[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Królowa Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:13 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2334
Podziękowań: 1247
KRÓLOWA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Królowa Mieczy czyli Osoba, Którą Słychać

Pokrewną kartę Królowa Mieczy jest Królowa Kijów, jako ktoś, kogo widać, kogo głównym zadaniem jest zwracanie na siebie uwagi. Królową Mieczy zaprojektowano po to, aby wskazywała osoby, które zachowują się nieco podobnie, ale głównie nadają. Oczywiście, nie muszą to być koniecznie kobiety. Nie należy też sądzić, że owe Królowe Mieczy są szczególnie gadatliwe. Owszem, bywają takie, ale nie to jest najważniejsze. Królowe Mieczy tak ustawiają się w życiu, że mają do czynienia z nadawaniem i krążeniem informacji. Karta ta może w praktyce oznaczać dziennikarzy, spikerów radiowych i telewizyjnych, prezenterów i rzeczników prasowych. Także redaktorów, tłumaczy i pisarzy. Ludzie, na których wskazuje ta karta, mają zwykle coś wspólnego ze znakami Bliźniąt i Wodnika. Są wszechstronni, swoje anteny mają nastawione na wszystkie kierunki naraz, odruchowo wyłapują ze świata to, co dzieje się ciekawego i przekazują dalej. Nie są aż tak twórczy, jak Rycerz Mieczy (Królowe bowiem oznaczają osobowości bardziej bierne)
i raczej coś powtarzają po kimś, niż wymyślają sami. Są również dowcipni, lubią się bawić i życia nie traktują nazbyt serio. Są też mistrzami w stwarzaniu pozorów, udawaniu, bawieniu się słowami i sytuacjami. Znajdując w rozkładzie kart Królową Mieczy, możemy już się domyślać, kogo z naszych znajomych ta karta oznacza.

Jeżeli karta ta pojawia się w rozkładzie tak, że należy ją czytać jako ostrzeżenie, ostrzega ona przed jakimś konkretnym człowiekiem, który używa słów, więc także plotki i oszczerstwa, ku czyjejś szkodzie.

Aleister Crowley zalecał rysować Królową Mieczy (lub wyobrażać ją sobie) jako niewiastę unoszącą się wśród chmur (Miecze to żywioł Powietrza), nagą od pasa w górę (nie chodzi o piersi jako obraz erotyczny, ale o to, żeby zbędny ubiór nie blokował przepływu powietrza przez płuca), z głową dziecka ponad jej głową (podwojona głowa symbolizuje nadzwyczajne zdolności umysłu), trzymającą w jednej ręce miecz, w drugiej uciętą głowę brodatego mężczyzny. Te dwie ostatnie rzeczy nie świadczą o okrucieństwie, ale są symbolem... wyzwolenia umysłu. (Crowley dobrze znał się na symbolach, jakich używa podświadomość, więc nie ma powodu, aby mu nie wierzyć.)
--------------------------------------------------------------------------------

Królowa Mieczy czyli mistrz(yni) rozgłaszania wiadomości

Karta Królowa Mieczy została zaprojektowana specjalnie po to, aby w rozkładach kart tarota wskazywać na osoby, które żyją nie tyle w świecie realnym, co w świecie utkanym z pozorów, z wiadomości i plotek na czyjś temat, w świecie nie tyle widzianym i dotykanym, co opowiedzianym. Kiedy zostanie już zbudowana wirtualna przestrzeń (tak jak w filmie Matrix), Królowe Mieczy pierwsze się tam przeniosą. Na razie spotyka się je w redakcjach, w rozgłośniach radiowych, w studiach telewizyjnych, a także w... szkołach, gdzie dzieciom opowiadają o świecie. Oczywiście Królową Mieczy może być także mężczyzna. Królowa nie oznacza płci, lecz pewną miękkość charakteru.

Królowa Mieczy jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Nad całą sytuacją, o którą pytasz ciąży i dominuje osoba pewnej Królowej Mieczy, czyli ktoś, kto rozgłasza wiadomości i manipuluje informacjami. Karta ta wskazywać może na dziennikarza, nauczyciela, albo po prostu na osobę, która przynosi wiadomości ze świata. (Możliwe że ty sam jesteś ową Królową Mieczy i działasz jak ona.)

Królowa Mieczy jako karta druga z kolei, ostrzegająca: Uważaj na osobę, która jest źródłem manipulacji i intryg. Karta ta wskazuje kogoś, od kogo pochodzą kłamstwa, oszczerstwa i fałszywe wiadomości w interesującej cię sprawie. Zapewne są to takie kłamstwa i plotki, w które wszyscy chętnie wierzą.

Królowa Mieczy jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić: Działaj jak Królowa Mieczy - to znaczy: zadbaj o reklamę. Zręcznymi rozmowami urób na swoją korzyść opinie publiczna oraz ludzi, którzy wydają decyzje w twojej sprawie. Wmów innym ludziom, że to, co zamierzasz, uda się - i wtedy to się uda.

Królowa Mieczy jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości: Masz dość plotek i plotkarzy. Nie ufasz ludziom, bo sparzyłeś się na tym, że wszystko przedstawiają w krzywym zwierciadle. Ta karta w tym położeniu może wskazywać na kogoś, kto cię kiedyś skrzywdził swoimi pomówieniami.

Królowa Mieczy jako karta piąta - partner (partnerzy): Masz za partnera Królową Mieczy, czyli osobę, która jest wygadana, i która jest źródłem rozlicznych wiadomości i opinii. Od innych kart w rozkładzie zależeć będzie, czy to dla ciebie dobrze, czy też źle.

Królowa Mieczy jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość: W zbliżającej przyszłości najważniejszą rolę (w interesującej cię sprawie) odegra pewna Królowa Mieczy, czyli osoba zajmująca się rozgłaszaniem informacji. (Być może ty jesteś ta osobą.)

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości: W nieoczekiwany sposób rozwój twoich spraw zależeć będzie od kogoś w typie Królowej Kijów, czyli od osoby zajmującej się głównie słowem i informacją. (Jeżeli karty są niekorzystne, może to oznaczać straty poniesione skutkiem działalności plotkarzy i oszczerców.)

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (także mimo twoich wysiłków): Nie zmieni się dominująca rola pewnej Królowej Mieczy w sprawach, o które pytasz.

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać: Warto doskonalić się we wszystkich sprawnościach potrzebnych Królowej Mieczy: a więc w pięknym (i logicznym) wyrażaniu się, w sztuce pisania, w sztuce przekazywania wiadomości.

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu: Ludzie zyskają kogoś, kto będzie im przekazywał potrzebne (lub przyjemne dla nich) treści.

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku: Znajomość z pewną "Królową Mieczy" przyniesie tylko plotki, błędne wybory i rozczarowania.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty: Przyjrzyj się pozostałym kartom w rozkładzie, czy nie jest w nich podkreślona rola pewnej Królowej Mieczy.

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość: Kontakt, znajomość i współpraca z pewną Królową Mieczy (albo opanowanie sprawności zapisanych w tej karcie) jeszcze kiedyś dojdzie do skutku, ale nie zaraz i nieprędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL