Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: KOZA
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Koza
13.02.1907 - 01.02.1908 Ogień
01.02.1919 - 19.02.1920 Ziemia
17.02.1931 - 05.02.1932 Metal
05.02.1943 - 24.01.1944 Woda
24.01.1955 - 11.02.1956 Drzewo
09.02.1967 - 29.01.1968 Ogień
28.01.1979 - 15.02.1980 Ziemia
15.02.1991 - 03.02.1992 Metal
01.02.2003 - 21.01.2004 Woda
19.02.2015 - 07.02.2016 Drzewo

Koza jest najbardziej kobiecym znakiem horoskopu chińskiego. Potrafi być sprawiedliwa, szczera i podatna na wszelkiego rodzaju łzawe historyjki. Cechuje ją łagodność, a czasami nieśmiałość. W swej najlepszej wersji ludzie pozostający pod opieką tego znaku mogą zostać artystami, projektantami mody czy też, generalnie rzecz biorąc, twórcami wszelkiego typu. W swojej wersji najgorszej Kozy wykazują tendencje do nadmiernego ulegania emocjom, do pesymizmu i daleko posuniętej niekonsekwencji w działaniu.

Kozy są znane z delikatności i współczucia, okazywanych innym. Potrafią zrozumieć, wybaczyć i prędko zapomnieć nawet największe błędy partnerów. Nie przepadają za schematycznym działaniem w myśl z góry ustalonego planu, za zbyt rygorystyczną dyscypliną i za nadmiernym krytycyzmem. Przepadają natomiast za małymi dziećmi i zwierzętami, gdyż życie blisko natury i w zaciszu ogniska domowego cenią sobie bardzo wysoko. Chińczycy wierzą, że ze względu na dobre serce fortuna sprzyja Kozom.

Ludzie urodzeni pod znakiem Kozy potrafią być hojni, zarówno jeśli chodzi o czas, jak i pieniądze. Tym, którzy nie mają dokąd pójść lub nie mają pieniędzy, zwykle nie odmawiają pomocy. Są na tyle szczęśliwi, że posiadają nawet w najgorszych czasach dostateczną ilość tak niezbędnych do życia rzeczy, jak jedzenie, ubranie i poczucie bezpieczeństwa. Lubią się tym wszystkim dzielić z innymi. Może właśnie dlatego zawsze potrafią znaleźć ludzi podążających za nimi. Jeżeli zaś do tego dodamy, że w zodiaku chińskim zajmują ósmą pozycję, a ósemka jest symbolem dobrobytu i komfortu, jasne będzie, że Koza nie schodzi poniżej pewnego poziomu życia.

Kozy mają niezwykłe szczęście. Objawia się ono różnie - mogą zyskać majątek jako spadkobiercy, mogą zostać obdarowane kosztownymi upominkami, potrafią wzbudzić zainteresowanie możnych protektorów, zjednują sobie wpływowych patronów. Nawet jeżeli upadają, to zwykle na poduszkę podsuniętą przez życzliwą osobę. Można więc powiedzieć, że jeżeli Koza realizuje samą siebie, jest w stanie spełnić większość marzeń i życzeń lub - inaczej - jeżeli tylko na to pozwoli, inni zrobią to za nią.
Jeżeli Koza coś postanowi, działa bez przemocy i rozgłosu. Natura wyposażyła ją w niezwykłą pasywną siłę, która zdolna jest do pokonania przeciwnika takimi sposobami, jak choćby prośby i błagania. W ostateczności zaś, gdy przeciwnik okaże się nieczuły i odporny, zawsze może uciec do starszego brata, aby u niego poszukać pomocy.

W kontaktach z innymi Kozy bywają znakomitymi aktorami. Nie można od nich oczekiwać, aby natychmiast powiedziały, o co im chodzi. Nie są takie tępe i bezczelne, by od razu głosić, co leży im na sercu. Prawdę należy od nich wysączać po kropelce. Trzeba Kozy kokietować, rozweselać, pogniewać się na nie, dobrze to zagrać. Gdy to zawiedzie, zawsze znajdzie się czas, by uderzyć w stół, co właśnie może być dobrze przyjęte. Kilka tygodni trwa wyciąganie sekretów od Kozy. Koza nie zawsze potrafi wykorzystać wszystkie swoje talenty. Zwykle oczekuje najgorszego, a po niepowodzeniach się załamuje. Jest znakiem rozrzutnym i lubi być oczarowywana. Uwielbia czarującą atmosferę, intymne obiady i poświatę Księżyca.

Gdy Koza pozostaje pod wpływem żywiołu Metal, bardziej wierzy w samą siebie, wyżej ocenia własne talenty. Ponadto Metal uwrażliwia, co może się skrywać pod chłodną powierzchownością. Woda natomiast ułatwia temu znakowi kontakty z innymi ludźmi, co zapewnia dużą liczbę przyjaciół i osób podążających z pomocą. Wodna Koza jest bardzo popularnym znakiem, choć najlepszy humor zapewnia jej żywioł Drzewo. Właśnie ono sprawia, że przedstawiciele tego znaku są bardzo wspaniałomyślni i bezinteresowni. Gdy Koza przychodzi na świat w roku Ognia, staje się dramatyczna, przesadnie gra i fałszywie dynamizuje niemal każde swoje przedsięwzięcie. Żywioł ten wzmaga agresję tego znaku i sprawia, że ambicje sięgają znacznie dalej niż możliwości, czego nie można powiedzieć o Ziemistych Kozach. Żywioł Ziemia nakazuje bowiem Kozie ostrożność, sprawia, że nie przepada ona za zmianami. Jeżeli spotkamy ciężko pracującą Kozę, z całą pewnością urodziła się w roku Ziemi, który dodatkowo napawa ją optymizmem.

Kozy są słabymi znakami. Potrzebują ludzi silnych, na których mogłyby polegać. Optymistyczne Konie i Świnie niemal idealnie potrafią uzupełnić kozią osobowość. Harmonijnie powinno im się współżyć i współpracować z Zającami, Małpami, Smokami i Wężami. Koziego biadolenia zaś nie zniosą Psy i Tygrysy, a Szczury i Bawoły nie potrafią zaakceptować innych cech.

Kozie zawody zdają się łączyć z aktorstwem, plastyką czy muzyką. Słynne Kozy: Laurence Olivier, Rudolf Valentino, Catherine Deneuve, John Wayne, Muhhamad Ali, Mussolini, Michał Anioł, Proust, Swift, Puszkin, Twain, Lech Wałęsa.

źródło: wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

W chińskim zodiaku Koza to największa artystka.
Jeśli jesteś typową Kozą, to przebywanie na łonie natury i otaczanie się pięknymi rzeczami jest dla Ciebie niezwykle ważne. Twoja psychika jest arystokratyczna, w prymitywnym środowisku po prostu giniesz.
Jako Koza, masz zawsze jakiś talent artystyczny, dzięki któremu zdobywasz szacunek otoczenia. Czasami pięknie malujesz, lekkim piórem tworzysz fantastyczne opowiadania lub masz świetne wyczucie koloru i stylu.
Twoja wyobraźnia jest bogata, jako dziecko nieustannie fantazjowałaś, śniłaś na jawie i dyskutowałaś z wymyślonymi postaciami. Jednak jako dojrzała osoba znakomicie sobie radzisz z twardym stąpaniem po ziemi. Snujesz dokładne plany, wydatki planujesz z ołówkiem w ręku, a każdą decyzję podejmujesz po dłuższym namyślę.
Czasami jednak, mimo rozwagi i zdrowego rozsądku, gubi Cię Twoje złote serce. Wokół Kozy kręci się bowiem zawsze sporo wyrachowanych pasożytów, ale i też dla równowagi trochę ludzi – wpływowych i szczerze ją kochających.

Koza nie przepada za konfliktami, chowa wtedy głowę w piasek i ma nadzieję, ze wszystko co agresywne i złe przeminie z wiatrem. Ale uwaga! Nie warto jej lekceważyć, ponieważ zawsze o jej krzywdę upomną się przedsiębiorczy i oddani przyjaciele, których Kozie nigdy nie brakuje.
Koza ceni książki, przybytki sztuki – galerie, muzea. Odpoczywa najlepiej jako słuchacz i widz na koncertach muzycznych, w teatrach i w kinach. Jej natura ma skłonność to melancholii i depresji, najskuteczniejszym lekiem na smuteczki dla Kozy jest towarzystwo interesujących i wrażliwych ludzi. Prowadzi dom otwarty, bajecznie gotuje i piecze wspaniałe ciasta, a jej rachunki telefoniczne zawsze są dość wysokie.
W miłości jest romantyczna i uduchowiona. Jako dziewczyna czeka na księcia z bajki. Jako dojrzała kobieta, nawet z bliznami na sercu, szczerze wierzy, że każda miłość może być pierwsza.
Najczęściej ma farta, jej małżeństwo to wygrana na loterii życia. Koza nie umie wędrować przez życie sama, nade wszystko uwielbia słowo – żona.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Współczesny świat zaskakuje Kozę, pędzi za szybko i bez sensu.
Takie stwierdzenia jak: deklaracje podatkowe, stopy procentowe, lub wyścig szczurów, przyprawiają ją o lekkie mdłości. Na komputer patrzy z ukosa, jedynie telefon komórkowy przypada jej do gustu, bo często dzwonią nowi wielbiciele.
Jej królestwem jest sztuka, rzemiosło, projektowanie mody i ogrodnictwo. Kozy mają świetną rękę do roślin i kwiatów, aranżacji wnętrz. Zakładają fundacje, często też zajmują się terapią i psychologią. Czasami zostają wybitnymi aktorami, ale raczej filmowymi, bo trema, jak upiór, odstrasza ich od sceny.
Nie nadają się na kierownicze stanowiska, mimo licznych talentów. Szybko zaprzyjaźniają się z podwładnymi i rozpuszczają ich jak dziadowskie bicze. Kariera głównej księgowej i rekina finansów może przywieść Kozę i jej firmę na skraj bankructwa, brakuje jej bowiem do tego smykałki.
Koza rzadko dorabia się fortuny, ale prawie nigdy nie zaznaje biedy. Pracowitość, ostrożność, spadki oraz pomoc wpływowych przyjaciół sprawiają, ze jej życie upływa bez większych trosk finansowych.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Jako Koza powinnaś zawsze, zamiast romantycznych porywów serca, w wyborze męża kierować się rozumem. Prymitywny osobnik zniszczy Cię fizycznie i psychicznie, nie jesteś odporna na ostre konflikty we własnym domu.
Najlepsza będzie dobra Świnka, która pokocha Cię do końca Twoich dni. Świnia ma szczęście w finansach, ale i też uwielbia, kiedy jej dom jest świątynią sztuki. Koza z oddaniem jej to zapewni. Razem będziecie wzdychać do księżyca we wzorcowym ogródku osiedla, pisać miłosne wiersze i być solą w oku tych, którzy mają wszystko oprócz wiernej miłości. Koń natomiast Cię rozbawi do łez, obsypie prezentami (na kredyt) i zabierze na najmodniejszą balangę w mieście. Z czasem udomowisz go... dobrą kuchnią i wyprasowaną koszulą.
Natomiast trzymaj się z dala od Bawoła. To bardzo poważny gość, który nigdy nie wydaje na głupstwa, a większa gościna z jego udziałem to własna stypa.
Natomiast Pies, który jest diamentem wrażliwości, to niestety chodząca depresja. Razem będziecie godzinami opłakiwać całe zło świata przy kolejnym głębszym.

Szczęśliwy kolor
Srebrny - dodaje kobiecości i wdzięku, chroni przed złym okiem.
Szczęśliwy kamień
Perła - przynosi szczęście w kontaktach międzyludzkich, zapewnia szczere i mocne uczucia w relacjach rodzinnych.
Sławne Kozy
Lech Wałęsa
Nicole Kidman
Jolanta Kwaśniewska
Bill Gates

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL