[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 9 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
DZIEWIĄTKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziewiątka Pucharów czyli Zakorzenienie

Znawcy tarota na ogół mają dobre mniemanie o tej karcie. Waite przedstawił na tej karcie zamożnego i zadowolonego z siebie mężczyznę; Sheridan - nagą kobietę pijącą z wielkiego pucharu. Aleister Crowley Dziewiątkę Pucharów w swojej talii opatrzył prosty, i wymownym tytułem Szczęście. Ale gdybyśmy kojarzyli te kartę tylko z jakimś mało określonym powodzeniem, to spłycalibyśmy jej sens.

Dziewiątka Pucharów mówi bowiem przede wszystkim o głębokich związkach z własna przeszłością, ze światem przodków i z rodzinnymi tradycjami. Morał wypływający z tej karty jest taki, że nie tylko sobie zawdzięczamy swojej powodzenie i szczęście, ale także całemu rojowi tych, którzy żyli przed nami, i dali nam życie i przekazali nam swoje ideały. Karty z grupy Pucharów mówią o życiu uczuciowym i erotycznym - a wśród nich ta karta przypomina o tym, że miłość jest siła twórczą i płodną, i właśnie dzięki niej w ogóle żyjemy. Dziewiątka Pucharów mówi też, że materialne powodzenie sprzyja tym, którzy się kochają, że dobrobyt idzie w ślad za miłością.

Gdy pytamy o zainteresowania i studia, karta ta wskazuje historię, religię i te dziedziny wiedzy, które wypływają z troski ludzi o ich własną ziemię, ojczyznę, miejsce na świecie. Crowley uznał, że Dziewięć Pucharów zawiera energie podobne do tych, jakie niesie Jowisz w znaku Ryb - który symbolizuje religię, opiekę i troskę o bliźnich.

W pytaniach o związki z innymi ludźmi, karta ta każe sobie wyobrażać grupową solidarność i głębokiego ducha wspólnoty.

Miłość zgodna z charakterem tej karty, to miłość głęboka i przeobrażająca kochanków. Miłość, która może stać się podstawą, na której założona zostanie dynastia. Taka miłość, którą podzielą się z tymi, którzy dopiero się mają narodzić.

Również w pytaniach o sprawy finansowe ta karta dobrze wróży, i zapowiada dobrobyt, który odporny jest na kaprysy losu.

Negatywnym sygnałem, jaki może wysyłać Dziewiątka Kijów jest to, że ostrzega ona przed zamykaniem się w klanach, w rodzinach i sektach, ostrzega przed zbyt ciasnymi poglądami i nietolerancja wobec wszelkich odmieńców.
--------------------------------------------------------------------------------

Dziewiątka Pucharów

Karty-Puchary mówią przede wszystkim o miłości: na kolejnych kartach z tej z serii oglądamy miłość - powiedzieć można - z innej strony. W Dziewiątce Pucharów miłość ma sens potężnego prądu, który łączy ze sobą następujące po sobie pokolenia. Jest to umiłowanie swoich potomków, a z drugiej strony wdzięczność, ciekawość i cześć, jaką żywimy wobec swoich przodków. Karta ta zwraca uwagę na sile tradycji i na wartość zabytków historii - tej narodowej i tej rodzinnej. Miłość taka, o jakiej mówi ta karta, obejmuje również istoty inne niż ludzi - duchy przodków, zwierzęta, całą przyrodę.

Dziewiątka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie i określająca cały problem: Głównym problemem jest życiowa stabilizacja, trwałe związki z najbliższymi oraz zapuszczenie korzeni w pewnym miejscu. Sprostać temu - to obecne główne zadanie pytającego.

Ta sama karta w pozycji drugiej - czyli jako ostrzeżenie: Tradycja i rodzinne związki ograniczają cię i dołują. Żyjesz w grajdołku (lub w towarzystwie wzajemnej adoracji). Uważaj też na nietolerancje, z jaką odnosisz się do myślących i żyjących inaczej.

Jako trzecia z kolei - wskazówka, co robić: Postępuj tak, abyś zyskał nie tylko ty, ale i twoja rodzina, twoi bliscy, cały wycinek świata, za który jesteś odpowiedzialny i który kochasz. Działaj zgodnie z interesem szerszej wspólnoty, do której należysz.

Dziewiątka Pucharów jako karta czwarta - obciążenia z przeszłości: Ciąży ci masa oczekiwań, jakie mieli wobec ciebie rodzice i inni krewni. Związki z rodzinną przeszłością mogą ci uniemożliwić samodzielny byt.

Dziewiątka Pucharów jako karta piąta - partnerzy: Związki z najbliższymi są szczególnie silne. Inna możliwość: ludzie z którymi współdziałasz, są ci tak bliscy, i jesteś z nimi tak silnie związany, jak z własną rodziną.

Dziewiątka Pucharów szósta w kolejności - wróżba na bliska przyszłość: Pomyślna wróżba na wszystko, co wiąże się z założeniem rodziny i domu, z kupnem nieruchomości, z osiedleniem się i zapuszczeniem korzeni w pewnym miejscu. Jeśli pytasz o inne sprawy, to dana im jest podobnie trwała przyszłość.

Ta sama karta jako siódma - niespodzianki, które przynieść może przyszłość: Rzeczy i związki, które dziś wydają ci się przypadkowe, nieoczekiwanie przerodzą się w coś bardzo trwałego.

Jako karta ósma - rzeczy trwałe i niezmienne: Niezmiennym pewnikiem w twoim postępowaniu są związki z rodziną, z rodem, z miejscem, gdzie żyjesz.

Jako karta dziewiąta - to, co stać się może doskonałe: Coś z tych rzeczy, o które pytasz, stanie się doskonale trwale, jak dobra dynastia.

Jako karta dziesiąta - pożytek dla innych: To, co robisz, przysłuży się dla trwałości i dobrobytu twojej rodziny i twoich "korzeni".

Jako karta jedenasta - to, co się nie uda: Nie jest możliwe stworzenie teraz trwałych związków.

Jako karta dwunasta - wskazówka dla wróżącego, co szczególnie trzeba wziąć pod uwagę: Trzeba szczególnie wziąć pod uwagę rodzinne związki, tradycje i uwarunkowania klienta.

Jako karta trzynasta - co będzie za zakrętem czyli w następnej fazie rozwoju: W takiej odległej przyszłości czeka cię stworzenie trwałych związków czy nawet założenie dynastii. Ale na to musi przyjść czas.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziewiątka pucharów
Bezpieczeństwo emocjonalne, spełnione życzenia, zadowolenie.

Uczucia
Jest to bardzo pozytywna karta, dobrze prognozująca na najbliższą przyszłość. To zapowiedź emocjonalnego spełnienia, równowagi w życiu uczuciowym, zadowolenia z życia, jak i również zadowolenia z siebie, z naszych działań. Nie ma powodów do zmartwień, wszystko idzie po naszej myśli, odczuwamy spokój, błogość, bezpieczeństwo, sytość, radość. W zapytaniu o najbliższą przyszłość uczuciową, karta zawsze będzie oznaczała nadejście czasu spełnienia i osiągnięcia równowagi emocjonalnej. To, czego pragnęliśmy, będzie w zasięgu naszej ręki. Karta symbolizuje także fizyczne przyjemności, szczęście, zasłużony odpoczynek, okres cieszenia się z tego, co się posiada, zadowolenia z związku, w którym jesteśmy. Dla osób samotnych oznacza duże szanse na zakochanie się, czas przyjemności, spełnienie życzeń, satysfakcję. To też folgowanie różnego rodzaju przyjemnościom, oddawanie się uciechom, także tym cielesnym, czas spełniania zachcianek albo realizowania naszych wielkich marzeń. Karta dziewiątka pucharów może także symbolizować ciążę lub poród. Nie ma żadnych powodów do zmartwień, nic tylko się cieszyć i korzystać z życia!

Finanse
Mamy powody do zadowolenia, wszystko idzie po naszej myśli, sprawy układają się po naszej myśli. Satysfakcja jest jednak związana z harmonijną współpracą, dobrymi układami, atmosferą i sprzyjającym okazjom, niż z osiąganiem sukcesów finansowych i wielkich zysków. Sytuacja jest ustabilizowana, nie nastawiajmy się jednak na ogromne sukcesy i finansowy wzrost. Dziewiątka pucharów obiecuje raczej radość z tego, co się tworzy, z osiągnięć, tworzenia czegoś nowego i niezwykłego. To także udana współpraca, spotkania biznesowe w dobrej atmosferze, korzystna atmosfera w firmie bez większych zakłóceń. Karta może oznaczać, że robimy to, co sprawia nam radość, jesteśmy zadowoleni z przebiegu spraw zawodowych, mamy wyraźne powody do zadowolenia. Należy jedynie uważać aby nie spocząć na laurach. Karta oznacza bowiem duże zadowolenie z siebie i swoich działań, musimy jedynie uważać, by nasza pewność siebie nie zamydliła nam oczu i zmniejszyła naszą czujność. To także zabezpieczenie materialne, bogata firma, radość z pracy, zrealizowanie projektu z pozytywnym skutkiem. Niekiedy karta może także oznaczać... bezczynność, spoczęcie na laurach, wymigiwanie się od obowiązków albo wyręczanie się innymi.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL