[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Królowa Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
KRÓLOWA DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Królowa Monet czyli Ktoś, Kto Żyje Wśród Piękna i Ozdób

Spośród wszystkich kart tarota, królowa Monet najsilniej wyraża ideę piękna - piękna ucieleśnionego w materii. Dlatego karta Królowa Monet wskazuje osoby (niekoniecznie kobiety), których życiowym powołaniem jest życie wśród piękna, ozdób i dzieł sztuki. Ta karta może oznaczać artystów, albo rzemieślników pracujących z pięknymi przedmiotami - ale bardziej jeszcze odpowiada właścicielom i kolekcjonerom pięknych przedmiotów. Królowe, jak to było już powiedziane przy poprzednich kartach, cechuje dość bierny stosunek do świata, i dlatego Królowa Monet kojarzy się raczej z posiadaniem pięknych przedmiotów niż z ich pracowitym wytwarzaniem. Znając psychikę Królowych Monet, można powiedzieć, że nie lubią się wysilać!

Karta ta oznacza więc osoby, które piękno posiadają i prezentują. Często prezentują je sobą - kiedy są szczególnie urodziwe; albo prezentują je na sobie - kiedy się lubią stroić i czynią to z dobrym gustem. Zawodem, który najbardziej przypomina Królową Monet, jest modelka. Karta Królowa Monet pokazuje też te osoby, które żyją w luksusie, albo które chętnie by się owym luksusem otoczyły, gdyby były odpowiednio bogate; które w każdym razie wiedzą, jak to się powinno robić. Królowa Monet to ktoś, kto wie, jak się konsumuje piękno, luksus i dzieła sztuki. Karta ta oznacza też kolekcjonerów i znawców sztuki.

W swoim znaczeniu negatywnym karta ta oznacza osoby rozrzutne i próżne.

W talii Crowleya Królowa Monet jest narysowana pośród liści wielkich palm, jak spogląda na rzekę, ubrana w strój sporządzony ze złotych monet, ze spiralnymi rogami u nakrycia głowy.
--------------------------------------------------------------------------------

Królowa Monet czyli osoba urodzona do życia w luksusie

Królowa Monet jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Wszystko, co się teraz dzieje, zależy od pewnej Królowej Monet, czyli osoby, która żyje w świecie pełnym sztuki i dóbr materialnych, i która swoim charakterem przypomina te kartę. (Możliwe że ty sam jesteś ową Królową Monet i podzielasz jej zalety i wady.)

Królowa Monet jako karta druga z kolei, ostrzegająca: Uważaj na osobę, która jest źródłem zamętu i złych wpływów, ponieważ korzysta z cudzych bogactw i sama niczego nie tworzy. Karta Królowa Monet w negatywnym sensie oznacza ludzi leniwych, nastawionych konsumpcyjnie, pasożytów społecznych.

Królowa Monet jako karta trzecia, zawierająca rady, jak postępować: Działaj na wzór Królowej Monet - to znaczy: korzystaj z życia i materialnych dóbr. Wyciągnięcie tej karty może oznaczać, że niepotrzebnie martwisz się o pieniądze, że masz ich dosyć i swoje materialne potrzeby znakomicie może już teraz zaspokoić. Karta ta wzywa do korzystania z życia - a nie do tego, aby się troskać o sprawy materialne.

Królowa Monet jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości: Życie i dawne doświadczenia skrzywiły twój stosunek do materialnych dóbr: być może nie lubisz pieniędzy, które kojarzą ci się z czymś nieczystym albo z poczuciem winy. Karta ta może też oznaczać, że hodujesz w sobie urazy do ludzi bogatych i cieszących się tym, co posiadają.

Królowa Monet jako karta piąta - partner (partnerzy): Masz za partnera Królową Monet, czyli osobę, która dba o luksus i komfort. To wiadomość tyleż dobra (Królowe Monet mają dobry gust) jak i zła - gdyż te same osoby nie lubią oszczędzać.

Królowa Monet jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość: W zbliżającej przyszłości najważniejszą rolę (w interesującej cię sprawie) odegra pewna Królowa Monet, czyli osoba otaczająca się bogactwem i pięknem. (Być może ty jesteś ta osobą.)

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości: W nieoczekiwany sposób w twoim życiu pojawi się ktoś w typie Królowej Monet, czyli osoba umiejąca korzystać z życia i bogactwa.

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (choćbyś nawet usiłował to zmienić): W sprawach, o które pytasz, nie zmienią się wpływy i dominująca rola pewnej Królowej Monet.

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać: Warto upodobnić się do Królowej Monet, czyli nauczyć się sztuki korzystania z życia za pieniądze.

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu: Pojawi się ktoś, kto dla wszystkich będzie idolem z powodu swojego bogactwa i umiejętności tworzenia nowej mody, nowego stylu życia.

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku: Znajomość z pewną Królową Monet rozczaruje i rozpłynie się w powietrzu.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty: Przyjrzyj się pozostałym kartom w rozkładzie, czy nie widać w nich szczególnych wpływów pewnej Królowej Monet.

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość: Kontakty i znajomości z pewną Królową Monet, a także umiejętność życia na jej wzór, jeszcze kiedyś dojdą do skutku, ale to nie będzie prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Królowa Monet

JAKO OSOBA
Tron Królowej Denarów stoi na łące pełnej rozkwitłych kwiatów i bujnej roślinności, przywodzącej na myśl płodność i obfitość. Istnieje oczywisty związek między Denarami a żywiołem ziemi. Królowa ta jest osobą zadowoloną, żyjącą w harmonii z otoczeniem i doceniającą wszelkie radości życia. Jest to osoba stabilna, wychowująca, konstruktywna i rozumiejąca. Istnieje duże podobieństwo do Cesarzowej z Wielkich Arkanów, która także reprezentuje osobę żyjącą bardzo blisko natury i dobrze radzącą sobie w materialnym świecie.

JAKO SYTUACJA
Królowa Denarów sygnalizuje, że wszystko w ogrodzie jest różowe. Pojawienie się tej karty w rozkładzie wskazuje na stabilizację, czy to w sensie finansowym, czy też emocjonalnym, lub zapowiada większe bezpieczeństwo oraz poprawę sytuacji.

źródło: Joanna Watters – Co dzisiaj mówi tarot

Cechy charakteru prezentowane przez Królową Denarów:
- w położeniu prostym: praktyczność, dobry gust, estetyka, serdeczność, rozsądek, gospodarność, umiejętność zarządzania finansami, wytrwałość, ambicja i umiejętność kierowania innymi, konsekwencja.

- w położeniu odwróconym: rozrzutność lub skąpstwo, nieufność, izolowanie się od ludzi, podejrzliwość, nielojalność, ponuractwo, lęk oraz strach, obawa, niegospodarność, zły gust, brak aspiracji.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym:
pomyślność w sprawach finansowych, wiara w siebie i swoje siły, umiejętność zgodnego współżycia z ludźmi, dążenie do wyznaczonych sobie ideałów, znajomość tajemnic świata, umiejętność kierowania innymi ludźmi, wysokie aspiracje oraz ambicje poparte rzetelną pracą, konsekwentne realizowanie podjętych decyzji, wytrwałość w dążeniu do celu, możliwość cieszenia się z własnych osiągnięć, dom prowadzony na wysokim poziomie, pomoc ze strony bogatej rodziny ze wsi, związek z osobą zamożną.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym:
brak zaufania do siebie, obawy, trudności finansowe spowodowane niegospodarnością, a także brak poczucia bezpieczeństwa materialnego, ciągła pogoń za pieniądzem oraz kierowanie się uprzedzeniami, praca zrywami, napięte terminy finansowe i zawodowe, brak wytrwałości, zadowalanie się połowiczną realizacją wyznaczonego sobie celu, zniechęcenie, poddawanie się biegowi wypadków.

Kluczowe słowa przy Królowej Denarów: pomyślność, wytrwałość, realizacja celów, realizacja ideałów, wzrost dochodów.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez Królową Denarów:
praca w marketingu, makler giełdowy, szef przedsiębiorstwa, administrator, architekt, grafik, budowlaniec, górnik, saper, archeolog.

źródło: A. Chrzanowska - Misterium Tarota


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL