[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Król Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 23:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
KRÓL KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Król Pucharów czyli ten, dzięki któremu czujemy się częścią większej całości

Tarotowi Królowie reprezentują osoby, które nie działają bezpośrednio w danej sytuacji, ale których wpływy stale jest odczuwalny. Możemy na przykład uzyskać od nich pomoc, kiedy się źle dzieje. Król Pucharów to osoba, dzięki której staliśmy się częścią większej społecznej całości. Dobrym pierwowzorem Króla Pucharów są nasi przodkowie, ojcowie rodzin, dzięki którym należymy do rodziny - tej mini-społeczności, w której wszyscy się kochają. W każdej większej rodzinie jest osoba (dziadek, babcia, jedna z cioć), która urządza rodzinne zjazdy i dba o to, aby wszyscy członkowie rodziny o sobie nawzajem pamiętali. Ktoś taki jest typowym Królem Pucharów!

Królem Pucharów może być także np. szef schroniska, dzięki któremu z przyjemnością wracamy właśnie do jego górskiej doliny; albo organizator przyjęć, obozów czy festiwali - ktoś, wokół kogo zbierają się ludzie, i to dla własnej przyjemności. Wiele organizacji miało swoich ukochanych przywódców; kimś takim był np. Józef Piłsudski dla swojej Pierwszej Brygady - to również jest zadanie Królów Pucharów. Wiele cech Króla Pucharów miała, ukochana przez Brytyjczyków, Lady Diana, a także papieże: Jan XXIII i Jan Paweł II. Karta ta może także w rozkładzie wskazywać jakiegoś naszego doradcę, kogoś, kto potrafi nas wesprzeć, i u kogo możemy się wypłakać.

W swoim znaczeniu negatywnym karta Król Pucharów oznacza uwodzicieli i fałszywych guru.

Aleister Crowley kazał wizualizować sobie króla Pucharów siedzącego na wielkiej muszli ponad powierzchnia wody, trzymającego w jednej dłoni kwiat lotosu, w drugiej puchar, z którego wygląda wąż.
--------------------------------------------------------------------------------

Król Pucharów czyli Ukochany przywódca

Król Pucharów reprezentuje osoby, dzięki którym jesteśmy członkami pewnej społeczności, i których darzymy ciepłymi uczuciami: miłości i wdzięczności. Królami Pucharów bywają rodzice lub dziadkowie (bo to dzięki nim jesteśmy członkami rodziny), ale także może nim być kierownik naszego ulubionego schroniska w górach lub szef firmy, gdzie pracujemy - pod warunkiem, że to jest taki szef, który matkuje pracownikom. Bywali w historii władcy umiłowani przez swój lud - i to właśnie byli Królowie Pucharów.

Król Pucharów jako karta pierwsza i decydująca o wróżbie: To co się dzieje, zależy od postawy i decyzji osoby, której jesteśmy winni wdzięczność, zaufanie i miłość. Ważne jest to, co powie i co uczyni twój ukochany przywódca.

Król Pucharów jako karta nr dwa - ostrzegająca: Zakłócone są stosunki między tobą, a kimś, kto stoi wyżej od ciebie, a komu winieneś miłość i zaufanie. Zapewne w rodzinie pojawiły się niesnaski, a w firmie - brak wzajemnego zaufania. Może też być tak, że karta Król Pucharów oznacza ciebie, i wtedy to ty nie dorastasz do roli Króla Pucharów.

Król Pucharów jako trzecia karta rozkładu - instrukcja, co robić: Jeśli prowadzisz innych, potraktuj ich, jak kochanych członków rodziny. Jeśli sam za kimś idziesz, możesz mu w pełni zaufać.

Jako karta czwarta, mówiąca o naszych złych doświadczeniach w przeszłości: Zawiodłeś się na rodzicach lub ludziach, którzy w pewien sposób weszli w rolę twoich rodziców (nauczyciele, dyrektorzy w pracy). Ten uraz drąży cię i jest ukrytym źródłem obecnych kłopotów.

Jako karta piąta - nasz partner (partnerzy): Masz za partnera kogoś, kto przeważa nad tobą siła ducha i autorytetem, ale ponieważ łączy was miłość, szacunek, zaufanie, więc wspólne przedsięwzięcia zapowiadają się pomyślnie.

Jako karta szósta - nadchodząca przyszłość (taka, jaka już widać): Ty i ludzi z którymi idziesz razem, skupicie się wokół pewnej osoby w typie ukochanego przywódcy. Dobra wróżba, jeśli chodzi o firmy i instytucje, oznacza bowiem, że sztywny, formalny dryl zastąpiony zostanie więzią oparta o bardziej ludzkie uczucia.

Jako karta siódma, niespodzianki w przyszłości: Niespodziewanie wyłoni się przywódca, którego inni obdarzą zaufaniem. Karta też może oznaczać nieoczekiwanie spotkanie z duchowym mistrzem, religijnym przywódcą itp.

Karta ósma - to, co się na pewno nie zmieni: Możesz liczyć na pomoc, poparcie i nieugięta postawę swojego przywódcy. Zawsze możesz się do niego odwołać. (Może to ty sam nim jesteś?)

Karta dziewiąta - w co warto inwestować, w czym warto się doskonalić: Warto wkładać energię, czas i serce w polepszenie stosunków z ludźmi, i we wszelkie działania integrujące - czyli mające na celu, aby wszyscy zainteresowani czuli się jedną rodzina i lubili się wzajemnie.

Karta dziesiąta - jaki pożytek z tego będą mieli inni: Przy okazji wydarzeń, o których mowa w wyroczni, inni ludzie zyskają swojego ukochanego przywódcę.

Jedenasta - to, co nie dojdzie do skutku, spali na panewce: Szef lub przywódca, z którym ty i inni wiązali wiele nadziei i wkładali w niego swoje serca okaże się osoba dość przeciętną...

Dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się katom pod kątem, czy podkreślają role pewnego ukochanego przywódcy. (O tym, jak ważna jest jego misja, mówią karty Cesarzowa, Cesarz, Słonce - o ile są w rozkładzie - oraz inne z serii Pucharów.)

Trzynasta - odległe wydarzenia: Jeszcze dojdzie go głosu pewien ukochany przywódca i zaprowadzi porządek oparty na miłości i zaufaniu - ale to nie nastąpi prędko; na pewno nie w bliskiej przyszłości.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL