[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 4 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
CZWÓRKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Czwórka Pucharów

Liczba cztery w numerologii oznacza pewien stabilny stan, zamknięty układ. Do czwórki trudno coś dodać i trudno coś odjąć. Jeżeli coś dodamy, to będzie to zbędne "piąte koło u wozu"; jeżeli jeden element ujmiemy, jego brak będzie tak dotkliwy, jak brak czwartego do brydża.

O czym więc mówi Czwórka Pucharów? Karty z serii Pucharów odnoszą się do życia uczuciowego. Cztery Puchary symbolizują osiągnięcie stanu pełni i uczuciowego nasycenia. Uczucia - zarówno te pozytywne, jak miłość, przyjaźń, współczucie, pragnienie czyjegoś dobra, zachwyt, podziw; jak i te negatywne, jak nienawiść, pogarda, odraza - mają to do siebie, że zawsze przyciągają - albo odpychają. Odpychają albo przyciągają do kogoś lub do czegoś. Kiedy uczucia osiągają swoje nasycenie, to z jednej strony jest to moment satysfakcji - ale z drugiej strony nic już nas NIE POCIĄGA - ani NIE ODPYCHA. Kiedy uczucia zostają nasycone, wkrada się poczucie nadmiaru, przerafinowanie - ale zaraz za tym idzie obojętność, zniechęcenie, emocjonalny chłód. I ten szczególny moment przedstawia Czwórka Pucharów.

Aleister Crowley, wielki mistrz tarota i innych sztuk magicznych, zatytułował te kartę hasłem Luxury, co znaczy po angielsku: luksus, przepych, zbytek; i uznał, że jej energia przypomina wpływ Księżyca w znaku Raka - kiedy rzeczywiście siła uczuć osiąga swój szczyt.

Kiedy ktoś jest w stanie opisywanym przez Czwórkę Pucharów? Kiedy kochał drugą osobę, i kochankowie osiągnęli wszystko, co razem mogli przeżyć. Teraz mogą to tylko powtarzać (co grozi nudą); lub się od siebie oddalić (co jest beznadziejne); albo razem pracować nad swoim uczuciem, tylko to już nie będzie wcale łatwe - jak również praca nad sobą jest czymś, czego Czwórka Pucharów nie przewiduje...

Również kiedy ktoś kogoś nienawidził i oto dokonał zemsty na wrogu - i co teraz dalej pocznie ze sobą?

Cztery to liczba rzeczywistości, realizmu. Mówi się też, ze cztery jest liczbą Ziemi. Czwórka Pucharów mówi więc o tym, jak to siła uczuć zderza się twardymi realiami. Kogoś kochasz, twoje pragnienia się spełniły, i teraz pora pomyśleć, co z tym zrobisz: może połączysz się tak zwanym węzłem małżeńskim, założysz dom, powołasz do życia dzieci? Ile materialnego konkretu wlewa się w tym momencie w twoje życie! Albo dążyłeś do pewnego celu z uporem maniaka, ten cel został osiągnięty - i teraz trzeba ostro myśleć, co będzie dalej.

Tam, gdzie uczucie znalazło swoje spełnienie, często do głosu dochodzi to, co negatywne: pojawia się niezadowolenie, zawiść, zazdrość.

Karta Czwórka Pucharów zazwyczaj ostrzega, że twoje uczucie jest w czułym punkcie swojego rozwoju, i może zamienić się w swoje przeciwieństwo.
--------------------------------------------------------------------------------

Czwórka Pucharów czyli Emocjonalne Nasycenie

Czwórka Pucharów przedstawia sytuacje, kiedy pewna potrzeba emocjonalna została osiągnięta - kiedy jesteśmy pewni miłości drugiej osoby; albo - to przykład negatywnych uczuć - kiedy dopięliśmy zemsty na wrogu. Stan taki jest jednak z natury nietrwały, gdyż grozi przesytem albo nudą. To jest dziwny moment, kiedy uczucie może przerodzić się w swoje przeciwieństwo: miłość w niechęć, wrogość w fascynację dotychczasowym przeciwnikiem.

Czwórka Pucharów jako karta pierwsza i najważniejsza: Dana jest ci uczuciowa satysfakcja. To, czego pragnęło twoje serce, leży przed tobą. Co z tym zrobisz? Czy jesteś szczęśliwy? Czy naprawdę tego chciałeś?

Jako karta druga - negatywna i ostrzegająca: Nastąpiło emocjonalne nasycenie, znużenie i przesyt. Kogoś kochałeś, ale masz już go dość. Miłość zamienia się w perwersję. Odwrotnie, niechęć do kogoś wciąga cię coraz bardziej i miesza się w twojej duszy z niezdrowym pożądaniem. Jesteś miotany emocjami, które tobą rządzą, a nie ty nimi.

Jako trzecia karta - wskazówka, jak postąpić: Jak przy wszystkich kartach z serii Pucharów, idź za głosem serca. Własnych uczuć niczym nie zamaskujesz; musisz pójść na całość, przyznając się przed sobą do wszystkich emocji, które teraz tobą kierują - nawet tych, które wydają ci się jakoś podejrzane.

Jako karta czwarta - wpływ przeszłości: Jesteś uzależniony od nagromadzonych emocji, które domagają się uwolnienia i wpływu na ciebie. W swoich psychicznych wnętrznościach nosisz istną bombę uczuć, którą tłumisz, ale która może w każdej chwili rozsadzić cię od środka.

Karta piąta - partnerzy: Twój partner (partnerzy) osiągnęli stan emocjonalnego nasycenia.

Karta szósta - nadchodząca przyszłość: Zbliża się emocjonalna satysfakcja: będziesz miał to, czego pożądasz; ale zarazem twoje uczucia osiągną stan nasycenia.

Karta siódma - niespodzianki losu: Wydarzeniem, które niespodziewanie zmieni twoja drogę, będzie fakt, że dostaniesz to, czego pożądasz.

Karta ósma - sprawy aż zanadto oczywiste: Nie bierzesz pod uwagę faktu, że tak naprawdę na tym, czego pragnąłeś, już w głębi duszy przestało ci zależeć.

Karta dziewiąta - nad czym pracować: Twoim upartym i długofalowym zadaniem jest osiągnięcie tego, czego biologicznie wręcz pożądasz.

Karta dziesiąta - jaki pożytek będzie z tego miało społeczeństwo: Dla innych będzie z tego taka korzyść, że twoje emocje zostaną zaspokojone.

Karta jedenasta - sprawy chybione i niespełnione: Wielkie pożądanie rozpływa się we mgle...

Karta dwunasta - dodatkowe wnioski na przyszłość: Większą role, niż można by początkowo sądzić, odgrywają tu czyjeś potężne emocje.

Karta trzynasta - co się szykuje w następnym cyklu przemian: Dojdą wreszcie do głosy uczucia, które na razie nie mają się jak wyładować.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Czwórka pucharów
Przesyt, monotonia, rozczarowanie

Uczucia
Karta która oznacza przesyt, rozczarowanie, zniechęcenie, bądź też nieumiejętność cieszenia się tym, co się posiada. Nawet w harmonijnych, dobrych związkach pojawia się taki moment, kiedy emocjonalne spełnienie osiągnęło swój szczyt i zaczynamy narzekać na monotonię, czujemy, że związek nie może się już rozwijać, albo sami nie jesteśmy pewni, czy chcemy aby sprawy szły naprzód. Karta oznacza też dobrowolny brak działania, bierność w związku wynikająca z niezadowolenia z sytuacji między Wami. Nieumiejętność dostrzegania szans lub wykorzystywania sprzyjających sytuacji, powoduje, że wspaniałe okazje mogą przejść nam koło nosa. W pytaniach osób samotnych o możliwość poznania partnera, karta wskazuje na sytuację, gdy nie ma w naszym otoczeniu osoby, która by nam odpowiadała. Możliwe też, że nie dajemy nikomu szansy, gdyż w naszej głowie istnieje wydumany ideał mężczyzny/kobiety, jednak niespotykany lub bardzo rzadko występujący w świecie realnym. Czwórka pucharów może oznaczać także spotkanie, które okaże się rozczarowujące, rozmowa nie potoczy się tak jakbyśmy chcieli. To co wydawało się piękne, wspaniałe może okazać się nie tym, czego oczekiwaliśmy. Rozczarowanie miłosne, zawód, rozterki sercowe, apatia, zniechęcenie do dalszych działań, wszystko to może symbolizować ta karta. Nasz partner nas rozczarowuje, mamy dosyć tego związku. Karta może oznaczać chwilowe znudzenie, bądź też całkowite rozczarowanie drugą osobą. Być może na horyzoncie pojawił się ktoś interesujący, ale mamy problem z dostrzeżeniem tej osoby. Czwórka pucharów to niewykorzystane szanse w miłości, utracone nadzieje, rozczarowanie, przesyt, brak dalszych perspektyw. Sprawy nie potoczyły się po naszej myśli, to z czym wiązaliśmy nadzieje, okazało się pomyłką. W pytaniach o to jakim uczuciem darzy nas pewna osoba karta może sugerować obojętność, brak zainteresowania, czy też czasem niechęć.

Finanse
Karta ta symbolizuje stagnację i brak chęci do dalszych działań w życiu zawodowym. Być może na obecnym stanowisku nie potrafimy się już realizować, czujemy, że osiągnęliśmy już wszystko na co było na stać i męczymy się, gdyż nie możemy się rozwijać. Może to, co robimy nie spełnia naszych oczekiwań, wręcz czujemy się znużeni i niechętnie wykonujemy powierzone nam obowiązki. Ta karta to także stagnacja w interesach, nieumiejętność wyjścia z kłopotliwej sytuacji, znudzenie pracą, brak pomysłów, brak natchnienia i zadowolenia z pracy własnej lub z efektów pracy pracowników. Czegokolwiek karta nie dotyczy, zawsze oznacza ona znajdowanie się w sytuacji, kiedy ma się wszystkiego dość, to co robimy albo musimy robić irytuje nas albo nudzi. Nie potrafimy wziąć się do działania. Być może rozpamiętujemy dawne porażki zamiast skupić się na teraźniejszości, użalamy się nad sobą zamiast zmusić się do działania. Zaślepieni i pogrążeni w naszym zniechęceniu i smutku nie dostrzegamy ważnych rzeczy i możliwości jakie stoją przed nami. Jeśli w rozkładzie pojawi się ta karta, to radzę jak najszybciej wyrwać się z marazmu i zamiast narzekać na sytuację, zastanówmy się co można zrobić, by sprawy zaczęły się układać po naszej myśli. Jeśli naprawdę czujemy totalną niechęć do pracy, którą wykonujemy to może jest to odpowiednia pora aby zastanowić się nad zmianą pracy albo poprosić o przejście na inne stanowisko? Jeśli jesteśmy niezadowoleni z efektów pracy, to nie załamujmy się tym, dajmy sobie szansę, być może wkrótce zła passa się odwróci i nasza praca znów zacznie przynosić nam sukcesy. Nie pogrążajmy się w rozpaczy i nie zniechęcajmy się.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL