[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 7 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
SIÓDEMKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Siedem Pucharów czyli uczucia platoniczne i miłość nie z tego świata

Siódmą kartę w kolorze Pucharów Aleister Crowley, książę magów i wielki znawca tarota, nazwał Wystąpienie z Brzegów. Jako że Puchary są poświęcone życiu uczuciowemu, znaczy to, że uczucia występują z brzegów, wykraczają poza swoją miarę - również poza ziemską miarę. Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską, silniejszą niż śmierć; oznacza ten rodzaj miłości, kiedy uczucie to bardziej przypomina adorację istot boskich niż namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi. Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną - lub szaleńczą - wtedy w rozkładzie kart tarota pojawia się Siódemka Pucharów.

Oczywiście, my zwykli śmiertelnicy rzadko przezywamy takie uczuciowe powodzie. Ale jeżeli wśród kart pojawia się Siódemka Pucharów, możemy zawsze wnioskować, że chodzi o takie uczucie, któremu raczej nie jest dane ziemskie spełnienie, i które prędzej zaowocuje... tomikiem wierszy, niż gromadką tłustych dzieci.

W talii Waite'a na karcie tej wyobrażono magika, który z siedmiu pucharów wyczarowuje rozmaite symboliczne przedmioty; jest wśród nich laurowy wieniec, są klejnoty, ale także jest jadowita żmija.

W talii Sheridana jest inna scena, choć równie magiczna: widzimy tam młodzieńca, który mając u swych stóp sześć pucharów, wpatruje się w siódmy, widoczny daleko, za wodą, a więc niedostępny - przedmiot marzeń tylko, ideał, niby Święty Graal.

Siódemka Pucharów mówi o uczuciu, które ma szczególna właściwość: inspirowania do twórczości. Jest to karta tych wszystkich poetów, muzyków, malarzy, którzy zapatrzeni w idealne istoty, które darzyli swym uwielbieniem, wyczarowywali natchnione dzieła sztuki. To karta romantyków i mistyków.

Karta ta również często znaczy, że jakieś realne zjawiska życiowe idealizujemy, i swoje fantazje mylimy z rzeczywistością. Może więc być ostrzeżeniem - może napominać nas, abyśmy trzeźwiejszym okiem patrzyli na świat. Oczywiście, ta karta nie sprzyja robieniu pieniędzy.

Zdarza się, że Siódemka Pucharów zapowiada chorobę - ale chorobę specjalną; taka mianowicie, którą los zsyła jednostkom nadmiernie przywiązanym do codziennych materialnych zabiegów, po to, aby wypuścić z nich trochę pary, bo dopiero osłabnięcie organizmu zdoła je skłoni do namysłu i medytacji.
--------------------------------------------------------------------------------

Siódemka Pucharów czyli uczucie nieziemskie

Siódemka Pucharów oznacza uczucia wyrafinowane i platoniczne, miłość nieziemską; oznacza ten rodzaj miłości, który bardziej przypomina adorację istot boskich aniżeli namiętność, jaką wzbudza w sobie dwoje ludzi. Kiedy miłość rozsadza swoje przyrodzone ramy, występuje w brzegów i staje się uczuciem na miarę kosmiczną lub szaleńczą, wtedy w rozkładzie kart pojawia się Siódemka Pucharów. Jest to karta romantyków i mistyków; karta uczuć, które inspirowały powstanie wielkich dzieł sztuki.

Siódemka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie i główna co do znaczenia: Jesteś pod wpływem uczucia (zwykle miłości), które domaga się od ciebie wewnętrznej przemiany, zburzenia istniejących planów i stworzenia nowych, domaga się prawdy i poświęcenia. Karta ta może również oznaczać silne uczucia natury religijnej; albo - ogólniej - że straciłeś głowę na punkcie czegokolwiek.

Jako karta druga z kolei, ostrzegająca: Straciłeś głowę! Dajesz się kierować ślepej namiętności. Zamiast świata rzeczywistego widzisz własne fantazje, zwykle przesadnie optymistyczne - choć czasem odwrotnie, czarne i katastroficzne.

Jako karta trzecia z kolei, zawierająca wskazówki do działania: Trudno jest działać rozsądnie, kiedy jest się pod wpływem tej karty! Najlepsza decyzją może być rzut monetą albo pójście za pierwszym impulsem i głosem serca. Na pewno zrobienie czegokolwiek jest lepsze niż wahanie się bez końca (co się zwykle dzieje, kiedy rządzi ta karta).

Jako karta czwarta, wskazująca wpływy z przeszłości, zwykle złe: Masz nawyk gonienia za ideałami, kiedy tymczasem konieczny jest rozsądek i liczenie się z obiektywna rzeczywistością. (7 Pucharów w tej pozycji jest ostrzeżeniem dla piękno- i lekkoduchów.)

Jako karta piąta, mówiąca o naszych partnerach: Zwykle oznacza stan zakochania się w osobie, która ci towarzyszy, albo podobnej fascynacji. Uczucie do tej osoby (lub osób) może cię zaślepiać i zwodzić z prawidłowej drogi.

Jako karta szósta, mówiąca o zbliżającej się przyszłości: Nadchodzi zwrotny moment w twoim życiu uczuciowym. (Czy będzie mieć skutki dobroczynne, czy niszczące, powiedzą inne karty rozkładu.)

Jako karta siódma, wskazująca na niespodziewane zwroty akcji: Wisi w powietrzu jakieś przemożne uczucie. Jeżeli dojdzie do skutku, wszystkie twoje plany zostaną wywrócone.

Jako karta ósma, mówiąca o sprawach, które są i pozostaną niezmienne, nawet gdybyś chciał inaczej: Nie zmienisz swoich pasji, swoich ideałów, swojego uczuciowego przywiązania do pewnych planów i wizji świata.

Jako karta dziewiąta, mówiąca o tym, co może zostać udoskonalone, wypracowane i rozwinięte: 7 Pucharów w tej pozycji wskazuje na natchnienie, takie, jakie przychodzi do artystów. Temu natchnieniu, wyższej inspiracji, możesz zaufać.

Jako karta dziesiąta, mówiąca o tym, jaki z tego pożytek wyniknie dla innych ludzi, dla ogółu, dla społeczeństwa: Wielu osobom (społeczeństwu) przybędzie nowy powód do fascynacji i pasjonowania się czymś.

Jako karta jedenasta, mówiąca o tym, co skazane jest na nieudanie, na niedorozwój: Twoje uczucia nie znajdą właściwego wyrazu.

Jako karta dwunasta, w której zawarte są dodatkowe wskazówki, jak rozumieć cały rozkład: Zastanów się, o jakiej uczuciowej pasji, o jakim niezwykłym uczuciu mówi ten rozkład kart.

Jako karta trzynasta, mówiąca o tym, co będzie treścią dalekiej przyszłości - następnego, lecz odległego życiowego cyklu: W dalekiej przyszłości (nie teraz!) czeka cię inspirująca miłość lub podobne porywające uczucie.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Siódemka pucharów
Wielość wyborów, niezdecydowanie, niejasność celów.

Uczucia
Karta oznaczająca mnogość wizji, problemy z podejmowaniem decyzji, ze względu na wiele możliwości jej rozwiązań, niezdecydowanie, problem z wyborem tego, co jest dla nas najlepsze, co da najbardziej wymierne korzyści. Karta może też oznaczać budowanie zamków na lodzie, wyidealizowanie, planowanie, mnóstwo wizji, budowanie różnych koncepcji, ale brak konkretnych działań. Siódemka kielichów to pogrążenie w świecie fantazji, nieumiejętność podjęcia żadnej, wiążącej decyzji, rozpraszanie się, marzycielstwo, bujanie w obłokach, brak działania, zamiast niego, ciągłe zastanawianie się, co robić, co wybrać. Karta może także ostrzegać przed zbytnim uleganiem różnym pokusom, może wskazywać na osobę niezdecydowaną, która ma problemy z wyborem, osobę która ma skłonność do rozpraszania się i trudności z koncentracją na poważnych sprawach. W pytaniach o to, na jakim etapie jest związek, może oznaczać brak koncentracji na tym co ważne, uciekanie myślami w nierealne pragnienia, snucie wydumanych planów, brak realizmu w ocenie związku, fantazjowanie, również szukanie innych okazji. Jesteśmy w związku, w którym problemem jest niejasność celów, jesteśmy mamieni różnymi wizjami przez partnera albo szukamy innych pokus na zewnątrz związku, gdyż karta ta może czasem oznaczać też nadmierną skłonność do ulegania różnego rodzaju uciechom, folgowanie, spełnianie zachcianek swoich bądź partnera, rozglądanie się za innymi osobami. Dla osób samotnych pojawienie się karty może oznaczać, problem z wyborem partnera, wielorakość wyborów, trudność z zaangażowaniem się w jeden związek, niesprecyzowane lub nierealne oczekiwania, złudzenia, idealizowanie, wiele kierunków na raz. To także życie w iluzji, brak realnego podejścia do sprawy, wybujałe fantazje, niekiedy karta oznacza też trudność z podejmowaniem decyzji, zbyt wysokie wymagania względem życia lub partnera.

Finanse
Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, to karta może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne znaczenie. Jeśli chodzi o te dobre strony to może ona oznaczać dużą kreatywność, fantazję, pomysłowość, wręcz geniusz, radość tworzenia, szczególnie w pracy związanej z dużą kreatywnością, twórczością i w działalności artystycznej, ale niekiedy karta ta oznacza także pewnego rodzaju zagubienie i niemożność dokonania wyboru. Siedem pucharów to wiele różnych wizji i koncepcji, na przykład na temat tego na jakich zasadach ma funkcjonować firma. Mamy problem z podjęciem decyzji i jednoznacznym określeniem się. Nie wiemy jaką strategię działania wybrać i co będzie dla nas bardziej korzystne. Karta może także oznaczać trudności z podjęciem decyzji na temat swojej przyszłości. Nie wiemy co chcemy robić w życiu, jaką drogą podążać, w czym się specjalizować, czujemy się trochę zagubieni. To także oznaka wątpliwości, obawy, co przyniesie nam nasze działanie. Zastanawiamy się czy opłaca się ryzykować albo inwestować w pewne rzeczy, nie mamy jednej koncepcji, albo wciąż je zmieniamy, być może nasze plany są zbyt wydumane, nierealne i powinniśmy trochę zejść na ziemię. Pojawienie się tej karty zawsze sygnalizuje pewną niepewność i trudność z wyborem, musimy zastanowić się co jest dla nas najbardziej korzystne i realne do osiągnięcia, gdyż wiecznie się zastanawiając i zmieniając zdanie, marnujemy cenny czas i siły, na zbędne rzeczy.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL