Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: KOGUT
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Kogut
22.02.1909 - 09.02.1910 Ziemia
08.02.1921 - 27.01.1922 Metal
26.01.1933 - 13.02.1934 Woda
13.02.1945 - 01.02.1946 Drzewo
31.01.1957 - 17.02.1958 Ogień
17.02.1969 - 05.02.1970 Ziemia
05.02.1981 - 24.01.1982 Metal
23.01.1993 - 09.02.1994 Woda
09.02.2005 - 28.01.2006 Drzewo
28.01.2017 - 15.02.2018 Ogień

W mitologii chińskiej Kogut pojawia się jako nieustraszony bohater, którego największą tragedią jest to, że musi patrzeć na ziemię, choć najchętniej uniósłby się w obłoki. W związku z tym osoby urodzone w czasie panowania tego zwierzęcia nie są rozumiane przez otoczenie i przypisuje się im wiele ekscentrycznych cech. Koguty na zewnątrz wydają się agresywne i dbające jedynie o swoje bezpieczeństwo, podczas gdy w swym wnętrzu skrywają wiele sentymentu dla tradycji i starych przyzwyczajeń.

Koguty można podzielić na dwie odrębne grupy charakterów: osoby pobudliwe, gadatliwe i szybkie w działaniu oraz obserwatorów życia, którzy do analizy zjawisk życia codziennego nieustannie używają swoistych kogucich promieni rentgenowskich. Bez względu na to, z której grupy wywodzi się Kogut, trudno jest z nim współżyć, co nie oznacza, że nie może być poszukiwanym towarzystwem. Trudno bowiem jest znaleźć starego Koguta gubiącego się w tłumie, nie potrafiącego zwrócić na siebie uwagi. Jak bowiem nie zauważyć takich cech, jak gwałtowność, bezpośrednie działanie, nieustanna czujność, dobry gust, dokładność, a przy tym i wyśmienita organizacja.

Obok paradowania w zagrodzie Koguty uwielbiają krytykować, debatować i pokazywać, jakie są mądre i inteligentne. Są niezrównanymi aktorami, zwykle błyszczą w każdym towarzystwie i zawsze starają się pozostawać w centrum zainteresowań. Gdy napotkają jakieś trudności, stają się nieznośne, choć niewykluczone, że i to może się okazać grą. Doskonale potrafią się wypowiadać - zarówno ustnie, jak i na piśmie - zawsze pamiętając, aby chociaż spróbować u słuchacza wywołać zmiany w sposobie myślenia. Koguta drogi intelektualne nie należą do prostych - dyskutując z nim, należy przygotować się do ciężkiej i długiej batalii. Nie należy zapominać, że ma on szczególne upodobanie do bycia oponentem. On się tym bawi, nie poruszając żadnych zasadniczych kwestii, sprzeczka jest dla niego poszukiwaną rozrywką umysłową. Dlatego też w swej wersji pozytywnej doskonale nadaje się do zawodów wiążących się z publicznymi występami, może z wyjątkiem dyplomacji, w której liczy się obce Kogutowi opanowanie. W wersji negatywnej Kogut potrafi być egoistycznie uparty w swoich nie zawsze słusznych przekonaniach. Zwykle uparcie stoi na stanowisku, że racja jest po jego stronie.

Nie tylko w przekonaniach, lecz także na innych płaszczyznach działania od Koguta nie można wymagać inwencji, improwizacji czy twórczości w szerokim rozumieniu. Leży to poza jego naturą. Bardziej odpowiada mu dokładne realizowanie dyrektyw innych znaków i jedynie w tym zakresie można na nim polegać. Jeżeli więc ma się ważną sprawę do załatwienia, choćby nawet odzyskanie długów od upartego wierzyciela, warto zdać się na Koguta, z pewnością nie zawiedzie.

Ludzie pozostający pod wpływem Koguta zwykle dobrze sobie radzą w sprawach finansowych. Potrafią liczyć i wyliczać także tam, gdzie nie jest to konieczne. Nawet w tym względzie potrafią być perfekcjonistami dbającymi o detale. Zwykle ich pomysły lepiej wyglądają na papierze aniżeli w realizacji. Jeżeli zaś uda się przekonać Koguta, aby nie sięgał zbyt daleko, jego finansowe predyspozycje mogą się okazać bardzo przydatne, tym bardziej że w trudnych i stresowych sytuacjach potrafi być waleczny i rycerski, choć i to może się okazać aktorstwem.

Różne żywioły nadają Kogutom różne piętna, lecz nie aż tak mocne, aby zasadniczo zmienić ich charaktery. Metal upraktycznia Koguta i obdarza go niezwykłą siłą dedukcji. Nie pozwala jednak na wykorzystanie wszystkich wrodzonych talentów. Woda sprawia, że staje się zwierzęciem bardziej intelektualnym niż emocjonalnym, że z koneserstwem podchodzi do sztuki. W tym też żywiole pojawia się zainteresowanie Koguta sprawami zdrowotnymi. Drzewo wzmaga ekspansywność Koguta i rozszerza jego horyzonty myślowe. Sprawia, że bycie oponentem w końcu nie musi być aż tak ważne. Żywioł Ogień rozświetla Koguta, robi z niego gwiazdę niemal każdego towarzystwa i nadaje cechy przywódcze. Może też sprawić, że będziemy mieli niezwykłego fanatyka nawet nieciekawych pomysłów. Ziemia natomiast pozwala temu znakowi na dokładną analizę niemal wszystkiego, co w formie negatywnej wzmaga podejrzliwość i nagminne doszukiwanie się podtekstów w najbardziej błahych sytuacjach.

Koguty zgadzają się z posługującymi się intuicją Wężami i wpatrzonymi w kogucią radość Bawołami. Odpowiadają im również Smoki, które mają nadmiar energii i preferują zewnętrzność. Koguty między sobą mogą prowadzić nieustanną walkę, miewają trudności w dogadaniu się ze Szczurami i Zającami, a w kontaktach z Psami zdarza im się przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów.

Koguty nadają się na aktorów i do zawodów wymagających porządku i rutynowego działania. W historii świata Kogutami byli i są: Johann Strauss, La Fontaine, Kierkegaard, caryca Katarzyna, jak i aktorzy: Yves Montand, Katherine Hepburn, Elton John i papież Paweł VI.

źródło: wróżbyonline.pl

JAKI JESTEŚ?

Jedyny ptak wśród przedstawicieli chińskiego zodiaku, który ma dużą skłonność do brawury i cechuje go awanturniczy charakterek. To wszystko sprawia, że robi sporo zamieszania wokół siebie.
Kogut to znakomity administrator i wnikliwy analityk, każdą sytuacje dokładnie rozważa, rozkłada na części pierwsze. Potrafi przez to komplikować rzeczy najprostsze i najłatwiejsze do takiego stopnia, że wydają się przeszkodami nie do pokonania.
Z drugiej strony, kiedy pojawia się sytuacja naprawdę groźna, a przedstawiciele innych znaków ostrożnie chowają się po kątach, Kogut wykazuje się szaleńczą odwagą i rusza sam z szabelką do boju....
Jego brawura bierze się po części z wrodzonego hartu ducha, ale i też z próżności. Kogut uwielbia bowiem popisy, ze sobą w roli głównej, puszy się i stroszy kolorowe piórka, zwraca uwagę ekstrawaganckimi zachowaniami.
Pod maską czupurnego ptaszka kryje się wrażliwy idealista o gołębim sercu. Ma hojny gest dla potrzebujących. To urodzony filantrop, nie potrafi zaakceptować też niesprawiedliwości i wyzysku innych.

Kocha ład i porządek, jego szafy to wzorcowy układ ręczniczków, szaliczków i skarpeteczek według koloru oraz wielkości. Pedantyczny aż do bólu wytropi najmniejszy kurz w pokoju.
Jego życie jest burzliwe i obfituje w różnorodne doświadczenia, także dlatego, że Kogut, jak każdy poligamista, nie dba o jedną kurkę, tylko zachwala walory haremu. Najczęściej kilkakrotnie wychodzi za mąż lub żeni się, chyba że za pierwszym razem trafi na partnera, który zaspokoi jego najważniejsze pragnienia.
Oprócz erotycznego temperamentu , najczęściej jest to chęć brylowania na salonach oraz wzbudzanie zachwytu najmodniejszym ubiorem. Zamknięty oraz udomowiony Kogut, pozbawiony atrakcji, popada stopniowo w depresje, staje się cichy i wygląda jak łysa kura.
Panie spod tego znaku bardzo kochają swoich partnerów i to im do szczęścia wystarczy. Zdarza się, że świadomie rezygnują z macierzyństwa i małżeństwa.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Scena to żywioł Koguta. Rola szarej myszki za biurkiem pełnym segregatorów to dla niego dopust boży.
Nie nadaje się na księgowego, chyba że prowadzi rachunki wielkiej firmy. Wtedy bowiem jego analityczny i strategiczny umysł może w pełni się wykazać.
Prezenterzy, modelki, aktorzy i pracownicy reklamy często rodzą się w tym znaku. Ma doskonały gust, lubi upiększać świat, sprawdza się jako kreator mody, wzięty fryzjer czy kosmetyczka.
Czasami zostaje wybitnym politykiem, ale bliższa jego sercu jest działalność związkowa.
Odwaga Koguta przydaje się w wojskowości, jako pilot bombowców lub snajper może dokonać wiele.
Kogut najczęściej nieźle zarabia, ale rozwody kosztują. Dopiero na starość, kiedy ustatkowany buja się w fotelu zaczyna cieszyć się dobrobytem.
Sam i komuś niechętnie pożycza pieniądze, ale na fundacje, które sam często zakłada grosza nie żałuje.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Bawół to przeciwieństwo Koguta. A jednak to dla niego najlepszy partner.
Zadba o jego potrzeby, pokocha szczerze i wiernie, na niektóre, oprócz zdrady, grzeszki przymknie oko. Być może tajemnica tego związku polega na tym, że Bawół nie słucha przechwałek Koguta, po prostu nie traktuje ich serio.
Najgorsze związki tworzy Kogut z Zającem. To stwory z zupełnie innej bajki. Zając bywa dwulicowy, Kogut ma alergie na obłudę, wcześniej czy później dojdzie do bitwy na pazury, dzioby i pióra.

Szczęśliwy kolor
Czerń - uspokaja i nadaje elegancji Twoim licznym wieczorowym kreacjom
Szczęśliwy kamień
Akwamaryn - wzmacnia dar wymowy i przenikliwość myśli
Sławne Koguty
Sylwia Gruchała
Mateusz Damięcki
Marcin Daniec
Maryla Rodowicz

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KOGUT
PostNapisane: 14 wrz 2013, o 11:34 

Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 14:55
Posty: 3
Podziękowań: 0
ja pani Kogut pisze ze no zgadza super opis :ymapplause:


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KOGUT
PostNapisane: 6 paź 2018, o 16:33 

Dołączył(a): 23 wrz 2018, o 15:31
Posty: 11
Podziękowań: 1
Bardzo trafna charakterystyka kokuta, dodam jeszcze ze aboslutnie nie powinien wiazac sie Kogut z drugim Kogutem, ten zwiazek bedzie nieudany


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL