[ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta Świat - 21
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja karty Świat - 21

Obrazek

Karta świat jest uważana za symbolizującą szczęście, powodzenie i radość. Oznacza także spełnienie marzeń i wiele sukcesów we wszystkich dziedzinach życia. W położeniu odwróconym bywa uważana za symbol wahania przed przyjęciem nadchodzącego szczęścia, a czasem także za przeciwieństwo podstawowego znaczenia - czyli nadchodzący ogrom cierpień i nieszczęść. Karta świat jest również ostatnią, 21 kartą w Arkanach Wielkich.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 20:57
Posty: 42
Podziękowań: 6
Zagranica, szczęście, uwolnienie się od problemów, związek szczęśliwy oparty na uczuciu ale często wolny bez legalizacji, spełnianie swoich planów, radość i samozadowolenie, rozwijanie siebie
Negatywnie - Problem z odnalezieniem swojego miejsca na ziemi


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
XXI ŚWIAT

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
XXI. ŚWIAT Wzniesienia, Honory, Radość

Dwudziesta pierwsza karta jest ostatnią kartą Wielkich Arkanów. Najczęściej używaną nazwą jest nazwa Świat lub Wszechświat, w języku francuskim Le Monde, a w języku angielskim The World. W Tarocie egipskim karta ta ma nazwę Korona Magii. W czterech rogach karty rozpoznać zwierzęta symbolizujące cztery żywioły. Widoczne jest nawiązanie do symboliki astrologicznej. Pośrodku rysunku widzimy kobietę uosabiającą jedność kosmosu i człowieka. Ponieważ został osiągnięty ostatni z celów, czyli wspomniana wyżej jedność, kobieta tańczy pełna radości. Była to daleka i prawdę mówiąc niełatwa droga, ale opłacało się kroczyć tą stromą ścieżką. W Thoth Tarocie - karta świat jest przedstawiona jako kosmiczny taniec komunii centralnej postaci, dosiadającej węża.

ZNACZENIE KARTY: karta oznacza wewnętrzny pokój, pojednanie z wszystkimi trudnościami, które napotkamy w naszym życiu. Karta bywa również określana jako przystosowanie, co należy rozumieć jako przystosowanie się do porządku wszechświata. Jest najsilniejszą z kart, stawia kropkę nad i. Opisywany stan jest w gruncie rzeczy stanem idealnym, prawie nieosiągalnym w rzeczywistości. Dlatego przy interpretacji należy być nieco ostrożnym. Cztery pierwiastki w rogach, podkreślają harmonię czterech przeciwstawnych sobie żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Łatwiej medytować nad znaczeniem tej karty niż poddawać ją szczegółowej analizie. Karta ta stwarza harmonię i kiedy wybieramy ją jako kartę decyzji, nie potrzebujemy już żadnych wyjaśnień; natychmiast rozumiemy wynikające z niej konsekwencje i jesteśmy w pełni zadowoleni. Potwierdza to doświadczenie. Dla osoby stawiającej pytania świat jest uporządkowany, choćby tylko tymczasowo.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: szczęście Maga zawiera się w owocu drzewa wiadomości dobrego i złego. Ten, kto będzie umiał panować nad sobą, aby uniknąć pokusy, będzie mógł zerwać ten owoc. Karta ta przedstawia symbolicznie oświecenie duchowe przynoszące równowagę elementów duszy. Symbolizuje doskonałość człowieka we wszechświecie, jego triumf nad materią, jego panowanie nad naturą. Świat następuje po karcie Sąd, która rozwija zdolności człowieka, przygotowując go do osiągnięcia szczytu rozwoju, zobowiązując go do dokonania osądu każdej inkarnacji. W znaczeniu ogólnym Świat symbolizuje doskonałą równowagę kosmosu i osiągnięcie pełni człowieczeństwa. Karta ta stanowi ukoronowanie ewolucji symbolizowanej przez Tarota. W swym znaczeniu elementarnym Świat przedstawia człowieka, który osiągnął równowagę opierając się na pierwiastkach kosmicznych: Mądrości, Mocy Twórczej i Mocy Kształtującej i który realizuje swe możliwości w harmonii z prawami kosmicznymi. Jest to najbardziej dobroczynna karta Tarota. Jej obecność w rozkładzie wskazuje na zgodność (najczęściej nie uświadomioną) działań pytającego z planem boskim.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: dążenie do doskonałości. Siła mentalna i psychiczna. Inwencja twórcza, przenikliwość. Uczucia pozbawione egoizmu i zmysłowości. Miłość ludzkości. Inspiracja artystyczna.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: znaczenie tej karty jest zróżnicowane w zależności od tego, kogo dotyczy wróżba.

Jeżeli pytającym jest mężczyzna, przedstawia jego myśli. Jeżeli jest to kobieta, karta ta przedstawia raczej jej emocje. W przypadku analizy sfery materialnej karta ta traci większą część swej mocy. Zawsze jednak działa na korzyść pytającego, wprowadzając zgodność chwilowych przedsięwzięć i długofalowych zamierzeń. To dobroczynne połączenie zapowiada powodzenie we wszystkich sferach życia. Karta ta jest symbolem mądrości i umiaru. Opisuje człowieka, który wzbogacił się w najbardziej szlachetnym sensie we wszystkich dziedzinach, i który może rozdawać swoje dobra duchowe i materialne nie doznając zubożenia. Karta ta zapowiada najwyższy sukces i realizację pragnień. Pozwala pokonywać ,bez trudu wszelkie przeszkody, opromienia, oczyszcza i uszlachetnia karty sąsiednie. Bardzo pomyślna dla przyjaźni, miłości, poczucia bezpieczeństwa i zaszczytów. Wróży szczęście osiągnięte poprzez wysiłek, pracę, intelekt, zapowiada rozwój na wszystkich planach działalności ludzkiej. Jest kartą ewolucji, zrozumienia Dobra, Piękna, Prawdy. Uwalnia od przeciwności, przynosi wolność i niezależność. Jej obecność w najbardziej nawet niekorzystnym rozkładzie pozwala powiedzieć pytającemu, że nic nie jest stracone. Osoba, która wyciągnęła kartę Świat, nie musi obawiać się przyszłości, może wzmocnić swą aktywność i zwyciężyć przeciwności losu.

Źródło: Satanorium.pl

XXI Świat czyli uwieńczenie dzieła

Karta Świat, ostatnia z Wielkich Arkanów, pełna jest najgłębszych znaczeń. W większości talii powtarzany jest rysunek, który przetrwał przez wieki w Taroku Marsylskim: karta tworzy czworobok, w którego rogach widnieją twarze czterech serafinów z wizji Ezechiela: byk, lew, orzeł i anioł. Środek karty zajmuje kolisty wieniec, pośród którego w tanecznej pozycji unosi się w przestrzeni na wpół naga żeńska postać. Nazwa "Świat" jest pozostałością innego rysunku, który bywał przedstawiany w starszych taliach, mianowicie kuli ziemskiej, unoszonej prze anioły.

Karta Świat ma wszelkie cechy mandali, czyli mistycznego rysunku przedstawiającego Całość Świata oraz jego Duchowe Centrum. Mandale, najlepiej znane z Indii, mają kształt koła wpisanego w kwadrat, z zaznaczonym środkiem. Mówiąc w największym skrócie, kwadrat symbolizuje Ziemię, koło - Niebo, zaś centralny punkt - Boskość, będącą źródłem obu. Na karcie Świat kwadrat stał się "naturalnym" prostokątem karty, jego cztery rogi zostały podkreślone czterema twarzami serafinów, wewnętrznym kołem jest wieniec, a w miejscu centrum znajduje się postać tańczącej bogini. Tło karta zwykle jest zwykle malowane błękitem, niby nieskończona przestrzeń nieba.

Karta Świat jest symbolem Całości-Pełni. We wróżbach oznacza, że pewien fragment świata osiąga swoją pełnię, całość, doskonałość. Że staje się ucieleśnieniem swojego ideału. W większości przypadków wyciągnięcie karty Świat jest najlepszą wróżbą, jakiej można sobie życzyć. Jest ona oznaką, że nasze dzieła, prace i wewnętrzne psychiczne procesy dobiegają swojego kresu - że cel jest właśnie osiągany.

Karta Świat jest szczególnie pomyślną wróżbą przy takich przedsięwzięciach, które mają na celu budowanie pewnego wycinka świata, nadawanie mu trwałego i doskonałego kształtu. A więc kiedy budujemy dom, urządzamy mieszkanie, piszemy książkę (lub prace dyplomową) - i w mnóstwie innych przypadków.

Jest też szczęśliwą wróżbą w miłości: mówi mianowicie, że ktoś wraz ze swoją "drugą połową" utworzy harmonijną całość - że "staną się jednym ciałem i jedną duszą".

W pewnych przypadkach Karta Świat może też przyjmować sens ostrzegający; i wtedy znaczy, że pewien fragment rzeczywistości jest już zamknięta całością, a więc - ze nie warto już go ulepszać ani naprawiać, bo możemy go - przeciwnie - tylko popsuć.

Kontemplowanie karty Świat uczy wytrwałości i sztuki doprowadzania swoich przedsięwzięć do końca. Udziela też mocy rozpoznawania w naszym świecie początków rzeczy, którym pisany jest pomyślny rozwój i przyszły sukces. Kto kieruje się wskazaniami karty Świat, nie zaczyna spraw, które musiałby później porzucać, i nic w jego życiu nie dzieje się nadaremno.
--------------------------------------------------------------------------------

XXI Świat

Karta "Świat", ostatnia z Wielkich Arkanów, oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów; mówi, że zostanie stworzona pewna doskonała i kompletna Całość; że świat wokół ciebie zostanie doprowadzony do harmonijnego porządku. Jest to najlepiej wróżąca karta taroka, nawet jeżeli zostanie odkryta na jednej z niekorzystnych pozycji: pod numerem 2, 4 lub 11.

Świat jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Twoje dzieło zbliża się do końca. "Pisany" jest ci sukces, spełnienie zamiarów, osiągniecie celów. Szczególnie dobrą wróżbą jest ta karta, kiedy pytasz o dokończenie pewnego materialnego przedsięwzięcia: takiego jak budowa domu, zarobienie pieniędzy, założenie przynoszącej zyski firmy. Karta "Świat" zapowiada, że wyniki będą pełne, harmonijne i trwałe.

Świat jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca: Ideały i plany są gotowe. Możesz np. narysować sobie swój przyszły dom, albo napisać biznesplan działalności gospodarczej. Ale to jeszcze nie oznacza osiągnięcia celu. (Pamiętaj, że "dobrymi chęciami piekło wybrukowano".)

Świat jako karta trzecia, mówiąca co robić: Plan jest ci znany, dobry, i przewiduje wszystkie kroki - pozostaje ci go zrealizować.

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki: Przeszkodą, która ci blokuje ruchy, jest jakiś idealny plan, idealny kształt przyszłości, który pieścisz w swoich myślach. Przewiązanie do niespełnionego ideału nie pozwala ci się cieszyć tym, co realne.

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach: Twój partner to "chodzący ideał". Bierz z niego przykład, słuchaj się jego rad - na współpracy (lub wspólnym życiu) z nim tylko dobrze wyjdziesz. Ta karta w tej pozycji może tez oznaczać zawarcie harmonijnego związku.

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie: Zbliżasz się do celu. Twoje dzieło jest bliskie osiągnięcia ostatecznego kształtu. Tak trzymać! (Bardzo pomyślna wróżba w każdym przypadku.)

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości: Nieoczekiwanie zobaczysz przed sobą to, o co "warto się bić". Ujrzysz swoje życie w nowym świetle. Ujrzysz nowe perspektywy, nowe cele - dużo ciekawsze niż te, którymi się kierujesz obecnie.

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni: Nie zmieni się fakt, że działasz w obrębie wielkiego i zapewne doskonałego planu, w ramach większej całości (firmy, rodziny itd.), i z tego układu nie wyjdziesz.

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć: Warto zająć się budowaniem rzeczy trwałych. Na tej drodze czeka cię sukces.

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych: To, co robisz, dla innym będzie pełnią szczęścia i osiągnięciem ideału.

Jedenasta - to, co się nie uda: Pojawią się jakieś piękne i doskonałe plany, idee, poglądy. Będzie o czym pomarzyć... Te marzenia mogą być ważniejsze niż rzeczywistość.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się pozostałym kartom: czy wyraża się w nich myśl, że twoje sprawy dobiegają do celu, zbliżają się do swojego ostatecznego kształtu?

Trzynasta - daleka przyszłość: Jeszcze twoje dzieło osiągnie doskonałość. Osiągniesz cele, które sobie postawiłeś. Tyle, że nie nastąpi to prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Karta -Świat 21
PostNapisane: 4 lis 2013, o 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Symboliczne znaczenie karty:

Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw, stan doskonały, spełnienie marzeń, wyzwolenie, zwycięstwo, wielka radość, osiągnięcie celu, sława, wielkie uznanie, znalezienie swojego miejsca na świecie, duże perspektywy, odkrycie prawdy, które przyniesie ulgę, osiągnięcie doskonałości w danej sprawie, dziedzinie, zmierzanie ku udanej karierze, uzyskanie nagrody, zaszczyty, wyróżnienia, kontakty z zagranicą, wyjazd w daleką podróż, związek idealny.

Karta w pozycji odwróconej:

Przeszkody w działaniu, blokady, stagnacja, zbyt wysokie oczekiwania i niemożność osiągnięcia celów, negatywne myślenie, brak swobody działania, zniechęcenie, brak efektów, sukces, który nie cieszy.

Archetyp - raj odnaleziony, uhonorowanie bohatera
Znaczenie ogólne - osiągnięcie celu, radość życia, pełnia szczęścia, podróż, kulminacja, odnalezienie swego miejsca w życiu
Praca - odnalezienie swego powołania, znalezienie właściwej pracy, harmonia, radość, rozwój osobisty w miejscu pracy
Relacje/uczucia - bycie we właściwym związku, zgoda i szczęście w partnerstwie
Świadomość - osiągnięcie dogłębnego rozumowania
Sfera ducha -zdolność do radzenia sobie z wewnętrznymi sprzecznościami
Cel - powrót do początkowej pełni
Cień - ucieczka od życia, błąkanie się i błądzenie
Odwrócona - skostniałość, zanikająca szlachetność

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Jesteś bliski zrozumienia siebie, znalezienia swojego miejsca na ziemi, swojej pracy. Czeka Cię radość, spełnienie i szczęście. Nareszcie zaczniesz widzieć świat takim, jakim jest: bez iluzji i idealizowania, za które musiałeś wielokrotnie zapłacić zbyt wysoką cenę. Pomoże to Ci zobaczyć także siebie w pełni swoich blasków i cieni. Możesz przyjąć jedną zasadę: jesteś doskonały w swojej niedoskonałości! Jeśli czekasz na realizację planów i marzeń, to bądź pewien, że świat je spełni!

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL