[ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Król Kier
PostNapisane: 25 sie 2012, o 12:14 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2334
Podziękowań: 1247
Król Kier

Obrazek

Pozycja prosta: Ciemny blondyn, żonaty, w wieku ponad 30 lat. Prawy, uczciwy, wierny, godny zaufania. Wzorowy mąż, ojciec lub partner. Zamożny, na stanowisku - autorytet. Zwolennik trwałych związków.
Odwrócony: Impulsywny, egzaltowany marzyciel, skandalista
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")


Jakim królestwem rządzi Król Kier? Jeżeli wróżysz mężczyźnie, Król ten jest podpora okładu- oznacza bowiem tegoż właśnie mężczyznę. Zatem wszystkie "gry" będą się toczyły w odniesieniu do jego osoby. Jeżeli wróżysz kobiecie, Król Kier zmienia znaczenie. Odczytujemy go jako kartę życiowego partnera, czyli męża, narzeczonego, wiernego przyjaciela, lub - co zdarza się rzadziej - sile sprawcza wszelkiego dobra, którego dostąpi.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


Łączenia Króla Kier z innymi kartami (tylko do karty nr 9):
Jeżeli wróżysz mężczyźnie, którego określa Król Kier, karta stojąca obok jest odczytywana według przypisanego jej hasła. Np. obok Króla Kier staje Dziesiątka Kier. Dziesiątka ta oznacza wielka radość, miłość. Odczytamy to jako wielka radość, miłość przezywana przez Króla Kier. Zajmiemy się wiec wyjaśnieniem znaczenia Króla Kier w sytuacji, gdy wróżysz kobiecie. Wtedy Król Kier jest jej partnerem, mężem, narzeczonym lub najserdeczniejszym przyjacielem, silnie z nią związanym. Przedstawiliśmy już układ tego Króla z poszczególnymi Asami. Zaczniemy od interpretowania spotkań z innymi Królami.
z Królem Karo: Twój partner, mąż, narzeczony ma przyjaciela, który jest jego podporą, dobrym duchem.
z Królem Pik: Twój partner zyskuje pozycje w zawodzie; jeżeli go jeszcze nie znasz, może to oznaczać, że jest mężczyzną starszym na stanowisku, może chodzącym w mundurze lub lekarzem.
z Królem Trefl: Twój partner jest człowiekiem poważnym, solidnym, pracowitym.
z Dama Karo: Twój partner żywi w stosunku do Ciebie pewne nadzieje; przy nim młodsza kobieta z rodziny: siostra, kuzynka.
z Dama Pik: Twój partner ma kłopoty przez kobiety.
z Dama Trefl: Przy Twoim partnerze kobieta z rodziny, jej sprawy.
z Waletem Kier: oznacza to dziecko Twojego partnera, wasze wspólne dziecko; może też symbolizować spełnienie życzeń.
z Waletem Karo: przy Twoim partnerze szanse na przyszłość.
z Waletem Pik: Twój partner musi uważać, nadchodzi zagrożenie.
z Waletem Trefl: Twój partner ma przed sobą ciekawą przyszłość.
z Dziesiątką Kier: spotka go wielka radość; oznacza to również zamiary matrymonialne Twojego partnera.
z Dziesiątką Karo: przy Twoim partnerze pieniądze, zyski.
z Dziesiątką Pik: czeka go podroż.
z Dziesiątką Trefl: może zachorować lub mieć zmartwienia.
z Dziewiątką Kier: kocha Cie i pożąda.
z Dziewiątką Karo: otrzyma małe pieniądze lub prezent.
z Dziewiątką Pik: spotkasz się z nim, spotkanie towarzyskie, na które pójdziecie.
z Dziewiątką Trefl: czeka go małe zmartwienie, kłótnia; niech zacznie uważać na zdrowie.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Król Kier
PostNapisane: 25 sie 2012, o 12:42 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2334
Podziękowań: 1247
KRÓL KIEROWY

Król kierowy oznacza bogatego i solidnego mężczyznę, jasnego blondyna, reprezentuje mężczyznę, któremu są stawiane wróżby, lub, o którym chcemy się czegoś dowiedzieć. A więc może on być małżonkiem, narzeczonym, kochankiem, bratem, krewnym, przyjacielem lub dobrym znajomym. Słowem, jako przedstawiciel rodu męskiego, jest król kierowy najsolidniejszym ze wszystkich królów.
Zalety jego określają następujące, leżące obok i sąsiadujące z nim karty:
Jeżeli jest w towarzystwie ósemki lub siódemki kierowej oznacza to, iż mężczyzna jest młody i przystojny. Charakter ma dzielny i pogodny, energiczny i pracowity, usposobienie wesołe; jest wspaniałomyślny w stosunku do ludzi, bardzo towarzyski i przyjacielski. Interesuje się bardzo kobietami, które w jego życiu odgrywają dużą rolę. Sposób myślenia prostolinijny, szczery, otwarty i ma zawsze zdecydowany sąd o każdej rzeczy, czy sprawie.
Jeżeli obok króla kierowego znajdzie się siódemka karo - oznacza to, iż mężczyzna, którym interesujemy się, ma lat około 30, jest nierównego i chwiejnego charakteru, często sam nie wie, czego chce, nie posiada odwagi cywilnej i z natury jest usposobienia ugodowego.
Siódemka pikowa obok niego oznacza, iż pan, który nas interesuje, ma lat 40, z usposobienia jest malkontentem i cholerykiem, cholerykiem otoczeniu swoich bliźnich nieznośny i przykry, bardzo nerwowy i kapryśny, potrafi robić wielkie awantury o drobiazgi, zaś w sprawach poważnych bezradny, niezdecydowany i ustępliwy; oprócz tego charakteryzuje go zupełny brak odwagi cywilnej.
Siódemka treflowa przy królu kierowym określa wiek pana na lat 50 lub więcej. Charakter ma równy, spokojny, usposobienie ujmujące i budzące zaufanie, lubi towarzystwo młodych ludzi, a zwłaszcza kobiet. Jest stanowczy i nieustępliwy.
Król kierowy w towarzystwie ósemki karo oznacza, iż interesujący nas mężczyzna posiada silną wolę, mocny charakter i bardzo wiele cierpliwości. Jest pracowity, ambitny i samodzielny. Lubi sporty, muzykę, kobiety i sztuki piękne.
Ósemka treflowa wróży, iż ów pan ma charakter i usposobienie nierówne, najczęściej niezdecydowany, chwiejny, niezadowolony z siebie, nerwowy, przez co stale jest nastrojony pesymistycznie i nieciekawy.
Znajdująca się obok ósemka pikowa określa charakter pana w ten sposób, iż jest on bardzo żywy, porywczy i impulsywny, nerwowy, często wybuchowy i despotyczny, a jednocześnie lekkomyślny. Lubi kobiety, zawracać im głowy, uwodzić, a potem szydzić z nich i wyśmiewać, potrafi umówić się jednocześnie z kilkoma paniami w tym samym miejscu, aby pokazać jakie ma powodzenie u kobiet. Lubi również podróżować i zawierać, zwłaszcza z kobietami, świeże znajomości. Ogólnie biorąc-jest bardzo towarzyski, sympatyczny i zajmujący.
Król kierowy w towarzystwie dziewiątki kierowej oznacza, że interesujący nas pan posiada skłonności marzycielskie, lubi rozmyślania, samotność, przyrodę, słońce, muzykę, a także i kobiety, zwłaszcza te, które dadzą choć odrobinę zainteresowania jego osobą, następnie każdą z tych kobiet stara się uwieść, co zresztą dziwnie łatwo mu przychodzi, nie napotykając żadnego sprzeciwu ze strony pań. Słowem-jest motylem. Do miłostek tych nie przywiązuje żadnej wagi i nie jest w miłości wierny. Ma potem z tego powodu kłopoty i przykrości, ale zbytnio się tym nie przejmuje i obraca wszystko w żarty.
Dziewiątka karo określa, że pan ten posiada wiele energii i siły do czynu, nie liczy się z żadnymi przeszkodami, jest bardzo ambitny, stanowczy, a często bezwzględny; mając duże zdolności, interesuje się wieloma dziedzinami pracy i polityką, przez co może w życiu wiele osiągnąć. Słowem-mężczyzna stuprocentowy.
Dziewiątka treflowa określa charakter pana jako chwiejny, niezdecydowany i że ma on skłonności neurastenika; interesuje się kobietami, nie potrafi jednak dłuższy czas dotrzymać im wierności i często porzuca dla innej; w pracy niesystematyczny i nieakuratny, przez co często jest bez pracy, zmienia posadę lub zawód, nie mogąc natrafić na odpowiednie zajęcie dla siebie, ogólnie cechuje go ugodowość i brak odwagi cywilnej.
Król kierowy i dziewiątka pikowa oznacza, że pan ten jest zazdrosny i zaborczy, a wobec swoich bliskich nieprzyjemny i nerwowy, przez co otoczenie jego musi mieć wiele cierpliwości, aby tolerować te kaprysy i grymasy; jest bardzo drobiazgowy i często zmienia swoje upodobania; robi często awantury o drobne niedokładności domowe; w miłości jest niestały. Pan ten nie powinien się żenić, ani pani za niego wychodzić-w domu byłby wieczne piekło.
Przy królu kierowym dziesiątka kierowa oznacza, że mężczyzna jest dzielny, pogodny, pracowity i wesoły; bardzo romantyczny i kochliwy; posiada dużo sentymentu; interesuje się kobietami, które w jego życiu odgrywają dużą rolę; w miłości jest stały; w małżeństwie potrafi zapewnić żonie całkowite szczęście domowe.
Król kierowy i dziesiątka karo określa charakter mężczyzny, iż jest on zrównoważony , opanowany i pogodny; jest on otwarty, szczery i posiada silną wolę; lubi pieniądze i potrafi nimi dobrze manipulować; jest bardzo oszczędny, ale jednocześnie nie jest skąpy; wszelką podjętą pracę stara się doprowadzić do końca; odznacza się samodzielnością, pracowitością i gorliwością. W małżeństwie okaże żonie wiele serca i łagodności; w domu lubi ład i komfort, piękne meble i obrazy.
Przy królu kierowym dziesiątka treflowa określa charakter mężczyzny, iż jest on szybko podniecający się i wybuchowy, o byle co lubi się sprzeczać; jest zgorzkniały i słabego zdrowia, przez co dużo choruje, sprawiając dużo kłopotu swemu otoczeniu. W pracy brak mu systematyczności, a w życiu codziennym opanowania i równowagi.
Przy królu kierowym dziesiątka pikowa określa charakter pana, że jest on, ogólnie biorąc, lekkoduchem, podszytym z lekka pesymizmem, pesymizmem chociaż posiada zmysł organizacyjny i dużą dozę samodzielności, to jednak z powodu braku wytrwałości w doprowadzaniu do końca poczętych planów, zamiarów i postanowień-spotykają go w życiu częste zawody i rozczarowania. Oprócz tego lubi podróżować i często zmieniać miejsce zamieszkania. W obcowaniu z ludźmi wykazuje dyplomację i brak wielkiej szczerości. Lubi kobiety i chętnie przebywa w ich towarzystwie, ale w miłości jest niestały.
Przy królu kierowym as kierowy określa charakter pana, iż jest on domatorem z usposobienia, lubiącym ciszę i spokój domowy; odznacza się pogodnością i usłużnością, łagodnością i zgodnością; w obcowaniu z ludźmi jest łatwy i ustępliwy, w rozmowach bardzo powściągliwy, woli słuchać niż mówić. Lubi literaturę, zwłaszcza naukową. Poza zwykłą codzienną pracą, przesiadując w domu, spędza czas na czytaniu książek. Jest to człowiek solidny i wierny w uczuciach, a jeżeli kogoś pokocha, to na całe życie. Małżonce potrafi dać pełnię szczęścia.
Przy królu kierowym as karo mówi, że mężczyzna jest energiczny, dzielny i stanowczy, umiejący walczyć skutecznie z przeciwnościami życiowymi, trochę despotyczny, o wielkim poczuciu honoru, lubi zajmować się sprawami pieniężnymi i korespondencją, chętnie przebywa w towarzystwie eleganckich kobiet, lubi bawić się, flirtować, zachowując jednak wobec kobiet chłodny stosunek, nie potrafi i nie może zdobyć ich względów i serca. W obcowaniu z ludźmi jest sztywny i mało przystępny.
Obok króla kierowego as treflowy określa charakter mężczyzny, iż jest on chwiejny, słaby, niezdecydowany; innych ludzi uważa za szczęśliwych, a siebie za pokrzywdzonego przez los; często niezdarny i podejrzewający innych o swoje nieszczęście; o byle co lubi prowadzić procesy sądowe, narażając się potem na pośmiewisko sąsiadów; słowem-fatalista i bezradny w życiu; w miłości również szczęścia nie ma, a dzieci jego umierają po kilku miesiącach lub latach.
Przy królu kierowym as pikowy mówi, iż mężczyzna jest wesołym, wielkim gadułą, plotkarzem i psotnikiem, lubiącym płatać figle swoim znajomym, a zwłaszcza paniom, lubi opowiadać anegdotki, których zapas ma niewyczerpany; typ bardzo pożądany w towarzystwie z powodu swego wesołego usposobienia; ogólnie-niepoważny, ale bardzo miły i towarzyski; ogromnie lubi ładne kobiety i pali się do nich. W miłości niestały, w małżeństwie-zawalidroga.
Król kierowy gdyby się znalazł w towarzystwie trzech innych królów oznacza to gniew, kłótnie, nieporozumienia lub proces sądowy. Jak się te sprawy zakończą, źle czy dobrze, określą karty pikowe przy pomocy waleta pikowego, leżące po prawej stronie króla kierowego.
Król kierowy w towarzystwie trzech lub czterech dam - oznacza plotki i obmowy pana.
Stan cywilny mężczyzny, reprezentowanego przez króla kierowego, określamy w sposób następujący:
Przy królu kierowym dama kierowa oznacza, że ów mężczyzna jest żonaty. To samo określa-poza swym zwykłym znaczeniem-również każda ósemka, jeżeli znajdzie się przy królu kierowym.
Król kierowy w towarzystwie jakiejkolwiek siódemki - poza określeniem wieku-oznacza jeszcze i to, iż jest kawalerem.
A jeżeli król kierowy znajdzie się w towarzystwie jakiejkolwiek dziewiątki - poza określeniem fachowości-oznacza to, iż jest wdowcem.
Co się tyczy fachowości i zawodu mężczyzny, reprezentowanego przez króla kierowego, określają to poza zwykłym znaczeniem-wszystkie dziewiątki, leżące obok króla, w sposób następujący:
Król kierowy w towarzystwie dziewiątki kierowej oznacza, że mężczyzna jest rzemieślnikiem, mianowicie: krawcem, szewcem, ślusarzem, tokarzem, stolarzem, kowalem itp.
Przy królu kierowym dziewiątka karo oznacza, iż mężczyzna ten jest kupcem, handlowcem, urzędnikiem bankowym, agentem, emerytem itp.
Przy królu kierowym dziewiątka treflowa - oznacza wojskowego, urzędnika państwowego, kolejarza lub lotnika.
Towarzystwo dziewiątki pikowej - określa, że pan ten jest gospodarzem wiejskim, właścicielem majątku, rolnikiem, ogrodnikiem, leśnikiem, gajowym, pracownikiem rolnym itp.

źródło: książka przedwojenna.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Król Kier
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:03 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2334
Podziękowań: 1247
Król Kier
To mężczyzna pytający karty, lub jeśli wróżymy sobie to partnera, męża, narzeczonego, lub nawet samego Boga.

źródło: Internet.

KRÓL KIER
Bogaty i godny zaufania mężczyzna, o jasnych włosach, który w ciągu miesiąca otoczy Cię przyjaźnią i złoży interesującą propozycję. Może to ktoś z rodziny, np.ojciec.
Obrazek

źródło: czasopismo Claudia.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Król Kier
PostNapisane: 30 sie 2012, o 00:01 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2334
Podziękowań: 1247
Król kier
To mężczyzna w wieku 30–60 lat, blondyn na stanowisku. Dobry mąż, brat, przyjaciel. Można mu zaufać, choć bywa impulsywny i kłótliwy.
DODATKOWE CECHY:
Rodzina jest w życiu ważna i umie ją stworzyć.

Król Kier symbolizuje silnego mężczyznę, mądrego i natury dobrego, na którym można polegać, uczciwego i otwartego na nowe idee. Może jednak ukrywać swoje zalety pod maską gburowatości, gdyż trudno mu wyrazić najgłębsze myśli i uczucia. Zwykle uważa się go za starszego człowieka, ma bowiem dojrzałe poglądy i poważne podejście do życia. Jednakże jego rzeczywisty wiek nie jest ważny.
Karta ta może reprezentować klienta, jeśli jest on starszym mężczyzną, a zwłaszcza wówczas, gdy Król Kier znajduje się wśród trzech kart ułożonych jako pierwsze. Często też oznacza ojca osoby, której wróżymy, lub kogoś będącego dla niej wielkim autorytetem. Jeśli wróżymy kobiecie i Król Kier wystąpi jako jedna z trzech pierwszych kart, to znaczy, że życie naszej klientki jest silnie związane z tym mężczyzną – ojcem, mężem, mentorem, powiernikiem lub synem.

źródło: Internet i R. Webster „Wróżenie z kart dla początkujących”.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL