Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lis 2013, o 19:05 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
KOMPLETNA SAMOPOMOC DLA TWOICH NERWÓW - Dr Claire Weekes


Dostając tę książkę byłam do niej mocno sceptycznie nastawiona, z racji, że poradniki na temat zdrowia nigdy do mnie nie przemawiały.
Przekonał mnie opis o autorce - właśnie tak! Zaczęłam ją czytać od ostatniej strony. Pomyślałam, że nominacja do nagrody Nobla z dziedziny medycyny skądś się wzięła, więc warto chociaż spróbować.
I mile zostałam zaskoczona. Świetnie zajmowała mi czas w podróży do pracy i w wolnych chwilach.

Książka podzielona na 36 rozdziałów. Każdy z nich szczegółowo opisany.
Usatysfakcjonowało mnie nie tylko opisanie już istniejącej choroby nerwowej czy nerwicy, ale same początki i sposób jej powstawania.
Autorka dokładnie opisała skąd się biorą zaburzenia nerwowe, jak z nimi żyć i radzić sobie, jak je przezwyciężyć i jak sobie poradzić, gdy powracają.
Są obszernie opisane etapy i formy zaburzeń takich jak wyczerpanie, choroba, obsesja czy depresja a także jak każde z nich w sobie uzdrowić i sobie z nim poradzić.
Są opisane realne sytuacje pacjentów i przykłady jak u innych się objawiają. Książka zobrazowała mi kwestie, że nie tylko ja cierpię na schorzenia z zaburzeniami nerwowymi, ale jest więcej takich osób co pozwala mi nie myśleć o sobie, że to tylko mi się przytrafiło, albo że jestem biedna, bo ja cierpię na to.
Mi najbardziej przypadły do gustu te rozdziały, które są poświęcone rodzinie chorego, brakiem akceptacji i pewności siebie oraz smutku towarzyszącemu impulsom odpowiedzialnym za nasze nerwy.

Nie chcę opisywać rozdziałów, moim zdaniem nie ma to sensu.
Autorka przejrzyście opisała każdy aspekt związany z naszymi nerwami, dlatego sugeruje każdemu osobiste przeczytanie książki.
W moim mniemaniu jest to bardzo dobra książka, która pozwoliła mi zrozumieć swoje lęki, które napędzają jeszcze większą ich intensywność. Opisała zataczającą się pętlę lęk-adrenalina-lęk oraz podała "recepty" jak ze sobą postępować.
Zrozumiałam, że potrzebny jest czas na wyzdrowienie oraz odnalezienie drogi do swojego wnętrza, bo tylko tam jest siła, odwaga i wytrwałość na przezwyciężenie swoich dolegliwości.
Ta książka wskazuje drogę, którą musimy iść do swojego wnętrza i na nowo siebie odkryć tym razem szczęśliwego i cieszącego się z życia. Użalanie się nad sobą nic nam nie da i nie będziemy czuć się lepiej.

Książka jest napisana nie tylko dla ludzi już chorych czy cierpiących na załamania nerwowe. Książka jest dla wszystkich, wbrew temu co pisze autorka również dla zdrowych i odważnych, nie cierpiących na żadne zaburzenia. Dzięki niej zdrowi lepiej zrozumieją chorych, a i będą w razie ewentualności potrafili ustrzec się i rozpoznać oznaki pierwszych zaburzeń swoich nerwów.

Na pewno będę odnosić się do tej książki przy pracy nad sobą i w chwilach większego zwątpienia do niej wracać.

Pozdrawiam i dziękuję za możliwość przeczytania tej książki.
Asia


Asia otrzymała książkę od Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Dziękujemy!

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL