Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karty Zenera
PostNapisane: 24 mar 2012, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 300
Podziękowań: 125
Karty Zenera - talia 25 kart stworzona przez psychologa Karla Zenera, służąca do testów prawdziwości domniemanych zdolności paranormalnych, przede wszystkim szeroko pojmowanego postrzegania pozazmysłowego.
Na kartach widnieją symbole: koło, krzyż, "fala", kwadrat i gwiazda - każdy z tych symboli znajduje się na 5 kartach. Test można przeprowadzać na różne sposoby.
Przykład: Badacz oraz osoba badana pod kątem zdolności paranormalnych są od siebie oddzieleni. Badacz tasuje karty po czym bez odsłaniania przekłada je na bok; osoba badana musi zaś podać, jaka karta znajduje się na każdej z pozycji. Na koniec karty zostają odsłonięte; sprawdzona zostaje ilość poprawnych odpowiedzi.
źródło: wikipedia.org


Wersja kart Zenera do wydruku:
Obrazek


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2012, o 16:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:08
Posty: 55
Podziękowań: 7
kiedys zrobiłam sobie z kilku kartek cos na ksztalt kart zenera;] ćwiczyłam z synkiem, i mial duzo trafnych odpowiedzi, ja tylko kilka- fajna zabawa, a i trening Intuicji niezly- polecam.

_________________
open your eyes and free your mind


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL