[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2013, o 23:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
KRÓLOWA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Królowa Pucharów czyli Osoba Pełna Dobrotliwości i Opiekuńczych Uczuć

Aleister Crowley twierdził o tej karcie, że wyraża wodną stronę żywiołu Wody. Tak więc właśnie w Królowej Pucharów wszystkie charakterystyczne cechy żywiołu Wody ulegają spotęgowaniu. Osoby, które są wskazywane przez tę kartę (nie koniecznie muszą to być kobiety...) są wybitnie uczuciowe, medialne, reagujące całym sobą na wszelkie emocjonalne napięcia, które pojawiają się w ich otoczeniu. Z tego powodu głównymi wartościami, do których dążą i które cenią sobie Królowe Pucharów, są: bezpieczeństwo, zgoda, delikatność uczuć, harmonijne życie rodzinne, poświęcenie dla dobra najbliższych.

W życiu codziennym karta Królowa Pucharów zazwyczaj oznacza dostojną matronę albo dostojnego ojca rodziny - kogoś kto innych przytuli, nakarmi, otoczy opieką, wypielęgnuje. Są to istoty dobrotliwe, pełne dobrych intencji, pozytywnych uczuć w stosunku do innych, kochające innych i otaczające ich opieką. Ta karta (podobnie jak i Król Pucharów) jest związana z życiem rodzinnym i często oznacza ludzi którzy realizują się w życiu rodzinnym i są gotowi do samo-oddania na rzecz innych. Czasami aż do przesady, jak że Królowe Pucharów często zapominają o sobie - o własnych potrzebach i interesach. A ponieważ stosunek Królowych Pucharów do świata zewnętrznego jest przede wszystkim uczuciowy, łatwo ulegają one złudzeniom i wizje idealnego świata przyjmują za rzeczywistość.

Kiedy w rozkładzie kart wraz z Królową Pucharów pojawiają się karty takie jak Księżyc albo Ósemka (lub Dziesiątka) Pucharów, trzeba mieć się na baczności, bo może być to sygnał poważnych, kryzysowych problemów emocjonalnych. Karta ta może także oznaczać nadopiekuńcze matki; i w ogóle zbyt silne wzajemne związki uczuciowe w obrębie rodziny.

W astrologii Królowa Pucharów ma wiele wspólnego z jednoczesnym działaniem Wenus i Księżyca, oraz ze znakami Raka i Ryb. Crowley każe wizualizować ją jako niewiastę zasiadającą na tronie ponad spokojną wodą. W ręce trzyma ona puchar w kształcie muszli, z którego wynurza się krab; trzyma także lotos Izydy, Wielkiej Macierzy Bogów.
--------------------------------------------------------------------------------

Królowa Pucharów czyli chodząca dobrotliwość

Karta Królowa Pucharów została specjalnie zaprojektowana po to, aby wskazywać osoby łagodne, dobroduszne, opiekuńcze, troszczące się o innych i łatwo zapominające o sobie i własnych potrzebach. Królowe Pucharów zwykle realizują się w życiu rodzinnym, albo w takich miejscach, gdzie mogą się opiekować młodszymi, słabszymi i potrzebującymi. Główna wadą Królowych Pucharów jest to, że uczucie idzie u nich przed rozumem, na kłopoty reagują przede wszystkim emocjami, a swoich podopiecznych rozpieszczają. Osoba, którą symbolizuje w rozkładzie kart Królowa Pucharów nie koniecznie musi być kobietą - znamy przecież panów o takim właśnie charakterze.

Królowa Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie: To, co się dzieje, kręci się wokół pewnej osoby w typie Królowej Pucharów, a więc czułej i opiekuńczej. Od jej postawy, od jej uczuć i od tego, kogo ona lubi, a kogo nie, zależy dalszy rozwój sytuacji. Być może ty jesteś ta osobą.

Królowa Pucharów jako karta druga, ostrzegająca: Typowa karta, która mówi o tym, że decydujący głos należy do niewłaściwej osoby: do kogoś, kto ulega swoim emocjom, kieruje się osobistymi sympatiami i uprzedzeniami, nie umie spojrzeć na sprawy obiektywnie. (Czy może ty jesteś tą osoba?)

Królowa Pucharów jako karta trzecia, czyli wskazówka, co robić: Twoje własne racje i potrzeby są mniej ważne - ważniejsze są potrzeby tych osób, które jakoś od ciebie zależą - na przykład opiekujesz się nimi. Spraw, aby było im dobrze. Poczuj się częścią większej całości - wtedy i twoje sprawy potoczą się pomyślnie.

Królowa Pucharów jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości: Przywykłeś martwić się o innych i zapewne przez to nie potrafisz dbać o własne interesy. Inny sens tej karty: rozglądasz się za jakąś opiekuńczą Królowa Pucharów i nie umiesz działać samodzielnie.

Jako karta piąta - partner lub partnerzy: Masz za partnera osobę w typie Królowej Pucharów. Przeczytaj jeszcze raz (powyżej) co karty tarota sądzą o tej osobie, i zastanów się, czy można jej powierzyć takie zadania i taka odpowiedzialność, jak zamierzasz.

Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość: W zbliżającej się przyszłości coraz więcej będzie zależało od pewnej osoby, która wobec ciebie jest opiekuńcza i otacza ciebie i twoje sprawy swoją protekcją.

Jako karta siódma - niespodziewane wydarzenia w przyszłości: Niespodziewane pojawienie się osoby w typie Królowej Pucharów spowoduje burzliwe zmiany w twojej sytuacji. (Ta karta w tej pozycji może oznaczać niespodziewane zakochanie się lub nawet małżeństwo którego jeszcze nie planujesz.)

Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni: Nie zmieni się dominujący wpływ pewnej Królowej Pucharów na twoje życie i sprawy.

Karta dziewiąta - co warto doskonalić: Warto rozwijać w sobie serdeczny stosunek do ludzi, opiekować się nimi, budować wokół siebie małą, uczuciowo zżytą ze sobą społeczność.

Karta dziesiąta - pożytki dla wszystkich: Dla wielu ludzi będzie korzyścią, że pewna osoba się nimi zaopiekuje, pocieszy, przyczyni się do atmosfery ciepła i zaufania.

Jedenasta - to, co się nie uda, rozproszy, nie dojdzie do skutku: Fascynacje pewną Królową Pucharów rozproszą się jak mgła.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się rozłożonym kartom, czy jeszcze inne nie podkreślają dominującej roli i wpływu pewnej osoby w typie Królowej Pucharów.

Trzynasta - odległa przyszłość: Jeszcze kiedyś wejdziesz w bliższe związki z pewną Królową Pucharów, ale nie teraz i nie prędko. (Podobnie, nieprędko sam staniesz się kimś takim.)

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL