Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Królowa Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 22:25 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
KRÓLOWA BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Królowa Kijów czyli Ktoś, Kto Zwraca Na Siebie Uwagę

Mając do czynienia z Królowymi nie powinniśmy się sugerować, że karty te służą wyłącznie do wskazywania kobiet. W karcie tarota zapisana jest bowiem nie tyle płeć, co szczególny stosunek do świata, oraz rola, jaką pewna osoba odgrywa w danej sytuacji. Karta Królowa może wskazywać na mężczyznę, podobnie jak Rycerz czy Król mogą okazać się kobietami. Królowe (jako karty) przedstawiają osoby, których rola jest bardziej bierna niż działających we własnym imieniu Rycerzy.

Królowa Kijów jest to karta wymyślona specjalnie po to, aby przedstawiać osoby, które zwracają na siebie uwagę; które przede wszystkim zajmują się rzeczami obliczonymi na pokaz - osoby, które widać. Rolą Królowej Kijów jest być widoczną, znaleźć się na eksponowanym miejscu (np. na estradzie), rzucać blask na całe otoczenie.

Jeśli chodzi o charakter, to są ludzie, którzy wiele energii (wiele pary) wkładają w autoreklamę: w to, aby się czymś popisać, aby zabłysnąć, przykuć uwagę innych, żeby zrobić wrażenie, zaimponować innym. Ta karta ma wyraźne związki ze znakiem Lwa i z Jowiszem wśród planet. Wskazuje ludzi, którym zależy na poklasku, na sławie i na cudzej opinii. Królowe Kijów mają zamiłowanie do spektakularnych akcji. Ludzie spod tej karty są zwykle pobudliwi emocjonalnie, żywo i całym sobą odpowiadają na to, co się dzieje w ich otoczeni. Żyją w stanie ekscytacji i wewnętrznego poruszenia. Są kochliwi i roztaczają wokół siebie wibracje nacechowane erotyzmem. Równie chętnie bywają uwodzicielami co przedmiotem uwodzenia.

Wśród innych kart Kijów, Królowa Kijów najbliższa jest Czwórce Kijów, która również niesie ideę stania w środku i promieniowania przykładem.

Aleister Crowley kazał wyobrażać sobie Królową Kijów jako niewiastę o rudozłotych włosach, która siedzi na tronie z płomieni, w płomienistej koronie z uskrzydlona kulą u szczytu głowy. Trzyma ona berło z szyszką na końcu, niby bachantki, uczestniczki orgiastycznego kultu Dionizosa. Na karcie tej w talii Crowleya narysowany jest też lampart, zwierz Dionizosa. (Pamiętajmy, że z obrzędów dionizyjskich wyrósł w Grecji teatr, a karta Królowa Kijów ma wyraziste związki z życiem na scenie.)
--------------------------------------------------------------------------------

Królowa Kijów

Karta Królowa Kijów wskazuje na osoby, które żyją na pokaz, wiele starań i serca wkładają w autoreklamę, w to, żeby być na topie; żyją trochę tak, jakby wciąż stały na scenie, popisywały się i czekały na oklaski. Osoby te łatwo entuzjazmują się, są emocjonalnie pobudliwe, robią wrażenie, jakby wciąż były zakochane lub przynajmniej czymś lub kimś zauroczone. Można je sobie wyobrazić z wypiekami na twarzy. Oczywiście, tak jak karta rycerz lub król w tarocie niekoniecznie musi wskazywać na mężczyznę, tak i Królowa Kijów niekoniecznie musi być kobietą!

Królowa Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: To, co się dzieje, w zasadniczy sposób zależy od pewnej osoby, która żyje na pokaz, łatwo się entuzjazmuje, albo jest wybuchowo zakochana. Może to być mężczyzna. Tą osoba możesz być ty sam (sama.)

Królowa Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca: Fatalny wpływ na ciebie ma pewna osoba w typie Królowej Kijów, a więc ktoś, kto wzbudza fascynację, ale może zawrócić w głowie i wytrącić z równowagi. Możliwe, że padasz ofiarą uwodziciela (uwodzicielki.) Możliwe że sam za bardzo i niefortunnie angażujesz się w światowe życie, w robienie wrażenia na ludziach, w powierzchowne związki.

Królowa Kijów jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić: Postępuj jak Królowa Kijów: uwodź ludzi. Sprawiaj wrażenie. Bądź widzianym, podziwianym, popularnym. Zadbaj o autoreklamę. Idź drogą Królowej Kijów - to droga gwiazd sceny i estrady, które nie mają nic do ukrycia.

Królowa Kijów jako karta czwarta, wskazująca na zahamowania i przeszkody mające źródło w przeszłości: Ciąży na tobie osoba pewnego uwodziciela (uwodzicielki); albo też sparzyłeś się na wejściu pomiędzy ludzi prowadzących zbyt światowy, zbyt pokazowy tryb życia.

Królowa Kijów jako karta piąta - partner (partnerzy): Masz za partnera kogoś w typie Królowej Kijów - a więc osobę łatwo się zapalająca, entuzjazmująca, bardzo emocjonalnie reagującą. Często ta karta w tym miejscu oznacza, że ktoś cię kocha, miłością ognistą, taką, która nie chce czekać.

Królowa Kijów jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość: Przyszłość rozwinie się pod wpływem pewnej Królowej Kijów, czyli osoby tego typu. Może to być ktoś, od kogo będziesz zależeć, może twój partner, może ty sam staniesz się kimś, kto właśnie tak działa na ludzi.

Jako karta siódma - nieoczekiwane i paradoksalne wydarzenia w przyszłości: Nieoczekiwane spotkanie z pewną Królową Kijów, które wytrąci cię z równowagi i każe wiele rzeczy w życiu zaczynać od nowa. Często ta karta w tym miejscu oznacza burzliwe zakochanie się.

Jako karta ósma - to, co się nie zmieni (także mimo twoich wysiłków): Nie zmieni się dominujący wpływ pewnej Królowej Kijów na twoje życie i sprawy.

Jako karta dziewiąta - nad czym warto pracować, w jakim kierunku warto się rozwijać: Warto nabrać pewnych cech Królowej Kijów, a więc być bardziej otwartym, bardziej towarzyskim, śmielej wychodzić do ludzi. W kształcenie takich cech (otwartości, spontaniczności) warto zaangażować się w bardziej świadomy sposób.

Karta dziesiąta - pożytki dla innych, dla ogółu: Wielu ludzi zyska wzorzec, postać, która będzie działać na nich energetyzująco. (Może to ty będziesz tym idolem?)

Karta jedenasta - to co się rozmyje, rozproszy, nie dojdzie do skutku: Fascynacje pewną Królowa Kijów rozproszą się jak mgła.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego karty: Przyjrzyj się kartom, czy jeszcze inne nie wskazują dominującej roli pewnej osoby w typie Królowej Kijów.

Trzynasta - odległa, mało realna przyszłość: Jeszcze wejdziesz w bliższe związki z pewną Królową Kijów, ale nie teraz i nie prędko. (Albo nieprędko sam staniesz się kimś takim.)

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL