[ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja karty Pustelnik - 9

Obrazek

Karta Pustelnika (Eremity) oznacza mądrość, doświadczenie, umiejętność podejmowania ważnych decyzji, uporządkowanie życia. Kojarzona bywa z zainteresowaniem psychologią, sztukami magicznymi i poszukiwaniem drogi do poznania prawdy. Bywa też symbolem samotności i opuszczenia, czy też zamknięcia się w sobie.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 12:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 20:57
Posty: 42
Podziękowań: 5
Odpowiedzialność, mądrość, doświadczenie, emerytura, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, rozwój duchowy.
Może oznaczać też osamotnienie, problemy psychiczne, problemy z wyjściem z nałogu, problemy ze zdrowiem


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 20:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1254
IX PUSTELNIK

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
IX. PUSTELNIK, Ostrożność

Pustelnik bądź Eremita jest dziewiątą kartą Wielkich Arkanów. W Tarocie egipskim karta nazywana jest Przyćmionym Światłem. Chodzi tu właśnie o światło świecące również w życiu w pojedynkę, ponieważ pozostawanie samym nie oznacza samotności. Eremita próbuje wnieść światło w otaczający go mrok.

ZNACZENIE KARTY: musimy odejść w samotność, by usłyszeć swój wewnętrzny głos. Kto tego nie uczyni, wraca do roli Głupca. Jednym z gorszych aspektów naszego rozwoju jest nieumiejętność uczenia się na własnych doświadczeniach. Jeśli coś się nam nie układa, powinniśmy najpierw szukać przyczyn niepowodzeń w nas samych i dopiero potem szukać ich w otaczającym świecie. To oczywiście trudne, poszukiwać winy najpierw w sobie, ale jest to najkrótsza droga do celu ukrytego przed naszymi oczyma. Nie każdy musi stać się mędrcem i nie jest to konieczne. Byle byśmy tylko nie stali się na nowo Głupcem! Ale jak poznać, że znajdujemy się na niewłaściwej drodze? Właściwie jest to proste. Jeśli zewnętrzne uznanie znaczy dla kogoś zbyt wiele, ten zszedł z właściwej drogi. Oczywiście, uznanie, które zdobywamy w świecie zewnętrznym jest częścią naszego życia, ale znacznie więcej znaczy poczucie, że pozostało się wiernym sobie. Udaje się to wówczas, gdy stawiamy wobec siebie wysokie wymagania. Eremicie z pewnością nie przychodzi to łatwo, ale wie, że nie ucieknie od tego samopoznania. Kto patrzy w swoje wnętrze, z pewnością nie zachowa się niewłaściwie w świecie zewnętrznym.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: ostrożność jest pancerzem mądrości. Przenikliwość chroni przed upadkiem w przepaść i niebezpieczeństwem pułapek. Zalecana jest ostrożność w działaniach najbardziej banalnych, codziennych. Niczego nie wolno zaniedbywać, mały kamyk może spowodować przewrócenie zdobywczego rydwanu. Należy raczej milczeć niż rzucać słowa na wiatr. Karta ta przedstawia symbolicznie światło mądrości załamujące swe promienie w materii. Mądrość, w której znajduje się prawda, jest zasłonięta i głęboko ukryta przed ludzkim wzrokiem. Przenikając materię daje życie. Pustelnik jest kartą intelektualną i pełną mocy. W swym znaczeniu elementarnym Pustelnik przedstawia człowieka poszukującego drogi, w spokoju i cierpliwie, w oparciu o swą logikę i poprzez światło na pół ukryte, którego używa z rozwagą. Pustelnik dzięki swej sile może wstrzymać działania Diabła. Czekanie, refleksja, mądrość - takie jest znaczenie Pustelnika, jeżeli, znajduje się w otoczeniu sprzyjających kart. W przeciwnym razie jest to karta upadku.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: mądrość, skupienie. Ostrożność, powolność, przezorność. Zablokowanie na planie uczuciowym, małe zainteresowanie sprawami seksu, małe zaufanie do siebie w sferze realizacji materialnej i nieufność w stosunku do bliźnich. Karta ta sprzyja długiemu życiu. Możliwy jednak reumatyzm oraz choroba chroniczna, której diagnoza może być trudna.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta samotności, starości, kontemplacji, filozofii, poszukiwań naukowych, wytrwałych badań, tajemniczości, religijności, medycyny. Jest również kartą moralności i cech budzących szacunek. W rozkładzie karta ta radzi milczenie, zachowywanie swoich planów w sekrecie, głęboką rozwagę, pozostawienie spraw własnemu biegowi, Czas pracuje dla pytającego. Być może zostanie odkryta jakaś tajemnica. Przeszkody i opóźnienie realizacji pragnień. Karta ta musi być brana pod uwagę jako przestroga losu. Nie należy podejmować nieostrożnego działania. Należy znaleźć właściwą ścieżkę przed podjęciem dalszej wędrówki. Karta ta może reprezentować lekarza, uczonego, księdza, dziadka, kogoś, kogo prosi się o radę. Najwyższa energia (Słońce, Papież, Sąd) musi ożywiać Pustelnika, aby wydobyć zeń całe bogactwo i znaczenie. Karta złowroga dla tego, kto hamuje swój własny rozwój. Jeżeli Pustelnik dokładnie przeanalizuje drogę, którą ma iść dalej doczekuje się upragnionej zmiany.

Źródło: Satanorium.pl

IX. Pustelnik czyli: "człowiek szlachetny zasłania swoje światło"

Karta numer 9 z Wielkich Arkanów nosi nazwę Pustelnik i przedstawia brodatego starca, który zawinięty w mnisi habit (lub staroświecki płaszcz wędrowca) idzie przed siebie, podpierając się kijem i oświetlając sobie drogę latarnią.

Niektórym autorom kart ten obraz wydawał się zbyt skromny i dodawali doń pewne szczegóły; i tak David Sheridan dorysował węża (symbol wtajemniczenia) który oplata kij wędrowca; zaś Jan W. Suliga dodał wronę (symbol przejścia przez ciemność i odrodzenia), siedzącą na jego lewej ręce.

Chociaż ta karta tonie w mroku, jej sens jest jasny: przedstawia ona taki okres w życiu, kiedy człowiek musi udać się w drogę, na poszukiwanie prawdy o sobie i świecie, w którym żyje. Taka podróż łączy się zwykle z porzuceniem dotychczasowego trybu życia, przyjętych zajęć i nawyków, i jest odwrotnością sukcesu. Ktoś, kto odrzuca "świat", nie może liczyć na jego łaski. Pustelnicy raczej nie wygrywają na zawodach i w teleturniejach...

Obraz samotnego wędrowca z kijem w garści skądś już znamy... tak, przecież łudząco podobnie wyglądał Głupiec, bohater karty nr Zero. Rzeczywiście, Pustelnik jest jakby drugim wcieleniem Głupca. Różnią się tym, że Głupiec oznacza osobę, która nie wie, co ma ze sobą począć; na swojej życiowej drodze znalazła się na zupełnym rozdrożu, i każdy wybór wydaje się jej równie wart - lub nie wart. Pustelnik - inaczej niż Głupiec - jest uzbrojony nie tylko w kij, ale i w latarnię. Latarnia jest symbolem wiedzy: Pustelnik wie, czego szuka, więc całkiem słuszną jest rzeczą, że oświetla sobie drogę, szukając sobie tylko wiadomych znaków, które poprowadzą go dalej, we właściwym kierunku. Przy tym jego latarnia jest rysowana tak, aby było widać, że wędrowiec ją zakrywa: przed wiatrem, ale i przed wzrokiem niepowołanych. Wiedza Pustelnika nie jest dostępna gawiedzi - to wiedza dla nielicznych, wiedza tajemna.

Taką wiedzą kierowany (a może tylko jej przeczuciem), kiedyś książę Siddartha Gautama porzucił dwór ojca, aby w puszczy szukać Oświecenia - i stał się Buddą. Ta sama wiedza kazała Jezusowi udać się na czterdziestodniowe odosobnienie na pustyni, zanim wewnętrznie dojrzał do głoszenia Dobrej Nowiny. W Księdze Przemian (I-Cing) jest heksagram 36, "Zaciemnienie Światła", w którym czytamy: "Tak oto szlachetny człowiek żyje wespół z wielkim tłumem: zasłania swoje światło, lecz pozostaje jasnym." Czyż to nie jest to ten sam obraz, co na karcie Pustelnik?

Kiedy pytamy o sukces w biznesie, o osiągnięcia zawodowe; kiedy mamy nadzieje się wzbogacić, jak również pozyskać sobie czyjeś względy - w takich wypadkach karta Pustelnik jest "odpowiedzią odmowną". Nie zapowiada ona żadnego światowego sukcesu. Przeciwnie, zapowiada wewnętrzne poszukiwania, wyprawę w głąb własnej natury, szukanie prawdy o sobie.

Dla tych ludzi, którzy są pochłonięci "światową karierą", postawa Pustelnika jest zwykle niezrozumiała.
--------------------------------------------------------------------------------

IX Pustelnik czyli droga przez ciemność

Dziewiąta karta Wielkich Arkanów, Pustelnik, przedstawiająca mnicha w habicie podpierającego się kijem, kojarzy się z takimi okresami w życiu, kiedy trzeba wycofać się ze "światowego" życia, i odejść na ubocze, na odosobnienie. Niekoniecznie z powodów religijnych - zwykle po to, aby odzyskać utracone siły, psychiczne i fizyczne. W wielu mitach i powieściach występuje taki watek, ze bohater w chwili słabości i klęski odchodzi gdzieś "na stronę" - na pustynie, do lasu - i tam otrzymuje pomoc od opiekuńczych duchów. Przypomina to praktyki alchemików, którzy zanim zamienili materię w złoto, poddawali ja procesowi zwanemu "nigredo" (poczernienie). Zawartość ich retort wtedy ciemniała, a oni sami popadali w mroczne skupienie przypominające depresję. Budziła ich z tego nadzieja, ze zobaczą złoto. O takich procesach przejścia przez ciemność mówi karta Pustelnik.

Pustelnik jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Nadchodzi okres skupienia, rozmyślań, rozważania na nowo swoich życiowych planów i celów. Zapewne będziesz musiał wycofać się z większości absorbujących działań - twój czas pochłonie życie wewnętrzne. Karta może dosłownie zapowiadać okres odosobnienia i samotności, oraz podróże w miejsca, gdzie nikt cię nie zna.

Pustelnik jako karta druga, ostrzegająca: Grozi ci samotność, odrzucenie, "wypadnięcie z toru", brak powodzenia. Karta może zapowiadać okres smutku i depresji. Zwykle jednak Pustelnik w najbardziej nawet negatywnym położeniu oznacza oczyszczenie.

Jako karta trzecia: wskazówki, co robić? Wycofaj się z większości spraw. Zyskaj dystans wobec bieżących wydarzeń. Przemyśl na chłodno to, co się dzieje. Nie licz ani na cudzą pomoc, ani na łaskawość losu. Musisz rozegrać tę partie w życiu jak samotny szachista.

Jako karta czwarta: zastarzałe przeszkody, nawyki z przeszłości: Za mało ufasz ludziom. Masz nawyk samotnego borykania się z problemami. Odsuwasz się i zachowujesz dystans, kiedy potrzebne większe zaangażowanie.

Karta numer pięć: twoi partnerzy: Pustelnik w tej pozycji często oznacza chłód, dystans i brak zaufania ze strony najbliższych ci ludzi. Jest to karta skrajnie nietowarzyska i może znaczyć po prostu samotność.

Karta szósta: najbliższa przyszłość: Trzeba zwijać interesy, wycofywać się z prowadzonych spraw, "skracać fronty". Nadchodzi okres odosobnienia, skupienia się na sobie, przejścia od życia zewnętrznego do wewnętrznego.

Karta siódma: niespodziewane wydarzenia: Niespodziewany okres samotności i zajęcia się swoimi problemami wewnętrznymi.

Karta ósma: to, czego nie masz mocy zmienić: Nie zmienisz otaczającej cię samotności, dystansu od ludzi; tego, ze możesz liczyć tylko na własne siły.

Dziewiąta: mistrzostwo: Karta Pustelnik w tej pozycji zachęca cię do długotrwałych ćwiczeń i poszukiwań, które mogą zaprowadzić do celu, który dla większości ludzi będzie mało zrozumiały.

Dziesiąta: pożytek dla innych: Twoje odejście będzie ofiarą, która poprawi los kogoś innego.

Jedenasta: to, co się nie uda: Nie jesteś w stanie odczepić się od towarzystwa, "świata" i związanego z tym rozpraszania sił. Możesz wielokrotnie odchodzić i będziesz wracał jak bumerang.

Dwunasta: wskazówki do ogólnej oceny rozkładu: Zwróć uwagę na wszystko to, co świadczy o okresie osamotnienia i oszczędzania sił.

Trzynasta: co w następnym cyklu: W odległej przyszłości dane ci będzie odejść, oderwać się, porzucić sprawy o których jest mowa - ale teraz nie jest to jeszcze możliwe.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, o 12:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
To typ człowieka taka zosia samosia, dobrze jest mu gdy jest sam, nie potrzebuje domu ,rodziny,przyjaciół, szybko staje się samodzielny,jest zaradny zawsze ma swoje zdanie i zasady, wszędzie się odnajdzie. Jest skromny z poczuciem obowiązku, jednak ma problemy z zaufaniem,pomaga innym , sam jednak ma trudności w proszeniu o pomoc.
Szczęścia poszukuje gdzie indziej,tam gdzie nikt inny nie szukał.
Często mówi zagadkami,nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu .

*mądry lubi samotność
*rozsądny
*uwielbia naturę
*tolerancyjny dla siebie surowy.
jako dziecko może nie nadążać za grupą.

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 17:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - mądry starzec
Znaczenie ogólne - poszukiwania własnego "ja", zagłębienie się w siebie, odejście od świata, samotność, asceza, powaga
Praca - podążanie właściwą drogą z powagą, bycie dla innych dobrym doradcą, przegląd dotychczasowych celów i wyobrażeń
Relacje/uczucia - poważny i dojrzały związek, w którym oboje partnerów nawzajem siebie wspiera, także faza cieszenia się samotnością
Świadomość - uwolnienie od cudzych poglądów, obcego systemu wartości
Sfera ducha - krystalizacja własnej woli
Cel - bycie sobą, podążanie własną drogą
Cień - skrajna koncentracja na sobie, złość, ponuractwo
Odwrócona - izolacja, nieumiejętność rozumienia tego, co oczywiste


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Czas na bilans ostatniego okresu życia. Zatrzymaj się nareszcie i nie pędź tak! To zapowiedź samotności, rozstania, rozważań o życiu, sobie, o tym, co osiągnąłeś, a co nie. Dobry okres na poznawanie siebie, rozwój duchowy, psychoterapię, udział w kursach pracy nad sobą. Nie zaczynaj nic nowego. Uporządkuj wszelkie stare sprawy, by móc zamknąć przeszłość. Cel swojego życia znajdziesz szukając go tylko i wyłącznie w sobie, w swoich marzeniach, w przeszłości.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL