[ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2012, o 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 42
Tarot - interpretacja karty Papieżyca (Kapłanka, Arcykapłanka) - 2

Obrazek

Inne nazwy: Arcykapłanka, Kapłanka

Karta ta jest kojarzona z uczuciem miłości do drugiego człowieka, a przede wszystkim ze zrozumieniem dla jego problemów. Oznacza też wrażliwość i intuicję, pójście za głosem serca. W położeniu odwrotnym karta symbolizuje obojętność na problemy innych, zarozumialstwo i poczucie wyższości. Karta Papieżycy symbolizuje także dziewictwo i spokój. Papieżyca w negatywnym aspekcie może przedstawiać kochankę lub zdradzającą swojego męża kobietę. Osoba pokazana kartą Papieżycy nigdy nie odkryje całej prawdy przed innymi, potrafi być nad wyraz romantyczna, nie lubi zmieniać zdania, a do celu może iść nawet po trupach. Jej osoba będzie owiana zawsze mgiełką jakiejś tajemnicy.

Papieżyca przynosi choroby umysłowe, zaburzenia w funkcjonowaniu płynów ustrojowych, niewydolność nerek, cukrzycę, choroby kobiece oraz te związane z trzustką.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 12:25 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 12:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
Jako przeciwny biegun do Maga ,Najwyższa Kapłanka ucieleśnia bierną,przyjmującą zasadę. Oznacza cierpliwe przygotowywanie się, pozwala sobą kierować i czeka na wlaściwy moment, żeby zareagować na impuls. Ona wie, że wszystko ma swój czas. Jest w stanie pozwolić po prostu rzeczom stawać się, bez przedwczesnego wtrącania się w ich bieg. Jest wyrazem zaufania do naszego wewnętrznego głosu, który wskazuje nam określoną drogę oraz mówi, zawsze słusznie czy, kiedy, gdzie i w jaki sposób należy postępować.
Najwyższa Kapłanka siedzi pomiędzy dwoma wysokimi filarami, symbolizującymi zgodę na czekanie .Na kolumnach widnieją litery B i J (Boaz i Jachin) które ,jak jest napisane w Biblii, należą do pierwszej świątyni w Jeruzalem, wzniesionej przez króla Salomona. Pierwotne znaczenie tych kolumn i ich imion nie jest znane; mimo iż było na ten temat wiele spekulacji. Przede wszystkim obie kolumny mają swoje stałe miejsce w symbolice masońskiej. Na karcie Tarota przedstawiono je w kolorze czarnym i białym, czym obrazowo przedstawiają biegunowość pomiędzy światłem i ciemnościa, dniem i nocą, latem i zimą, swiadomościa i nieświadomoscią. Najwyższa Kapłanka ma swój tron w środku tej biegunowości, ponieważ oba te przeciwieństwa są tak samo ważne. Ona dzieli, ale i wie że jedynie te dwa bieguny połączone tworzą całość. Kto nie może pogodzić tych sprzeczności, gubi pierwotną jedność i poznaje tylko jedną stronę medalu. Litery B i J można również logicznie odczytać jako Baal i Jahwe. Baal byl malżonkiem wplywowej, wielkiej chananejskiej bogini nieba Astarte, czczonej jako wladczyni Ksieżyca i jednocześnie nocy, podczas, gdy starotestamentowy Jahwe (Jehowa) był czczony jako bóg światła, który jak wszystkie patriarchalne bóstwa walczył przede wszystkim z mocami ciemności.
Obie siły ukazane na tej karcie są tak samo ważne,ponieważ na głębszym (a przy tym zarazem na wyższym) poziomie dowolne zestawienie przeciwstawień typu:światło i ciemność, dobro i zło, bóg i diabeł, życie i śmierć jest bezsensowne, albowiem nierealne. W głębi duszy wiemy, że osiągnięcie całości jest poza wszystkimi rozgraniczeniami i podziałami na białe i czarne. Zrozumienie tej głębokiej mądrości, wiedza o wszechogarniającej jedności, to właściwa Najwyższej Kapłance "madrość łona ",którą na karcie symbolizuje zwój Tory, Księgi Boskich Praw,która leży u niej na kolanach. Przy tym i dla Kaplanki, i dla Bogurodzicy ważna jest nie litera, a duch prawa, jego ukryty sens. Maria, którą tak przepięknie przedstawił św.Lukasz: "Maria zaś zachowywała wszystkie te slowa, rozważając je w sercu swoim"
Tą samą myśl symbolizuje korona Kapłanki z trzema fazami Ksieżyca-rosnący, pełnia i ubywający-czyli podkreśla nie tylko cykliczność natury, lecz i symbolizuje lunarną świadomość. Jest to odbite światło Ksieżyca, które choć nie pozwala rozpoznać rzeczy z właściwą jasnością i jednoznacznością, jak robi to światło słoneczne ale za to umożliwia zrozumienie obszaru ciemności, jakiego zawsze unika solarna świadomość, ponieważ czerń znika z pojawieniem się Słońca. Najwyższa Kapłanka jest więc światem snów, odczuć, przeczuć i intuicji. To źródło najglębszej inspiracji, które zaczyna żyć, kiedy nasza świadomość dnia (solarna) obniża się , przebywając niejako w "stanie zmierzchu".

Slowa-klucze do karty Najwyższa Kapłanka:
Archetyp: Królowa Niebios
Zadanie: cierpliwie czekać na (wewnętrzny lub zewnętrzny) impuls, na właściwy moment, być wrażliwym, być echem, trwać w gotowości do czegoś
Cel: intuicyjna pewność, najgłębsze zrozumienie, wyczuwanie związków, rozumienie snów, przeczuwanie biegu wydarzeń.
Ryzyko: ucieczka od rzeczywistości, ociąganie się, niezdecydowanie
Odczucia: pozwalanie na swobodny przebieg spraw, zaufanie, inspiracja w stanie abstrakcyjnej świadomości.

H.Banzhaf " Droga Tarota"

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2012, o 20:13 

Dołączył(a): 8 sie 2012, o 13:09
Posty: 21
Podziękowań: 8
Kapłanka, zwana tę Arcykapłanką lub Papieżycą, oznaczona numerem II, liczbą 2, literą "Bet", to siedząca kobieta, odziana w zwiewną szatę, czerwony welon opadający spod korony, błękitny płaszcz i białą suknię . Twarz ma przysłoniętą muślinowym woalem. Na jej głowie korona egipskiej bogini Izis, przy czym w kulistą tarczę pomiędzy złotymi rogami byka wpisany taoistyczny symbol in i jang . Na piersiach złoty, równoramienny krzyż. Prawa dłoń wzniesiona w geście przyrzeczenia. Lewa dłoń dzierży dwa klucze i podtrzymuje wspartą na kolanach, otwartą księgę z napisem Tora i zarysem Gwiazdy Dawida. Za plecami dwie kolumny (świątyni) oznaczone literami: B (prawa) J (lewa), pomiędzy nimi rozpięta tkanina z rysunkami przedmiotów magicznych. Na dole (przy lewej nodze) sierp księżyca. Wijące się kwiaty (róże lub powoje).Za plecami element wody z nenufarami lum kwiatem lotosu, symbol intuicji, emocji, i poznania. Tło jasnobłękitne - pogodne. Nawiązanie do egipskiej bogini Izis wskazuje, że jest przewodniczką po krainie intuicji. Reprezentuje ciemną stronę procesu poznania i kreacji, ale równocześnie uwalnia siły twórcze i wyobraźnię. Reprezentuje promieniowanie Księżyca.
Kapłankę można identyfikować z jungowską Animą (13), w tym sensie, jak potwierdza to mitologia, hermetyzm, bajki, a także praktyka psychologiczna, istnieje szczególny związek pomiędzy nią a senexem . Ona jest więźniem lub w jakimś sensie uzależniona od starca, króla, czarodzieja czy chtonicznego bóstwa. Uwięziona Anima aktywizuje się w nieświadomości człowieka, który pozwolił swą osobowość opanować archetypowi Starca. Tak uwewnętrzniony Starzec, jako czarodziej, staje się postacią złośliwą, przebiegłą, drażliwą. Wskazuje to na to, że stary człowiek wykorzystuje funkcję Animy jako ogniwo między nieświadomością a ego . Ten związek ma moc inspirowania dobrymi decyzjami, pozytywnymi i konkretnymi działaniami. Jest to szczególna moc Sophii czy Ateny . Anima posiada takie cechy jak: niewyczerpane bogactwo uczuć i emocji, płodność i twórczość. Uosabia matkę (Władczyni) i sprowadza ją na poziom indywidualny, jest zatem przewodniczką łączącą poszukującego z psychiką nieświadomą - z id. Działa jako mediatorka między potrzebami narzuconymi przez starca (Władcę) a wartościami reprezentowanymi przez matkę (Władczyni, Cesarzową)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 16:32
Posty: 11
Podziękowań: 2
II Kapłanka - jako karta osobista 2

Słowa kluczowe: Księżyc, siła intuicji, uzdrawiania, niezależna świadomość, zrównoważenie, czasem ekscentryczność.

Kapłanka jest przyporządkowana egipskiej bogini Księżyca, Isis. Jej intuicyjne zdolności są niemalże legendarne. To ona jest uzdrawiaczką, pewną siebie, mądrą istotą.

Ludzie z kartą Kapłanki posiadają często wręcz genialne zdolności intuicyjne. Ich niesamowita wrażliwość i zdolność rozpoznawania chorób ciała i duszy, czyni z nich bardzo dobrych lekarzy, pielęgniarzy, psychologów, terapeutów i nauczycieli.

Ich pomysły przynoszące rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów są najlepsze i zarazem niezwykłe.

Naturalnie człowiek z kartą osobistą Kapłanki zawsze przeświadczony jest o słuszności swoich decyzji i poglądów. To czyni z niego pewnego siebie przywodcę, z drugiej strony zapomina on jednak o tym, że różne drogi prowadzą do tego samego celu i jest dla pracy grupowej po prostu zbyt egocentryczny.

Pomimo tych wszystkich wad ludzie z kartą osobistą Kapłanki są bardzo cenionym towarzystwem, a to ze względu na ich naturalną pewność siebie i sejsmograficzne wręcz wyczucie nastrojów i słabości panujących w ich otoczeniu, tym samym stając sie wiernym i mądrym towarzyszem na drodze życia.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1252
II PAPIEŻYCA

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
II KAPŁANKA, Proste szczęście

Kapłanka jest drugą kartą Wielkich Arkanów i nosi wiele imion. Nazywana bywa Papieżycą czy Arcykapłanką.

ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje naszą nieświadomość, a tym samym wszystko to, co wypieramy. Chodzi tu o ukrytą w nas stronę, którą rozum wyrażony świadomością najczęściej ukrywa. Ale wszystko to, co żyje w nas jako ciemna strona, stanowi siłę. A zatem ta karta wskazuje na konieczność przebadania naszych planów i zamiarów pod kątem naszego wnętrza i jego gotowości do współuczestniczenia w tych planach. Kto nie uwzględnia duszy, ten nie znajduje też drogi do wnętrza, a tym samym pozbawia się harmonii, do której dąży. Ta karta upomina nas i każe pamiętać, że nasza dusza nigdy nie śpi i przez nasze sny próbuje nawiązać z nami kontakt i do nas przemówić. Obraz Arcykapłanki jest także uzupełnieniem strony jasnej, świadomej. Jest kartą ukazującą dwubiegunowość. Ale nie zawsze łatwo jest odnaleźć w sobie pełnię, gdyż rozum i myśli nie wystarczają, by poznać własne tajemnice. Do tego celu potrzebujemy w sensie przenośnym kapłanki. W znaczeniu alchemicznym mówimy o tajemnicy, która tkwi w każdej przemianie - tu pod tym pojęciem rozumiemy naszą ciemną stronę. Psychologia nazywa tę część nas samych cieniem, a psychoanaliza zredukowała to do pojęcia "pomyłki freudowskiej". Oznacza to, że często postępujemy w sposób pełen sprzeczności, a przyczyna takiego postępowania nie jest nam znana. Wszystko w naszym życiu ma swoje przeciwieństwo, dzień nie istnieje bez nocy, strona prawa bez lewej. I ta karta wskazuje nam właśnie na to, że musimy poszukać tej dwubiegunowości.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: umysł człowieka, kierowany przez wolę, rozwija. Jeśli jego wola skierowana jest ku prawdzie, zobaczy jej promieniowanie. Prowadzony przez tę jasność, osiągnie cel idealny, ku któremu dąży. W trakcie swej ewolucji człowiek musi pukać do drzwi wiedzy, a one otworzą się. Przedtem musi jednak przestudiować ścieżkę, którą ma iść, aby nie zgubić się w labiryncie. Obróci się ku słońcu prawdy i zrozumie. Musi zachować milczenie, aby nie narazić się na krytykę profanów. Karta ta wyraża symbolicznie: małżonkę boską posiadającą wieczny dar rodzenia i tworzenia złudnych rzeczywistości - mani.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: intuicja, wyobraźnia, płodność. Pasywność, rozwój duchowy. Interesowne, oczekujące rekompensaty przywiązanie. Miłość do rodziny, ogniska domowego, współmałżonka i dzieci, wynikająca z przyzwyczajenia. Wyobraźnia, marzenia, lenistwo. Temperament limfatyczny, przynosi tendencję do dbania o siebie, do hipochondrii i wygodnictwa. W przypadku dolegliwości fizycznych karta ta oznacza, że przyczyny choroby nie są łatwe do zdefiniowania; są one niewyraźne i wskazują zarówno na brak równowagi psychicznej, jak i zaburzenie organiczne.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta ta przynosi bardzo silne uzależnienie od losu w sensie pozytywnym. Przyciąga tajemnicze sprawy i fakty niezależne od woli pytającego. Jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Możliwe liczne podróże, a przynajmniej podróże odbywane w wyobraźni. Możliwość dziedziczenia, otrzymania darowizny. Karta czystej szansy. Stabilna pozycja. Dla artysty źródło twórczego talentu. Nie wskazuje na dużą witalność, ale też nie zagraża życiu. Karta ta może sugerować wpływ kobiety mądrej, inspirującej. Kapłanka w towarzystwie karty Słońce symbolizuje miłość kobiecą. Reprezentuje także pytającą, jeżeli nie przekroczyła ona czterdziestego piątego roku życia. Po przekroczeniu tego wieku pytająca reprezentowana jest przez kartę księżyc.

Źródło: Satanorium.pl

II. Papieżyca (Kapłanka)

Wśród Wielkich Arkanów taroka, po kartach Głupiec (nr zero), oraz Mag (nr 1), następują cztery karty, układające się w pary. Są to: Cesarz (nr 4) i Cesarzowa (nr 3), oraz Papież (nr 5) i Papieżyca (nr 2), zwana po francusku wdzięczniejszym słowem "La Papesse", i dlatego będziemy ją też nazywać "Papessą".

W średniowieczu powtarzano legendę, jakoby w latach 854-856 na papieskim tronie, jako Jan VIII, zasiadała... młoda kobieta. Owa Papieżyca Joanna, bo tak też ją zwano, ukończyła studia teologiczne w męskim przebraniu; potem, z racji swej ogromnej mądrości, została wybrana papieżem - ale zaszła w ciążę, urodziła dziecko podczas procesji, i umarła przy porodzie.

Żeby wczuć się w to, co ta karta przedstawia, spróbujmy sobie wyobrazić, że oto istnieje potężna i odwieczna religijna organizacja - drugi Kościół - kierowana przez kobietę. Władza duchowa, skupiona w kobiecie. Świętość ucieleśniona w kobiecie... Dziwne, niezwykłe, prawda? Ale przecież owego kościoła, kierowanego przez Papieżycę, naprawdę nie ma i nigdy nie było! I to jest właśnie istotą tej karty. Kościół Papieżycy jest tajemny, a ona sama uosabia tajemną wiedzę.

Papieżyca na karcie przedstawiana jest jako kobieta w błękitnych (zwykle) szatach, siedząca na tronie, ze zwojem lub księgą na kolanach. Często rysuje się ów tron podobny do bramy o dwóch kolumnach, jako że ta karta jest symboliczną Bramą do Wiedzy. W niektórych taliach Papieżyca ma nakrycie głowy takie, jakie nosiła egipska bogini Izyda: kulę z księżycowymi rogami. To przypomina, że Papessa jest w gruncie rzeczy ta samą postacią, co starożytne księżycowe boginie, patronki tajemnych misteriów.

Długo można by jeszcze opowiadać o symbolicznych właściwościach tej karty. Ale co znaczy ona w naszych zwykłych pytaniach, jakie zadajemy kartom taroka?

Otóż wróżebne znaczenie Papieżycy jest potężne, chociaż dyskretne i delikatne.

Przede wszystkim karta ta - inaczej niż Mag - nie każe się śpieszyć ani mówić "ja tak chcę i już". Karta ta jest zachętą, dodaje wiary we własne siły; mówi: "jesteś na dobrej drodze". Ale jednocześnie każe zaufać upływającemu czasowi. Mówi; "Rzeka czasu niesie cię w dobrą stronę. Zaufaj jej." Każe ufać własnej wewnętrznej mądrości. Mówi: "Jeżeli potrzebujesz mistrza i przewodnika, przyjdzie on we właściwym czasie". Zachęca do tego, aby się uczyć, zdobywać wiedzę - ale przede wszystkim pogłębiać mądrość, życiową mądrość.

Są jeszcze inne karty mówiące o wiedzy i mądrości. Mądrość, o której mówi Papieżyca, jest mądrością intuicyjną. Nie da się jej spisać w książkach, ani z książek nauczyć. Dlatego na starych kartach Papessę rysowano z pustą, czystą księgą - aby zaznaczyć, że ona nie posiada owej wiedzy - tylko ona tą tajemną wiedzą jest.

Karta ta mówi, że oto podlegasz potężnemu procesowi psychicznych przemian, który prowadzi cię ku mądrości i doskonałości. Ten prąd przemian idzie z twojej głębi, z podświadomości, i dlatego nie wszystko zależy od twojej woli. Jesteś kierowany przez Mądrość, która jest silniejsza od ciebie. I dlatego nie powinieneś na razie wiedzieć o sobie wszystkiego. Powinieneś zaufać przemianom.
--------------------------------------------------------------------------------

II Papieżyca (Kapłanka) czyli Mądrość i Świętość Ucieleśnione w Kobiecie

Papieżyca to jedna z najpotężniejszych kart w talii taroka. Jest dopełnieniem Maga - gdyż Mag oznacza potęgę świadomych zamiarów i siły woli, zaś Papieżyca jest potęgą nieuświadamianego, instynktownego przeznaczenia. Jest naszą wewnętrzną mądrością.

Papieżyca jako pierwsza karta w rozkładzie: ogólny obraz tego, co się dzieje: Jesteś na dobrej drodze, nawet jeżeli nie jesteś tego świadom. Twoim przedsięwzięciom patronują głębokie siły działające na poziomie przeznaczenia. Zaufaj swojemu przeznaczeniu. Jesteś niesiony przez życie przez potężną fale, która nie uczyni ci krzywdy. (Ta karta jest bardzo sprzyjająca przy wszystkich pytaniach odnośnie wiedzy tajemnej. Może też wskazywać, że za kulisami wydarzeń stoi pewna mądra kobieta.)

Jako druga karta: ostrzeżenia: Grozi ci niewiedza, naiwne przekonanie, że "ktoś" lub "coś" nad tobą czuwa. Ślepo ufasz tradycji, starszym, jakimś autorytetom; i na tym możesz się zawieść. Nie rozumiesz samego siebie, potrzeb własnej duszy i głosu własnego ciała.

Jako karta trzecia: taktyka działania: Nie śpiesz się. "Działaj nie działając". Zdaj się na swoją intuicje, na swój głos wewnętrzny. (Sens ten karty w tym miejscu byłby jasny dla taoistów!)

Jako karta czwarta: wpływ przeszłości: Masz wdrukowane w swoją duszę, wbudowane w swój charakter potężne wzorce działania, z którymi nie ma sensu walczyć; przeciwnie, należy je przyjąć jako własne zasady, własne wyznanie wiary. (Podobnie działa Księżyc w znaku Raka w horoskopie.)

Karta piąta: partnerzy: Choćbyś nie rozumiał ludzi, którzy ci towarzyszą, możesz im zaufać. Ich głos jest głosem twojej duszy. (Papieżyca w tej pozycji może oznaczać potężny i pozytywny wpływ kobiety z otoczenia pytającego.)

Karta szósta: nadchodząca przyszłość: Twoje prawdziwe (choć często ukryte, nie wypowiedziane) życzenia zostaną urzeczywistnione. Pomyślna wróżba.

Siódma: to, czego się nie spodziewasz: Nastąpi nieoczekiwany zwrot w twojej sprawie; tak jakby twoje najtajniejsze oczekiwania i obawy stały się rzeczywistością.

Ósma: rzeczy nazbyt oczywiste: Musisz się liczyć z potęgą własnych nieświadomych wzorców, które realizujesz w życiu. Choćbyś nie wiadomo jak się wysilał, nic nie zrobisz wbrew własnej naturze.

Dziewiąta: osiągnięcia: Jest okazja, abyś poprzez obecne wydarzenia poznał swoje najistotniejsze i najtajniejsze potrzeby i ukryte obszary własnej duszy.

Dziesiąta: obiektywny pożytek (dla innych): Dasz innym to, co masz w sobie najcenniejszego. (Papieżyca w tym miejscu zapowiada twórczość płynącą z głębi serca.)

Jedenasta: to, co się nie uda: Umyka kolejna szansa poznania samego siebie.

Dwunasta: dodatkowe wskazówki co do przyszłości: Twoje sprawy są na dobrej drodze i w ręku potężniejszych sił (duchowych) niż twoja własna wola i umiejętności.

Trzynasta: przyszłe przemiany: A jednak pozostanie (w tym o co pytasz) pewna niezgłębiona tajemnica...

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, o 12:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
kobieta lub wrażliwy mężczyzna.Może symbolizować kobietę , która interesuje się ezoteryką .
Osoba ta interesuje się swoim wnętrzem, samotność dla niej nie jest utrapieniem, jest to człowiek spokojny,pełen tajemnic.
*bacznie obserwuje ludzi,ma intuicję .
*jako dziecko niezdolna, często unika w-f, prac fizycznych
*dobra przyjaciółka
*cierpi razem z innymi
*przeciwna karze śmierci
*jako mama ciepła, wiecznie zatopiona w myślach

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 18:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - dziewica
Znaczenie ogólne - poznanie intuicyjne, bycie prowadzonym, wyczuwanie właściwego czasu, głęboka, wewnętrzna wiedza, wysoki poziom duchowości
Praca - przyjęcie zadania, gdzie wymagane są silne zdolności intuicyjne, pozwolić siebie prowadzić, doskonała synchronizacja
Relacje/uczucia - głębokie zrozumienie i empatia, poświęcenie, gotowość do czekania, żeby zadziałać we właściwym momencie, opiekuńczość
Świadomość - głos wewnętrzny, zagadkowość
Sfera ducha - świadomość in, mądrość łona
Cel - dotknąć tajemnicy, zjednoczyć się z prapodstwą
Cień - ucieczka od realności, nieprzewidywalność
Odwrócona - rozpacz, gadulstwo, zwlekanie z czymś, zmanierowanie


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Ufaj swojej intuicji, nawet jeśli jest to sprzeczne z logiką. Jeśli czekasz na nowe stanowisko, karta ta zapowiada otrzymanie go. W pracy bardzo ważna pomoc kobiet i skorzystanie z porady niekonwencjonalnych doradców, np. astrologa czy feng shui. Oczyść swoje myśli i umysł. Uważaj na jakiś poważny romans w pracy. Zajmij się wyciszeniem swojego wnętrza i uzyskaniem równowagi między swoim światem wewnętrznym a zewnętrznym.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL