[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
DZIESIĄTKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziesiątka Pucharów czyli melancholia spełnionych marzeń

Ogólnym hasłem dla dziesiątek jest kres drogi. Kiedy w rozkładzie pojawia się dziesiątka, znak to wyraźny, że osiągnięto wszystko, co na danym etapie było możliwe. Aleister Crowley opatrzył Dziesiątkę Pucharów tytułem Przesyt, dając w ten sposób do zrozumienia, iż karta ta oznacza zaspokojenie pragnień i pochwycenie wszystkich przedmiotów pożądania. Czyżby w takim razie Dziesiątka Pucharów była najszczęśliwszą ze wszystkich kart? Wcale nie! Bo cóż robić dalej, co począć z całym życiem, kiedy pożądanie zostało zaspokojone? Żyjemy wszak po to, aby nasycać swoje głody... A jeśli głód nie dolega? Jeśli nie ma pragnień? Często na tym polega jeden z najbardziej kryzysowych momentów w życiu. O smutku spełnionych marzeń napisano niejedną powieść...

Ktoś, kto zaspokoił pragnienia, zarazem traci napięcie, które dotąd trzymało go w gotowości. I właśnie w takim momencie może łatwo paść ofiarą zewnętrznych niebezpieczeństw. Crowley zaszyfrował tę przestrogę wybierając dla tej karty jej astrologiczny odpowiednik: działanie Marsa w znaku Ryb.

Zazwyczaj Dziesiątka Pucharów oznacza stan rozprężenia i relaksu graniczący z utratą tych sił napędowych, które zwykle ludzi zmuszają do walki o byt. Otóż kiedy działają energie tej karty, już się o nic walczyć nie chce. Człowiek w takim stanie nie myśli o zmaganiach, walce ani o osiąganiu celów. Cele są przecież osiągnięte... Bliższe są mu wtedy myśli o roztopieniu się we wszechświecie, o samo-ofiarowaniu, poświęceniu się. W takim stanie łatwo rezygnuje się z siebie. Dla ludzi, których życie jest nieustanną gonitwą, taki moment może być rzeczywiście bardzo niebezpieczny!

Jak wszystkie karty z serii Pucharów, również Dziesiątka Pucharów największe pole do popisu znajduje w miłości - i oznacza miłość mistyczną, kosmiczną; uczucia, dla których trudno już jest znaleźć ludzką miarę. To taka miłość, kiedy już w ogóle nie myśli się o sobie ani o potrzebach własnego ja.

Przy pytaniach o stosunki z innymi ludźmi, trzeba tej karcie przyglądać się z wielką uwagą, gdyż może ona oznaczać, że pytający ma do czynienia z kimś drugim, kto żąda od niego takich właśnie nadludzkich wyrzeczeń i poświęceń. Zwłaszcza w zestawieniu z Diabłem, Cesarzem i podobnie władczymi kartami dziesiątka Pucharów może świecić jak sygnał alarmowy.

W sprawach finansowych i innych, dotyczących życia praktycznego, ta karta raczej oznacza skłonność do rozdawania bogactw niż do ich gromadzenia. Ten, komu przyświeca Dziesiątka Pucharów, już mało dba o marności świata tego...
--------------------------------------------------------------------------------

Dziesiątka Pucharów

Dziesiątka Pucharów oznacza, że pragnienia zostały zaspokojone, marzenia spełnione; a człowiek, którego ta wróżba dotyczy, nie ma już celów, o które chciałby zabiegać. Dla życia uczuciowego jest to kres drogi.

Dziesiątka Pucharów jako pierwsza i kluczowa karta w rozkładzie: To, czego pożądałeś, dostałeś i nie chcesz więcej. Masz, czego chciałeś. Twoje poszukiwania osiągnęły cel. Problem nie budzi w tobie żywych uczuć. Miłość wypaliła się. Entuzjazm minął i nie wróci. Bardzo możliwe, że zadajesz to pytanie z nudów lub z próżnej ciekawości.

Jako karta druga z kolei, ostrzegająca, mówiąca o negatywnej stronie tego, co się dzieje: Nie ma w tobie wystarczającej motywacji, aby robić (kontynuować) to, o co pytasz. W tym stanie ducha możesz paść łupem kogoś, kto ma nad tobą energetyczną przewagę. Wczoraj święciłeś zwycięstwo, jutro możesz pójść w niewolę. Uważaj! Ktoś od ciebie może zażądać ofiar i poświęceń.

Jako karta trzecia - co robić? Nie działaj. Jeżeli karta nr 1 jest pomyślna, przełóż to na później, odczekaj na lepszy moment. Jeżeli karta nr 1 była niepomyślna, 10 Pucharów na trzecim miejscu jest wystarczających sygnałem, żeby się wycofać z całego przedsięwzięcia.

Jako karta nr cztery - ślady przeszłości: Masz nawyk myśleć: A po co mi to? Lepiej zrezygnować. Nie warto się angażować. Wydaje ci się, że kiedyś, dawno temu, już wszystko miałeś, a teraz i tak się tego nie uda powtórzyć...

Jako karta nr pięć - osoba partnera (partnerów): Twojemu partnerowi nie wystarczają zwykle, ziemskie i realne osiągnięcia (lub np. dowody twoich uczuć) - i pragnie rzeczy, które przerastają to, co ty mógłbyś mu dać.

Jako karta szósta - nadciągająca przyszłość: Zbliża się sukces - ale taki, który zaraz przemieni się w melancholię i rozczarowanie, że to tylko tyle, że nic więcej.

Jako karta siódma - też przyszłość; ale takie przyszłe wydarzenie, które nadejdą nieoczekiwanie i niezgodnie z tym, co dzieje się teraz: Niespodziewanie stracisz serce do swoich przedsięwzięć (albo do kogoś, kogo kochasz).

Jako karta ósma - to co jest niezmienne: Ale twój obecny stan braku motywacji, przesytu i rozprzężenia nie zmieni się.

Karta dziewiąta - gdzie możesz mieć wybitne osiągnięcia: Możesz spojrzeć na swoje życie i życie innych z lotu ptaka, z dalekiej perspektywy. Możesz komuś doradzać, ponieważ pewne sprawy w swoim życiu przeżyłeś aż do końca.

Karta dziesiąta - pożytki dla innych: Twoje uczucia mają wymiar już nadziemski, mało realny - ale jednak może inni na tym skorzystają.

Karta jedenasta - rzeczy nieokreślone, nie skończone i nieudane: Dziwny koniec twoich pasji, namiętności, entuzjazmu: sam o nich zapominasz.

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki do interpretacji: Zwróć uwagę na to w rozkładzie kart, co może znaczyć, że pytającemu brakuje serca do jego spraw.

Karta trzynasta - pierwsze zwiastuny następnego etapu w życiu: W dalszej perspektywie widoczny jest przesyt, osiągnięcie celów i melancholia dojścia do kresu - ale to jeszcze nie teraz i nie szybko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziesiątka pucharów
Pełnia szczęścia, harmonia, szczęśliwe życie rodzinne.

Uczucia
Symbol pełni szczęścia, harmonii, ładu, satysfakcji z pożycia rodzinnego. Karta zapowiada szczęście rodzinne, radosne, wspaniałe wydarzenia, szeroko rozumiane bezpieczeństwo emocjonalne, radość z bycia w związku. Spełniony romans, miłość, harmonia, zrozumienie, radosne nowiny dla domu. Zapowiedź uroczystości rodzinnych, znak, że wokół nas znajduje się mnóstwo życzliwych ludzi i przyjaciół, na których można polegać. Karta symbolizuje także emocjonalną dojrzałość, gotowość do stworzenia związku formalnego, chęć założenia rodziny, radość z narodzin dziecka. Pozytywne rezultaty wcześniejszych działań. Wszystko układa się znakomicie! Nadchodzi czas szczęścia, spełnienia i radości. Jest to wspaniała karta, która zapowiada szczęście, spełnienie i sukces na wielu poziomach. Dla osób samotnych jest zapowiedzią dużych, przynoszących radość i satysfakcję, zmian. Możliwość szybkiego zakochania się, małżeństwa z miłości, wsparcie rodziny, wokół Ciebie będzie wiele życzliwych, pomocnych i zaufanych ludzi. Sprzyjający okres na nawiązywanie nowych znajomości, które na pewno okażą się trwałe, bo właśnie o takich relacjach mówi ta karta. Symbolizuje ona mocne więzy, prawdziwe, poważne relacje uczuciowe, możliwość poznania mężczyzny, który będzie myślał o Tobie poważnie, który pragnie się ustatkować oraz zapewnić bezpieczeństwo emocjonalne i materialne swojej partnerce. To bycie w związku, który dobrze rokuje na przyszłość. Karta może zapowiadać ślub, wesele, oznacza też, że Twój partner poważnie myśli o wejściu z Tobą w związek małżeński i założeniu rodziny. Szczęście będzie w zasięgu Twojej ręki, ciesz się tym, co ma nadejść. Czeka Cię szeroko rozumiane spełnienie i radość z życia.

Finanse
Czeka cię pozytywny okres w sprawach zawodowych i finansowych. Możliwe dosyć duże sukcesy, zyski, premie, awans. Karta symbolizuje prawdziwie rodzinną atmosferę w pracy albo wspólny, rodzinny interes, oznacza też firmy dobrze prosperujące, mające szansę przetrwać nawet trudne czasy. To także rozszerzanie działalności, nowe rynki zbytu, wcielanie w życie nowych pomysłów, poszerzenie grona pracowników. To sukces w dotarciu do celu, wyróżnienie dla firmy albo nagroda, sukces w pracy zespołowej, działania uwieńczone sukcesem. Karta może także oznaczać, że pracujesz w dużym zespole, każdy z członków jest ważny i wnosi coś dobrego. Środowisko, w którym pracujesz jest przyjazne i nawet jeśli jest rywalizacja, to daleko jej do niezdrowej. Jeśli pytasz o Twoje prywatne interesy, to karta informuje, że w najbliższym czasie odniesiesz sukces, uzyskasz poparcie ze strony szefa lub współpracowników, być może uda Ci się awansować albo dostać upragnione stanowisko. Dla osób bezrobotnych jest to także pozytywna prognoza, bowiem oznacza możliwość podjęcia zatrudnienia w najbliższym czasie. To także pozytywny wynik egzaminów, promocja, obrona dyplomu zakończona sukcesem.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL