[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
TRÓJKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Trójka Pucharów karta zakochanych marzycieli

Tarotowe karty z serii Pucharów mówią o życiu uczuciowym, a najczęściej - o miłości. Kiedy wychodzi Trójka Pucharów, oznacza to, że pytający pogrążony jest w stanie oczekiwania połączonego z tęsknotą. Już jest zakochany - lub też właśnie dojrzał do tego, aby się zakochać i rozgląda się po świecie w nadziei, że znajdzie swój ideał, swoje bóstwo.

Zwykle ta karta oznacza, że kogoś bardzo chcemy pokochać, chcemy znaleźć swoją miłość. All you need is love - Potrzeba ci jedynie miłości - jak śpiewali przed laty niezapomniani The Beatles. Często ta mówi o miłości nie do końca spełnionej - takiej, kiedy to wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń.

Nawet jeżeli nie pytamy o sprawy miłości, ta karta oznacza, że na kogoś czekamy, kogoś nam brakuje: przysłowiowego czwartego do brydża, albo po prostu osoby, która by zrozumiała nasze problemy i kłopoty.

Nastrój, jaki opisuje ta karta, to nieokreślona tęsknota, kiedy dusza oddaje się marzeniom i przeżywa wzruszenia. Ten nastrój sprzyja twórczości poetów czy innych lirycznych romantyków, ale stanowczo nie sprzyja działaniu w twardym świecie.

Jeżeli chcemy wejść do spółki w biznesie, lub podjąć pracę na nowym stanowisku, wtedy to karta jest poważnym ostrzeżeniem: mówi, że wcale nie zależy nam na pracy ani na pieniądzach, tylko brak nam bliskiego serca i słów niosących pociechę...

David Sheridan narysował na tej karcie w swojej talii rozmnażające się ptaki, a Pamela Coleman-Smith (autorka talii Rider-Waite) - trzy panny pląsające z pucharami w dłoniach. Aleister Crowley nadał Trójce Kijów tytuł Obfitość, lub Nadmiar, jako że w tej karcie uczucia rozrastają się jak bujne rośliny w upalnym i wilgotnym klimacie.

Jeżeli planujesz jakieś przedsięwzięcie, i wyjdzie ci Trójka Pucharów, powinieneś wiedzieć, że w twojej obecnej sytuacji rozumowe plany są niczym wobec fal emocji, jakie pojawiają się pomiędzy tobą i bliskimi ci osobami. Ta karta mówi: teraz rządzą prawa serca, nie rozumu.
--------------------------------------------------------------------------------

Trójka Pucharów

Trójki to karty, które skłaniają do działania, puchary zaś to kolor uczuć, emocji i namiętności. Dlatego Trójka Pucharów jest kartą, która często wskazuje na zakochanie i skłania do tego, aby ze swoim uczuciem coś zrobić - ta przykład wyznać je wybrańcowi/wybrance swojego serca.

Trójka Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie: Emocjonalne poruszenie. Nadmiar uczuć, który się przelewa i nie mieści w przyjętych do tej pory ramach życia. Przy tej karcie nie wolno radzić, by ktoś patrzył na świat chłodnym okiem, bo to po prostu jest niemożliwe! Karta sprzyjająca zakochanym - i artystom tworzącym z głębi serca.

Jako karta druga, ostrzegająca: Zbyt wielka masa emocji może działać jak trucizna: blokować cię, zahamować, mącić rozum. Zamiast wyjść ku ludziom (a szczególnie ku komuś, kogo kochasz), pogrążasz się w sobie i swoich rozterkach.

Jako karta trzecia - sposób działania: Swojego uczucia nie wolno ci dłużej ukrywać! Powinno się stać czymś obiektywnym i przejawionym. Powiedz o tym zainteresowanej osobie. Niech się świat dowie, że kochasz. A może warto, byś swoim uczuciom nadał formę dzieła sztuki?

Czwarta - ograniczający wpływ przeszłości: Wracasz na dawne ścieżki nie wyrażonego uczucia i niespełnionej miłości.

Piąta karta - partnerzy: Ważną rolę odgrywa w Twoich planach osoba, z która jesteś silnie związany uczuciowo. Razem wiele dokonacie.

Szósta - cel, jaki już widać: Szczęście w miłości. Odnalezienie drogi do serca (i nie tylko serca...) kochanej osoby. Twoja miłość obrasta w życiowe powodzenie.

Siódma karta - to, co się zbliża, choć o tym nie wiesz: W powietrzu wisi niespodziewane zauroczenie czyjąś osobą i poruszenie emocjonalne, choć może jeszcze o tym sam nie wiesz. Ten fakt może (pomyślnie lub niepomyślnie) zaburzyć Twoje plany.

Ósma karta - sprawy zbyt oczywiste, aby je zauważać: To, co masz zamiar osiągnąć, zależy od tego, że kochasz i jesteś kochany. Doceń to.

Karta dziewiąta - mistrzostwo, powołanie, wielkie osiągnięcia: Dzięki obecnemu poruszeniu emocjonalnemu jesteś otwarty na pozytywne bodźce i szanse ze świata.

Dziesiąta - trwały pożytek: Nadmiar uczuć jest początkiem obfitości i dostatku również i w innych dziedzinach życia!

Jedenasta - rzeczy niedojrzałe i niespełnione: Miłość, uczucie, które rozwiewa się w dym.

Karta dwunasta - w jaki sposób na nowo przyjrzeć się rozłożonym kartom: Aby prawidłowo odczytać cały rozkład, popatrz na karty jeszcze raz, tak jakby dotyczyły kogoś zakochanego.

I trzynasta - zalążek dalszej przyszłości: W dalszej przyszłości z wielką siłą odezwa się uczucia i namiętności, które teraz nie mogą się spełnić.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Trójka pucharów
Świętowanie, radość, szczęście.

Uczucia
Pojawienie się karty w rozkładzie może być zapowiedzią wzmożonego życia towarzyskiego, częstych spotkań z Twoim ukochanym, niewykluczone, że w szerszym gronie. Może być to także zapowiedź spotkania towarzyskiego, na którym będziesz bawić się wspaniale i w dodatku, jeśli jesteś osobą samotną, będziesz mieć szansę na poznanie kogoś nowego. Twój nastrój w najbliższym czasie będzie pozytywny, Twoja pewność siebie, wdzięk, seksapil w tym okresie wzrośnie. Karta może sugerować, że będziesz się cieszyć niezwykłym powodzeniem. W pytaniu o to, czy w związek jest zamieszany ktoś trzeci, pojawienie się karty trójki pucharów, potwierdza istnienie takiej osoby. Należy być czujnym, być może osoba, z którą się spotykasz, umawia się nie tylko z Tobą. W pytaniu o to, jaki jest mężczyzna lub jaka jest kobieta, z którym/którą się widujesz, karta podpowiada, że jest to osoba lekkoduch, która uwielbia intensywne życie towarzyskie i na razie nie ma ochoty na rozpoczynanie poważnych związków. Może oznaczać osobę, która uwielbia flirtować, zdobywać i jedynie dobrze się bawić, często nie bacząc na konsekwencje. W stałych związkach trójka pucharów oznacza czas radości, pomyślności, okres różnych spotkań i okazji towarzyskich, również wesołe nowiny np. o narodzinach dziecka. Karta może też oznaczać taki niezobowiązujący związek, pełen szaleństwa i przygód, nie zawsze stały, ale na pewno interesujący. Trójka pucharów jako karta przestroga może ostrzegać przed tym by nie przesadzić ze zbyt swobodnym zachowaniem i przesadnym lawirowaniem w związku, czasami trzeba skupić się na czymś bardziej poważnym i uspokoić się, inaczej sytuacja może wymknąć się spod kontroli. W niektórych układach może oznaczać pojawienie się osoby, która wywoła zamieszanie w związku. Ufaj swojej intuicji i bądź czujna, nawet jeśli wszystko układa się pomyślnie w Twoim związku i wydaje się, że nikt Wam nie zagraża. Karta ta może bowiem niekiedy symbolizować trójkąt uczuciowy, romans, skok w bok. Spróbuj przyjrzeć się sąsiadującym kartom, czy one potwierdzają tę prognozę.

Finanse
Pozytywny okres dla Twoich spraw zawodowych. Obecność karty może sygnalizować, że na razie na naszej głowie nie spoczywa zbyt wiele trudnych obowiązków, czujemy się spokojniejsi, nastrój jest bardziej radosny, zniknęło napięcie. Nie narzekamy na przepracowanie ani na złą atmosferę w pracy. Pewien projekt zakończył się pomyślnie, zbieramy pochwały albo udajemy się na zasłużony odpoczynek bądź urlop. Jest to także znak, że firma przechodzi dobry okres, cieszymy się jej sukcesami. Karta ta to także poparcie osób trzecich, nowa, wspaniała współpraca dająca dobre perspektywy, imprezy firmowe, spotkania biznesowe, które przebiegają w dobrym nastroju. To także udana transakcja, nagrody dla pracowników, premie, harmonijne układy, okazja do świętowania, sukces, zwycięstwo, otrzymanie dotacji, radość z osiągnięć, twórcza atmosfera.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL