[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Król Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
KRÓL DENARÓW (MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Król Monet czyli Wytrwały Administrator

Pisałem już wcześniej, że Królowie w tarocie wskazują na osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w jakieś akcje - ale te, które stoją gdzieś w tle, a mimo to wiele od nich zależy. Król Monet oznacza ludzi, którzy sprawują formalną władzę - są związani z nami i wpływają na nas (to znaczy na osoby, które do kart tarota przychodzą po poradę!) przez to, że są naszymi szefami, dyrektorami firm i szkół, burmistrzami, i kierownikami urzędów. Związek jaki ich z nami łączy jest czysto formalny. Karta Król Monet, jako należąca do koloru Monet, związanego z żywiołem Ziemi, wskazuje też na takie cechy tych osób, jak wytrwałość, zawodowa biegłość, zdolność do firmowania swoją osobą ponadczasowych praw i wartości. Oczywiście, Król Monet łatwo może przerodzić się w tępego biurokratę!

Ponieważ symbol monety często mówi dosłownie o pieniądzach, to Król Monet może oznaczać osobę (albo instytucję), z którą jesteśmy związani poprzez pieniądze, poprzez wymianę finansową. Król Monet może symbolizować prezesa banku (albo sam bank jako pewną osobę prawną), od którego bierzemy kredyt. Może oznaczać także ministra finansów, który ogłasza taka ustawę podatkową, która sprawi, że wzbogacimy się lub przeciwnie, zostaniemy zmuszeni do oszczędności. A często ta karta wskazuje po prostu na ludzi, którzy dają nam zarobić.

W swoim negatywnym sensie karta Król Monet oznacza wszelkie siły wyższe, które nie pozwalają nam się wzbogacić i odbierają nam naszą własność.

W talii Aleistera Crowleya Król Monet siedzi na masywnym i solidnym pojeździe zaprzężonym w byka, zodiakalne zwierzę patronujące finansom, gospodarce i gromadzeniu wszelkich dóbr. W prawej ręce trzyma on berło zakończone krzyżem maltańskim, symbolem panowania nad materią; w lewej ręce wielką jak tarcza monetę z wyrysowaną siatką południków i równoleżników, która symbolizuje ziemski glob i mówi o tym, że Król Monet działa według praw uniwersalnych.
--------------------------------------------------------------------------------

Król Monet czyli władza poprzez pieniądz

Król Monet, podobnie jak inni Królowie (a może króle - jak w brydżu?) symbolizuje osoby, które są od nas wyżej i stąd na nas wywierają wpływ. Wpływ i władza Króla Monet dokonuje się poprzez formalne zwierzchnictwo i (przede wszystkim) poprzez pieniądze. Jesteśmy zależni od pewnego króla Monet, bo potrzebne są nam pieniądze, a on trzyma kasę. Karta ta oznacza również pewne możne instytucje, jak banki i urzędy skarbowe, od których też jesteśmy zależni.

Król Monet jako karta pierwsza i najważniejsza w rozkładzie: Nad całą sprawą, o którą pytasz, unosi się jak cień postać człowieka, który innych trzyma w kieszeni i dominuje nad nimi finansowo. Może też chodzić o jakaś potężną instytucję finansową - bank lub fundację. Wpływ tej osoby lub instytucji może być korzystny lub zgubny - to zależy od następnych kart w rozkładzie.

Król Monet jako karta druga, ostrzegająca: Strzeż się ludzi, którzy górują nad tobą finansowo, u których mógłbyś się zadłużyć i uzależnić. Może też oznaczać, że źle są do ciebie usposobieni twoi formalni zwierzchnicy.

Król Monet jako karta trzecia, zawierająca wskazówki, co robić: Idź drogą Króla Monet, co oznacza, że używaj pieniędzy jako narzędzi i środków do celu. Ta karta w tej pozycji zachęca cię do większej śmiałości we wszelkich operacjach finansowych.

Jako karta czwarta, mówiąca o obciążeniach z przeszłości: Obciążeniem są dla ciebie twoje minione doświadczenia z ludźmi (lub instytucjami) które dominowały nad tobą finansowo. Twój rozwój został wypaczony, a winni byli ludzie z pieniędzmi.

Jako karta piąta, mówiąca o naszych partnerach (partnerze): Masz za partnera (raczej w interesach niż w życiu osobistym) człowieka, który występuje w roli Króla Monet - czyli rządzi innymi przy pomocy swoich pieniędzy.

Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość i wyniki: W najbliższej przyszłości jeszcze bardziej wzrosną wpływy pewnego Króla Monet, czyli człowieka, u którego inni siedzą w kieszeni. (Możliwe jest, że ty nim będziesz.).

Jako karta siódma - nieoczekiwane, zaskakujące wydarzenia w przyszłości: Pojawi się nieoczekiwany bogaty wspólnik lub sponsor; lub w inny sposób (niespodziewanie dla siebie) dostaniesz się w strefę, gdzie przetaczają się naprawdę wielkie pieniądze i ci, którzy nimi zawiadują. (Uwaga, nadmiar pieniędzy bywa niebezpieczny, i ta karta w tej pozycji przed tym ostrzega.)

Jako karta ósma - to, co się na pewno zmieni: Nie zmieni się dominujący wpływ pewnego zamożnego człowieka, którego pieniądze będą wciąż decydować o tym, co się dzieje.

Jako karta dziewiąta - to, czego warto się uczyć, kierunek, w którym warto się rozwijać: Karta pokazuje, że czas sprzyja uczeniu się tego, jak się obchodzić z pieniędzmi i bogactwem; warto być naśladował tu pewnego Króla Monet, czyli osobę, która w tej dziedzinie osiągnęła sukces.

Karta dziesiąta - pożytek, jaki będą mieli inni: Znajdą się pieniądze, kredyty, dofinansowania i pomoc ze strony pewnego Króla Monet ale nie tyle dla ciebie, co dla ogółu; dla pewnej większej grupy ludzi.

Karta jedenasta, czyli to co się rozlezie, nie dojdzie do skutku: Kontakty z bogaczami okażą się zaledwie mglistą obietnicą.

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się kartom pod kątem, czy nie ma w nich mowy o formalno-pieniężnych związkach z pewnymi osobami.

Karta trzynasta, czyli odległa przyszłość: Jeszcze nawiążesz owocny kontakt z kimś, kto w twoim życiu odegra rolę Króla Monet. Ale to będzie jeszcze nieprędko; na pewno nie zaraz.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Król Monet

JAKO OSOBA
Podobnie jak w przypadku Królowej Denarów, jest to obraz płodności i obfitości. Człowiek, którego ta karta reprezentuje, jest wiarygodny, odpowiedzialny i można na nim polegać; doskonale sytuowany, u szczytu stabilizacji i bezpieczeństwa. Ten Król ma stabilne i praktyczne podejście do życia, a żeby podjąć działanie, musi mieć ku temu poważną przyczynę – całkowite przeciwieństwo impulsywności. Jest twardy jak skała – typ człowieka, jakiego szukamy w chwilach kryzysu, zwłaszcza jeśli potrzebujemy finansowej lub praktycznej pomocy. Jest to żywiciel, dający stabilizację i wprowadzający porządek, może reprezentować rodzica, odnoszącego sukcesy biznesmena, bankowca lub jakiegokolwiek dobroczyńcę. Z drugiej strony osoba ta mogła zapomnieć lub nigdy nie wiedziała, jak to jest, kiedy się czegoś nie ma, i nie zawsze dzieli się swoim powodzeniem czy doświadczeniem.

JAKO SYTUACJA
Król Denarów sygnalizuje, że sprawy przybierają niezwykle obiecujący obrót i są dobrze zorganizowane. Ktokolwiek się nimi zajmuje, ma wszystko pod kontrolą i dokładnie wie, co robić. Karta ta dobrze wróży wszelkim interesom i wskazuje sprawy niezwykle produktywne i lukratywne.

źródło: Joanna Watters – Co dzisiaj mówi tarot

Cechy charakteru prezentowane przez Króla Denarów:
- w położeniu prostym: sumienność, cierpliwość, bezinteresowność, hojność, szczodrość, stabilność, odpowiedzialność, stateczność, umiłowanie natury oraz równowaga wewnętrzna, spokój wewnętrzny, siła wewnętrzna.

- w położeniu odwróconym: interesowność, złośliwość, materializm, lenistwo, ośli upór, nudziarstwo, brak polotu, skorumpowanie, konserwatyzm, nadmierny tradycjonalizm, ociężałość umysłowa.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym:
doskonała sytuacja finansowa, brak problemów natury materialnej, zainteresowanie ekologią i ochroną środowiska materialnego, donacje na rzecz ochrony przyrody, uzyskanie poparcia majętnego człowieka, znalezienie sponsora potrzebnego do realizacji projektu, całkowita odpowiedzialność za własne słowa i czyny, powiększenie stanu posiadania, zwiększenie dochodów, umiejętność mądrego obracania pieniędzmi, szacunek dla ziemi, dokładność w planowaniu i działaniu, konsekwentne dążenie do wytyczonego celu.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym:
ostrzeżenie przed trudnościami finansowymi, groźba utraty stanowiska lub majątku, zagrożenie ze strony kogoś, kto nienawidzi oryginalności, zwalczanie postępowych idei, brak myślenia globalnego, znieczulica, obojętność na problemy innych, awersja do zwierząt, zaniechanie projektu ze względu na niemożność znalezienia poparcia dla niego, stosowanie starych rozwiązań do nowych spraw, negowanie postępu.

Kluczowe słowa przy Królu Denarów:
ekologia, środowisko naturalne, poparcie, pieniądze, majątek, powiększenie.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez Króla Denarów:
rolnik, ogrodnik, leśniczy, gajowy, bankowiec, pośrednik w handlu nieruchomościami, historyk, ekolog, obrońca środowiska naturalnego.

źródło: A. Chrzanowska - Misterium Tarota


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL