[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: As Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 22:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
AS KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
As Pucharów

Uczuciowe zestrojenie ze światem czyli pierwotna moc żywiołu Wody
Aby rozumieć, czym są tarotowe asy, trzeba wiedzieć czym są kolory w tarocie (kolory, czyli Kije, Puchary, Miecze i Monety). A cztery tarotowe kolory są właściwie tym samym, co cztery żywioły w astrologii i w starożytnej filozofii przyrody.

Dawni ludzie, kiedy zaczęli świadomym okiem rozglądać się po świecie, zauważyli cztery rodzaje zjawisk i rzeczy wokół siebie. Rzeczy każdego rodzaju wymagały innego stosunku do siebie. Były więc twarde przedmioty, jak kamienie, drewno i kości zwierząt, które można było chwytać do rak i uderzać nimi, i była twarda jak one i pewna powierzchnia ziemi pod nogami. Te rzeczy stały się pierwowzorem żywiołu Ziemi, który obejmuje wszystko to w świecie, co twarde, sztywne i stabilne, co daje się ująć i pochwycić. Żywiołowi Ziemi odpowiada w umyśle ludzka zdolność do skupiania się na tym, co stałe i konkretne. A w tarocie do pracy z żywiołem Ziemi służą karty z koloru Monet.

Dawni ludzie znajdywali w swoim otoczeniu także substancję zupełnie odmienną od Ziemi, która schwytać się nie dawała, która nie miała stałego kształtu, a przeciwnie, przelewała się i płynęła, i wypełniała naczynia. Ta substancja - Woda - była konieczna dla życia, sama gasiła pragnienie, a w jej głębi rodziły się pożywne ryby i raki. Pierwotny człowiek zauważył też, że w sobie samym ma wiele podobnych substancji: płynną krew, łzy, płyn w pęcherzach po oparzeniu, ślinę i spermę. Zauważył też, że kiedy ludzie się spotykają - w przyjaznych, wrogich czy też miłosnych zamiarach, to płyną im łzy z żalu lub szczęścia, upuszczają sobie krew z zadanych w gniewie ran, albo wymieniają się nasieniem kiedy łączy ich miłosny uścisk. Żywioł wody nieodwołalnie skojarzył się z emocjami i życiem uczuciowym. Ślady tego pozostały w języku: gdy mówimy o uczuciach, język sam podpowiada nam słowa, które zwykle opisują wodę: zalewają nas fale emocji, czy też pogrążamy się w smutku.

Dawni ludzie postrzegali też żywioł powietrza, który kojarzył im się z myślą i przestrzenią, oraz żywioł Ognia, który najbardziej przypominał im ich samych: czyli jednostki obdarzone wola i energią. Ale o tym była już mowa (lub będzie) przy pozostałych Asach.

As Pucharów jest podstawową kartą przedstawiającą żywioł Wody i to co odpowiada temu żywiołowi w naszym życiu - czyli sferę uczuć. Jeżeli pojawia się w rozkładzie kart wraz z innymi kartami z kolor Pucharów, jest dla nich silnym wzmocnieniem, poparciem. Sama ta karta oznacza wszystkie te dary czy też zdolności, które wiążą się symbolicznie z żywiołem Wody. A więc As Pucharów oznacza wrażliwość na emocjonalne podniety, oznacza potrzebę kochania i bycia kochanym, potrzebę obdarzania miłością.

W rozkładzie kart będącym odpowiedzią na pytanie, As Pucharów kieruje naszą uwagę ku uczuciom: jest znakiem, że w danej sprawie właśnie uczucia, emocje, namiętności są ważne, a nie sprawy ściśle materialne (od tego są Monety), nie intelektualna wiedza i ciekawość (to domena Mieczy); ani też czyjaś wola i dążenie do celu (bo wtedy w rozkładzie pojawiłyby się Kije).

Z drugiej strony, jak wszystkie Asy, As Pucharów jest najmniej konkretną kartą w swoim kolorze-żywiole, i często jest sygnałem, że dana sprawa znajduje się teraz u swoich źródeł, u samego początku; ledwie się wyłania. Tak więc w pytania o miłość czy związki międzyludzkie w ogólności, As Pucharów znaczy, że pewien związek ledwie się rysuje - że istnieje raczej jako możliwości, niż fakt, który rzeczywiście zaistniał. Ale zarazem karta ta znaczy, że przed tym związkiem stoi wielka przyszłość - o ile zajdą inne sprzyjające wydarzenia. Podobnie jest z rozwojem innych uczuć, na które wskazuje ta karta.
--------------------------------------------------------------------------------

As Pucharów czyli potrzeba miłości

Pośród kart z serii Pucharów, As ma znaczenia najmniej konkretne: mówi nie tyle o określonych wydarzeniach, co o pewnej możliwości. Oznacza więc nie tyle miłość, co możliwość miłości - albo potrzebę miłości. A jeśli już mówi o uczuciu jednej osoby do drugiej, to jest to uczucie, które ledwo się wykluwa - które jest u samiutkiego swojego początku.

As Pucharów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Jesteś naładowany/a potrzebą miłości. Wszystko ci się z tym kojarzy. Czekasz na kogoś, kto zająłby wolne miejsce w twoim sercu. Do kina chodzisz tylko na miłosne historie, a o ludzkich sprawach słuchasz wyłącznie pod tym kątem, jakie uczucie łączy kogo z kim. Następne karty rozkładu powiedzą coś więcej o twoim stanie ducha i momencie w życiu.

As Pucharów jako karta druga, ostrzegająca: Jesteś jak ten kot (lub zając) w marcu. Tylko te rzeczy ci w głowie. Dla jakichś osobistych skłonności lub antypatii jesteś gotowy/a zaniedbywać obowiązki, a kierując się dziwnymi uczuciowymi względami, przestajesz logicznie myśleć.

Jako karta trzecia - co robić: Pójdź za głosem serca i dopomóż temu uczuciu, które się w tobie ledwo pojawiło, rozwinąć się i ujawnić. (Lub w ogóle jest to rada, aby kierować się intuicją.)

Jako karta czwarta - kłopotliwy bagaż przeszłości: Jest w tobie ogromny, niespełniony potencjał miłości - i to jest coś, co przeszkadza ci w codziennym życiu.

Jako karta piąta - twoim partnerzy: Bardzo możliwe, że z kimś, kogo uważasz zaledwie za wspólnika lub kolegę z pracy, w istocie łączy cię uczucie, które ledwo kiełkuje i które może nawet nie jesteś świadom/a.

Jako karta szósta - zbliżająca się przyszłość: Bardzo pomyślna wróżba dla miłości, szczególnie jeśli wśród wcześniejszych kart wystąpiły karty z serii Pucharów. Karta ta też zapowiada, że rożne sprawy nie związane z twoim życiem uczuciowym zejdą na drugi plan, a właśnie uczucia (z miłością na czele) staną się tym, co najważniejsze.

Jako karta siódma - niespodzianki: Nieoczekiwane dadzą o sobie znać twoje potrzeby uczuciowe.

Karta ósma - to, co niezmienne: Niezmiennie ważne w twoim życiu będą sprawy uczuciowe.

Karta dziewiąta - mistrzostwo, głęboki rozwój: Twórczo spożytkujesz swoją potrzebę obdarzania innych miłością.

Karta dziesiąta - pożytek dla innych: Twoje uczucie już od samych swoich początków stanie się dla innych inspiracją i podniesie ich na duchu.

Karta jedenasta - to co się rozwieje i nie uda: Twoje uczucie nie oderwie się od samych swoich początków - pozostanie w sferze niejasnych marzeń.

Karta dwunasta - dodatkowe wskazówki do czytania rozkładu kart: Znaczenie większą role (niżby wskazywały pozostałe karty) w życiu klienta odgrywają uczucia, a miłość szczególnie.

Karta trzynasta - następny cykl życia: Kiedyś w przyszłości ujawni się i rozwinie twoja zdolność kochania. Ale to nie teraz i nieprędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

As pucharów
Zakochanie, radość, twórczość.

Uczucia
Karta początku, płodności, ale i odrodzenia.
Może oznaczać początek nowej miłości, zauroczenie, zakochanie się, miłość w początkowej fazie, również odrodzenie uczuć, ponowne zakochanie się w partnerze, radosna niespodzianka, wiadomość dotycząca miłości, wyznanie miłosne, zaproszenie na randkę, flirt, nowy romans. W stałych związkach pojawienie się karty informuje o obecnej w nim miłości albo o odrodzeniu się uczucia. To także ponowna fascynacja partnerem, miła niespodzianka, którą sprawi nam partner, pozytywne nowiny, fascynująca, pełna radości randka, prezent od ukochanej osoby, pierścionek zaręczynowy, oświadczyny, pozytywne, zaskakujące nowiny. Jako karta wskazówka dla osób będących w stałych związkach, może zachęcać do okazania większego zainteresowania partnerem, do większej czułości i troskliwości. Pokaż mu, że nadal go pożądasz i że wciąż jest on dla Ciebie najwspanialszy i najdroższy Twemu sercu. Okaż miłość i to jaki ważny jest dla Ciebie. Niekiedy karta ta mówi także o nowej miłości, fascynacji kimś innym niż partner, ale nie należy wyciągać pochopnych wniosków, jeśli kochasz i jesteś kochana, pojawienie się karty asa pucharów ma inne znaczenie. As pucharów to najczęściej ożywienie uczuć, dobre relacje w związku, pozytywna energia, czysta, dobra miłość. To bardzo dobry znak dla osób samotnych! Karta jest obietnicą doznania przyjemności, zakochania się, doświadczenia miłej niespodzianki, wysłuchania wyznania miłosnego. Będziesz mieć powodzenie w miłości, dowiesz się, że jest ktoś, kto jest w Tobie zakochany, możliwe, że rozpoczniesz gorący romans albo czeka Cię naprawdę romantyczne spotkanie. Niekiedy as pucharów oznacza ciążę, radość z narodzin, to także obudzenie emocji, odrodzenie, bycie szczęśliwym, idealizm, miłość i energia, która rozpiera człowieka. As pucharów może oznaczać nową miłość, zakochanie w innej osobie, ale tylko jeśli sąsiednie karty również na to wskazują. Jeśli masz powody, by podejrzewać, że Twój partner interesuje się inną osobą, to przyjrzyj się również innym kartom. Jeśli w rozkładzie obok asa pucharów pojawi się Królowa pucharów, Cesarzowa, trójka pucharów, Kapłanka, Księżyc, piątka mieczy i siódemka mieczy, to wtedy może to oznaczać, że Twój partner coś ukrywa. W takich sytuacjach powinniśmy się baczniej przyjrzeć jemu i Waszemu związkowi.

Finanse
Karta ta ma wyłącznie pozytywne znaczenie, jeśli chodzi o sprawy zawodowe. As pucharów obiecuje nowe, obiecujące perspektywy, współpracę w miłej atmosferze, projekt, który będzie przynosił radość i zadowolenie z efektów pracy. Jest to szczególnie pozytywna karta jeśli chodzi o działalność artystyczną, twórczą i taką, w której wymagana jest kreatywność. Karta ta oznacza inspirację, wenę twórczą, natchnienie, radość tworzenia. Może także oznaczać oddawanie się pracy, która sprawia nam przyjemność, która cieszy i pasjonuje. Mamy dobrą passę, w głowie rodzą się dobre pomysły, początek nowych przedsięwzięć jest udany, jesteśmy pełni energii i zapału. As pucharów to także miła pochwała od szefa. To również przyjazna atmosfera w pracy, bądź dotycząca konkretnego dnia, w zależności czy pytamy o szczególny dzień czy o ogólną atmosferę w miejscu, w którym pracujemy. Karta może oznaczać również szansę na rozpoczęcie nowego biznesu lub zajęcia się czymś, co nam odpowiada i pasjonuje nas. To także pasja, kreatywność, zaangażowanie w to, co się robi. W pytaniach o to jak będzie układać się współpraca z innymi, karta informuje, że będzie ona przebiegała wyjątkowo harmonijnie i obędzie się bez konfliktów. Udane spotkanie biznesowe, udany dzień, pomysły spotkają się z pozytywnym przyjęciem. Niezależnie o co pytamy, as pucharów nigdy nie oznacza czegoś negatywnego ani smutnego, wręcz przeciwnie, nasze plany mają szansę się udać, możemy liczyć na dobry nastrój i energię.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL