Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2012, o 18:19 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 08:02
Posty: 128
Podziękowań: 42
Tarot - interpretacja karty Słońce - 19

Obrazek

Podobnie jak Świat, karta Słońca jest uważana za dobrą wróżbę. Oznacza ona szczęście, przede wszystkim w życiu uczuciowym, a także szczerą przyjaźń i zaufanie. Symbolizuje także dzieciństwo. W położeniu odwróconym ma odwrotne znaczenie, symbolizując samotność i odtrącenie.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 13:44 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 21:57
Posty: 42
Podziękowań: 5
Wszystkie sprawy zakończą się pomyślnie, ciąża, szczęście, radość, udany związek, małżeństwo, rodzina, dzieci, dobra praca, stabilna sytuacja finansowa, pełnia szczęście
Negatywnie może oznaczać wypalenie się w każdej dziedzinie - praca, miłość, izolowanie się od otoczenia, poczucie bycia nieszczęśliwym, wszystkie sprawy toczą się nam na odwrót niż się staramy


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 18:58 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
XIX SŁOŃCE

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
XIX. SŁOŃCE Szczęście

Słońce jest dziewiętnastą kartą Wielkich Arkanów. Najistotniejszym jej elementem jest słońce oświetlające swoimi promieniami wszystko w swoim zasięgu. Najczęściej na karcie rozpoznać można dwie postacie, które wydają się być z sobą silnie związane. Tylko w Tarocie Rider'a na karcie przedstawiono jedną postać, dziecko siedzące na koniu. Słońce jest kartą symbolizującą najważniejszy cel do zrealizowania - związek dwóch osób w słonecznym blasku, połączenie pierwiastka męskiego i żel1skiego, najwyższe ziemskie szczęście, które staje się osiągalne dopiero pod naszym słol1cem. Dwie osoby, których nie można rozdzielić, stanowią silny bastion i nie dają się zwyciężyć. Ten obraz wyraża radość i ufność; można by sądzić, że dotarliśmy do kresu naszej drogi, co jest, oczywiście, błędnym założeniem. Niemniej jednak możemy powiedzieć, że dotarliśmy do pierwszego etapu na drodze do szczęścia.

ZNACZENIE KARTY: zadowolenie z tego, co osiągnęliśmy; świadomość, że pełnię sił można uzyskać dopiero wspólnie; partnerstwo zbudowane na podobnych wartościach pozwala pokonać wszelkie trudności; widzenie świata w słonecznym świetle; można także wyciągnąć z dotychczasowych rozważań inny wniosek - skoro słońce w naszych sercach obdarza nas szczęściem, to miało tu miejsce coś, co można nazwać oczarowaniem. Karta ta wskazuje na olbrzymie, tkwiące w nas siły twórcze, które musimy wykorzystać. Wiele ludów, między innymi Egipcjanie, Aztekowie, Indianie modliło się do Słońca jako Stwórcy. Co prawda Słońce ma w języku polskim rodzaj nijaki, ale zawsze było ono i jest traktowane jako element męski i przeciwstawiane Księżycowi jako pierwiastkowi żeńskiemu. Słońce jest naszą radością, zwłaszcza w północnych strefach Ziemi. Na południu zaś demonstruje niekiedy swoją niszczycielską siłę. A zatem ta karta jest punktem kulminacyjnym i ostatnią kartą reprezentującą etapy rozwoju naszego ziemskiego bytu. Jest kartą ufności, pełni życia, optymizmu i radości.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Słońce, rzucając swe promienie na Ziemię przenika ją siłami życia. Kosmiczne światło jest potężnym źródłem niewyczerpanej energii twórczej. Oświeca tego, kto potrafi za nim podążyć, ale niszczy tego, kto nie docenia lub nadużywa jego mocy. Karta ta przedstawia symbolicznie triumf człowieka nad materią i boski pierwiastek jego twórczej energii. Stanowi ona przeciwieństwo karty Księży. Obraz Słońca oraz symbolika liczby opisującej tę kartę (19 = 1 + 9 = 10, czyli 1) podkreślają obecność pierwiastka boskiego w świecie materialnym. Karta ta symbolizuje panowanie ducha nad materią. W swym znaczeniu elementarnym Słońce przedstawia twórcze siły człowieka, boskie światło, objawiające się w aktywności dnia, ukryte w nocnych rozmyślaniach. Słońce pozwala człowiekowi na wznoszenie budowli materialnych, uczuciowych i duchowych. Obecność tej karty w rozkładzie zapowiada wspaniały okres w życiu pytającego. Apogeum. Karta ta opisuje pragnienia pytającego, wyjaśnia dlaczego pyta on o swój los. Sąsiednie karty precyzują sposób realizacji pragnień I okoliczności, które będą jej towarzyszyć. Słońce dzięki swej mocy może zniweczyć działania Diabła.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: siła sprawcza myśli. Energia, żywotność, zdrowie. Rycerskość, altruizm. Uzdolnienia artystyczne.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: spośród wszystkich kart Tarota najbardziej sprzyja szczęściu materialnemu. Reprezentuje powszechnie przyjęte rozumienie pojęcia radości, przyjemności i szczęścia. W rozkładzie astrologicznym opromienia karty sąsiednie, wróży pomyślność dla wszystkiego, co dotyczy interesów i miłości. Obiecuje bogate i trwałe małżeństwo. Zapowiada namiętność do wydawania pieniędzy i czerpania radości z życia. Jest znakiem rozrzutności pieniądze nie zawsze wydawane są mądrze, ale z przyjemnością. Jest to karta szczęścia, powodzenia, sukcesów, jednak w przypadku rozkładu o przewadze kart zazdrości albo niezgody, obecność Słońca nie wystarczy, by można było mówić o harmonii lub pojawieniu się uczucia.

Źródło: Satanorium.pl

XIX. Słońce czyli Rozwój Pod Czyjąś Świetlną Ochroną

Tradycyjny obraz na karcie Słońce (nr XIX) przedstawia Słońce świecące w górze, a na ziemi, w jego promieniach, dwoje dzieci, które trzymają się za ręce (a może tańczą). Wokół dzieci zaznaczony jest krąg, a za ich plecami widoczny mur. W wielu taliach dodano dalsze szczegóły, które zazwyczaj wypaczają przejrzysty sens "klasycznej" karty.

Krąg wokół dzieci i mur za nimi to struktury ochronne. Zostały one stworzone po to, aby wydzielić pewien obszar świata, w którym owe dzieci mogą być bezpieczne i mogą się rozwijać. Narysowane ponad nimi Słońce jest nie tylko źródłem światła i ciepła, ale również źródłem życiodajnej energii, dzięki której rozwój młodych istot jest możliwy. Energię tę symbolicznie zaznaczono na rysunku w postaci kropli unoszących się w powietrzu. Krąg i mur (który także jest kręgiem i otacza dzieci naokoło) są potrzebne też po to, aby owa życiodajna energia nie została rozproszona.

Karta Słońce wprowadza w dziedzinę prastarych wyobrażeń, w myśl których Słońce łączyło się z ożywczą energią męską i było symbolem ojca lub nauczyciela, wychowującego dzieci; a także króla, otaczającego troską swoich poddanych. Obraz Słońca kojarzy się z taką osobą, w której blasku młode istoty mogą wyrastać, biorąc ją za wzór. Jednocześnie ów krąg (lub mur) świadczy o tym, że ten Mistrz nie rzuca swoich wychowanków od razu na głębokie wody, i trzyma je jakby "pod kloszem", "w cieplarnianej atmosferze" (te powiedzenia dobrze trafiają w klimat karty Słońce!), w świecie specjalnie uproszczonym i ograniczonym. Między owym Mistrzem a jego wychowankami istnieje wielka różnica (siły, powagi, dojrzałości) - właśnie jak pomiędzy potężnym Słońcem a słabymi dziećmi. Ale zarazem ta karta przedstawia odpowiednie warunki, w których młode istoty mogą dojrzeć i okrzepnąć.

Autorzy taroka, obmyślając tę kartę, zapewne sięgnęli nieświadomą pamięcią do najdawniejszej historii ludzkiego rodu, kiedy pierwotni ludzie, ledwie jeszcze odróżniający się od małp, podlegali procesowi uczłowieczenia, żyjąc na gorącym afrykańskim stepie, po palącymi promieniami Słońca, od których nie uciekali w cień, jak inne zwierzęta. Mnóstwo fizjologicznych szczegółów świadczy o tym, że człowiek rozwinął się jako istota żyjąca w pełnym świetle i w skrajnie upalnym klimacie.

Dwoje dzieci symbolizuje podwójną naturę człowieka, cielesną i duchową (przypomina też mityczne opowieści o bliźniętach, z których jeden był zwykłym człowiekiem, a drugi był nieśmiertelny). A więc wychowanie człowieka musi rozwijać zarówno ciało, jak i ducha.

W praktyce karta Słońce mówi o wpływie silnych osobowości, o roli w naszym życiu naszych mistrzów, wychowawców i nauczycieli; często też pojawia się tam, gdzie pytamy o szkołę lub studia. Może też oznaczać, że sytuacja, która dzieje się w naszym życiu, przyniesie nam pożytek, ponieważ wyniesiemy z niej właściwe nauki i uodpornimy się dzięki niej na prawdziwe przeciwności losu.

Kiedy pytamy o twórczość, karta Słońce jest wskazówką, że chodzi o taką twórczość, która służy rozwojowi ludzi. Mówi także o pracy, która ma charakter pedagogiczny.

Bardziej ostrożnie trzeba patrzeć na tę kartę, kiedy jest odpowiedzią na pytanie o miłość. Ponieważ widać na niej dzieci, istoty niedojrzałe, może to być sygnałem, że jest to uczucie nietrwałe, które objawiło się tylko dlatego, że stworzone zostały dla niego "cieplarniane warunki". (Tak, jak się dzieje na obozach wakacyjnych lub na wczasach.) Może też chodzić o uczucie, które ktoś kieruje do swego szefa, nauczyciela czy innej osoby stojącej znaczne "wyżej" od siebie.

W wielu sprawach praktycznych czy zawodowych ta karta jest sygnałem, że trzeba się jeszcze kształcić i uczyć.

Wizualizowanie tej karty rozwija uzdolnienia pedagogiczne i uczy nas rozumieć słowa i życie wielkich ludzi.
--------------------------------------------------------------------------------

XIX SŁOŃCE

Na karcie tej Słońce oświetla magiczny krąg, albo murem otoczony ogród, gdzie dwoje dzieci trzyma się za ręce. Ta scena oznacza opiekę, oświatę i wychowanie młodych istot, które w "cieplarnianych warunkach" mogą dorosnąć i stać się kimś doskonałym, dojrzałym. W życiu codziennym karta "Słońce" kojarzy się ze szkołami i innymi instytucjami, które kształcą, uczą, przekazują wiedzę i wartości.

Słońce jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Najważniejsze sprawy, które teraz się dzieją, są związane ze szkołami, kursami i oświatą. Być może pobierasz naukę i ważne jest, abyś ją ukończył? Może szkoła i wykształcenie powinno stać się twoim najważniejszym w tej chwili życiowym zadaniem? Czeka cię końcowy egzamin? - albo sam powinieneś zająć się kształceniem innych.

Słońce jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca: Nie umiesz opuścić "zaklętego kręgu" pewnej instytucji, która cię chroni i daje ci poczucie bezpieczeństwa. Życiowe wyzwania wymagają, abyś się usamodzielnił, tymczasem ty uporczywie nie chcesz wydorośleć. Czyżbyś chciał być wiecznym uczniakiem?

Słońce jako karta trzecia, mówiąca co robić: Twoja droga idzie poprzez instytucje nauczające. A więc powinieneś się uczyć, pójść na studia, zapisać się na kurs. Znaleźć mistrza, który pokieruje twoim rozwojem. Druga możliwość: że sam powinieneś teraz zająć się uczeniem i kształceniem innych.

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki: Czujesz się wiecznym dzieckiem i wiecznym uczniem. Psychicznie nie wyzwoliłeś się od szkoły, czy ogólniej: od wpływu autorytetów. Chciałbyś się tak ustawić w życiu, aby ktoś się tobą opiekował i brał za ciebie odpowiedzialność.

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach: Związek z pewnym człowiekiem będzie okresem próbnym i "szkoleniowym" przed czekającymi cię w życiu zadaniami.

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie: Przyszłością jest szkoła, czy też dłuższy okres prób, przygotowań, treningów "na sucho". Będzie to zapewne ciekawy etap w życiu, ale jednak dużo w tym będzie życia na niby.

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości: Spotkasz mistrza, który pokieruje twoim rozwojem, choć wcale go nie szukasz.

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni: Nie zmieni się to, że wciąż jesteś kimś, kto się uczy, próbuje i nie czuje się w pełni samodzielny.

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć: Warto w dłuższej perspektywie zainwestować w swoje wykształcenie, doskonalenie swoich umiejętności, a także - kształcenie i szkolenie innych.

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych: Dzięki temu co robisz, pewna grupa ludzi zyska możliwości kształcenia się i bezpiecznego rozwoju.

Jedenasta - to, co się nie uda: Pewne plany związane z kształceniem się lub stworzeniem pewnego bezpiecznego "schronienia" rozwieją się jak dym.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się wszystkim kartom, czy nie zawierają przekazu na temat szkoły, wychowania, wykształcenia.

Trzynasta - daleka przyszłość: Możliwe będzie w przyszłości stworzenie pewnego bezpiecznego miejsca dla rozwoju i wykształcenie; niestety raczej to nie jest możliwe teraz.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 20:36 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 21:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - dzień, Królestwo Światła
Znaczenie ogólne - radość życia, beztroska, ufność, niezależność i pewność siebie, wielkoduszność, ciepło, wiara w siebie
Praca - sukces, samorealizacja, radość z pracy, wspaniałomyślność, kreatywność
Relacje/uczucia - pogodny okres dla miłości, wspaniałomyślność, dogadzanie drugiej osobie, beztroski początek po przezwyciężonym kryzysie
Świadomość - dotarcie do swego prawdziwego "ja"
Sfera ducha - ponownie odnaleziona prostota
Cel - uwolnienie, pokonanie wewnętrznej ciemności
Cień - oślepienie, krótkowzroczność, spalona ziemia
Odwrócona - bufonada, egoizm, naiwność


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:58 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 21:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

To jedna z najszczęśliwszych kart. Niesie Ci pozytywną odpowiedź na wszelkie pytania. Jeśli jesteś chory, bądź dobrej myśli. Jeśli pragniesz zajść w ciążę, to dobry okres. Jeśli pragniesz zacząć realizować nowe zamierzenia, rób to. Nie czekaj dłużej. Teraz czas na wszelkie początki. Czerp mądrość ze swoich doświadczeń z przeszłości. One są najlepszą wskazówką. Zamierzenia realizować się będą przez okres roku; tak, jakbyś siał ziarna pod nowe plony. Staraj się więc o najlepsze ziarna. Od nich zależą Twoje plony w przyszłości.
W relacjach z ludźmi radość, przyjaźń, zrozumienie, harmonia. Wiadomość o ciąży, narodzinach, nowych planach.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL