[ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja karty Koło fortuny - 10

Obrazek

Karta Koło Fortuny symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków. W postaci prostej najczęściej oznacza powodzenie, szczęście - w miłości, pracy zawodowej; także zdobycie pieniędzy bądź względów ukochanej osoby. Przeciwne znaczenie ma karta odwrócona, która jest kojarzona z nieszczęśliwymi zrządzeniami losu, czyli po prostu pechem - w różnych dziedzinach życia.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 20:57
Posty: 42
Podziękowań: 6
To coś co musiało się wydarzyć, coś co jest nam dane od losu, pozytywne zmiany, wygrane pieniądze, ogólnie dobra wróżba dla spraw finansowych i zawodowych.
Negatywnie może oznaczać przeszkody które stawia przed nami los i musimy się z tym pogodzić bo nie od nas to zależy, może oznaczać także utratę dużych pieniędzy poprzez kradzież albo własną rozrzutność


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
X KOŁO FORTUNY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
X. KOŁO FORTUNY, Zmiana

Koło Fortuny jest dziesiątą kartą Wielkich Arkanów. Nazywana ona bywa również Sfinksem. Często używana jest też nazwa Koło Szczęścia, co nie jest szczególnie trafne.

Centralne miejsce na karcie zajmuje koło symbolizujące, iż wszystko zarówno na ziemi, jak i w niebie podlega zmianom, że po jasnych chwilach życia nadciągają ciemne i na odwrót. To, co zwierzęce opada, to, co ludzkie unosi się. Nad kołem poczesne miejsce zajmuje często sfinks będący alegorią wiecznej zagadki stawania się i przemijania. To koło wszechświata domaga się od nas dotarcia do własnej fortuny, której nie należy jednak rozumieć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Fortuna to wewnętrzne szczęście, które niewiele ma wspólnego z dobrami materialnymi.

ZNACZENIE KARTY: karta mówi, iż wszystko ma swoją cenę, ale i wszystko może ulec zmianie, jeśli tylko tego pragniemy. Symbolizuje również bezsilność wynikającą z nadmiaru obowiązków i trosk, co z kolei prowadzi do zwątpienia, a czego można jednak uniknąć. Jest symbolem ciągłych przemian, przed którymi nikt nie może uciec. Kto dociera na szczyt, spogląda stamtąd na jeszcze wyższe szczyty. Aby jednak je zdobyć, musi zejść ze swojego wierzchołka, by rozpocząć kolejną wspinaczkę. To właśnie to wieczne, koło, które unosi nas, a następnie każe opaść. To koło symbolizuje również wschody i zachody słońca, wędrówkę Księżyca i obrót Ziemi wokół własnej osi. Również i my podlegamy temu procesowi nie zauważając tego. Me rytm kosmosu żyje w nas. Tak na górze, jak i na dole. To jest właśnie tajemnica tkwiąca w astrologii czy w Tarocie, którego karty są tasowane wciąż na nowo. Kto tego nie rozumie jest Głupcem. Goethe pisał w Fauście: ,,Jeślibym chwili rzekł: Jak piękna! O, nadal trwaj! Nie uchodź mi!" Jednak nic nie trwa wiecznie. Trwanie jest kresem, jest śmiercią. Dlatego tak trudno zinterpretować tę kartę, ale jest ona szczególnie odpowiednia do medytacji czy kontemplacji.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba chcieć. Aby chcieć działać aktywnie, trzeba się odważyć. Aby odważyć się i osiągnąć powodzenie, trzeba zachować milczenie. Aby zdobyć przywilej mocy i wiedzy, trzeba umieć chcieć cierpliwie i z wytrwałością. Człowiek, który osiągnął punkt kulminacyjny życia, aby się w nim utrzymać, musi nauczyć się patrzeć spokojnym okiem w głębię przepaści. Karta ta przedstawia symbolicznie wzniesienie człowieka ku nowemu cyklowi życia jako skutek cyklu poprzedniego. W swym znaczeniu elementarnym Koło Fortuny przedstawia działania człowieka, których źródłem są czyny dokonane w przeszłości, zaś ich skutki budują przyszłość. Karta ta zapowiada bliską zmianę. Wskazuje na przełomowe wydarzenie, które będzie sprecyzowane przez karty sąsiednie.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: ożywienie i wzmocnienie uczuć. Nowy cykl do przebycia. Zmiana, modyfikacja obecnej sytuacji, która dokona się poza wolą pytającego. Motorem zmian są poprzednie działania pytającego, zgodne z jego losem, niemożliwe do zmodyfikowania. Karta bardzo niejednoznaczna, jej działanie często nie ma zdecydowanego znaczenia pozytywnego albo negatywnego, podobnie jak seria Mieczy, którą rządzi. Może ochraniać albo szkodzić. Całość rozkładu pozwalają nam osądzić znaczenie zmian, jakie wywołuje. Ruch, działanie, chwilowa zmiana miejsca, podróż. Możliwe rozwiązanie problemu przez korzystną zmianę okoliczności. Koło Fortuny reprezentuje, podobnie jak Sąd, element powietrzny. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

Źródło: Satanorium.pl

X. Koło Fortuny czyli przyjmij to, co los przynosi

Na karcie numer 10 w Tarocie Marsylskim jest narysowane koło - trochę podobne do kołowrotu u studni, na którym kręcą się dwie małpy ubrane w Mybaze.com/pl/sukienki/__wzor-kwiaty/. Na szczycie koła siedzi (lub unosi się nad nim) trzecie zwierzę, w koronie i z mieczem w łapie, niby jakiś małpi król lub sędzia.

Na ten obraz Koła Fortuny nałożyły się w istocie trzy obrazy. Po pierwsze, Koło Fortuny kojarzy się z grą - loterią. Koło wprawione w ruch wskazywało szczęśliwe liczby. Do dziś istnieje jako ruletka; także jako machina losująca numery w totolotku, oraz jako telewizyjne Koło Fortuny. Wszystkie te mechanizmy służyły i służą do tego, aby obdzielać ludzi pieniędzmi, na które nie zapracowali.

Po drugie, kręcące się po kole zwierzątka wskazują, że autorzy rysunku mieli też na myśli takie koła-bębny, po których biegają - stojąc w miejscu - wiewiórki, myszki, czy małpki.

Po trzecie, istnieje średniowieczny obrazek, przedstawiający podobne koło, na którym jedzie, jak na karuzeli, siedem postaci symbolizujących siedem znanych wówczas planet. Rysunek ten przedstawia astrologię: siedem planet, obracających się cyklicznie, jest dawcami ludzkiego losu - niby koło wielkiej kosmicznej ruletki.

I to jest sens karty Koło Fortuny. Przedstawia ona Los, który przejawia się w naszym życiu z jednej strony jako wpływ wielkich kosmicznych cykli planetarnych - z drugiej jako kaprys nieobliczalnego przypadku. A my, ludzie, chociaż jesteśmy przekonani o swojej wolnej woli, naprawdę krążymy uwiązani do cykli nieba, niby wiewiórki, które w nieskończoność drepcą we wnętrzu swojego bębna.

Jeżeli wyciągamy z talii kartę Koło Fortuny, oznacza ona, że nasza kariera, nasze życie, wydane jest na pastwę przypadku, a raczej sił przeznaczenia, nad którymi nie panujemy. Oznacza, że możesz za chwilę otrzymać wiadomość - radosną lub druzgocącą - która zupełnie odmieni twoje życie. Często oznacza także, że szczęśliwa (lub nieszczęśliwa) sytuacja, w której się znalazłeś, choć wydaje się trwała, to naprawdę jest tylko szczególnym zbiegiem cyklicznych przemian, i za chwilę się skończy - i nie będzie w tym ani twojej winy, ani zasługi.

Koło Fortuny niesie naukę, która brzmi: przyjmij to, co ci los przynosi. Powinieneś teraz brać to, co przyszło - nie zaś zmuszać świat, by poruszał się według twojej woli.
--------------------------------------------------------------------------------

X Koło Fortuny

Koło Fortuny, karta nr Dziesięć w Wielkich Arkanach, przedstawia doniosłą ideę Losu. Koło to loteria-ruletka, narzędzie dające nagrody tym, którzy na nie nie zapracowali. Zwierzęta rysowane na Kole przypominają o tym, że od darów losu można się bezmyślnie uzależnić. Rysunek karty przypomina także średniowieczne ryciny przedstawiające siedem planet, obracających się na wielkim kole - czyli obraz astrologii i wpływu planet na los człowieka. Karta Koło Fortuny mówi o tym, że to, co nas spotka, będzie miało mały związek z naszymi czynami. Mówi, że nadchodzą wydarzenia, na które nie zasłużyliśmy - ani w dobrym, ani w złym sensie tego słowa.

Koło Fortuny jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: Twoja obecna sytuacja jest mało przewidywalna. Jesteś jak kula umieszczona na szczycie góry: od niezauważalnych "popchnięć" zależy to, w którą stronę się potoczy. Twój los pozostaje w rękach kapryśnych sił, na które nie masz wpływu, jak przy grze w ruletkę. Równie dobrze możesz wygrać jak i ponieść dotkliwe straty. Ta karta w tej pozycji często może dosłownie oznaczać grę hazardową.

Jako karta druga, wskazująca na błędy i niedostatki: Masz teraz skłonność (przed czym ta karta cię ostrzega) "grać w ciemno", podejmować decyzje bez rozeznania, ryzykować i zdawać swój los na grę przypadku. Uważaj, co robisz!

Jako karta trzecia, mówiąca co robić: Najlepszym wyjściem jest postępować jak gracz, który wprawdzie ryzykuje, ale ma nadzieje na wygraną. Koło fortuny w tej pozycji może też oznaczać, ze właściwe jest podejmowanie decyzji na zasadzie rzutu monetą albo losowania heksagramu I-Cing. Lepiej nie rozumować, lecz zdać się na wyższa mądrość przejawiająca się w przypadkach i wyroczniach.

Jako karta czwarta, mówiąca o złych wpływach z przeszłości: Przeszłe wydarzenia nie dały ci poczucia oparcia ani stabilizacji; być może "nie wiesz, kim jesteś".

Karta piąta, partnerzy: Ludzie, z którymi jesteś związany/a, są źródłem kapryśnych wpływów i nieobliczalnych zmian w twoim życiu.

Karta szósta, zbliżająca się przyszłość: ...jest równie mało obliczalna, jak wygrana lub przegrana w grze hazardowej. Koło Fortuny w tej pozycji oznacza, ze nadchodzi czas losowych zmian, czas, kiedy nic nie będzie pewne.

Karta siódma, niespodzianki od losu: Nieoczekiwanie dla Ciebie, zostaniesz wciągnięty/a w jakiś "wir", w przedsięwzięcia, którymi rządzą przemożne siły, których nie rozumiesz i nie ogarniasz.

Karta ósma to, co niezmienne: Do tej pory twoja droga była "podróżą z nieoczekiwanymi przygodami", i to się nadal nie zmieni.

Karta dziewiąta mistrzostwo: Masz szanse osiągnąć biegłość w grach hazardowych lub podobnych ryzykownych życiowych zagrywkach.

Karta dziesiąta pożytki dla innych: Chociaż dla ciebie to, co robisz, jest ryzykowna grą, inni na tym skorzystają. (I zyskasz uznanie w ich oczach, itd.)

Karta jedenasta to co się nie uda: Ostrzeżenie przed wikłaniem się w hazardowe gry i nieobliczalne posunięcia, które w danej sytuacji nieuchronnie przyniosą porażkę. Nie wygrasz!

Karta dwunasta instrukcja, co jest ważne w dotychczas rozłożonych kartach: Starannie weź pod uwagę wszystko, co kojarzy się z ryzykiem, hazardem i zdawaniem się na los.

Karta trzynasta perspektywy na odleglejszą przyszłość: Nadchodzi okres zamętu, zmian i przewartościowań. Koło losu obróci się w sposób dla ciebie nieoczekiwany. Ale na razie jeszcze nie musisz się o to martwić.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - los
Znaczenie ogólne - czas dojrzał, zadanie życia, droga losu, początek nowego cyklu, nieoczekiwane zmiany i wydarzenia
Praca - Droga samorealizacji (zamiast zaplanowanej kariery), czas na ważny krok, wielkie zadanie, z którym teraz należy się uporać
Relacje/uczucia - rozpoznanie zadania, jakie należy wykonać w związku, odpowiedni czas na uporanie się z do tej pory nierozwiązanymi problemami, związek karmiczny
Świadomość - Świadomość Wyższego Prawa
Sfera ducha - odkrycie w sobie nieuporządkowanych elementów
Cel - transformacja niższego w Wyższe
Cień - fatalizm, utrata zdrowia, strach przed przyszłością
Odwrócona - zejście, upadek, koniec cyklu


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

W życiu każdego człowieka dzieją się rzeczy, na które nie ma żadnego wpływu. Jakieś nagłe zmiany krążą wokół Ciebie. Musisz się im poddać, bez względu na to, czy Ci się to podoba, czy nie. Jeśli będziesz się opierał, walczył, szamotał, stracisz tylko mnóstwo energii i tak to nic nie da. Jeśli szukasz pracy, możliwa jest jakaś nieoczekiwana propozycja. Dobra gwiazda sprzyja wygranym w grach losowych.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL