[ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2012, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1252
KOZIOROŻEC (22 grudnia – 20 stycznia)

Zrozum lepiej swoją osobowość, dzięki swojemu znakowi zodiaku!
Koziorożec jest znakiem końca jesieni i oficjalnego początku zimy. To znak dojrzałości i mądrości, chłodny, poważny, ale skrywający również silną zmysłowość, charakterystyczną dla wszystkich znaków mających w żywiole Ziemię. Ta ukryta zmysłowość zostanie ujawniona tylko właściwej osobie, która zada sobie trud dotarcia do prawdziwego wnętrza Koziorożca. Koziorożec jest dojrzały, odpowiedzialny i doskonale zorganizowany. Z żelazną dyscypliną dąży do wyznaczonego celu.

Żywioł: Ziemia
Znak przeciwny: Rak
Polaryzacja: kobieca
Dynamika: kardynalna
Planeta: Saturn
Kamień: onyks
Części ciała: szyja, gardło
Kolor: brąz, ciemna zieleń
Okres życia: początek starości
Dzień tygodnia: piątek
Słowo-klucz: Używam
Pora roku: grudzień/styczeń
Zaleta: zdecydowanie
Wada: bezkompromisowość

Symbol:
Koziorożec jest przedstawiany jako kozioł forsujący góry, dumny i samotny, który wspina się na sam szczyt. Jest ambitny i waleczny. Bardziej pociąga go bogactwo duchowe niż materialne. Pomimo swojej siły, nie jest wolny od wątpliwości. Jego natura jest dwoista: z jednej strony góry (ambicja), z drugiej przepaście (wątpliwości).

Kobieta Koziorożec:
Kobieta Koziorożec wykazuje się zawsze przytomnością umysłu. Nie ma potrzeby jej schlebiać, zna bowiem doskonale swoje wady i zalety, dlatego docenia tylko obiektywne komplementy. Lekceważy makijaż i wszelkie sztuczki służące upiększaniu, choć potrafi ich używać jak każda inna kobieta. Dla niej liczy się piękno wewnętrzne, pragnie być kochana za to jaka jest, a nie za to jak wygląda. Piękna, ale zimna. Jeśli nie wyróżnia się urodą, nie martwi jej to, ponieważ wiek i dojrzałość czynią ją z każdym rokiem bardziej interesującą.

Kobieta Koziorożec i praca:
Kobieta Koziorożec jest stworzona do pomagania innym. Co nie znaczy, że zaniedbuje siebie! Na pewno jej życie prywatne może ucierpieć z powodu poświęcenia się pracy. Nie wynika to jednak ze stawiania kariery na pierwszym miejscu, kieruje nią raczej strach przed całkowitym odkryciem się w życiu prywatnym. Skupienie się na życiu zawodowym wydaje się jej mniej ryzykowne. Praca to pieniądze, które nawet jeśli nie przynoszą szczęścia, z pewnością je wspomagają. Dla Koziorożca dobra materialne to tylko środek do celu. Preferuje zawód użyteczny od lukratywnego. Dobrze zorganizowana, zdyscyplinowana, szczera będzie znakomitą nauczycielką. Jej chłód znika w pracy, dlatego świetnie sprawdzi się w zawodach, gdzie potrzebna jest umiejętność słuchania i kompetencja, jak lekarz, pielęgniarka lub opiekunka społeczna. Jest solidna i godna zaufania. Jej profesjonalizm i dojrzałość czynią z niej doskonałego szefa.

Kobieta Koziorożec i miłość:
Jest świadoma niedoskonałości swojego ciała, śladów jakie pozostawia czas, osądza się surowo i uważa, że inni też ją tak widzą. Niewidoczna krostka na twarzy dla niej jest ziejącym kraterem. Aby uniknąć cierpienia, często wybiera samotność lub kreuje się na wyniosłą i niedostępną. Nie pozwala innym za bardzo zbliżyć się do siebie. Niewielu mężczyzn ośmiela się podjąć próbę jej zdobycia, i zwykle są to ci, którzy najmniej na nią zasługują. Kiedy romans kończy się źle, rozczarowana i zraniona zamyka się w sobie. Na szczęście, Koziorożec to znak odznaczający się dojrzałością, więc nie ma problemu z akceptacją nieuniknionego procesu starzenia. Zresztą i tak nigdy nie dba przesadnie o swój wygląd, stawiając raczej na naturalność. Piękniejsza po przekroczeniu trzydziestki niż kiedy miała lat dwadzieścia, rozkwita kiedy osiągnie czterdziestkę. Wielką miłość może znaleźć dopiero na starość. Odsłania się wtedy całkowicie, ukazując skrywany dotąd głęboko żar. Nie boi się zaczynać wszystkiego od nowa, nawet będąc na progu jesieni życia.

Mężczyzna Koziorożec:
Może wydawać się zimny i arogancki, ale często jest to tylko fasada, która maskuje jego nieśmiałość. Jego wywyższanie się jest sposobem na ograniczanie kontaktów z innymi, w których może czuć się niezręcznie i nie życzy sobie, żeby ktoś to zauważył. Mężczyzna Koziorożec potrafi być zmysłowy i ciepły, ale zręcznie ukrywa to przed światem.

Mężczyzna Koziorożec i praca:
Mężczyzna spod tego znaku jest stworzony do rządzenia. Pociąga go władza, dlatego kariera w polityce lub wielkim koncernie to coś w sam raz dla niego. Nieufny i raczej chłodny w kontaktach prywatnych, w życiu zawodowym umie utrzymywać ciepłe stosunki. Jego rozwaga oraz zmysł organizacji pozwalają mu odnieść sukces w wielu dziedzinach.

Mężczyzna Koziorożec i miłość:
Obawia się miłości. Boi się, że kobieta, którą wybierze wykorzysta go i opuści. Ten lęk nie pozwala mu zaangażować się w związek. Często więc, pozostaje w stanie kawalerskim, poświęcając się pracy i swoim pasjom. Regularnie widuje się z gronem nielicznych przyjaciół. Wydaje się być szczęśliwy i spełniony w swoim celibacie, ale w rzeczywistości jest jak wszyscy inni ludzie: w głębi duszy pragnie mieć rodzinę i dzieci. Jest wrażliwcem ukrywającym się pod skorupą, z obawy przed związkami, które mogą przynieść cierpienie.

źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2015, o 18:29 

Dołączył(a): 9 lis 2014, o 01:47
Posty: 10
Podziękowań: 0
wiele się zgadza :)


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL