Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karty tarota
PostNapisane: 8 sie 2012, o 18:24 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Czym są karty tarota?

Karty tarota są to karty z namalowanymi potężnymi symbolami które miały za zadanie przybliżyć ludziom odpowiedzi na zadane im pytania, początkowo tarot był bez tytułów oraz liczb, jedynie z samą symboliką, co w późniejszym czasie zmieniono.
W informacjach na temat tarota które można wyczytać w książce "Świat tarota" jest napisane że Tarot ma związek z kołem dlatego w Wielkich arkanach koło ma liczbę 10, to oznacza że krąg obrócił się jeden raz.

Obrazek

W środku koła występuje słowo TAROT albo jego analogia jak można odczytać ROTA, zresztą sami sprawdźcie (TAROTAROT).
Karty tarota odczytujemy od początku do końca, ponieważ jak podaje autor książki "świat tarota" koło odczytujemy od lewej do prawej czyli zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. W związku z tym interpretujemy karty od pierwszej do ostatniej a nie na odwrót jak to przyjmuje wielu wróżbitów.

Czy ważny jest układ kart tarota?

Spotkałem się wiele razy z twierdzeniem że ważny jest układ kart którymi się posługujemy, ale jest jeszcze więcej teorii że układ kart nie musi być zawsze taki sam, dlaczego? Otóż dlatego że to my się posługujemy kartami tarota i to my je interpretujemy a robimy to w taki sposób który nam najbardziej odpowiada. Czasami możemy się sugerować jakimś rozkładem kart ale i tak najlepiej jest opracować sobie samemu układ kart z którego korzystamy.

Pierwsza wzmianka o tarocie w historii

Jeden z najwcześniejszych historycznych zapisków, potwierdzających istnienie kart tarota, pochodzi z terytorium Niemiec z 1329 roku. Prawie siedemdziesiąt lat później, w 1392 roku Karol VI zlecił wykonanie trzech ozdobnych talii do tarota. Ich twórcą był malarz Jacquemin Gringonneur. Do dziś zachowało się jedynie siedemnaście kart.

Jak dzielimy karty tarota?

Karty tarota dzielimy na Wielkie i Małe Arkana.

Wielkie Arkana składają się z 22 kart, a dokładnie karty od 1 do 21 plus głupiec który ma albo cyfrę nr. 0 albo 22. W różnych taliach ta karta będzie miała albo ten albo ten nr.

Obrazek

Małe Arkana dzielą się na 4 różne grupy odpowiadające żywiołom.
Buławy, żywioł ognia
Kielichy, żywioł wody
Denary ( czasami zwane monetami ) żywioł monet
Miecze, Żywioł mieczy to symbol myśli i żywioł powietrza.

Arkana małe składają się z 56 kart.

Dodatkowo obiło mi się o uszy że Wielkie Arkana mają związek z Runami, każda karta z Wielkich Arkan ma swój odpowiednik w alfabecie runicznym.


Źródło: ks. Świat Tarota
Własna wiedza.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2012, o 20:54 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2012, o 00:06
Posty: 32
Podziękowań: 9
Coś w tym musi być, że karty mają w sobie pewną wyjątkowość. Praktycznie każda osoba praktykująca rozwój duchowy ma za nimi styczność. Z jednej strony nie jestem do końca przekonany, czy ich stosowanie jest bezpieczne, ale z pewnością są w stanie pomóc znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2012, o 20:59 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Karty tarota są bezpieczne o ile dobrze się z nich korzysta i w dobrym celu.
Tak jak to już ktoś tutaj na tym forum napisał, karty nie mają odpowiadać na pytania, karty mają Ci pomóc w znalezieniu odpowiedzi. To tak samo jak karty mogą Cię ostrzec, albo coś doradzić ale nie mogą Ci dać odpowiedzi w stylu "zrób to i to"

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2012, o 04:59 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 17 maja 2012, o 07:39
Posty: 10
Podziękowań: 0
Jeszcze jakis czas temu tez myslalam ze sa bezpieczne teraz niewiem


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karty tarota
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 15:37 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 15:32
Posty: 11
Podziękowań: 0
Kiedyś koleżanka wywróżyla jednej z pracownic zmiane pracy na gorsza i spelnilo się.
Ja osobiście też korzystałam z usługi i rzeczywiście uważam, że tarot nie poda nam konkretnej recepty na zycie, jednynie może wskazać drogę, a wybór należy do nas :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2012, o 10:38 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 19:56
Posty: 13
Podziękowań: 0
Sama zaczęłam zajmować się tarotem, mam dużą intuicję a karty pomagają mi w zrozumieniu niektórych sytuacji, jednak jestem samoukiem a do tego początkującym... Potrafię powiedzieć o sytuacji obecnej, korzystając z wróżb innych osob stweirdzam, że większość potrafi powiedzieć o tym co się dzieje a mało potrafi wskazać przyszłość... Na podstawie tego co wiemy o teraźniejszości możemy natomiast tą przyszłość jakoś nakierować :-)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 15:20 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:32
Posty: 11
Podziękowań: 2
Karty Tarota to jedynie narzedzie, wskazowka... nie zas wyrocznia. Wszystko moze byc pozyteczne a moze byc niebezpieczne. Zaleznie, jak sie tego uzyje. Przy pomocy noza mozna przyrzadzic pyszna potrawe. Nozem mozna tez zabic. Na pewno poslugujac sie Tarotem trzeba to czynic z szacunkiem i nie uzywac go do byle czego.
Sama mam kontakt z kartami od 13. roku zycia... z duzymi przerwami... ale jednak. Nie uwazam, zeby byly niebezpieczne, tak jak nie uwazam, zeby byly niewinne. :) Zalezy jak ich uzyjemy. To narzedzie...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 15:23 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 21:19
Posty: 46
Podziękowań: 1
Gdzie mozna kupic karty tarota?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 16:36 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
W sklepie ezoterycznym, na allegro bądź innych serwisach zajmujących się sprzedażą artykułów wróżbiarskich. W większym mieście nawet w Księgarni można kupić. Karty musisz sama wybrać, to nie tak, że bierzesz pierwsze lepsze, przeglądnij talie i na pewno jedna z wielu Cię szczególnie zaciekawi, będzie Cię do niej ciągnąć i pomyślisz, że właśnie taką talię chcesz mieć.

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2012, o 12:07 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:32
Posty: 11
Podziękowań: 2
Dokladnie tak jest. Ja mialam do czyniania z przeroznymi taliami: marsylskim, RW, Favole itd. A dopiero przy Crowleyowskim poczulam, ze to moje... ;)
A gdzie kupic. Jw. Sklepiki ezoteryczne... internetowe...


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL