[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 8 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
ÓSEMKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Ósemka Pucharów czyli kiedy już nie można wytrzymać, pora odejść

Zarówno Waite jak i Sheridan w swoich taliach zilustrowali Ósemkę Pucharów podobnym obrazkiem: oto człowiek, który w noc, pod Księżycem i gwiazdami, odchodzi na drugą stroną wody... Ciemność, która go otacza, symbolizuje mroczny stan duszy, w którym się on znalazł - stan emocjonalnego napięcia, które stało się trudne do wytrzymania. Zrozumiała jest samotność wędrowca, jako że wtedy, gdy duszą człowieka targają wielkie pasje, nikt mu w jego rozterkach towarzyszyć nie umie. Most i woda symbolizują przejście na drugą stronę, czyli nieodwracalną decyzję, którą łatwo jest w takim stanie ducha podjąć. Ale z góry spoglądają światełka na niebie, Księżyc i gwiazdy, świadcząc, że jeszcze jest szansa, by wejść na właściwą drogę.

Ósemka Pucharów jest kartą skrajnych emocji, wewnętrznych konfliktów i rozterek. Gdyby bohaterowie Byrona, Mickiewicza czy Conrada radzili się kart tarota, pewnie stale wpatrywaliby się właśnie w Ósemkę Pucharów!

Crowley porównał tę kartę do Saturna w znaku Ryb. Saturn w znaku Ryb to jakby ciężka pokrywa przygniatająca kocioł, w którym kipią namiętności. To grozi wybuchem! I rzeczywiście, często ta karta pojawia się w rozkładzie aby przestrzec, że z powodu nagromadzonych pasji, pożądania lub niechęci, przestaniemy rozumowo panować nad swoim postępowaniem, i zrobimy coś, co jest zgodne z naszą wewnętrzną potrzebą - ale może się kłócić z wymogami osobistej kultury, dobrego wychowania - albo nawet prawa. Możemy wybuchnąć!

W sytuacjach mniej dramatycznych Ósemka Kijów oznacza wielkie zaangażowanie, wielkie przejmowanie się pewną sprawą - takie, kiedy się mówi raz kozie śmierć lub wóz albo przewóz. Często ta karta oznacza wewnętrzną niezgodę na to, co dzieje wokół i we własnym życiu. Uczucia, które dojrzewają pod wpływem tej karty, nie są ani łagodne, ani letnie.

Ósemka Pucharów może wystąpić jako sygnał emocjonalnego konfliktu, który właśnie dojrzewa. W miłości oznacza stan, kiedy między dwojgiem ludzi dalej tak być nie może i w każdej chwili namiętność może przerodzić się w wielką burzę. Twórcy będący na etapie Ósemki Pucharów gotowi są wyrzucać swoje dzieła do kominka. W odpowiedzi na pytanie o sprawy zawodowe może ta karta oznaczać konieczność kłopotliwej reorganizacji lub przekwalifikowania się. Przy pytaniach o pieniądze karta ta bardziej kojarzy się z bankructwem i zaczynaniem od zera aniżeli z sukcesami.
--------------------------------------------------------------------------------

Ósemka Pucharów

Osiem Pucharów to karta wielce dramatyczna, którą pod względem nagromadzonego napięcia porównać można z osławioną Wieżą lub Pustelnikiem z Wielkich Arkanów. Karta ta mówi o tym, że ładunek emocji jest taki, że grozi wybuchem - a najczęściej porzuceniem i odejściem, ale takim z trzaskaniem drzwiami. Karta ta namawia do rozwiązań skrajnych: namawia do odejścia w noc, porzucenia, zdrady; sygnalizuje, że nie panujemy nad sobą.

Osiem Pucharów jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie: Jesteś w stanie ducha, w którym łatwo jest zrobić coś nieodwracalnego: najchętniej być odszedł, porzucił kogoś, zaczynał od zera. Albo powiedział, co ci serce dyktuje, nie zważając co będzie potem.

Osiem Pucharów jako karta druga: ostrzeżenie: Nagromadzone emocje zaburzają ci obraz świata. Ktoś, kogo kochałeś, wydaje ci się potworem. Twoje cele wydają ci się tak ważne (i zagrożone) że gotów jesteś kogoś skrzywdzić, aby tylko dopiąć swego. Rozsądek co się wyłącza i możesz zrobić coś, czego będziesz żałował.

Jako karta trzecia z kolei: wytyczne do działania: Idź za głosem serca, nawet gdyby podpowiadało ci kroki, które rozumowo odrzucasz. Zdobądź się na to, aby postawić na swoim, nawet gdyby za tym szło zerwanie z kimś, twoje własne osamotnienie, coś co inni mogliby ci mieć za złe. Nie bój się być sobą - za każdą cenę.

Jako karta czwarta: obciążenia z przeszłości: Nauczyłeś się zbyt łatwo zrywać i odchodzić. Możliwe, że karty wyczuwają w twojej przeszłości wiele histerii i ulegania panice.

Karta piąta: towarzyszący ci ludzie (partnerzy): Jest z tobą ktoś, kto może histerycznie zareagować na twoje posunięcia: odejść, uciec, lub za wszelka cenę postawić na swoim. Karta ta oznacza też, że pomiędzy tobą a twoim partnerem nagromadziły się wielkie napięcia emocjonalne.

Karta szósta: bliska przyszłość: Narasta wybuch emocji; zbliża się awantura, która zmieni stosunki i oczyści atmosferę, czyjeś gwałtowne odejście; rozpad tego, co sztucznie wybudowane.

Siódma karta: niespodzianki: To samo, co przy karcie nr sześć, ale z ta różnicą, że teraz nic nie zapowiada tych gwałtownych przemian.

Ósma karta: to, czego nie zmienisz: Nie zmienisz istniejących napięć emocjonalnych i towarzyszącej im atmosfery.

Dziewiąta: w czym można dojść do mistrzostwa; jaki wątek warto dalej prowadzić: Masz możliwość zdobycia doświadczenia, jak sobie radzić w skrajnych konfliktach emocjonalnych.

Dziesiąta: co z tego wynika pożytecznego dla innych: Chociaż tobie może być ciężko, skutek wybuchu emocji będzie taki, że obiektywnie zapanuje porządek.

Jedenasta: co nie zostanie doprowadzone do skutku: Mimo gromadzenia się napięć, do oczyszczającej burzy nie dojdzie.

Dwunasta: rzut oka na całość rozkładu kart: Zwróć uwagę na wszystko, co wskazuje na emocjonalne napięcia i burzliwe rozwiązania.

Trzynasta karta: plan dalszy: W dalekiej przyszłości sytuacja stanie się nie do wytrzymania i trzeba będzie odejść. Ale to nie teraz i nie prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Ósemka pucharów
Odejście, ucieczka, gwałtowne emocje.

Uczucia
Pojawienie się karty sygnalizuje pewien konflikt wewnętrzny, konfrontację, chęć ucieczki, odejścia, niemożność poradzenia sobie z problemami i uczuciami, punkt krytyczny, wzburzone uczucia, chęć wykrzyczenia wszystkich emocji, duże napięcie w związku. Dla związków karta może być zapowiedzią braku równowagi emocjonalnej, narastające napięcie, oznacza sytuację, kiedy coraz ciężej wytrzymać. Karta ta nie jest oznaką spokoju, jej symbolika nawiązuje do gwałtownych decyzji, trudności z zachowaniem spokoju, symbolizuje duże emocje, brak powietrza w związku, który może doprowadzić do nagłego wybuchu. Oboje z partnerów, lub jedna ze stron ma już wyraźnie dosyć, związek zaczyna męczyć, uwierać. Pojawia się nagła chęć odejścia z związku albo ucieczki z domu z powodu niezdrowej sytuacji. Trzeba odejść, bo nie można już wytrzymać, emocje kipią w nas, czujemy, że jesteśmy na skraju wytrzymałości. To symbol związku, w którym pojawiły się negatywne uczucia, zachowania. Czasem karta ósemka pucharów może także oznaczać chęć wyrwania się z toksycznego związku. Zapowiadać może wydarzenia, które będą punktem krytycznym i wpłyną na podjęcie ostatecznej decyzji o odejściu. Karta symbolizuje związek, w którym partnerzy wyniszczają się, wzajemnie oskarżają, zdradzają i zakłócają równowagę w związku w poważnym stopniu. Emocje na skraju wytrzymałości powodują chęć oderwania się od problemów, podjęcie decyzji o ucieczce i odcięciu się od tego co bolesne, odchodzimy więc od partnera, z którym nie jesteśmy szczęśliwi, który nas krzywdzi, którego już nie kochamy. U osób samotnych karta może być zapowiedzią nagłej, dojmującej potrzeby wyrwania się z samotności, trudności z zaakceptowaniem tego stanu, chęć kroku naprzód, może też oznaczać koniec z rozpamiętywaniem przeszłości, gotowość do podjęcia nowego kierunku działań, także gotowość do wejścia w nowy związek, poprzez całkowite odrzucenie złych wpływów z przeszłości, zostawieniem jej daleko za sobą, chęć skupienia się nad tym, co nowe. Poszukiwania duchowe.

Finanse
Możliwe wypowiedzenie pracy, własne lub przymusowe. Niezdrowa sytuacja na gruncie zawodowym, kłótnie wewnętrzne i sprzeczne interesy. Sytuacja w pracy jest nie do zniesienia, mamy chęć odejść i nie wrócić, coraz częściej to rozważamy. Wciąż jesteśmy poddawani ciężkim próbom, na naszych barkach spoczywa duża odpowiedzialność, której nie możemy sprostać, jesteśmy wciąż o coś oskarżani i nikt nas nie docenia. W zespole narastają konflikty i nieporozumienia. Nasze emocje są wzburzone, mamy ochotę wybuchnąć albo zatrzasnąć za sobą drzwi i uciec. Karta ta może sygnalizować tkwienie w takiej sytuacji i jedynie zastanawianie się nad odejściem ale może też oznaczać, że do takiej sytuacji faktycznie dojdzie. Być może zdecydujemy się odejść z pracy albo to nam zostanie wręczone wymówienie i rozczarowani oraz zdenerwowani będziemy musieli stawić temu czoła. Jeśli faktycznie tak się stanie, to nie będzie nam łatwo nad tym zapanować, możliwe, że zostanie w nas niesmak i poczucie straty i przegranej. Jeśli coś się kończy, to zaczyna się również coś nowego, ósemka pucharów symbolizuje także podróż w nowe, nieznane, szukanie nowego miejsca dla siebie i nowych rozwiązań na przyszłość.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL