[ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 maja 2013, o 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Z racji, że o kartach klasycznych nie ma wielu informacji i nie zanosi się na to, aby w ciągu najbliższych miesięcy powstało coś nowego, trzeba posiłkować się tym co już jest dostępne, a więc tak najpierw książki.

Podam, które według mnie warto przeczytać:
- Książka przedwojenna - dostępna w kawałkach w internecie, jeżeli ktoś nie może znaleźć, może wysłać do mnie na pw adres email i prześlę tę książkę. W tych fragmentach opisane są karty od asa do 7, te opisy głównie dotyczą znaczenia dwóch kart obok siebie. Nie ma szczegółowo opisanych kart, oprócz Asa, Króla, Damy i Waleta.

- Kiedy (Gdy) Król pokocha damę (Zuzanna Śliwa) - Książka dla osób początkujących bardzo dobra, ale w żadnym wypadku nie można tylko i wyłącznie na niej się wzorować, trzeba sięgać po inne książki i materiały naukowe. Książka zawiera opisy 24 kart, ale także połączenia kart i przydatne rozkłady.

- Karty Klasyczne - wróżenie (Grażyna Tutak) - Polecam, ale dla osób, które znają podstawowe znaczenie kart i już mniej więcej orientują się co, która karta oznacza. W książce zawarte są opisy kart w pozycji prostej i odwróconej, dodatkowo książka zawiera rozkłady i przydatne porady. Jedyna wada, to to , że na końcu jest kilka stron o Kartach Lenormand.

- Wróżenie z kart dla początkujących (Richard Webster) - Również polecam. Autor każdą kartę opisuje z osobna, karty symbolizujące osoby opisuje w miarę dokładnie. Opisuje wszystkie kart, całą talię, nawet jokera. Dużo ciekawych informacji, na przykład jak interpretować komplety kart lub co znaczy kilka takich samych figur obok siebie. Zawarte są również rozkłady i autor na ich przykładzie wykonuje interpretację, więc dużo można się nauczyć. Książka dobra dla osób, które wróżą z 24 kart, ale również dla tych, które chcą nauczyć się wróżyć z całej talii.


To są według mnie dobre książki, warto je mieć i warto z nich korzystać. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w każdej książce znaczenia będą się od siebie różnić, na przykład w jednej trefle znaczą pieniądze, a w drugiej zmartwienia i kłopoty. Mimo wszystko należy wszystko zbierać razem i z czasem każdy, kto wróży sam dojdzie co u niego znaczą trefle. Nie warto zamykać się na jedno znaczenie, oprócz tych książek warto mieć inne materiały, które są dostępne w internecie.

źródło: wiedza własna


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2013, o 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 15:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Mam pierwsza i druga. Z drugiej się uczyłam - fajna jest :D


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2013, o 10:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 20:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
tę mam : - Kiedy (Gdy) Król pokocha damę (Zuzanna Śliwa) ;)) w sumie ona i intuicja mauczyły mnie duzo. poza tym przygladanie sie jak mam wrózy :)) mam jeszcze jakas musze poszukać wiem, ze dobra była

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2013, o 13:56 

Dołączył(a): 3 maja 2013, o 14:36
Posty: 29
Podziękowań: 0
Czy same książki i własna praca wystarczą, by dobrze interpretować karty, czy do tego niezbędny jest jednak kontakt z dobrym praktykiem?
Wiele książek nawet w nazwach ma informację 'dla początkujących', a czy są jakieś książki z szerszymi informacjami?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 cze 2013, o 14:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Szczerze powiedziawszy trochę czasu w tych kartach siedzę, a mam tylko jedną książkę (no dwie z tą przedwojenną w formacie doc.), którą dostałam niedawno, jakoś nigdy nie chciałam kupować, bo doskonale sobie zdawałam sprawę, że jeżeli się obłożę książkami to nic mi, to nie da, bo rzecz oczywista, że w każdej książce będzie inne znaczenie kart. W jeden Trefle to pieniądze, wycieczki, a w drugiej choroby, to samo z resztą, dlatego odpuściłam sobie. Uczyłam się na notatkach, wycinkach z różnych czasopism, później szukałam znaczeń w internecie, aż teraz mam swoje własne. Stwierdziłam, ze lepiej zrobię jeżeli sama będę poznawać karty, no oczywiście z drobną pomocą już gotowych znaczeń.
Własna praca i chęci są tutaj najważniejsze. Ogólnie karty klasyczne, to nie są łatwe karty, bo ani nie ma kolorowych obrazków, tak jak np w Tarocie, ani też nie ma zbyt dużo o nich napisane, znaczenia zazwyczaj są krótkie. Jeżeli ktoś chce z nich wróżyć, to trzeba podejść do tego bardzo cierpliwie i codziennie ćwiczyć, dobre są też ćwiczenia na większej ilości osób.

Te książki, które napisałam, przeglądnęłam, widziałam znaczenia no i cóż - różnią się od siebie, ale tak jak zaznaczyłam nie ma sensu skupiać się tylko na jednym znaczeniu, trzeba mieć i umieć kilka, a z czasem karty same wskażą, które jest odpowiednie - na przykład, czy Trefl to pieniądze, czy jednak choroba.

To są ksiązki dla wszystkich, bo jeżeli ktoś tylko korzysta z książki "Kiedy (Gdy) Król pokocha damę (Zuzanna Śliwa)" to ma do dyspozycji tylko 24 karty, a później jeżeli już jest na bardziej zaawansowanym etapie może się skusić na książkę "Wróżenie z kart dla początkujących (Richard Webster)" ten pan opisuje całą talię.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2013, o 02:33 

Dołączył(a): 11 sie 2013, o 01:42
Posty: 5
Podziękowań: 0
Tomasz weinert "poznaj swoja przyszłość" tam jest pomoc w połaczeniu sekwencji kart


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 08:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2014, o 08:26
Posty: 132
Podziękowań: 33
,,Karty odczarowane" - Eulalia Pogońska - 24 karty , miałam okazje przejrzeć ale niestety nie posiadam :(


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL