[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
SZÓSTKA DENARÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Szóstka Pucharów czyli bezwarunkowa akceptacja

Szóstka jest księżycową liczbą: kojarzy się z cyklami przyrody, rozkwitaniem i rozmnażaniem, wilgocią, zielenią, ciepłem i macierzyństwem. Małe arkana z serii Pucharów rozważają temat miłości i życia uczuciowego. Widzimy więc, że Szóstka i Puchary to symbole, które się wzmacniają. Dlatego Szóstka Pucharów jest kartą miłości, ale miłości szczególnej: miłości wszechogarniającej i bezwarunkowej, takiej, która nie stawia wymagań.

Można ten rodzaj miłości nazwać miłością macierzyńską; gdyż jest to takie uczucie, jakim matka darzy swoje dziecko: kocha je tylko dlatego, że ono JEST, nie ocenia go i nie próbuje go zmieniać ani udoskonalać.

Szóstkę Pucharów jako odpowiedź można często rozumieć w ten sposób, że oto ktoś znalazł się w miejscu, gdzie - jak mówi przysłowie - jest mu dobrze, jest ciepło, może się rozmnażać. Karta ta mówi bowiem o zaspokojeniu elementarnych potrzeb: bezpieczeństwa, akceptacji, uczuciowego ciepła.

Ta karta mówi też o tym, że trafiamy pośród ludzi, wśród których będzie nam dobrze i będziemy mieli z nimi łatwy kontakt; zostaniemy w tym towarzystwie dopieszczeni.

W pytaniach o miłość, Szóstka Pucharów stwierdza, że u boku osoby, o której myślisz, poczujesz się bezpieczny i szczęśliwy niby dziecko w objęciach matki.

Gdy pytamy o sprawy materialne, karta ta zapowiada dobrobyt i zaspokojenie potrzeb (ale trudno z niej wnioskować, skąd wziąć potrzebne pieniądze).

Gdy karta ta mówi o miejscu pracy, możemy się spodziewać tak zwanej ciepłej posadki, gdzie firma będzie za nas płacić ubezpieczenia i pokrywać koszty dojazdu, w zamian niewiele wymagając.

Niestety, Szóstka Pucharów źle wróży przy wszelkich wysiłkach wymagających energii i skuteczności działania; nie są również z nią związane sukcesy intelektualne. Często ta karta ostrzega, że znaleźliśmy się w cieplutkim i miękkim bagienku, z którego trudno będzie się wydostać...
--------------------------------------------------------------------------------

Szóstka Pucharów czyli "tu mi dobrze, tu mi ciepło..."

"...Tu się będę rozmnażać!" Tak działa połączenie księżycowej liczby sześć i naładowanego emocjami koloru Pucharów. Karta ta zapowiada też, że ktoś jest bezwarunkowo akceptowany i kochany uczuciem macierzyńskim i instynktownym. Aleister Crowley nadał jej tytuł Przyjemność.

Szóstka Pucharów jako karta pierwsza w rozkładzie, mówiąca o całości sytuacji: Sprawy mają się dobrze. Jest wygodnie, jest ciepło, ktoś o ciebie dba i odsuwa od ciebie troski. Jesteś kochany i dopieszczony. Pod pewnym względem pełnia szczęścia, ale karta ta bardziej odpowiada wypoczynkowi niż sytuacji, w której trzeba działać.

Jako karta druga z kolei, ostrzegająca przed złem: Ugrzęzłeś w ciepłym i mięciutkim bagienku. Być może jesteś zadowolony, ale tracisz wolność, swobodę działania, możność wyboru oraz precyzję myślenia. Dajesz się upupić i zagłaskać. Karta ta w tym miejscu najczęściej ostrzega przed zależnością od rodziców, współmałżonka, opiekuńczych instytucji państwa.

Jako karta nr trzy, czyli sposób działania: Rób to, czego od ciebie wymagają inni albo wymaga szczególna sytuacja, w której się znalazłeś. Nic na siłę. Maksimum dyplomacji, ugody, kadzenia komuś i pochlebiania. Zadbaj o to, aby mieć protektorów i sponsorów.

Na pozycji czwartej, czyli skutki przeszłości: Ciąży na tobie to, ze dotąd ci pomagano i nie byłeś samodzielny. Może jesteś rozpieszczonym dzieckiem?

Na pozycji piątej, jako karta partnerów: Jesteś otoczony ludźmi, którzy cię kochają (albo przynajmniej darzą sympatią) i są gotowi wiele dla ciebie zrobić, wyręczyć cię i wspomóc. (I mogą nawet nie pytać cię o zdanie...)

Jako karta szósta - cel, wynik do którego zmierzasz: Wszystko zmierza do tego, ze twoje potrzeby i życzenia zostaną zaspokojone. Zyskasz bezpieczeństwo, wygodę, czyjeś uczucie, być może dostatek... Szczególnie w życiu uczuciowym pisana jest ci satysfakcja.

Karta siódma, nieoczekiwane zmiany i niespodzianki: Nieoczekiwanie wpadniesz w objęcia kogoś, kto będzie żywił do ciebie iście macierzyńskie uczucia.

Ósma; ograniczenia, których nie widzisz: Skoro jest ci dobrze i czujesz się dopieszczony, jakże wyruszysz na te wyprawę?

Dziewiąta; mistrzostwo w pewnej dziedzinie: Masz szansę stworzyć oazę autentycznego szczęścia.

Dziesiąta; pożytki dla innych: Masz szansę stworzyć oazę szczęścia dla innych.

Jedenasta; sprawy nieudane i nie dokończone: Beznadziejnie ugrzęzłeś w ciepłym i smrodliwym bagienku.

Dwunasta; ocena całego rozkładu: Emocjonalne potrzeby domagają się zaspokojenia.

Trzynasta; co będzie w następnym cyklu rozwoju: Jeszcze czeka cię kiedyś pełnia szczęścia, ciepła i dopieszczenia; ale to nie teraz.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Szóstka pucharów
Wspomnienia, tęsknota, marzenia.

Uczucia
Karta wyrażająca tęsknotę za tym, co już było. Wyraża sentymentalizm, uczuciowość, ucieczkę w świat wspomnień, często także tych z lat dziecięcych. Obrazuje osobę, która pogrążyła się w głębokiej zadumie, tęskniącą, bujającą w obłokach, może oznaczać również melancholię, refleksyjność. Symbol dzieciństwa, szczęśliwych wspomnień, także radość ze spotkania z kimś z przeszłości, z dawnym przyjacielem, z rodziną, która mieszka daleko, z dawną miłością. To także cenne, najbliższe naszemu sercu ideały z przeszłości, wracanie myślami do wspaniałych chwil, tęsknota za nimi. W pytaniu na jakim etapie jest w tej chwili związek, pojawienie się karty oznacza ucieczkę w świat marzeń, tęsknoty za szczęśliwymi chwilami, które wydarzyły się w przeszłości. Karta jest symbolem wycieczki myśli w świat radosnych, beztroskich chwil, które przeżyliśmy. W stałym związku karta oznacza emocjonalny spokój, uczuciowość, sentymentalizm, wyciąganie wniosków z przeszłości, chęć przeżycia dawnych, cudownych chwil na nowo. Dobre zrozumienie, wybaczenie, ugoda, dojście do porozumienia, złagodzenie konfliktów, to też niektóre ze znaczeń szóstki pucharów. Ponadto możemy spodziewać się poprawy w stosunkach rodzinnych, nadchodzących spotkań rodzinnych albo odnowienia starych kontaktów. Karta może symbolizować także parę czułych i troszczących się o siebie kochanków, przyjaciół których łączy głęboka więź, wspólne zainteresowania, podobne ideały. Dla osób samotnych, pojawienie się karty może być zapowiedzią tęsknoty za bliskością, symbolizuje też głęboką potrzebę dzielenia szczęścia i trosk z przyjazną, bratnią duszą, pragnienie bliskości, czułości, tęsknota za uczuciem, czasem też oznacza ucieczkę w świat marzeń. Karta symbolizuje także wpływy z przeszłości, sentymentalne zajmowanie się przeszłością, w trudnych chwilach odwracanie uwagi od problemów, poprzez sentymentalną podróż w minione wydarzenia, więzi rodzinne, braterskie, przyjaźń, gotowość do wybaczenia, miłe spotkanie bądź prezent, który sprawi radość. Możliwe też spotkanie osoby dawno nie widzianej albo spotkanie w gronie rodzinnym. W niektórych przypadkach może oznaczać tęsknotę za dawną miłością.

Finanse
Karta dość ambiwalentna, może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne przesłanie. Jest symbolem wszelkich spraw związanych z działalnością artystyczną, charytatywną, z opieką nad słabszymi, nad dziećmi i zwierzętami. Oznacza prowadzenie lub wspieranie tego typu działalności. Może oznaczać rodzinną, przyjazną atmosferę w pracy, wzajemne wsparcie i współdziałanie. To także lojalność i wspólne wartości, dbanie o tradycje. Karta może także symbolizować imprezę firmową, spotkanie w miłej atmosferze, miłą niespodziankę, również czasami może wskazywać na urlop. Jest to także symbol zawodów artystycznych lub związanych z kreatywnością, bądź opieką. Z drugiej strony szóstka pucharów może także sygnalizować niemożność zmiany pracy z powodu sentymentu, wyrozumiałego szefa i lojalnych współpracowników. Boisz się zmian, za bardzo przyzwyczaiłeś się do tego miejsca Żal Ci go opuszczać chociaż wiesz, że gdzie indziej mógłbyś bardziej się rozwijać czy lepiej zarabiać. Przywiązanie i sentyment powoduje, że masz problem z podjęciem decyzji. Szóstka kielichów może także oznaczać sytuację kiedy praca sprawia nam satysfakcję, czujemy, że lubimy to co robimy, ale równocześnie nie mamy z niej takich dochodów jakie by nam odpowiadały, czyli wspaniale realizujemy się na stanowisku mimo że praca nie daje dużych korzyści finansowych. W pytaniach o powodzenie w sprawach zawodowych karta oznacza raczej czas spokoju, względnej stabilizacji ale nie obiecuje spektakularnych sukcesów ani bogactwa w najbliższym czasie. Ewentualnie możesz odczuwać pewien zastój albo brak widocznych zmian, jednak żadne straty i niepowodzenia nie powinny Ci grozić.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL