Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta Moc - 8
PostNapisane: 8 mar 2012, o 18:05 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 08:02
Posty: 128
Podziękowań: 42
Tarot - interpretacja Moc (Siła) - 8

Obrazek

Karta Moc posiada czasami numer XI. kojarzy się z siłą i witalnością, a także z aktywnością fizyczną. W poszczególnych położeniach ma jednak przeciwny sens - prosta oznacza pracowitość i dbałość o stan fizyczny, zaś odwrócona brutalną walkę, a nawet sadyzm. Karta dotyczy także ogólnie walki z trudnościami, a także uprawiania sportu.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 13:21 
Kreator

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 13:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
Karta Moc znana też jako Siła przedstawia młodą kobietę ujarzmiającą lwa. Czasem przedstawiana jest postać gładząca dzikie zwierzę po głowie.
Kobieta z łatwością zamyka paszczę lwa, jakby robiła to bez żadnego wysiłku. Nie posiada też żadnej broni, która zmusiłaby zwierzę do posłuszeństwa. Nie jest agresywna ani brutalna wobec zwierzęcia. Jedyna siła, jakiej używa pochodzi z jej wnętrza. Jej wewnętrzna energia daje jej moc do dokonania zdawałoby się rzeczy niemożliwych.

Karta kojarzy się z siłą i witalnością, także z aktywnością fizyczną. Może oznaczać także aktywność duchową, walkę z przeciwnościami, równowagę, opanowanie, zwycięstwo, pewność siebie, poskromienie złych pasji i instynktów, pracowitość, wytrwałość, namiętność.
Moc oznacza, że trzeba odnaleźć wiarę w siebie, rozwijać poczucie własnej godności i wartości, co da wewnętrzną siłę. Mówi, że tak przygotowanym można przystąpić do działania i bez większych problemów realizować postawione sobie zadania. Posiadanie wewnętrznej mocy pozwoli na osiągnięcie sukcesu, zapewni odpowiedni zasób energii do nowych pomysłów przydatnych do realizacji swoich zamierzeń.

Karta odwrócona – swoim działaniem możesz sobie zaszkodzić, bo brakuje ci przygotowania do radzenia sobie w danej sytuacji.
Negatywne emocje, nerwowy pośpiech, nieopanowanie, złość, słaba kondycja fizyczna, brak energii do działania, brutalność, sadyzm.
To kogo i jak kochamy pokazuje nam kim jesteśmy.

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Moc - 8
PostNapisane: 11 sty 2013, o 21:23 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
VIII SIŁA (MOC)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
XI. MOC, Siła, Zaufanie

Ósma (czasem jedenasta) karta Wielkich Arkanów stanowi ich dokładny środek dziesięć kart za nami, dziesięć kolejnych przed nami. Nazwy dla tej karty w różnych językach są identyczne, francuskie określenie La Force lub angielskie Force oddają tę samą treść. Choć niekiedy pojawiają się też określenia Siła, Poskromiony Lew lub Pragnienie, to jednak symbolizuje naszą wewnętrzną siłę.

Ta karta prawie zawsze przedstawia kobietę, która poskromiła lwa, króla zwierząt. Jedynie w Tarocie Swiss jest nim mężczyzna, co z pewnością nawiązuje do mitu o Herkulesie. Tu ma miejsce także walka, podczas której kobieta z łatwością pokonuje lwa. Na środku swej drogi znajdujemy w sobie wewnętrzną energię, z którą musimy się teraz obchodzić zręcznie i dyplomatycznie. Dotarliśmy do punktu kulminacyjnego naszej wędrówki zbierając życiowe doświadczenia. Możemy powiedzieć, posługując się sportowym językiem, że znaleźliśmy się na półmetku.

ZNACZENIE KARTY: lew zawsze symbolizował słońce. Nauczyliśmy się już obchodzić z naszym wewnętrznym słońcem, ale ten umiejętny kontakt musi dotyczyć zarówno świata zewnętrznego, jak i naszego wnętrza. To, że za główny symbol tej karty wybrano kobietę, świadczy o głębokiej mądrości, bo przecież kobietom przypisuje się niechęć do odgrywania roli bohaterów. Jeśli nimi się stają, to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Ponieważ słońce utożsamiane jest na płaszczyźnie ezoterycznej z sercem, można wyciągnąć wniosek, że zbyt duża ofiara złożona z serca prowadzi do rezygnacji z nas samych, a zbyt mało ciepła płynącego z serca, sprawia, że po prostu zamarzamy. Wszystkie postacie przedstawiane są bez broni. Ich lwia siła, moc płynie z ich wnętrza. Tu nie jest potrzebne berło czy bicz. Tylko w Tarocie Ansata pojawia się na rysunku kij stosowany do tresury, służy on jednak tylko do kierowania zwierzęciem i nawet go nie dotyka. Lew tkwi w każdym z nas, jest wewnętrzną siłą, która chce, by ją poskromiono i kierowano nią. Spotęgowana siła wymaga umiejętnego jej użycia. Już w starożytnej mitologii najdzikszy i najsilniejszy bóg Mars poddawał się bogini Wenus bez jakiejkolwiek walki. Kogo prowadzi miłość, ten nie potrzebuje przemocy, ten wie, co oznacza wspólnota. Ten jest nie tylko punktem kulminacyjnym, ale także punktem zwrotnym, ponieważ zdobycie wewnętrznej mocy jest czymś innym niż jej posiadanie.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba mieć wiarę w swą moc. Człowiek, który ją zachowuje, idzie naprzód i przeszkody znikają przed nim jak fantomy. Aby stać się silnym, trzeba pokonać w sobie słabość serca i wypełniać swój obowiązek zgodnie z własnym sumieniem. Karta mówi o walce i woli zwycięstwa, które przynoszą efekt tylko wtedy, gdy człowiek panuje nad swą siłą, i nie pozwala jej się zdominować. Moc symbolizowana jest przez kobietę, co oznacza konieczność odrzucenia agresji i brutalności. W swym znaczeniu elementarnym, Moc przedstawia tę spośród sił człowieka, którą można wykorzystać w pełni na wszystkich planach, Karta ta zapowiada wielką potęgę. Przedstawia tę samą siłę, jaka przejawia się w koncepcji artystycznej i w akcie seksualnym. Karta ta mówi o istnieniu protekcji I Kosmosu, ale jednocześnie ostrzega przed rozpraszaniem siły.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: jasny osąd. Zdolność realizacji, inicjatywa. Dominacja namiętności, przebojowość. Odwaga, tupet. Czasami gwałtowność, złość, niedyskrecja.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: Moc jest kartą optymizmu i zaufania do samego siebie. Najbardziej śmiałe wysiłki muszą zakończyć się sukcesem. Karta ta zapowiada dużą odporność fizyczną. Wzmacnia system wartości. Czasem mówi o takich skłonnościach, jak złość, gwałtowność, wylewność, gadatliwość, niedyskrecja, ale także wspaniałomyślność, otwartość, przywiązanie i duch poświęcenia. Skłania do prostowania błędów, do zbyt głębokiego wnikania w życie bliźnich, ale odbywa się to bez antagonizmów, kłótni, przemocy. Jest kartą pasji, namiętności, która mówi, że serce ma pierwszeństwo przed głową i że siła często panuje nad prawem. Zapowiada zmagania ,w których śmiałość, wytrzymałość i tupet przynoszą triumf. Pokazuje, że przemoc i siła są czasem bardziej wskazane niż dyplomacja albo półśrodki. Radzi raczej przeciąć konflikt niż tracić czas na rozwiązania. Jest kartą sposobów śmiałych, ale nie podłych. Wróży pytającemu to wszystko, co może go protegować albo bronić.

Najlepsze miejsca w rozkładzie: z kartą Słońce (siła + serce), z kartą Papież (siła + ideał), z kartą Pustelnik (siła + mądrość), z kartą Sąd (siła + geniusz).

Źródło: Satanorium.pl

XI. Moc - czyli co oznacza kobieta ujarzmiająca lwa?

Karta "Moc" przedstawia kobietę, która rękami trzyma za głowę - lub za szczęki - lwa, demonstrując nad nim swą przewagę. Obraz ten należy do najstarszych w historii europejskiej kultury. W niemal identyczny sposób przedstawiali swoją Najwyższą Boginię i jej zwierzęcych strażników - lwy - Kreteńczycy, lud, który stworzył pierwszą cywilizację Europy. (Kiedy to było? Prawie pięć tysięcy lat temu. Kreta jest niemal tak stara jak Egipt...)

Obraz na karcie "Moc" jest sprzeczny z pospolitymi wyobrażeniami. Moc, siła, męstwo wydają się na pozór cnotami mężczyzn niż kobiet, a spotkanie człowieka z lwem zwykle przeradza się w walkę na śmierć i życie... Tymczasem na obrazku mamy nie mężczyznę, a "słabą" kobietę, z która z lwem nie walczy, lecz go łagodnie obłaskawia.

W postaciach lwa i kobiety można widzieć niższe i wyższe siły psychiczne człowieka. Lew symbolizuje instynkty, ciemne podświadome popędy, zwierzęcą brutalność, która tkwi w nas jako spadek po drapieżnych przodkach. Lew zwykle malowany jest w kolorze burej, ognistej czerwieni, co podkreśla dzikość tej siły. Kobieta nosi błękitne suknie i symbolizuje "wyższe ja" człowieka, łagodną mądrość, która jest w stanie obłaskawić jego zwierzęcą naturę.

Zauważmy też, że kobieta z karty "Moc" nie walczy z lwimi popędami, a zaprzęga je na swoją służbę. Jakież to odmienne od obyczajów ponurych mnichów, którzy ukrywali swoje ciała (swojego "lwa") pod czarnymi habitami, i dręczyli je postami i biczowaniem! Dlatego scena z karty "Moc" tchnie spokojem, równowagą i dojrzałością.

We wróżbach karta "Moc" oznacza samodoskonalenie i wewnętrzną integrację. Mówi o tym, że "bierzemy na służbę" swoje instynkty i nałogi, które wcześniej były tylko źródłem kłopotów. Oznacza też, że pytający dojrzał do tego, aby stanąć oko w oko - jak z groźnym lwem - ze swoimi psychicznymi problemami.

"Moc" oznacza w życiu coś więcej niż zwykłe zwycięstwo, czyli pokonanie przeszkód lub przeciwnika. Oznacza takie zwycięstwo, w wyniku którego siły dotąd nam wrogie zaczynają pracować na naszą korzyść!

Obraz na karcie "moc" sam w sobie jest źródłem duchowej siły i warto go mieć blisko siebie - na ścianie lub w portfelu.
--------------------------------------------------------------------------------

VIII Moc czyli zaprzężenie "niższych energii" na służbę świadomości

Im dalej zapuszczamy się w głąb taroka, tym bardziej tajemnicze obrazy się w nim pojawiają. Na karcie "Moc" widzimy młodą kobietę, która stoi spokojnie i obłaskawia lwa. Co można odczytać, że rozum, mądrość, inteligencja i koncentracja odnoszą zwycięstwo nad fizyczną siłą, agresywnością i drapieżnością. To coś podobnego, jak zwinny i inteligentny zawodnik dżudo obezwładniający brutalnego osiłka. Ale ta karta znaczą o wiele więcej. Symbolizuje zwycięstwo ducha, opanowanie własnych złych i niskich skłonności, oznacza poskromienie wszelkich "świrów" i "demonów" kryjących się w naszej duszy. Możemy również widzieć w lwie chorobę, a w kobiecie lekarza lub terapeutę, który tę dolegliwość pokonuje.

Moc jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie: Bardzo ważny sygnał! Zadania, przed którymi stoisz wymagają sięgnięcia po własną moc. Może to być wprost moc magiczna, ale również jakieś szczególne umiejętności, na przykład dar przekonywania, talent organizatorski, umiejętność uzdrawiania. Użycie owych mocy jest najlepszą (w danym momencie) drogą do sukcesu.

Moc jako karta druga, ostrzegająca: Wchodzisz w paszczę lwu! Stajesz oko w oko z niebezpieczeństwem, może śmiertelnym, a na pewno takim, które grozi utrata twojej mocy. Konieczna jest przeogromna ostrożność! Przyjrzyj się lwu narysowanemu na karcie: z jakimi zagrożeniami się on tobie kojarzy?

Moc jako karta trzecia; "co robić"?: W działaniu użyj całej swojej mocy. "Idź na całość". Pomyśl o karatece, który uderzeniem dłoni rozbija cegłę. Wszystkie "niższe" siły, które siedzą w twoim organizmie, w ciele, w podświadomości, będą ci sprzyjać - pójdą razem z tobą.

Moc jako karta czwarta - ograniczenia z przeszłości: Chcesz powtórzyć jakieś swoje wyczyny z przeszłości. Ale nie masz żadnej gwarancji, że coś, co udało się kiedyś, powiedzie się także teraz. Dawne sukcesy bywają pułapką. (Pomyśl o generałach, którzy chcą wygrać nową wojnę tymi samymi środkami, które były dobre w wojnie poprzedniej.)

Moc jako karta piąta, mówiąca o twoich partnerach: Ludzie, w którymi współdziałasz, są dla ciebie źródłem prawdziwej mocy - ale nie wykluczone, że powinieneś łagodnie opanować to, co jest w nich zbyt dzikie i nieokrzesane.

Moc jako karta szósta - wynik obecnych działań: Zbliżasz się do sukcesu, który polegać będzie na tym, że opanujesz siły (ludzi, okoliczności), które powinny ci służyć, nie zaś szkodzić.

Jako karta siódma - niespodziewane wypadki: Nieoczekiwanie będziesz musiał stoczyć (zapewne zwycięską) walkę z własnymi słabościami.

Jako karta ósma - to, czego nie zmienisz: Stałym wątkiem w twoim życiu jest walka ze słabościami i opanowywanie destrukcyjnych sił.

Jako karta dziewiąta - to, w czym osiągniesz doskonałość: Osiągniesz doskonałość w świadomym opanowaniu ukrytych mocy własnego ciała i umysłu.

Jako karta dziesiąta - pożytek dla wszystkich: Twoje wysiłki na rzecz samodoskonalenia się będą również korzystne dla innych ludzi.

Karta jedenasta - to, co się nie uda, "rozmyje się" ewentualnie "rozwieje" jak mgła: Masz szanse głębokiej pracy nad sobą i przezwyciężenia własnych słabości - ale to właśnie się "rozmyje".

Karta dwunasta - wskazania do interpretacji całego rozkładu: Zwróć uwagę, w jakim stopniu cały rozkład kart wyraża starania o świadome opanowanie "niższych" sił i skłonności.

Moc jako karta trzynasta - rzut oka w dalsza przyszłość: W dalszej przyszłości czeka cię opanowanie własnych słabości i osiągnięcie prawdziwej mocy - ale to będzie ani teraz, ani prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Moc - 8
PostNapisane: 4 lis 2013, o 20:02 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 21:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - walka ze smokiem
Znaczenie ogólne - zaangażowanie, radość życia, witalność, namiętność, energia seksualna
Praca - pełnia sił, oddanie się zadaniu ze zdrowym zacięciem i dobrą energią, pasja pracy, sukcesy
Relacje/uczucia - namiętny związek lub romans, doświadczenia seksualne, wielkie zaangażowanie
Świadomość - pasja myślenia, charyzma
Sfera ducha - równowaga między rozumem a instynktem
Cel - uświadomienie i transformacja niskich pobudek
Cień - żądza sensacji, złośliwości, brutalności
Odwrócona - niepowodzenie w realizacji planów, podatność na wpływ innych, nieobowiązkowość

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Moc - 8
PostNapisane: 10 lis 2013, o 16:06 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 21:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Twoje ciało czeka już dawno na Twoją troskę. Nie ignoruj jego potrzeb, bo brak jest do niego części zamiennych... jak do Twojego samochodu! Jeśli chorujesz, zwróć się do ukrytej w Twoim umyśle mocy uzdrawiania. W podejmowaniu decyzji zwróć uwagę na intuicję. Bądź otwarty, szczery i ciepły w relacjach z ludźmi. Agresja w niczym Ci nie pomoże. Słuchaj, co mówią ludzie.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL