[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 2 Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
DWÓJKA KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dwójka Pucharów czyli jest gorąco i szaleją namiętności

Przed tygodniem rozpocząłem cykl krótkich artykułów o kartach tarota. Proszę o cierpliwość: przedsięwzięcie to potrwa dużo ponad rok, gdyż kart tarota jest aż 78. Talia tarota składa się z 22 wielkich arkanów (Głupiec, Mag, Papieżyca... aż do karty Świat), z 16 figur (król, królowa, rycerz i walet w czterech kolorach) i 40 małych arkanów czyli kart numerowanych. Są wśród nich as, dwójka... aż do dziesiątki. Kolory tarota odpowiadają czterem żywiołom astrologii. Kije to żywioł Ognia, Puchary - żywioł Wody, Miecze - żywioł Powietrza i Monety - żywioł Ziemi. Zacząłem opowieść od Dwójki Kijów - teraz kolej na Dwójkę Pucharów.

Tarotowe Puchary opowiadają o uczuciach, o naszym życiu emocjonalnym. Dwójki mówią o tym, co się dzieje, gdy kogoś spotykamy - mówią o związkach miedzy ludźmi. Nic dziwnego więc, że Dwójka Pucharów zapowiada... miłość. I tak tę kartę nazwał słynny angielski mag, Aleister Crowley - Love. I uznał, że przypomina sytuację w horoskopie, kiedy Wenus jest w znaku Raka. Dwójka Pucharów nie mówi jednak o jakimś spokojnym, umiarkowanym uczuciu. Mówi o tym, że ktoś jest ogarnięty falą namiętności, silniejszą od niego. Często, gdy wychodzi ta karta, można podejrzewać, że w miłosną aferę zamieszanych jest więcej niż dwoje osób - że szykuje się jakiś (przynajmniej) trójkąt... Dwójka pucharów zwiastuje czas, kiedy ludzie mają pstro w głowach i chodzą, jak te koty w marcu, z obłędem w oczach. Przy innych pytaniach ta sama karta może oznaczać bardzo rozemocjonowane życie rodzinne, albo przynależność do pewnej grupy, gdzie jest gorąco, bo szaleją namiętności (nie zawsze miłosne). Może też oznaczać, że z jakąś grupą ludzi, środowiskiem, miejscem - jesteśmy na śmierć i życie związani emocjonalnie. Zawsze mówi, że emocje górują nad rozumem, a ludzie się wzajemnie zarażają swoimi humorami. I nawet jeżeli w nikim się nie kochamy, karta ta zapowiada intensywne życie towarzyskie. Gdy panują energie Dwójki Pucharów, nie ma siły - człowiek nie może wytrzymać w pojedynkę.
--------------------------------------------------------------------------------

Dwójka Pucharów czyli Bądźmy Razem

Dwójka Pucharów jako pierwsza karta w rozkładzie: Twoje sprawy rozgrywają się na szerszej arenie - dotyczą grupy ludzi, do których należysz (albo chcesz należeć), i z którymi cię łącza emocjonalne więzy. Być razem z innymi, poczuć ducha wspólnoty, przeżywać wspólne doświadczenia - to jest teraz najważniejsze. Karta ta może mówić o miłości do jednej osoby, ale *jeden* przedmiot uczuć to zwykle za mało, kiedy wibrujesz energią tej karty.

Jako druga karta w rozkładzie: Masz skłonność do zamykania się w ciasnym kręgu osób, oraz ich spraw, które wydają ci się (fałszywie!) ważniejsze nade wszystko. Emocje zaślepiają cię. Karta ta często pokazuje uwikłanie w tzw. złe towarzystwo, grupę o destrukcyjnych wpływach, sektę; albo spory rodzinne.

Jako trzecia karta: Idź za głosem serca! Twoje życie emocjonalne jest teraz na pierwszym planie. Powinieneś włączyć się w życie pewnej gromady, a może taką grupę bliskich ci ludzi skupić wokół siebie.

Czwarta karta: Masz skłonność (kiedy źle się dzieje) wracać na łono rodziny, liczyć na pomoc mamy lub taty. Karta ta może też wskazywać, że pragniesz wrócić w objęcia dawnego partnera, zamiast przekroczyć próg i nawiązać nowy związek.

Piąta karta: Wielkie powodzenie! Możesz liczyć na dobre uczucia, miłość, zaufanie, pomoc - zarówno ze strony osoby, z którą jesteś blisko związany, jak i ze strony całego grona przyjaciół.

Szósta karta: Związek z bliską osoba zbliża się do spełnienia! Satysfakcja w życiu erotycznym. Zacieśnienie więzi z grupą ludzi, do której należysz.

Siódma karta: Jak inne Dwójki, Dwójka Pucharów na tej pozycji oznacza zwykle niespodziewany wybuch uczuć, lub to, że ktoś Ciebie pokocha.

Ósma karta: W swoich planach powinieneś brać pod uwagę fakt, że w istocie jesteś zależny emocjonalnie od pewnej osoby lub grupy osób (rodziny, rodziców, małżonka, "paczki" przyjaciół), i plany w których nie bierzesz ich pod uwagę po prostu są nierealne.

Dziewiąta karta: Twoje związki emocjonalne z pewną grupa ludzi sprawiają, że ty i twoi przyjaciele zdolni jesteście uruchomić swój twórczy potencjał.

Dziesiąta karta: Energetycznym polem swojej miłości obejmiesz większy wycinek świata i więcej bliskich ci ludzi, niż sądzisz.

Jedenasta karta: Niedosyt miłosnych przygód...

Dwunasta karta: Pomyślna karta w tej pozycji: zapowiada trwałość związków uczuciowych, i trwałość wspólnych przedsięwzięć z ludźmi, z którymi jesteś związany.

Trzynasta karta: Ukrywasz swoje prawdziwe uczucia i to się będzie mścić w dalszej przyszłości.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dwójka pucharów
Związek, harmonia, jedność

Uczucia
Karta symbolizuje szczęśliwe, harmonijne związki, pokrewieństwo dusz, spotkanie drugiej połówki, idealne dopasowanie charakterów, porozumienie, prawdziwą miłość, szczególnie wtedy kiedy koresponduje z arkanami wielkimi, które mówią o uczuciu. Dwójka pucharów w zapytaniach o to jaki jest związek, oznacza, że uczucie, które łączy Cię z partnerem jest czyste, dobre, oparte na wzajemnym dopasowaniu i zaufaniu, nie ma trzecich osób które mogą ingerować w Wasz związek. Dwójka pucharów to raczej uczciwość w związku, chyba, że w pobliżu znajdą się inne karty mogące wskazywać na niewierność. W otoczeniu pozytywnych kart, oznacza ona jednak fascynację partnerem i pożądanie połączone z miłością. Spotkałaś osobę, z którą będziesz szczęśliwa, z którą stworzysz udany związek, oparty na wzajemnym szacunku. Karta symbolizuje dwoje ludzi, którzy mają wobec siebie tylko dobre, uczciwe zamiary. To zapatrzeni w siebie partnerzy Karta zapowiada spokój, stabilizację, brak większych napięć i konfliktów. Możesz się tylko cieszyć swoim szczęściem i korzystać z cudownych chwil. Dla osób samotnych jest to wspaniała, pozytywna prognoza, oznacza zakochanie, ale co wspanialsze, będzie to uczucie odwzajemnione. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo poznasz kogoś, z kim stworzysz związek, może ta osoba jest już blisko Ciebie. Karta w zapytaniu o najbliższą przyszłość informuje o tym, że już niedługo poznasz wymarzonego partnera, a Wasze uczucie zacznie się rozwijać. Karta dwójka pucharów to z reguły symbol szczęścia w związku, miłość, harmonii, odwzajemnienia, ale czasami karta może także wskazywać na coś bardziej drobnego jak randkę, pełną miłosnych uniesień, spotkanie dwojga ludzi w miłosnej atmosferze. Niekiedy może także informować o trwałym związku, albo o oświadczynach lub też o ślubie. Karty sąsiadujące wyjaśnią więcej na ten temat.

Finanse
Karta ta mówi o dobrze układającej się współpracy. Dobrze rozumiesz się z otoczeniem, ze współpracownikami albo z przełożonym. W zapytaniach o wszelkiego rodzaju spółki, karta ta może oznaczać, że jest to dobry pomysł, o ile sąsiadujące karty nie pokażą inaczej. Uważaj, jeśli w pobliżu dwójki pucharów pojawią się inne, niezbyt dobrze wróżące karty. Musisz wtedy być czujny, jeśli jednak jest inaczej, czyli karta ta znalazła się w dobrym „sąsiedztwie” to jest to znak, że możesz stworzyć satysfakcjonujący układ oparty na lojalności w dobrej współpracy. Dwójka pucharów to także sfinalizowanie umów, dojście do porozumienia, ugoda, kompromis, spotkania biznesowe, podpisywanie ważnych dokumentów, nawiązanie współpracy, pomyślność.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL