Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Król Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 19:17 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
KRÓL MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Król Mieczy czyli ten, kto uczy i obdarza wolnością

Króle to karty, które w rozkładach służą do wskazywania osób w pewien sposób ważnych, ale w danej sytuacji nie działających bezpośrednio. Królowie nie muszą być osobiście obecni w tym co się dzieje: oni raczej kiedyś, dawniej stworzyli warunki po temu, aby dziś się coś działo - a teraz pozostają w tle.

Króla Mieczy, na tle innych Królów, poznajemy po tym, że wokół niego powstaje pewna strefa wolności - pewna wolna przestrzeń, w której dopiero mogą działać inni. Pięknym literackim przykładem Króla Mieczy jest Pan Kleks z powieści Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy. Ważność Pana Kleksa polegała na tym, że stworzył Akademię, w której chłopcy mogli żyć jak w krainie baśni, ale nie odczuwali ani jego karzącej ręki ani jakichś regulaminów, które by im on narzucał. Króla Mieczy przypominają tatusiowie czy wujkowie, przy których dziatwa może się do woli wy brykać, albo nauczyciele, na których lekcjach można się wygadać na tematy niekoniecznie związane z lekcją. Królami Mieczy mogą być osoby, które stworzyły taki fragment świata, w którym inni mogą się czuć swobodnie i realizować swoje zdolności. Mogą na przykład prowadzić salony i domy otwarte. Oczywiście, Król Mieczy równie dobrze może kobietą.

Ten straszny miecz, który Król Mieczy trzyma w ręku, służy raczej temu, aby się skutecznie odgrodzić od otoczenia - by nie weszły z zewnątrz jakieś zakłócenia. Tan symboliczny miecz na pewno nie jest wymierzony przeciw tym, którzy pozostają w jego kręgu. Karta Król Mieczy oznacza osoby towarzyskie, przyjaźnie nastawione i tolerancyjne, chroniące innych na zasadzie, że każdy jest cenny i głos każdego jest godzien uwagi.

Ponieważ Król Mieczy należy do żywiołu Powietrza, oznacza on także nauczycieli i prawodawców, naszych mistrzów - także tych, którzy oddziałali nas zdalnie, poprzez swoje książki.

Jeżeli karta Król Mieczy nabiera w rozkładzie kart sensu negatywnego, oznacza ludzi, którzy poprzez swój wpływ lub udzielane nam nauki sprowadzili nas na złą drogę; albo tych, którzy zaszkodzili nam pośrednio: ponieważ nie zrozumieliśmy właściwie ich nauk, planów i propozycji.

Wszystkie te idee można wyczytać z karty Król Mieczy w talii zaprojektowanej przez Aleistera Crowleya. Tytułowy Król jest tam przedstawiony jako mężczyzna w sile wieku, wędrujący poprzez przestrzeń wypełniona geometrycznymi figurami - na rydwanie, który ciągną (bez wysiłku) skrzydlate dzieci, duchy powietrza.
--------------------------------------------------------------------------------

Król Mieczy czyli ten, który stworzył nasze możliwości

Ludzie, których oznacza karta Król Mieczy, są szczególni. To ci, którzy stworzyli (lub stwarzają) możliwości, które my dopiero wykorzystujemy. Gdyby nie genialni twórcy komputerów i programów do nich, bylibyśmy ubożsi o całą informatykę. Gdyby nie Waszyngton, Jefferson i inni twórcy Stanów Zjednoczonych, nie byłoby tego kraju... i całego Wolnego Świata. Każde miasto ma sklepy, galerie, knajpki, które ktoś założył i nadał im specyficznego ducha. Ci wszyscy ludzie działali właśnie jako Królowie Mieczy. Król Mieczy to karta żywiołu powietrza, a wiec oznacza także tych, którzy nas czegoś nauczyli lub wpoili w nas swoje myśli poprzez książki i filmy,

Król Mieczy jako karta pierwsza i kierująca rozkładem: Wszystko kręci się wokół pewnej osoby, która kiedyś zapoczątkowała to, co się dzieje: całą sytuację, całe przedsięwzięcie, w którym uczestniczysz. Osoba ta nie musi teraz rządzić, ale kiedyś stworzyła zasady tego, co się dzieje. (Może być tak, ze to ty jesteś ta osobą.)

Król Mieczy jako karta druga, ostrzegająca: Wolność jest zagrożona. Narasta chaos. Do władzy prą osobnicy, którzy jej nadużyją. Prawo nie jest w poszanowaniu. Zagrożone jest to, co pewien duchowy ojciec-założyciel kiedyś zapoczątkował.

Król Mieczy jako karta trzecia, zawierająca wskazówki do działania: Działaj tak, jak Król Mieczy. Daj ludziom wolność. Zapoczątkuj pewną grę, w którą będą się bawić, i podaj reguły tej gry. Przekaż komuś wiedzę, która posiadasz.

Król Mieczy jako karta czwarta, mówiąca o kompleksach i obciążeniach z przeszłości: Nie wiesz co począć z wolnością, nie umiesz wykorzystać posiadanych możliwości. A to dlatego, ze w przeszłości nie miałeś dość swobody, a ludzie, którzy określali reguły gry, działali na twoja niekorzyść. (Dosłownie rozumiana, ta karta na tej pozycji może oznaczać dawny pobyt w więzieniu lub w innym zakładzie zamkniętym.)

Król Mieczy jako karta piąta - nasi partnerzy: Twoim partnerem jest ktoś o osobowości Króla Mieczy, czyli człowiek, który silą swojego umysłu stwarza innym nowe możliwości. (Co dla ciebie może być zarówno dobre, jak i złe.)

Król Mieczy jako karta szósta - nadciągająca przyszłość: Dorośniesz do roli Króla Mieczy - czyli twórcy nowych możliwości życia, pracy, spędzania czasu. Albo znajdziesz kogoś, kto ciebie w mądry sposób pokieruje, przez co zyskasz więcej wolności.

Jako karta siódma - niespodziewane wydarzenia w przyszłości: Nieoczekiwanie pojawi się osoba, która pokaże nowe reguły gry. (I to będzie prawdziwa rewolucja...)

Jako karta ósma - to, co na pewno się nie zmieni: Nie zmieni się zakres twoich możliwości, zakres twojej wolności. Również nie zmienią się osoby, na których ten porządek się opiera.

Jako karta dziewiąta - to, czego warto się uczyć, warto rozwijać: Warto ćwiczyć się w roli Króla Mieczy, czyli w roli łagodnego i twórczego prawodawcy.

Jako karta dziesiąta - pożytek dla ogółu: Niezależnie od twoich przygód, inni ludzie zyskają oparcie w kimś, kto pokazuje im, jak maja żyć i co maja robić.

Karta jedenasta - sprawy nieudane, nie załatwione, porzucone: Możliwości stworzone przez pewną wybitna jednostkę zmarnują się, pozostaną nie zauważone, nie docenione.

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się kartom, pod katem, czy pokazują one wpływy pewnej wybitnej jednostki, która tchnęła ducha w sprawy, o które pytamy karty.

Trzynasta - co widać za następnym obrotem koła losu: Jeszcze kiedyś pojawi się wybitny nauczyciel ludzi, prawodawca, duchowy mistrz, który pokaże ludziom, jak powinni twórczo wykorzystać swoje możliwości, Ale to jeszcze nieprędko...

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 14:41 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
dojrzała mądra osoba
niezależna
odpowiedzialna
wydaje się bezduszna,zimna
rozum tym się kieruję
uwielbia wolność
wypowiada się jasno,klarownie
umysł nieustannie pracuje
lubi kontrolować
wierny kobiecie
jako przyjaciel potrafi doradzić
wbrew pozorom wrażliwy ,ale mało kto to dostrzega
nie koloryzuje
zawód:
nauczyciel,adwokat,polityk

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL