[ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta Mag - 1
PostNapisane: 8 mar 2012, o 16:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 42
Tarot - interpretacja karty Mag - 1

Obrazek

Znaczenie karty jest związane z psychiką człowieka, przede wszystkim z silną wolą i spontanicznością. Oznacza też pragnienie tworzenia, poznawania nowych spraw i ludzi, a także zamiłowanie do nauki. Położenie proste karty oznacza obecność tych cech, natomiast odwrotne, przeciwnie - ich brak. Mag w przeciwieństwie do Głupca zdaje sobie sprawę z posiadanych przez siebie wartości. Mag to osoba, która posiada wszystko aby móc rozpocząć coś na nowo.

Mag symbolizuje dolegliwości osłabiające całe ciało. Nawiązuje do układu oddechowego, nerwowego i mówi o nieprawidłowym przepływie energii w organizmie człowieka.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 12:08 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 12:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
Mag charakteryzuje niebiańskiego ojca, ucieleśnia aktywną , twórczą zasadę .Symbolizuje solarną świadomość ,która wyjaśnia rzeczy, ale nie może znaleźć jasności i jednoznaczności. Karta pokazuje go w pozycji mistrza,który nie działa swoją wlasną silą, lecz energię otrzymuje z góry i używa jej skutecznie na ziemi. To połączenie pomiędzy góra i dołem wyraża się również w buławie i symbolu nieskonczoności, wiecznej pętli. Przedstawiają one obrazowo związek dwóch światów i ich stałą ,wzajemną wymianę.
Czworokątny stół przed Magiem oznacza zgodnie z symboliką liczby 4 ziemską rzeczywistość. Na nim leżą: buława, miecz, kielich i denar jako reprezentanci 4 żywiołów: ognia, powietrza, wody i ziemi. Wszystkie razem symbolizują całość aktu Stworzenia, bo przecież według nauki antycznej wszystko jest stworzone z tych elementów. Tutaj są one przedstawione jako życiowe zadania, z którymi mamy sie uporać . Poza tym karta ta oznacza: madrość ,zręczność ,wolę oraz siłę do poradzenia sobie z zadaniami, które postawiono przed nami w życiu, by dzięki temu poczuć się "spełnionym".
Dowodem na to ,że Mag nie jest szarlatanem, lecz faktycznie człowiekiem wartościowym, gotowym do wypełnienia najwyższych zadań, świadczą różowe róże (boska miłość), biale lilie(duchowa czystość), jak i złote tło karty, które w Wielkich Arkanach w talii Rider-Waite'a akcentuje"szlachetność".

Slowa-klucze do karty Mag:
Archetyp:twórca, mistrz
Zadanie:aktywność, podjęcie inicjatywy, impuls, planowanie i wykonanie zadań
Cel: mistrzostwo, samorealizacja, poznanie
Ryzyko:mania wielkości, fanatyczne pragnienie wszechmocy, szarlataneria
Odczucia:pewność siebie, duży potencjal

H.Banzhaf "Droga Tarota"

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 12:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 20:57
Posty: 42
Podziękowań: 5
Nauka, dobre wykształcenie, talenty, zdolności, ezoteryka, duża mądrość, inteligencja, elokwencja, pozytywne odmiany w życiu, szczera przyjaźń, dobra praca,dobra sytuacja zawodowa
- osoba bez wykształcenia albo z bardzo niskim wykształceniem, nieodpowiedzialność, oszustwa, wykorzystywanie


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Mag - 1
PostNapisane: 31 lip 2012, o 21:25 

Dołączył(a): 8 lip 2012, o 14:10
Posty: 31
Podziękowań: 4
Najprościej - pierwiastek męski i wszystkie wynikające z tego tytułu konsekwencje!


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2012, o 20:12 

Dołączył(a): 8 sie 2012, o 13:09
Posty: 21
Podziękowań: 8
Mag oznaczony numerem I, liczbą 1 i literą "Alef". Postać młodzieńca odziana w purpurowy płaszcz z kapturem, przepasany pasem, spiętym okrągłą tarczą z wyrytą "Gwiazdą Dawida" . U pasa sakwa. Pod szyją płaszcz spięty klamrą. Na piersi, na łańcuchu, opada krzyż Ankh – symbol mądrości Starożytnego Egiptu, słynny krzyż życia, krzyż Nilu, dający ochronę przed złymi mocami, ale i wprowadzający adepta w świat intuicyjnego poznania. W prawej ręce, wyciągniętej ku górze, trzyma strzałę o dwu ostrzach. Lewa ręka opuszczona ku dołowi. Twarz skupiona. Wzrok skierowany na przedmioty magiczne, znajdujące się na stole. Na głowie kapelusz z szerokim rodem, przepasany, po prawej z piórem. Cała postać otoczona poświatą, poza którą znajduje się dłoń trzymająca strzałę. Na stole złoty kielich, pentakl, miecz, liliowy kielich kwiatu, którego pęd wije się spod nóg stołu. Nad postacią z prawej i lewej kiście granatowych winogron. Jedna z nich w świetlistym kręgu otaczającym postać. Młodzieniec, najprawdopodobniej przy pomocy atrybutów magicznych, pragnie opanować świat zewnętrzny i jego żywioły. Oznacza pojawienie się samoświadomości (jaźni). Jest nauczycielem – lecz zarazem sam uczy się - mogącym wskazać Głupcowi ukryte ścieżki. Siłą jego jest nie naiwność, uczuciowość i intuicyjność, lecz intelekt, za pomocą którego, z pomocą narzędzi magicznych, chce przekształcić rzeczywistość. Jest to trudny początek niebezpiecznej drogi, jeśli bowiem nie podoła stojącym przed nim zadaniom, przekształci się w oszusta, szarlatana, manipulanta. Jeśli wytrwa będzie odkrywcą, prawdziwym mistrzem i nauczycielem. Postać tak przedstawianego Maga kojarzyć się nam może z Samym Hermesem, panem alchemii żąglującym lekko i swobodnie mocą czterech żywiołów.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 14:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 16:32
Posty: 11
Podziękowań: 2
I Mag - jako karta osobista 1

Słowa kluczowe: Merkury, bardzo dobre językowe i porozumiewawcze zdolności, genialny i elastyczny.

Mag przyporządkowany jest Merkuremu, bogowi kupców, handlarzy i złodziei.

Ludzie przyporządkowani karcie Mag, bardzo często charakteryzują się genialnymi wręcz zdolnościami kupieckimi. Ich żartobliwy i lekki sposób obchodzenia się z wszelkimi możliwościami porozumiewania, komunikowania się, czyni z nich dobrych pośredników i dyplomatów.

Ich pomysły służące rozwiązaniu najbardziej skomplikowanych problemów są najlepsze i nie mające sobie równych, niezwykłe.

Mag posiada, jednym słowem, zachwycającą osobowość. Wspaniale włada sztuką iluzji i bez mrugnięcia okiem posługuje się nią dla własnych celów, pozbywa się wszelkich skrupułów i stąpa na granicy legalności. Cel uświęca środki.

Tym sposobem wędruje na bardzo cienkiej granicy pomiędzy prawdą a kłamstwem, pomiędzy czernią a bielą, żongler, żartowniś i czarodziej, którego można jedynie kochać.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Mag - 1
PostNapisane: 11 sty 2013, o 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1252
I MAG

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
I MAG, Wiedzieć, Czynić

Mag pierwsza karta Arkanów Wielkich, często jest też określana jako Kuglarz, co nie jest określeniem szczególnie trafnym. Mag powinien nosić różdżkę, nie powinno również zabraknąć nawiązania do czterech żywiołów. Na ilustracjach tej karty można też zobaczyć przewróconą 8, będącą symbolem ezoteryki i nieskończonej mądrości. Symbol ten może być wyrażony w formie kapelusza lub jako Wąż. W Tarocie szwajcarskim (Swiss-Tarot) liczba 8 widoczna jest w stroju maga.

ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na początek drogi poznania. Głupiec przemienia się w gorliwego nowicjusza, który z pomocą żywiołów szuka drogi do wnętrza. Mag jest pełen samoświadomości; sądzi, że łatwo znaleźć drogę do wtajemniczenia. Tak naprawdę jest dopiero uczniem, któremu zagraża niebezpieczeństwo, iż stanie się kuglarzem. Dlatego pojęcie Maga jest nieco wyolbrzymione. Jednak nazwa tej karty wskazuje, że dana osoba na początku dalekiej i trudnej drogi musi rozwinąć w sobie magiczne siły. W niektórych taliach wyraźnie zaznaczono, że Mag zwraca się ku wyższym, boskim siłom, które obdarzają go na drogę wielkimi możliwościami stania się równym Bogu. Każdy początek jest ryzykiem, ale kto nie ryzykuje, ten nie może zwyciężyć. Mag wydaje się jeszcze nieco skoncentrowany na sobie. Jego świadomość nie promieniuje jeszcze naturalną samoświadomością. Ale pierwszy krok jest zrobiony. Z Egiptu pochodzi mądre powiedzenie, że droga jest celem; w tym sensie Mag jest na właściwej drodze.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: człowiek realizuje się w nieustającym działaniu. Brak pragnień lub aktywności prowadzi do upadku tak samo, jak działania wbrew sobie. Silna wola i pewność siebie oparte na rozumie i sprawiedliwości zaprowadzą człowieka na najwyższy szczyt i będą go strzegły przed wielkim niebezpieczeństwem. Karta ta wyraża symbolicznie : człowieka jako moc aktywną i twórczą.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: umiejętność postępowania, twórcza inteligencja, poczucie własnej wartości, rozważna śmiałość i elokwencja. Umysł równocześnie intuicyjny i dedukcyjny, zdolny do analizy i syntezy. Tendencja raczej do obrony niż do ataku. Dynamizm, entuzjazm, energia. Egoizm w sferze uczuć. Tendencje do poszukiwania wrażeń, przeżyć. Odporność na choroby.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: jest to moment konkretyzacji planów. Wskazuje na początek działania albo nowy fakt w życiu pytającego. Karta ta oznacza przede wszystkim pracę, plany i dzieci. Może wskazywać na początek nowego, ważnego etapu w życiu pytającego. Spotkanie z drugim człowiekiem ( w towarzystwie karty Diabeł - akt seksualny ). Niezależność jest korzystna dla pytającego. Może on narzucić swoją wolę, kontynuować wysiłek i zrealizować plany. Karta ta często reprezentuje młodą osobę (o ile nie występuje w towarzystwie kart Pustelnik), albo pytającego, o ile nie przekroczył czterdziestki. Mag w sąsiedztwie kart Słońce reprezentuje miłość męską.

Źródło: Satanorium.pl

I. Mag (Magik)

Wielkie arkana, czyli atutowe karty tarota - te które od początku były rysowane jako symboliczne obrazy - niosą sens głębszy. Są w nich przedstawione głębokie siły naszej psychiki - nasi "wewnętrzni bogowie". Jeżeli karty te ukazują się we wróżbie, znaczy to, że dana sprawa jest szczególnie ważna i stoimy przed przełomowym wydarzeniem w życiu.

Karta numer JEDEN nosi tytuł Mag. Tak się przyjęło nazywać ją po polsku - może zbyt górnolotnie. W swojej ojczyźnie - Włoszech i Francji - Mag nazywa się raczej "Magikiem" lub "Sztukmistrzem". Podobno zwano go też "Szewcem", jako że na stoliku przed nim leżą przybory, które do złudzenia przypominają narzędzia do szycia butów. Magami nazywano kapłanów perskiego boga Ahuramazdy. Tarotowy Mag kapłanem nie jest i z rysunku wcale nie wynika, by służył bogom. Raczej rzeczywiście przypomina rzemieślnika przy warsztacie.

Ta skromna figura naładowana jest jednak wielką mocą. Pod postacią magika (lub szewca) wyobrażony jest Człowiek-Który-Stwarza-Świat. Oczywiście nie świat cały, ale jakiś jego ważny ułamek. Mag to twórca, uchwycony w chwili, kiedy przystępuje do swego Wielkiego Dzieła. Widzimy go od frontu (inaczej niż Głupca) - ukazuje nam całą twarz, niczego nie ukrywa. Nie ma brody, kaptura ni innej zasłony. Obiema nogami stoi pewnie na ziemi. Jest dokładnie tam, gdzie być powinien, w swoim własnym Miejscu Mocy. W starym taroku marsylskim Mag lewą rękę wznosi ku górze i trzyma w niej pręt. Prawą rękę kieruje ku dołowi i trzyma w niej pierścień. W tym obrazie rozpoznajemy dwa podstawowe składniki świata, które Chińczycy nazwali Jang i In: siłę męską i żeńską, moc Słońca i Księżyca; to, co widoczne, i to, co ukryte; aktywność i dostosowanie się. Mag ma władzę nad tymi elementami i dzięki temu ma moc stwarzania świata. Gdy we wróżbie wypada ta karta, wiemy, że wzorem Maga posiedliśmy umiejętność kształtowania świata wedle własnej woli.

Jeżeli stoisz przed ważnym zadaniem; gdy chcesz właśnie coś rozpocząć, i nie wiesz, czy dasz radę, karta Mag rozprasza twoje obawy. Płynie z niej przekaz: idź naprzód. Wszystko się uda. Jest w tobie więcej sił, odwagi, mocy, niż się spodziewasz. Mag to karta ludzi, którzy w świecie mają coś zmienić - i to tak, jak sami chcą.
--------------------------------------------------------------------------------

I Mag, czyli wielkie nagromadzenie twórczej siły

Mag jest kartą szczególną: należy do tak zwanych "wielkich arkanów" czyli Wielkich Tajemnych Symboli Taroka, i wśród tych kart ma numer JEDEN. Ta karta oznacza wielką moc, i sama jest naładowana wielką mocą. Przypomnę tylko (rok temu pisałem o tym bardziej szczegółowo) że ów Magik, który występuje na starym rysunku Taroka Marsylskiego, przy pomocy swoich dziwacznych narzędzi, zabiera się do stwarzania świata! Powtarzamy jego czyny, kiedy sami przystępujemy do budowy domu, organizowania firmy lub choćby pisania własnego, oryginalnego wypracowania. Oto co znaczy tak karta w kolejnych pozycjach:

Mag jako karta nr jeden (podstawowa): Jesteś naładowany twórcza mocą, twórczymi zdolnościami. To dobry moment, aby wziąć się za coś, co wymaga inicjatywy, pokierowania innymi, wprowadzenia własnych pomysłów w życie. Dobra karta przy wszelkich przedsięwzięciach przy których jest się twórcą jakiegoś fragmentu świata. Kiedy ta karta wychodzi jako pierwsza, często wróżbita nie ma już wątpliwości i nie musi wykładać następnych kart!

Jako karta nr dwa (ostrzegająca): Spokojnie! Bez przesady! Nie porywaj się z motyką na słońce. W twoim przypadku nadmierny entuzjazm sprowadzi cię na manowce. (Szczególnie gdy wśród następnych kart widać Głupca, Diabła, Księżyc, Ósemkę Pucharów.)

Nr trzy (karta działania): Właściwy moment, aby wziąć się do dzieła, i działać we własnym imieniu, a nie jako czyjś pomocnik i zastępca. Jedno z najmocniejszych wskazań, aby samodzielnie poprowadzić pewną akcję.

Nr cztery (wpływy przeszłości): Nie naśladuj samego siebie. Dobrze się zastanów, czy uda ci się powtórzyć swoje dawne sukcesy. A może tym razem powtórzysz własne porażki?

Nr pięć Twoi (partnerzy): Masz za partnera silną osobowość. Inne karty (trzecia, szósta, dziesiąta) powiedzą, czy masz tej osobie zaufać i pójść za nią, czy raczej zostaniesz przez nią "wzięty siłą".

Nr sześć (wynik): To co się teraz dzieje, przyniesie ci poczucie wiary we własne siły, a twoje osobiste pomysły dojrzeją do tego, abyś je wkrótce wcielił w życie. Mag w tej pozycji może wskazywać na samodzielne i twórcze stanowisko w niedalekiej przyszłości.

Nr siedem (to, czego się nie spodziewasz, "ingerencja bogów"): W twoim otoczeniu pojawią się pewne siły zewnętrzne (konkretni ludzie - lub tzw. zbiegi okoliczności), które mocno zmienią twoją rzeczywistość. Zbierają się energie, które mają nad tobą przewagę.

Nr osiem (coś oczywistego, co trzeba wziąć pod uwagę): Karta Mag w tym miejscu jest ostrym alarmem! Mówi bowiem, ze blisko ciebie dzieją się arcyważne dla ciebie sprawy, których ty nie widzisz.

Nr dziewięć (karta osiągnięć): Masz wielkie szanse osiągnąć mistrzostwo w dziedzinie, która jest twoją życiową pasją.

Nr dziesięć (co będą mieli z tego inni): To, co stworzysz, będzie trwałe i inni podejmą twoje dzieło.

Nr jedenaście (sprawy niedokonane): Twoje twórcze siły rozpraszają się we mgle...

Nr dwanaście (ogólny rzut oka na sprawę): Mag w tej pozycji podkreśla wagę wszystkich wcześniejszych kart, mówiących o tworzeniu i zaczynaniu od początku.

Nr trzynaście (przyszłe zwroty i przemiany): "Jeszcze nie w tym wcieleniu..."

Uwaga! Pamiętajmy o tym, że Mag jest jedną z najpotężniejszych kart i przemawia z całą siła nawet z dalekich pozycji rozkładu. Jeżeli wypadnie na pozycji (na przykład) Ósmej, będzie to znaczyło, że właśnie sprawy ósmej pozycji ("to co dla życia niezbędne jak powietrze i jak powietrze niewidoczne") są w tej odpowiedzi najważniejsze.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 12:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
to także manipulant :)

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Mag - 1
PostNapisane: 4 lis 2013, o 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - twórca
Znaczenie ogólne - inicjatywa, aktywność, siła oddziaływania, mistrzostwo, dobre pomysły, siła tworzenia
Praca - dawanie i otrzymywanie ważnych i właściwych impulsów, odpowiednia ocena swojego zadania, dążenie do wyższych celów i ich osiągnięcie, posiadanie wielu talentów i zdolności
Relacje/uczucia - fascynacja, związek zbudowany pozytywnie, bycie aktywnym, zbliżenie się do drugiej osoby, przezwyciężenie problemów
Świadomość - proces poznania, oświecenie
Sfera ducha - Samopoznanie
Cel - umiejętność kierowania własnym losem
Cień - chuligan, manipulator, szarlatan
Odwrócona - destrukcja, oszustwo.


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karta Mag - 1
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

To początek czegoś nowego w Twoim życiu! Teraz wszystko jest w Twoich rękach! Masz do dyspozycji wszystko, czego Ci trzeba. Jeśli jesteś przed podjęciem decyzji, rozważ bardzo dokładnie wszystkie "za" i "przeciw". Możesz mieć super pomysły, które Ci pomogą. Bądź na nie otwarty i nie ignoruj niczego, co Ci przyjdzie teraz do głowy. Nadszedł czas Twojego aktywnego działania, satysfakcji z tego, co robisz, zrealizowania planów i celów. Pamiętaj, że największe sukcesy uzyskasz z pracy samodzielnej, w której będziesz liderem. Decyzje teraz musisz więc także podejmować sam. Uświadom sobie swoje potrzeby i cele.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL