wibrację miłości uniwersalnej.
To wibracja spełnienia człowieka świadomego swego ciała i ducha. Wiedza, mądrość, ewolucja i współczucie.
Osoba, która posiada tę wibrację w swoim portrecie jest kimś w rodzaju Anioła Pokoju, Anioła Miłości, który kroczy po tej ziemi.
Wibracja mistrzowska - subtelna, delikatna, to miłość uniwersalna -Wenus. Mówi się, że to wibracja Chrystusowa, która niestety dość często przeszkadza w ułożeniu swojego życia osobistego, bo jednak to są dwie 3. Bardzo często bywa, że osobę taką nieco ta wibracja odciąga od świata zewnętrznego – to taki Doktor Judym ( sam się poświęcam, żeby ratować innych ).
Jako cień niesie trudność ułożenia swojego życia emocjonalnego, daje to ojcowanie całemu światu, a w negacji całkowite odrzucenie drugiego człowieka - zamykanie się w powierzchowności ( bardzo rzadko w ten sposób manifestuje się 33 w negacji).
Jeśli ktoś ma Drogę Życia 33 – to przede wszystkim powinien pracować z samym sobą nad umiejętnością kształtowania relacji z drugim człowiekiem ( aby nie tracić przyjemności, aby nie dokonywać samo ukrzyżowań, samospalenia).
33 to wibracja mesjańska, która może sprawić, że człowiek nią obdarzony będzie chciał naprawić, zbawić cały świat, który i tak, niezależnie od naszych wysiłków, będzie szedł tą drogą, którą idzie, a my nie zdołamy zatrzymać tego pędzącego pociągu. Mając tę wibrację, trzeba zachować równowagę między chęcią naprawienia wszystkiego, a logicznym postępowaniem, które dopiero w konstrukcji
( szerszym planie ) ma szansę przynieść pozytywne zmiany, coś dobrego.
33 najczęściej pojawia się jako droga życia lub jako Punkt Zwrotny.
Swojego właściciela obdarza ogromnymi talentami artystycznymi.
Jeśli masz tę wibrację w swoim portrecie, to pamiętaj: nie wolno ci się zamykać w przestrzeni swojego domu, swojej rodziny.
Jako wibracja mistrzowska niesie umiejętność bycia pomostem pomiędzy różnymi środowiskami, grupami – jest to wibracja rozjemcy, wibracja człowieka, który zawsze znajdzie porozumienie – bez względu na środowisko, w jakim się znajduje – i z tymi maluczkimi i z tymi na szczycie.
Jest to wibracja, która od swojego właściciela w kontaktach międzyludzkich wymaga bycia Człowiekiem ponad podziałami – tworzenia wokół siebie aury zgody, porozumienia, odnajdowanie zawsze dobrego wyjścia z każdej trudnej sytuacji.

33 daje swojemu właścicielowi szczególne poszanowanie tradycji, własnych korzeni, ale też otaczanie opieką i obdarzanie pięknymi ideałami otoczenie. Oznacza idealną harmonię między wszystkimi cechami składającymi się na osobowość i umysłowość danej jednostki.
33 – wibracja Anioła Pokoju i Miłości, nieprzeciętna intuicja w połączeniu ze zdolnościami twórczymi, odczuwanie piękna i uczuć na tak głębokich i subtelnych poziomach, ze osoby nią obdarzone potrafią je wyrazić poprzez linię, kolor, teksturę i formę.
33 przynosi realizację ukierunkowaną na wyższe plany subtelne, umiłowanie życia rodzinnego, często doprowadza do rezygnacji z własnych celów w imię dobra najbliższych.
33 to wibracja pozwalająca zgłębiać wiedzę tajemną, filozofię, mistykę i zjawiska paranormalne.
33 w negacji uderza przede wszystkim swojego właściciela niespełnieniem w miłości, w realizacji na planie innych ludzi.

Aspekt pozytywny: mistrz, przewodnik – uważny, tolerancyjny i oddany, szczególne poszanowanie tradycji i własnych korzeni, otaczanie opieką, obdarzanie pięknymi ideałami, idealna harmonia wszystkich cech składających się na osobowość i umysłowość, wibracja Anioła Pokoju o Miłości, nieprzeciętna intuicja w połączeniu ze zdolnościami twórczymi, odczuwanie piękna i uczuć na najwyższych poziomach, realizacja ukierunkowana na wyższe plany subtelne, umiłowanie życia rodzinnego, często doprowadza do rezygnacji z własnych celów w imię dobra najbliższych, pozwala zgłębiać wiedzę tajemną, filozofię i mistykę, zjawiska paranormalne

Aspekt negatywny: używanie swoich wpływów dla celów egoistycznych, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, zawodowych lub społecznych, bunt, potrzeba pokazywania innym, jak bardzo się dla nich poświęcają, niespełnienie w miłości i realizacji na planie innych ludzi.

źródło: program Tarocistki

----------------------------------------------------------------------------------------

TAJEMNICZY JĘZYK BOGÓW 33 - Odmiennie niż poznane dotąd liczby mistrzowskie, Trzydziestka Trójka nie ma w naszym systemie swojej liczby zredukowanej we własnym królestwie Ducha. Jej naturalną podstawą jest pochodząca z królestwa społecznego Szóstka. Nic dziwnego -wszak nie znamy duchowości innej niż nasza własna, ubrana w ludzkie ciało, a przeto i wśród liczb innej duchowości nie szukajmy. Na temat świata duchowego nader niejednoznaczne i wielce różnorodne spotyka się teorie. Niby wiadomo, że wszystkie one warte siebie nawzajem, że do Prawdy nijak się mają, lecz co i rusz ktoś występuje z obrazem niewidocznej zmysłami strony naszego życia. A Trzydziestka Trójka... stoi sobie z boku, patrzy na to wszystko i czeka, aż przestaniemy sobie Niebiosa wyobrażać, a zaczniemy je odczuwać. Bo do świata bogów nie prowadzą żadne spekulacje, ani najbardziej nawet wymyślne systemy mistyczne i religijne. TAM sięga się ciszą, pokorą, skupieniem, poddaniem, wyciszeniem, medytacją, modlitwą. Nie podejmujmy takich praktyk, póki nie jesteśmy syci zwykłych, "ziemskich" rozkoszy i zaspokojeń; nic po wiedzy duchowej chciwcom i ciekawskim. Kto szuka w tej wiedzy cudownych uzdrowień swego chorego ciała i chorej duszy, nie znajdzie ich. Przeciwnie: osunie się w jeszcze cięższą chorobę. Kto dla próżnej ciekawości chciałby podejrzeć bogów, rychło stanie się klientem psychiatrów. Kto dzięki siłom Ducha chciałby pomnożyć swój majątek, straci wszystko. Wiedza duchowa jest albowiem dla zdrowych i zrealizowanych. Tylko oni potrafią podziwiać, nie pragnąc; tylko oni umieją patrzeć, nie sądząc i tylko tacy zdolni są sprostać wyzwaniu liczby Trzydzieści Trzy. Nie zmienia tego fakt, że ludzkość wciągu ostatnich trzech stuleci, dokonała wielu fascynujących i użytecznych odkryć, także w dziedzinie wykorzystania sił psychiki do polepszenia swego bytu. Modna
obecnie psychotronika niemal co dzień zaskakuje nas nowymi i doskonale działającymi metodami zmiany swojego losu, dzięki wykorzystaniu potęgi myśli. Chwała za to twórcom takich metod. Ale z rzeczywistą wiedzą duchową, z rozumieniem losu, przeznaczenia i ewolucji istoty ludzkiej, takie para psychiczne sztuczki niewiele mają wspólnego. Bogowie odsłoniwszy nam część swych tajemnic, ukryli się głębiej, więc i poszukująca ich przesłania Trzydziestka Trójka poważniejsze ma dzisiaj zadanie. Dla umiejących słuchać swej intuicji i nie mylących jej z podszeptami pożądania, jest Trzydziestka Trójka cichym i delikatnym, lecz potężnym głosem wewnętrznym, nieomylnie podpowiadającym prawidłowe, zgodne z indywidualną i niepowtarzalną drogą każdego z nas, postępowanie. Dzieje się pod działaniem tej liczby coś przeciwnego logice i doświadczeniu potocznemu: oto wiemy właściwie wszystko, widzimy ludzi i zdarzenia na wylot, choć nigdy się tego nie uczyliśmy, ani nawet nie wiemy, kiedy ta wiedza do nas przyszła. Jest w tym coś więcej, niż intuicja wróżki, czy natchnienia jasnowidzących. Trzydziestka Trójka wie, że choć mamy wolną wolę, że teoretycznie moglibyśmy być wszystkim - nie wymyślimy niczego, co nie byłoby nam przeznaczone. Więcej nawet: najbardziej "nasze", najbardziej wolne zda się pomysły, to właśnie te, za którymi idąc, najdokładniej realizujemy nasz los i przeznaczenie. Mawia się o Trzydziestce Trójce, że jest ona Najwyższym Nauczycielem, kimś, kto przyszedł na świat, by dać świadectwo Prawdzie. I daje liczba ta świadectwo prawdzie o człowieku, w gruncie rzeczy zawsze i wszędzie takiej samej. Całym sobą, swoimi myślami, mową i uczynkami musi być Trzydziestka Trójka wyrazicielem najbardziej uniwersalnych i najwyższych idei człowieczeństwa. Takich jak Budda, Kriszna, Chrystus, Zaratustra i inni, którzy dla nas, mniej doskonałych, stali się niedościgłymi wzorcami. Nie jest to łatwa misja. Wymaga stuprocentowego poddania się intuicji i takiegoż zaufania do sił kierujących naszym życiem. Trzydziestka Trójka musi być wolna od potrzeb własnych i w pełni dyspozycyjna wobec władców losu. Jej wiedza jest dla umysłu ludzkiego zaiste porażająca, więc nawet własnej wiedzy nie powinna być nadmiernie świadoma. Musi wystarczyć jej, że ta wiedza uchroni swego nosiciela od znalezienia się w sytuacjach, z których nie ma wyjścia. Ale o tym, co tu jest sytuacją rzeczywiście bez wyjścia, nie człowiek z Trzydziestką Trójką decyduje... Nie dziwmy się więc, jeśli zobaczymy tę liczbę w sytuacjach skrajnych, w które wcale nie musiała wchodzić. Gdy mogąc się leczyć - z sobie tylko wiadomych przyczyn, nie robi tego, jakby czując, że jej cierpienie jeszcze nie wypaliło się do końca. Gdy doskonale wykształcona i wypieszczona - wybiera funkcjonowanie w środowisku degeneratów. Gdy, zelżona i sponiewierana -odstępuje od karania swych prześladowców. Tak działa los - a przed jego spełnieniem żadne siły Trzydziestki Trójki nie uchronią. W ramach tego losu ma ona pełne bezpieczeństwo, bo kto chciałby Trzydziestkę Trójkę świadomie skrzywdzić, tym bogowie zaopiekują się tak, że więcej o nim nie usłyszymy. Liczba ta ma dar oczyszczania świata z cierpienia. Nie jest to jej własne cierpienie, bo zgoda na los, od własnego cierpienia uwalnia - to raczej wszelkie nieczystości psychiczne świata, który Trzydziestkę Trójkę otacza. Nie umie ona i najczęściej nie chce bronić się przed tym. Jeśli ma nie stać się bezsensowną ofiarą, niechże uczy się medytacji, spalającej cierpienie bez śladu. Niech stanie się potężnym joginem, zdolnym, bez szkody dla siebie, oczyścić i odnowić swą społeczność, a jeszcze nauczyć ją Wiedzy uwalniającej od cierpień. Bo właśnie z tą, a nie inną liczbą wiążemy postać bodhisattwy - istoty, która, powodowana współczuciem dla cierpienia, nieuchronnie towarzyszącego każdemu nieświadomemu istnieniu, ślubuje pojawiać się wszędzie tam, gdzie istoty żywe jeszcze nie osiągnęły świadomości uwalniającej od cierpienia, aby taką świadomością je obdarzyć. Trzydzieści Trzy nie jest bezpośrednio obecne ani widoczne w osobowości, Jak wszystkie liczby mistrzowskie, zawiaduje całością człowieka i dla swej realizacji korzysta z innych jednocyfrowych potencjałów portretu numerologicznego. Przebywając z człowiekiem, w którego portrecie aktywna jest liczba Trzydzieści Trzy, mamy wrażenie, że jest to ktoś z innego świata, podległy mocom z trudem dla nas wyobrażalnym. Jednocześnie wyczuwamy, że te siły są i dla nas, że i my moglibyśmy się od nich, ustami ich ziemskiego przedstawiciela, czegoś dowiedzieć. Będzie to prawda z gatunku najprostszych i przez to najtrudniejszych do zrozumienia. Przekazując ją, Trzydziestka Trójka bez wahania zapewne podpisze się pod zdaniem Buddy: cierpienie bierze się z niewiedzy. I będzie nakłaniać nas, byśmy się, jak i ona sama, przebudzili i zrozumieli.
Ale Trzydziestka Trójka nie będzie nauczać na zamówienie. To my musimy czekać na jej natchnienia. Jeśli z tej wiedzy skorzystamy- poczujemy się silni, a nasza wiara będzie w stanie góry przenosić. Nawet jeśli sama Trzydziestka Trójka nie podaje Wiedzy tak, jak należy, możemy z niej skorzystać bez przeszkód. To zapewne o tej liczbie mawiają mistrzowie zen, że nawet przy fałszywym mistrzu, wystarczająco pilny uczeń, może osiągnąć oświecenie. Bo jeśli mistrz- nauczyciel jest niegodny potencjałów Trzydziestki Trójki, przenosi się ona na uczniów. To często spotykana sytuacja, gdy ucząc się u nie najlepszych nauczycieli, sami duchowo wzrastamy.
Jak wszystkim liczbom, tak i tej trafia się negatywne wydanie. To ktoś, kto potencjały Ducha rozprasza i tłumi w sobie. Bełkotliwy, a potężnie pożądający "mistyk", najczęściej do tego chorobliwie zaiste opętany seksem, głupi i ograniczony, a za to żądny sławy i rozgłosu "mistrz duchowy", otoczony gronem jeszcze głupszych uczniów, ktoś rozpaczliwie klejący się do każdego w poszukiwaniu choćby ochłapu uczucia, degenerat i wyrzutek społeczny, wyobrażający sobie, że on jeden zna prawdę, a reszta nie chce docenić jego boskości - oto niektóre z bogatej galerii typów negatywnej Trzydziestki Trójki. Równie często wypłatą, jaką liczba ta darzy głupców niedorosłych do jej wymogów, jest najgorsze wydanie negatywnej Szóstki, z jej nędzą emocjonalną i uczuciową. Tajemniczy język bogów, jaki za pośrednictwem Trzydziestki Trójki uchyla nam, śmiertelnym, rąbka swych tajemnic, nie jest ani najpilniejszą, ani najważniejszą w codziennej egzystencji potrzebą. Tak też jest i z większością posiadaczy tej liczby. Można Trzydziestkę Trójkę niemal rutynowo traktować jak zwykłą Szóstkę. Ale jeśli dane będzie komuś z nas doświadczyć Trzydziestki Trójki i zdoła rozpoznać tę energię, jego życie ulegnie subtelnej, lecz nieodwracalnej przemianie. Stanie się w pełni świadomie poddanym sił duchowych, a wtedy, rozumiejąc los i zaprzestając walki, dozna słodyczy poddania, o której powiadają wielcy mistrzowie ducha, że jest największą z ziemskich i niebiańskich rozkoszy.

źródło: Włodzimierz Zybertal


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL