[ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta Rydwan - 7
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja Rydwan - 7

Obrazek

Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. W położeniu prostym oznacza próbę osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, zakończoną sukcesem. Z kolei w położeniu odwrotnym karta ma znaczenie złowróżbne - sugeruje zdążanie do katastrofy i utratę kontroli nad sytuacją. Ogólnie karta dotyczy także panowania na samym sobą, a także podróż.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 20:57
Posty: 42
Podziękowań: 6
+ Podróże, znalezienie pracy albo zmiana pracy na korzystną, rozwój sytuacji który jest pozytywny, wyjście z trudnej sytuacji, stabilna sytuacja finansowa, może pokazać pracę do której trzeba dojeżdżać albo praca która ogólnie będzie pracą gdzie trzeba będzie się przemieszczać, ta karta np z kartą księżyc może pokazać zajście w ciąże, zdane egzaminy, pozytywne załatwienie spraw
- Opóźnienia, problemy finansowe, problemy emocjonalne, wypadki, utrata pracy, problemy ze zdaniem egzaminów, kupno niedobrego samochodu, problemy z emocjami, rozpad związku, firmy


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
VII RYDWAN

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
VII RYDWAN, Wóz triumfalny

Nosił również nazwę Pojazdu Ozyrysa lub bywa po prostu nazywana Pojazdem (Swiss Tarot). Najczęściej na karcie możemy zobaczyć księcia w pojeździe ciągnionym przez dwa konie lub sfinksy, a czasem nawet przez Centaura. Książę kierujący pojazdem trzyma często w ręku berło lub laskę pasterską. Jest to obraz siły, którą będziemy mogli dostrzec na końcu naszej pierwszej drogi docierając do 21-ej karty. Pojazd jest najczęściej niezwykle okazały i pełen świetności.

ZNACZENIE KARTY: Obraz wozu triumfalnego nie symbolizuje zwycięstwa nad innymi lecz nad nami samymi. Pokonaliśmy pierwszy etap drogi poznania. Podejmując własne decyzje staliśmy się samodzielni, a tym samym jesteśmy panami swego losu. Zalecana jest jednak pewna ostrożność, gdyż niektóre rydwany rozjeżdżają wszystko, co stanie im na drodze. Pycha jest tu nie na miejscu, a także za wcześnie na pełen triumf. Najważniejszy na tym rysunku nie jest sam pojazd, lecz sposób, w jaki jest on prowadzony. Są to niewidoczne tu cugle. Każdy prowadzący pojazd, zanim sięgnie po cugle, musi najpierw okiełznać siebie. Sławnego woźnicy z Delf dotyczył zarzut, że nie prowadzi swojego pojazdu na fali nastrojów trzymając na lejcach sw6je emocje. To można tez odnieść do tej karty. Radość tak, ale nie w nadmiarze! Przedstawiają to również wyraźnie dwa zwierzęta pociągowe, jedno czarne, drugie białe. Często zwierzęta chcą ciągnąć pojazd w dwie różne strony, ale wszystko zależy od woźnicy, by stojąc pośrodku obrał kierunek prowadzący do celu. Karta ta może też uwodzić sprawiając, iż zbyt wcześnie czujemy się zwycięzcami lub też wpadamy w pułapkę manii wielkości.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: panowanie nad światem należy do tych, których oświeca tajemnicze światło życia. Człowiek prowadzony I przez to światło usuwa wszystkie przeszkody pod warunkiem, że uzbroi się w odwagę i poszanowanie prawdy. Karta ta symbolicznie przedstawia: ruch w siedmiu stanach człowieka, co oznacza aktywność i rozwój we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Reasumując, w swym znaczeniu elementarnym Rydwan przedstawia pokonywanie ograniczeń i przeszkód, jakie stanowi dla człowieka byt materialny. Rydwan posiada ogromną moc energetyczną, jest jedną z najsilniejszych pod względem działania dobroczynnego kartą Tarota. Symbolizuje człowieka, który poprzez ćwiczenie swych możliwości i opanowanie namiętności wstępuje na drogę duchowego wyzwolenia.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdolność do realizacji zamierzeń, umiejętność kształtowania formy, zmysł artystyczny. Wierność, szczerość, panowanie nad sobą, powściąganie swych namiętności, wrażliwość na siły wyższe. Wielka aktywność, szybkość w działaniu i pracy, dzięki której pytający osiągnie zamierzony cel.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: pewny, zdecydowany postęp, zwycięstwo poprzez wysiłek własny, osobisty sukces, który nie pochodzi ze spad ku ani nie jest darem losu. Jest to karta wyjątkowo dobroczynna. I Oznacza radość, szczęście na wybranej drodze. Jest również kartą. ochrony, w niedoli wyciąga z najgorszych kłopotów bez wielkiej straty. Jest przychylna artystom, a także handlowcom i zakochanym. Jest zwiastunem zdrowia, długowieczności. Opromienia wszystko, co znajduje się pod jej wpływem, nakazuje umiłowanie piękna, szlachetności, dobra, prawdy. Oddala wszystko, co może szkodzić realizacji pragnień. Karta miłosierdzia, miłości i altruizmu, a więc zgody, harmonii, pokoju i łagodności. Zwiastuje spotkanie z miłością lub namiętnością. Wszelkie dane po temu, aby osiągnąć sukces. Szczęście triumfujące. Codzienna praktyka pozwala zauważyć, że karta ta rzadko zapowiada podróże, a jeżeli, to takie, które całkowicie odmieniają los. O podróżach częściej informuje karta Głupiec.

Źródło: Satanorium.pl

VII. RYDWAN

Siódma karta Wielkich Arkanów, Rydwan, przedstawia jasnowłosego młodzieńca w koronie, w zbroi i z buławą lub berłem w ręce, który - ocieniony baldachimem - jedzie na rydwanie ciągnionym przez dwa konie. Jest to scena tryumfu, czyli uroczystego pochodu, w którym bierze udział zwycięski wódz.

Oczywiście wszystkie szczegóły tej karty są wielce znaczące. Po pierwsze przedstawia ona mężczyznę, jako że ideały heroizmu, sukcesu i zwycięstwa należały zawsze raczej do męskiej drogi przez życie. Mężczyzna ów jest młodzieńcem, gdyż brawura i bohaterska przebojowość kojarzy się z młodzieńczym, a nie sędziwym wiekiem, któremu przystoi raczej równowaga i rozsądek. Jasne włosy stawiają go pośród słonecznych herosów, takich jak żydowski Samson, grecki Herakles, celtycki Cuchulainn, germański Baldr czy słowiański (był taki) Godzięba. Jak do tej pory, wszystkie te skojarzenia należą do dziedziny "jang", słonecznej. Ale są i elementy "księżycowe", mówiące o tym, że tryumfujący bohater, mimo swojej świetlistej i świadomej energii, zależy od sił, które nie są w jego mocy.

Otóż jego naramienniki są kształcie półksiężyców, przypominając mu, że jest na łasce sił, powstających pod władzą księżycowej bogini nocy, losu i podświadomości. Nie trzyma wodzy - nie kieruje końmi, które tylko przypadkiem idą tam, gdzie trzeba. To symbol ślepej fortuny, która dziś sprzyja, a jutro opuści bohatera. A owe konie są dwa, i często jeden jest rysowany czarny, a drugi biały, dla przypomnienia opowieści Platona, który psychikę człowieka porównał do dwóch koni: białego konia świadomej wiedzy, i czarnego konia dzikiej podświadomości.

Razem zaś cały ten obraz oznacza, że znaleźliśmy się (lub wkrótce znajdziemy) w jednym ze szczytowych momentów naszej kariery, i przypomina nam o tym, by uważać na wszystkie te okoliczności, które są poza zakresem naszej mocy, bo dzisiejszy triumf jest tylko częściowo naszym dziełem - a częściowo sił, które już za chwilę mogą nas ponieść w zupełnie inną stronę.
--------------------------------------------------------------------------------

VII Rydwan, czyli Śmiało do przodu

Rydwan, siódma karta wśród Wielkich Arkanów, przedstawia wojownika jadącego na wozie tryumfalnym, zaprzężonym w dwa rumaki (czasem są to sfinksy). Tryumf, jak pamiętamy, był to uroczysty pochód ulicami Rzymu, do którego prawo mieli zwycięscy wodzowie za zgoda senatu. Był to najwyższy zaszczyt, jaki mógł spotkać Rzymianina. Pamięć o tryumfach była żywa nawet tysiąc lat po upadku Cesarstwa Rzymskiego, i kiedy wynaleziono grę w karty, nazwano ją grą w "tryumfy" (il trionfi), a dopiero później - tarokiem. Karta Rydwan oznacza szybki postęp, sukces, zwycięstwo, prostą drogę do celu. A jednocześnie te dwa rumaki, których rydwannik nie trzyma za wodze, są przestrogą, że siły losu, dzięki którym udało się nam osiągnąć sukces, mogą się znowu rozbiegnąć i przestać pracować na nasza korzyść - bowiem każdy wielki sukces jest nie tylko dziełem jednostki, ale i masy sprzyjających warunków, na które jednostka wpływu nie ma.

Rydwan jako karta pierwsza i główna: Twoje sprawy przyśpieszają. W krótkim czasie będzie można korzystnie "pchnąć do przodu" masę spraw. Sukces - przede wszystkim w tych dziedzinach, na których ci najbardziej zależy. Czas działa na twoją korzyść: wiele zyskasz dzięki sprzyjającym zbiegom okoliczności.

Rydwan jako karta druga, ostrzegająca: Ulegasz zaślepieniu tym, że ostatnio wiele ci się udawało. Dobra passa dobiega końca, a tobie wydaje się, że zawsze będziesz dzieckiem szczęścia. Popełniasz błędy z powodu hurra-optymizmu i braku elastyczności.

Karta trzecia - jak postąpić: Po prostu idź, i weź to, co tobie się należy. Zrób to, co uważasz za stosowne i korzystne dla ciebie. Świat nie będzie stawiał ci oporu: przeciwnie, jest taki moment, że wszystkie owoce należą do śmiałych zdobywców.

Karta czwarta - obciążenia z przeszłości: Dawniej było łatwo i udawało ci się zdobywać to, co chciałeś. Ale teraz, w zmienionych warunkach te zasady nie sprawdzają się.

Karta piąta - partnerzy: Otaczają cię ludzie, którzy potrafią działać szybko i skutecznie i posiadają dużą siłę przebicia. Warto trzymać z kimś takim - ale uważaj, że to, co takiemu "wojownikowi" nie szkodzi, dla ciebie może nie być już takie korzystne.

Karta szósta - do czego zmierzasz: Cele, które realizujesz, są bliskie osiągnięcia. Meta blisko - a na mecie powodzenie, zaszczyty, sława, pieniądze, a może nawet uwielbienie płci przeciwnej...

Karta siódma - losowe niespodzianki: Niespodziewany sukces, który jednak pokrzyżuje twoje obecne plany. - W rodzaju wygranej na loterii, kiedy trzeba wszystko rzucać w kąt i myśleć, co zrobić z tym prezentem.

Karta ósma - twarda rzeczywistość, z którą trzeba się liczyć: Ktoś, kto jak ty, tyle właśnie osiągnął, nie będzie na chybcika zmieniał swoich planów. Rydwan niesie tylko do przodu, i nie sposób zboczyć z trasy.

Karta dziewiąta - mistrzostwo: W dziedzinie, o którą pytasz, jesteś w stanie, kosztem pewnego wysiłku, osiągnąć jednak błyskotliwy sukces.

Karta dziesiąta - pożytek dla innych: Potrafisz pociągnąć innych za sobą ku wspólnemu sukcesowi.

Karta jedenasta - co się nie uda: Nadzieje na szybki sukces pozostają tylko "marzeniami ściętej głowy".

Karta dwunasta - ogólna ocena rozkładu kart: Uda ci się więcej, niż możesz teraz sądzić, tylko konieczne jest uporczywe trzymanie się prostej drogi.

Karta trzynasta - następny etap: W dalszej, dziś raczej "legendarnej" przyszłości, możliwy jest błyskotliwy sukces. Ale dopiero wtedy.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - wyjście na świat zewnętrzny
Znaczenie ogólne - radosne przebudzenie, optymizm, pewne zwycięstwo, pragnienie podbicia świata, chęć podjęcia ryzyka, przedsiębiorczość
Praca - wkroczenie na nową, obiecującą drogę, spróbowanie nowych wyzwań, postęp, radość z pracy
Relacje/uczucia - nowa miłość, nowe zaangażowanie, przezwyciężenie przeciwności, napięć i dobry początek, ale także czasami zerwanie związku
Świadomość - wiara w siebie
Sfera ducha - rozszerzanie horyzontów
Cel - "odnalezienie skarbu", "uwolnienie pięknej księżniczki"
Cień - przesadna wiara w siebie, mania wielkości, bezapelacyjność, utrata kontroli nad sobą i sytuacją
Odwrócona - uleganie, zastój, nieumiejętność rozstania się z kimś lub czymś, zniewolenie

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Wokół Ciebie mnóstwo informacji i nowych wiadomości. Czeka Cię ważna rozmowa. Dużo spraw do załatwienia. Zapowiedź jakiś poważnych zmian struktury firmy, zarządu, produkcji. Nie licz więc na spokój i odpoczynek. Możliwe wyjazdy służbowe i prywatne. Jeśli jeździsz samochodem, uważaj podczas jazdy. Nie łam przepisów. Rydwan umie jeździć szybko, ale na zbyt szybkich zakrętach może wypaść z szosy!

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL