Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: KOŃ
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Koń
25.01.1906 - 12.02.1907 Ogień
11.02.1918 - 31.01.1919 Ziemia
30.01.1930 - 16.02.1931 Metal
15.02.1942 - 04.02.1943 Woda
03.02.1954 - 23.01.1955 Drzewo
21.01.1966 - 08.02.1967 Ogień
07.02.1978 - 27.01.1979 Ziemia
27.01.1990 - 14.02.1991 Metal
12.02.2002 - 31.01.2003 Woda
31.01.2014 - 18.02.2015 Drzewo

Konie zwykle są dowcipne, inteligentne i pełne dobrej woli. Nie zawsze wyglądają atrakcyjnie, lecz jest w nich ukryta siła sprawiająca, że potrafią być ponętne dla innych. Mają bardzo zmienną naturę. Z tego powodu w krótkich odstępach czasu potrafią pokazać różnorodność zachowań - od arystokratycznego spokoju do szalonych i porywczych czynów. Nie sprawia im kłopotu szybkie zakochanie się, jak i łatwe pozbycie przedmiotu dotyczącego westchnień. Lubią wolność.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Konie wcześniej niż inne znaki podejmują samodzielne życie. Jeżeli tak się nie stanie, zwykle przedstawiciele tego znaku brakującą wolność rekompensują sobie w szybkim wspinaniu się po drabinie kariery społecznej, zawodowej czy innej. Wszystko dlatego, że w głębi serca są żądne przygód, lubią być tam, gdzie coś się dzieje, gdzie można dać upust swoim dążeniom do zmiany.

Ludzie urodzeni pod tym znakiem zwykle mają kilka cech, które przyciągają inne znaki. Przede wszystkim są pełni życia i energii. Są może zbytnio impulsywni, lecz niezmiernie efektywni. Cechuje ich bystry umysł i zdolność radzenia sobie w sprawach finansowych. Uwielbiają zdrowy tryb życia, gimnastykę zarówno ciała, jak i ducha. Interesują się modą i innymi sprawami przyziemnymi, lecz nigdy nie zaniedbują błyskotliwej refleksji nawet na najbłahszy temat. Zwykle bywają nonkonformistami.
Konie poruszają się z gracją, a ich umysł pracuje z zadziwiającą prędkością i otwartością. Lubią fanfary, uwielbiają rozdawać komplementy, zresztą również je otrzymywać. Szybkie i bystre w myśleniu łatwo rozpoznają każdą sytuację i przez to doskonale potrafią manipulować innymi znakami. W swoim negatywnym wariancie mogą być impulsywne i uparte, temperament ich w każdej chwili może eksplodować. Lubią popędzać innych i okazywać swoje niezadowolenie. Są bardzo wymagające, lecz jedynie w stosunku do innych. W dużej mierze bywają egoistami i lubią, kiedy całe otoczenie krąży wokół nich.

Ludzie, którzy na dnie serca mają ukrytego Konia, zwykle nie działają w myśl jakichkolwiek planów. Nie respektują standardowych sposobów działania, gdyż nie jest to ich siłą. Dajcie Koniowi problem i oczekujcie błyskotliwego rozwiązania, w którym wyrazi się tak ceniona przez niego wolność. I niech nikogo nie dziwi, że nawet rozwiązując najtrudniejsze sprawy, Koń będzie czytał gazetę, konwersował, pisał list czy oglądał telewizję. Taki jest jego sposób działania - nie lubi tracić czasu na sprawy pojedyncze.

Koniom często udaje się zgromadzić pewne bogactwo materialne, lecz nigdy dosyć bezpieczeństwa psychicznego. Po prostu nie dbają o nie, gdyż nie jest ono ich bodźcem do działania. One lubią nieustanną gotowość. Dobrze jest, gdy Koń stale ma przed sobą jakieś zadanie do rozwiązania, nie musi wówczas zważać na jedzenie i spanie, po prostu może realizować siebie poprzez działanie, czyli w galopie.
Urodzenie w roku, w którym obok Konia wystąpił żywioł Metal, sprawia, że jest się bardziej upartym i egoistycznym. Większą wagę przywiązuje się do wolności osobistej i częściej niż zwykle podejmuje próby uwolnienia od rutynowych metod działania. Woda zaś utrwala zmienność Konia. Urodzone w tym żywiole Konie charakteryzują się większym poczuciem humoru i potrafią być bardzo zabawne dla otoczenia. Oczywiście, jeśli tylko chcą. Trzeba pamiętać, że na plan pierwszy Konie wysuwają ponad wszystko własne zadowolenie i własny interes. Drzewo nadaje Koniom poczucie odpowiedzialności i rozwija w nich cierpliwość. Wzmaga nieco bardziej potrzebę dominacji, gdyż stawia na logikę, systematyczne myślenie i pewną dyscyplinę. W tym też żywiole, niejako w przeciwieństwie do zyskanych cech, Konie łatwiej pozbywają się starych pomysłów i pozostają otwarte na nowe. Koń jest największą indywidualnością, gdy urodzi się w roku Ognia. Wówczas to większość jego cech zostaje wzmocniona. Odwrotnie zaś gdy urodzi się w roku Ziemi, kiedy to większość charakterystycznych dla niego cech ulega osłabieniu. Należy tutaj dodać, że Chińczycy boją się Ognistego Konia, czego wyraz znaleźć można w statystyce narodzin.

Konie bywają atrakcyjne dla innych znaków, nie ze wszystkimi jednak czują się najlepiej. Zgadzają się z Tygrysami, zaraz potem z Psami i Kozami. Ewentualnie mogą próbować ułożyć sobie życie z Wężami, Smokami, Małpami i Świniami. Z całą zaś pewnością napotkają spore trudności, gdy spróbują - zarówno w sprawach zawodowych, jak i sercowych - dogadać się ze Szczurami lub Bawołami.

Końskie zawody to te, które pozwalają na odczucie wolności. Mogą to być zajęcia typu listonosz czy mleczarz, ale także wymagające niezależności intelektualnej. W historii świata do Koni należeli: Rembrandt, Roosevelt, Paul McCartney, Rosselini, Bergman, Chopin, Degas, Vivaldi, Josephine Baker, Beckett, Huxley, Pasteur, Puccini, Renoir i Sołżenicyn.

źródło wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

Jeśli urodziłeś się w roku Konia, to masz niezależną naturę. Serca innych podbijasz elegancją, energią i humorem.
Nie masz w sobie nic z domatora, domowe zacisze z kominkiem zaczynasz sobie cenić dopiero w domu spokojnej starości. Twoim żywiołem jest ruch, masz naturę wiecznego podróżnika i sportowca.
Konie są niezwykle towarzyskie, uwielbiają bywać i prowadzić konwersacje o niczym, także dlatego, że jako osoby próżne mają okazje zaprezentować światu najmodniejsze stroje. Przepadają bowiem za modą i naprawdę szczerze cierpią, kiedy ktoś z ich otoczenia jest lepiej ubrany. Ich szczególną umiejętnością jest talent do zdobywania sympatii innych, nawet w niewielkich społecznościach zdobywają szybko popularność.
Jeśli jednak jesteś typowym Koniem, to przede wszystkim szybko adoptujesz się do różnych warunków. Jednego dnia możesz szaleć do rana w modnych klubach, drugiego spać pod namiotem na Mazurach, a trzeciego prowadzić trudne gospodarcze negocjacje do północy.
Konie to znakomici przełożeni i organizatorzy. Ich działania cechuje rozmach, ale i też doskonała organizacja.

Szczerze interesują się problemami i uczuciami innych, potrafią dobrze radzić i są niezwykle uczynne.
Jako Koń górujesz nad innymi szybszym refleksem, ostrym dowcipem i witalnością nie do zdarcia. Jednak świetnie też sobie radzisz z trudnymi problemami natury prawnej i intelektualnej.
To co Cię gubi i sprawia, że czasami popadasz w niezłe tarapaty, szczególnie do 35 roku życia, to chęć bycia samodzielnym i niezależnym za wszelką cenę. Bezinteresowny i szlachetny Koń w młodości bywa także zbyt podatny na wpływy różnych koleżków, którzy zwyczajnie go demoralizują.
Jako kochanek zapominasz natomiast o całym świecie. Dla finalisty Twojego serca jesteś w stanie zrobić wszystko. Konie idealizują swoich partnerów, stawiają ich na piedestałach i wychwalają całemu światu ich niezwykle cnoty, co czasami ściąga na nie bolesne rozczarowania. W relacjach z płcią odmienną stają się słabi i bezbronni. Koń potrafi wiele poświęcić aby spędzić wspólne życie z ukochaną osobą, porzucić religię, stracić majątek, lub narazić się na skandal obyczajowy.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

W życiu zawodowym łatwo osiągasz sukces. Potrafisz skutecznie realizować wcześniej wytyczone cele. Jednak daruj sobie stabilną posadkę za biurkiem, która wymaga solidności i pracy w ciszy.
Koń potrzebuje audytorium, konkurowania z innymi i zmian. Jako szef sprawdzasz się znakomicie, wiele wymagasz, ale jeszcze więcej innym dajesz. Koń jest rycerski, broni słabszych z własnej woli, świetnie się spełnia w interwencjach jako polityk lub związkowiec.
To urodzony dziennikarz, reportażysta i prezenter telewizyjny. Sportowy duch pozwala mu być znakomitym sportowcem lub trenerem. Lubi uczyć innych i przemawiać, a także nieustannie podróżować, dlatego też profesja nauczyciela, handlowca bardzo mu odpowiada. Często też ma do czynienia z modą jako stylista lub wzięty fryzjer.
Dużo zarabia, bywa sławny, ale raczej fortuny wnukom nie zostawi. Koń kocha wydawać pieniądze, ma szlachecki gest, wspomaga finansowo biednych i potrzebujących, a także armię przyjaciół.
Dobrze jeśli u jego boku wędruje przez życie ktoś rozsądny, wtedy Koń ma szansę na dostatnią starość.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Romans życia przeżyjesz z Tygrysem. Zapomnicie o bożym świecie, po wielogodzinnych, nocnych harcach, będziecie wiecznie niewyspani. Gdyby jeszcze nie ta proza życia - rachunki, pieniądze... Jedynie wielki spadek wróży wam szansę na stabilny związek, bo taka para utracjuszy wyda wszystko.
Do ołtarza najszybciej zaciągnie was romantyczka Koza. Łączy was szczerość w uczuciach, idealizm i wzajemne zrozumienie, że można codziennie wiele godzin spędzić przed lustrem, bo przecież modny wygląd to podstawa. Koza oduczy Cię też samolubstwa i odciągnie od nałogów.
Wszelkie trwałe związki ze Szczurem i Wężem to nieporozumienie. Co prawda wiele was łączy - fascynacja luksusem i brylowaniem na salonach, jednak pierwszy wasz wspólny rachunek konta z banku, centusia Szczura przyprawi o palpitacje serca, a chytruska Węża - o zawał.

Szczęśliwy kolor
Błękit - uczy opanowania, rozwagi oraz pozwala kierować się rozumem, a nie emocjami w codziennych wyborach Szczęśliwy kamień
Turkus- zapewnia powodzenie w sprawach rodzinnych, sprzyja też w finansach
Sławne Konie
Tomasz Lis
Hubert Urbański
Artur Żmijewski
Joanna Liszowska
Anna Przybylska

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL