Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: latające spodki
PostNapisane: 9 lis 2012, o 12:47 

Dołączył(a): 9 paź 2012, o 10:34
Posty: 11
Podziękowań: 0
Wśród relacji z zaobserwowanych obiektów latających nieznanego pochodzenia dominują obiekty w różnych formach(kuliste, podłużne, wielokątne…), jednak to właśnie forma latających spodków najbardziej utrwaliły się w naszej świadomości. Jaki jest tego powód? Przełomową datą w historii ufologii oraz obserwacji UFO jest dzień 24 czerwca 1947 roku. Właśnie z tego dnia pochodzi pierwsza udokumentowana relacja na temat obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Tego dnia pilot Kenneth Arnold dostrzegł dziewięć objektów lecących w szyku z prędkością pomiędzy 2000 a 2700 kilometrów na godzinę.

Arnold stwierdził, że grupa rozciągała się na długość około 8 kilometrów lecąc w spójnej formacji. Zgodnie z jego opisami, przypominały one spodki i stąd właśnie wziął się termin „latające spodki”. Kilka tygodni później miał miejsce słynny incydent w Roswell. Oba te wydarzenia zapoczątkowały lawinę doniesień o obserwacji UFO na przestrzeni najbliższych 50 lat! Obserwacja Arnolda bez wątpienia wyznaczała początek współczesnej epoki obserwacji UFO, choć niezidentyfikowane zjawiska i obiekty latające, w tym takie, które przypominały latające spodki, były znane ludzkości od wieków, a ślady dawnych obserwacji UFO można dostrzec w wielu zachowanych dokumentach, literaturze, obrazach…niektórzy wzmianek o obserwacjach UFO doszukują się nawet w biblijnych przekazach, egipskich hieroglifach czy nawet rysunkach skalnych!
Chociaż to właśnie relacja Arnolda spopularyzowała i upowszechniła termin „latający spodek” nie był on jednak osobą, która użyła tego sformułowania po raz pierwszy.Próbując wyjaśnić genezę terminu „latający spodek” należy sięgnąć ponad 70 lat wstecz…

Dnia 24 stycznia 1878 roku, teksański farmer John Martin, mieszkający kilka mil na południe od Denison, zobaczył ciemny, latający obiekt o kształcie dysku, który przecinał niebo z niezwykłą szybkością. John Martin, opisując ten obiekt, użył sformułowania „latający spodek”. Możnja więc formalnie uznać go za prekursora tego terminu…chociaż nie udało mu się spopularyzować tego określania, a termin „latający spodek” na swoje upowszechnienie musiał czekać aż do roku 1947 i obserwacji Arnolda.

Właśnie fala doniesień w trakcie i tuż po zakończeniu II Wojny Światowej spowodowała zaistnienie „latających spodków” w mediach, sztuce, a zwłaszcza kinematografii, która walnie przyczyniła się do upowszechnienia UFO w formie „latającego talerza” w świadomości ludzi na całym Świecie… Chyba nie znalazł by się śmiałek, który miałby odwagę i chęć podliczyć i podsumować wszystkie obserwacje „latających talerzy” od czasu pamiętnego lotu Arnolda…i chociaż wiele ze współczesnych doniesień o obserwacji latających spodków należałoby przyjmować z dystansem to nasze wyobrażenie odnośnie pojazdów pochodzenia pozaziemskiego na zawsze chyba pozostanie przywiązane do formy „latającego spodka”.

In: Artykuły Tagi: latające dyski, latające spodki, nol, ufo


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL