Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2012, o 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Kim są Przewodnicy i Opiekunowie Duchowi

Przewodnicy pochodzą z wielu różnych miejsc. Prezentacja ich wszystkich nie jest możliwa. Możemy podzielić ich na tych, którzy doświadczyli życia na Ziemi i tych, którzy nigdy nie inkarnowali się w ludzkiej powłoce.
Przewodnikami mogą być Archaniołowie, Nauczyciele Wniebowstąpieni, lub inne istoty pochodzące z różnych części wszechświata. Nie wszystkie istoty z wyższych wymiarów zostają przewodnikami, ponieważ zależy to, od przydzielonych im do wykonania zadań. Te, które zostają Przewodnikami muszą posiadać umiejętność przesyłania energii z wymiarów w których żyją do naszego świata fizycznego. Ich cechą jest miłość, chęć niesienia bezinteresownej pomocy, dzielenia się z ludźmi nowymi, doskonalszymi wzorcami rozwoju.
Aby przekaz był czytelny, Przewodnicy muszą niekiedy uzyskać wsparcie od innych istot, które ukierunkowują i wzmacniają subtelne wibracje energii. Muszą Oni posiadać dużą wprawę w posługiwaniu się energią i polem magnetycznym oraz silną wolę, aby dostroić się do ludzkiego sposobu postrzegania rzeczywistości, oraz naszych możliwości umysłowych.

Wielu duchowych przewodników i mistrzów pochodzi z rzeczywistości przyczynowej lub wielowymiarowej, która jest sferą jeszcze bardziej rozwiniętą. Niektórzy przewodnicy żyli na Ziemi. Udało im się wejść na wysoki poziom świadomości duchowej, wykorzystali możliwość rozwoju, zrozumieli i przepracowali zadania, które postawili sobie jako dusze. Teraz żyją w rzeczywistości przyczynowej w duchowej formie, gdzie nadal rozwijają się dzięki służbie na rzecz ludzkości.
Inni pochodzą z rzeczywistości wielowymiarowej i są bardzo zaawansowanymi istotami, nawet w obrębie własnych systemów.
Niektórzy przewodnicy działają poprzez umysł, pomagają rozwijać nam intelekt, przekazując nowe idee z różnych dziedzin nauki. Inni łączą się z osobami zainteresowanymi pracą z energią, poznaniem, doświadczaniem duchowym i z takimi pracują na poziomie czystej świadomości. Przekazują energie poprzez dotyk, pomagają zgłębić naturę rzeczywistości. Niektórzy nie udzielają porad praktycznych, nie odpowiadają na pytania dotyczące spraw osobistych czy zawodowych. Przewodnicy wybierają nas ze względu na nasze uzdolnienia w określonej dziedzinie , które są zgodne z ich zainteresowaniami. Podobnie jak ludzie mają oni określony obszar zainteresowań i szczególne zdolności . Jedni udzielają praktycznych rad w rozwiązywaniu codziennych problemów inni zapewniają inspirację i pomagają lepiej zrozumieć uniwersalne prawdy oraz zrozumieć różne zjawiska.

Wielu przewodników to prawie czysta forma energii. Ich rozwój doszedł do poziomu czystego ducha i stali się światłem. Posługują się światłem, a swoje impulsy myślowe przekazują bezpośrednio do duszy. W świecie energii nie istnieje podział na płeć, choć przewodnik może przybrać postać męską lub żeńską , taką, która najbardziej do nas przemawia i która odpowiada zadaniu, jakie chce wykonać. Niektórzy przybierają wygląd, jaki mieli żyjąc na Ziemi, i posługują się ówczesnym imieniem. Możemy widzieć kolory, słyszeć dźwięki, lub odczuwać ich obecność poprzez serce, energię miłości.
Przewodnictwo może płynąć również z wyższego ja, które przekazuje nam miłość, współczucie, cenne wskazówki, wspiera i pobudza do rozwoju, oraz pomaga żyć zgodnie z wyższym celem naszego życia.
Przewodnicy duchowi uczą zrozumienia, zapewniają oparcie i prowadzenie.

Jak rozpoznać światłego przewodnika?

Podczas przekazu możemy rozpoznać prawdziwą mądrość, bo odczuwamy, jakbyśmy znali ją od zawsze.
Przewodnik duchowy rozświetla naszą drogę, przypomina kim jesteśmy, pomaga uwolnić się od lęku i uczy bardziej kochać siebie i innych. Jego jedynym pragnieniem jest służyć, dzieli się radością, wspomaga nie tylko nasz indywidualny rozwój, ale i pracę jaką wykonujemy na Ziemi.
Przewodnicy nikogo nie poniżają, ani nie wywyższają. Przyczyniają się do poszerzenia świadomości, stworzenia pełnej wizji siebie i świata. Wolą abyśmy nie ślepo podążali za ich wskazówkami, ale opierali się na własnej mądrości, wyborach i umiejętności rozróżniania. Zachęcają do rozwijania wewnętrznej siły i oparcia w sobie. Chcą, abyśmy sami decydowali o własnym życiu. Jednoznacznie określają swój punkt widzenia. Charakteryzuje ich skromność, jeśli wskazuję błędy oraz przyczyny trudności i niepowodzeń robią to z wyczuciem, umacniając naszą wiarę we własne możliwości.

Rzadko przepowiadają przyszłość, wiedząc, że ta zależna jest od naszych wyborów i szybkości naszego wewnętrznego rozwoju...
Największą troską przewodników jest, abyśmy osiągnęli własny wyższy cel. Uczą tolerancji i wybaczania. Zachowują umiar, nie chwalą się . Mówią z szacunkiem o ludziach i zjawiskach, gdyż ich naturą jest czysta miłość i dobroć.

Poproszeni o radę, udzielają wyjaśnień na temat lekcji i zadań przed jakimi stoimy. Nie ingerują, jeśli postanowimy trwać w niekorzystnej sytuacji, by nie odbierać nam możliwości rozwoju nawet, jeśli odbywa się on przez cierpienie.
W sytuacji, kiedy stoimy przed trudnym doświadczeniem, mającym nauczyć nas czegoś ważnego, mogą wskazać łatwiejszą i radośniejszą drogę. Przewodnik nie będzie podawał pełnego rozwiązania, lecz wskaże kolejny krok na drodze do niego. Przewodnicy nie uwalniają od lekcji, jakich udziela życie, lecz pomagają lepiej je zrozumieć.
Przemawiają tylko wtedy gdy wyrazimy zgodę. Duchowy przewodnik pomoże nam traktować siebie i innych wyrozumiale i z miłością.
Przewodnicy podają informacje, mające istotne znaczenie i przyczyniające się do rozwoju. Nie naruszają prywatności osób trzecich i na pytanie dotyczące uczuć lub myśli innych osób, mogą nie udzielić odpowiedzi.

Kim jest Opiekun Duchowy?

Każdy ma własnego, osobistego opiekuna, nazywanego często aniołem stróżem, który towarzyszy nam przez całe życie. W przełomowych momentach życia, możemy być wspierani nawet przez kilka takich istot.
Opiekunowie nie są tak rozwinięci jak przewodnicy, jednak przewyższają nas w rozwoju. Mają doświadczenia, które zdobyły żyjąc na Ziem i znajomość świata niematerialnego.
Opiekunami mogą być osoby, które towarzyszyły nam za życia i rozwinęły się ponad poziom ziemskich emocji, lub dusze poznane w innych wcieleniach.

Pomagają nam realizować w życiu nadrzędne cele i przezwyciężać trudności. Są z nami bez względu na to, czy:
- zdajemy sobie sprawę z ich obecności,
- zdajemy sobie sprawę, że mamy do wykonania w naszym życiu wyższy cel,

Ich pragnieniem i powołaniem jest wspieranie nas podczas ziemskiej wędrówki. Nie posiadają oni jednak takiej świadomości jak duchowi przewodnicy, którzy obejmują cały bezmiar istnienia.
Duchowi przewodnicy współpracują z opiekunami dzięki temu dysponują wyczerpującymi informacjami dotyczącymi naszego życia osobistego. W niektórych przypadkach opiekunowie pośredniczą w relacji z przewodnikiem.

Co mają nam do zaoferowania i w czym mogą pomóc Przewodnicy i Opiekunowie Duchowi?

Zadaniem przewodników jest pogłębić samoświadomość i połączenie z duszą. Pomagają nam odkryć własną prawdę, określić drogę, którą chcemy podążać, oszlifować brylant , który każdy z nas nosi w swym wnętrzu, lecz jakże często nie dostrzega.
Wiele osób pyta o cel i swoje przeznaczenie. To bardzo ważne pytania. Jest wiele powodów dla których dusze inkarnują na Ziemi. Niektórzy wybierają trudne dzieciństwo, aby uczuć się okazywania zrozumienia i bezwarunkowej miłości, inni wybierają dominujących partnerów, aby rozwinąć umiejętność określania własnej przestrzeni i nauczyć się miłości i szacunku do siebie.

źródło: epokaserca.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lis 2013, o 22:05 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Bardzo fajny tekst i trafiający w sedno sytuacji.
Często pojawia się pytanie "jak mogę skontaktować się ze swoim duchowym przewodnikiem?". Niektórzy robią to wręcz nachalnie, nie wiedząc że nic to nie da, wręcz przeciwnie - mogą zaplątać się w swoich poczynaniach i sami już nie będą wiedzieli z kim/czym mają kontakt.

Na pewno trzeba umieć rozróżniać to co chcemy, czego sami sobie życzymy od tego, co do nas dociera, te subtelne impulsy, które nie są nasze, tylko z zewnątrz. Często są tak dziwaczne, że odrzucamy to co usłyszeliśmy / zobaczyliśmy itp., ale po jakimś czasie sobie przypominamy i pukamy się w czoło "to pewnie o to chodziło!" :)

Po drugie akceptacja. Przewodnicy są przeróżni, niepowtarzalni i każdy ma indywidualną aurę energetyczną, emanacje, które niosą jego cechy. Dzięki temu można rozróżnić czy ta istota jest na pewno tą, za którą się podaje (w astralu wiele istot lubi sobie robić jaja...). Akceptacja sprawia, że nie oceniasz i to jest kluczowa kwestia. Często chcemy, aby nasz Przewodnik posiadał takie a nie inne cechy i sami próbujemy je nadać. To nie działa :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL