[ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja karty Kochankowie - 6

Obrazek

Znaczenie karty Kochankowie jest związane z dylematem dotyczącym uczuć, najczęściej spowodowanym koniecznością wyboru jednej miłości, a odrzuceniem innej. W pozycji prostej karta oznacza uczucie samo w sobie, często niespodziewane. W pozycji odwróconej karta bywa kojarzona z rozpadem związku, separacją, czy rozwodem, albo niewłaściwym wyborem obiektu uczuć. Karta Kochanków jest także kojarzona z instytucją małżeństwa, sprawami seksualnymi i miłością w ogóle.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 12:22 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 12:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
Obraz: Eros, dylemat Parysa, konflikt: dziewica - kobieta, czysta dusza - grzeszne ciało, święta - ladacznica, Piękna - Bestia.
Symbole marsylskie: człowiek ukazany w całej krasie - pewność siebie. Wybór dokonywany pomiędzy matką a ukochaną. W górze - Kupidyn.
Symbole Waite a: Adam i Ewa. Z tyłu, w tle Drzewo Życia z 12 owocami i Drzewo Poznania dobra i zła z wężem. Pozostało na nim tylko 4 owoce z początkowych 5, odpowiadających pięciu zmysłom. Nad nimi unosi się archanioł Rafael, uosobienie "czystej miłości".
Waite świadomie zrezygnował z tematyki wyboru.
Odpowiedniki: sześcioramienna gwiazda, Gwiazda Salomona, Tarcza Dawida, znak Wisznu, mistyczny związek pomiędzy Sziwą i Shakti, dwa trójkąty nałożone jeden na drugi: górny trójkąt, który symbolizuje ogień wskazuje na Erosa i przeznaczenie, dolny, trójkąt wody, wskazuje na ziemię.
Przesłanie marsylskiego Tarota: nie ma żadnego problemu. Jedyny problem, to problem wyboru. Jeśli jesteś gotowy odpowiadać za swój wybór, to znaczy, ze jest on prawidłowy.
Przesłanie Tarota Waite a: siłą nie zmusisz nikogo do miłości. Tym bardziej będziesz kochany, im większą miłością obdarzysz sam siebie.
Jakość: odkrycie indywidualnej świadomości, przyjęcie pełnej odpowiedzialności za siebie. Gotowość do miłości i umiejętność bycia w związku (A. Waite).
Cel: masz prawo do podejmowania decyzji. Bądź gotowy przyjąć za nie odpowiedzialność. Zaufaj sobie i naucz się łączyć przeciwieństwa (A. Waite).
Cienie: niezdecydowanie, brak woli, rezygnacja z samego siebie, nienawiść, chorobliwa zazdrość (A. Waite).
Tradycyjne znaczenie:
+ wybór, zerwanie zależności, odpowiedzialność, prawdziwe życie, małżeństwo, nowy związek (A.Waite)
- zwlekanie, pesymizm, słabe zdrowie, impotencja, niewierność, wady, toksyczny związek.
Synteza: stare talie kładą główny nacisk na tematykę związków. Z tym wiąże się również przesłanie tej karty: "Nie możesz mieć wszystkiego od razu". Żeby otrzymać to, czego pożądasz, musisz często opuścić to, co kochasz i czemu ufasz. Chińskie przysłowie mówi: :Musisz otworzyć pięści, jeśli chcesz zaczerpnąć wody. Z zamkniętymi garściami nabierzesz tyle, co nic". Waite uważał temat związków za śmieszny i przedstawił zamiast tego "czysta miłość". Jednak i tutaj potrzebny jest wybór. Co prawda nosi on tu pozytywny charakter (według zasady pragnienia, a nie niechęci). Interpretacja tej karty zależy od rozkładu.
Doświadczenie codzienne: różne sytuacje wyboru, zarówno według zasady "chcę", jak i "nie chcę" (odmowa): zakochaj się, wyjdź na spotkanie wielkiej miłości, zacznij nową fazę w relacjach z partnerem. Nie bój się spotkania z kimś nowym bądź z miłością poświęć się jakiejś sprawie.

Źródło: Vademecum tarocisty. Hajo Banzhaf

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2012, o 20:27 

Dołączył(a): 8 sie 2012, o 13:09
Posty: 21
Podziękowań: 8
Kochankowie oznaczeni numerem VI, liczbą 6, literą hebrajską "Waw". Na tle, od dołu; kwiecistej łąki, przeciętej zbiegającymi się ścieżkami (drogami); na jej krańcu jasny (bielejący) horyzont, powyżej błękit, u góry fiolet nieba; trzy postacie. W pośrodku nagi (bladobiały, jakby bez życia, bez energii) młodzieniec. Nogi złączone. Linia jego ciała obrysowana z lewej, z podkreśleniem lewej piersi, czerwoną linią. Prawa strona z prawą piersią obrysowania linią niebieską. Ręce wyciągnięte na boki. Po jego lewej ręce młoda kobieta, trzymająca jego dłoń w swojej lewej dłoni. Z uściśniętycvh dłoni wydobywa się świecąca czerwień. Prawa dłoń kobiety oparta o ramię młodzieńca. Jej powłóczysta suknia w kolorze czerwonym, rozjaśnianym oranżem jest przeźroczysta i wyraźnie ukazuje rysunek jej ciała. Twarz i włosy w kolorze sukni. Po prawej stronie kobieta w zimnofiletowoniebieskiej sukni (z odcieniami bieli), równie powłóczystej sukni. Na jej głowie korona. Twarz, włosy i korona w kolorze sukni. Jej dłonie splecione z prawą dłonią młodzieńca. Za młodzieńcem, jakby z prawego biodra w górę, lub też ku nie mu z góry, jasnobiały strumień energii poszerzający się ku górze, jakby przechodzący w rozwiniętą koronę drzewa na tle złocistej kuli (słońca), którą przysłania. Owy cień energii kojarzony być może z postacią Erosa (lub Jupitera) trzymającą w dłoniach luk z naprężoną cięciwą i zatkniętą zań strzałą zatrzymaną tuż nad głową mężczyzny. U dołu szaty obu kobiet, rąbkami, łączą się ze sobą.
Kochankowie symbolizują pierwsze zainteresowania innym światem, przekroczenia własnego ja, ale ty samym rozdarcie pomiędzy dwoma spolaryzowanymi siłami: witalną i intelektualną, o czym świadczą kolory kobiet (witalność, pożądanie - czerwony; intelekt, wyobrażenie, uduchowienie - niebieski). Takie przedstawienie kobiet może być także ukazaniem Freudowskiego wyboru pomiędzy Matką a kochanką Na takie rozdarcie wskazują także dwie rozbiegające się ścieżki na łące i liczba 6, która w symbolice arabskiej oznacza napięcie i ambiwalencję. Wskazuje na konieczność wyboru czegoś kosztem czegoś innego - przypływ energii lub jej utratę. Oznacza dotknięcie zewnętrznego żaru, ale równocześnie chłodu. W niektórych taliach nad ambiwalentnym młodzieńcem znajduje się Kupidyn, Eros lub Amor, którzy gotowi są go inspirować. W prezentowanej talii energia, która może być przez niego wchłonięta, pod warunkiem, że dokona wyboru, że pojawi się w nim wola. Karta nie informuje co wybierze młodzieniec. Kolorystyczny obrys jego ciała wskazuje, że obie siły mogą być dla niego inspirujące. Może je przeto harmonijnie w sobie połączyć, może też dokonać wyboru. Obraz zdaje się mieć związek z filozoficzną myślą o człowieku Artura Schopenhauera , wskazującą, że wola jest niezbędna by radzić sobie z popędem i wyobrażeniem (15). Tak czy owak, ten etap zamyka kształtowanie się świadomości, poczucia własnej wartości. Rozpoczyna etap ustawicznych wyborów a tym samym odczuwania egzystencjalnego bólu. Otwiera etap wyjścia spod bezpośredniej opieki postaci wcześniej scharakteryzowanych. Według Junga w tej fazie pojawia się świadomość woli i inteligencja twórcza.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
VI KOCHANKOWIE

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
VI. KOCHANKOWIE, Decyzja

W Tarocie egipskim pojawia się nazwa The Two Ways (Dwie drogi), co znacznie lepiej oddaje jej sens. Pomiędzy dwiema kobietami znajduje się mężczyzna (wyjątkiem są talie Tarota Swiss i Rider'a); nie chodzi tu jednak ani o walkę płci, ani o wybór pomiędzy dwiema kobietami. Ta pierwsza karta o "ludzkiej twarzy" symbolizuje umiejętność posługiwania się rozumem. Obie kobiety uosabiają dwie strony - jasną (blondynka) i ciemną. Podejmując decyzje należy zawsze uwzględnić obie strony. O tej dwubiegunowości mówi właśnie ta karta.

ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na konieczność podjęcia decyzji na dalszą drogę, którą chcemy lub musimy podążać. Warto zdawać sobie sprawę, że każda droga ma swój cień, który możemy nazwać drugą drogą. Z jednej strony chodzi o realną drogę życiową określaną przez nasz rozum, z drugiej zaś o drogę duchową, która uwzględnia naszą duszę. Żadna droga sama w sobie nie prowadzi do celu - wyraźnie pokazują to karty wielkich postaci. Po spotkaniu z autorytetami, wyrażonymi przez te postacie, nie możemy już wycofać się na pozycję Głupca. Proces uczenia zakończył się. Często na tej karcie znajdziemy postać Kupidyna, wypuszczającego strzałę z łuku. Ale jest ona skierowana w kierunku głowy, a nie serca. Tu pojawia się dylemat: czy podejmując decyzję uwzględniamy jedynie rozum, czy też spróbujemy o zdanie zapytać również podświadomość. Intelekt nie jest wszystkim. Zamieszkują w nas siły, których nie znamy lub prawie nie znamy. Decyzja musi zostać podjęta zarówno przez stronę świadomą, jak i nieświadomą. Stając przed tą kartą stajemy się dorośli: teraz każdy z nas ponosi odpowiedzialność sam za siebie.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: złe przyzwyczajenia, słabości, nałogi mają większy urok niż cnoty. Na drodze człowieka powstają liczne przeszkody, pojawiają się różne wątpliwości i powodują trudności w podjęciu decyzji. Brak decyzji jest gorszy niż zły wybór. Trzeba umieć podjąć decyzję mówiąc sobie, że często łatwiej jest rozerwać łańcuch niż wieniec kwiatów.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: charakter chwiejny, niezdecydowany. Niepokój, który czasem może stać się płodny (aby znaleźć, trzeba najpierw szukać). Przywiązanie i poświęcenie. Może też oznaczać zaburzenia osobowości, przejściowe albo głębokie.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: często wróży miłość platoniczną, niezaspokojoną, albo miłość skrytą. Karta przeciwna dzieciom, skłania do celibatu, wróży bezpłodność, usunięcie ciąży lub poronienie. Jesteś na skrzyżowaniu dróg. Przed tobą trudny wybór dotyczący pracy, miłości itd. Decyzja wydaje się trudna do podjęcia. Karta niepewności i wahania, przynosi zwątpienie w siebie, niedocenianie swoich możliwości. Podatność na wpływy zewnętrzne. Pytający swoje kłopoty traktuje jako przeszkody, a najmniejsze niepowodzenie jako katastrofę. Takie usposobienie i złe myśli powodują bezsilność na którymś z planów i nie są korzystne dla rozpoczętych przedsięwzięć. Karta ta może też oznaczać zerwanie, rozwód.

Źródło: Satanorium.pl

VI. KOCHANKOWIE

Do połowy naszego stulecia różni autorzy rysowali karty taroka dość podobnie. Później to się zmieniło, i pod hasłem "tarok" rozlała się istna powódź pomysłów i udziwnień, a także zwykłego chaosu. Dziś każdy grafik maluje te kart wedle swego widzimisię, dbając głównie o to, aby wymyślić jakieś nowe dziwactwa. Dlatego należy cenić sobie tradycyjne karty, wzorujące się na taroku marsylskim lub innych dostojnych, dawnych taliach.

Najczęściej widzimy tu scenę, gdzie u góry polatuje świetlisty Amor, gotów wypuścić z łuku strzałę. Na dole stoi troje ludzi: mężczyzna w środku, dwie niewiasty po bokach. Scena ta jest rozumiana tak, że oto młodzian przechodzi "spod skrzydeł" matki pod opiekę swej ukochanej, narzeczonej. Douglas pisze, że zakodowano tu sytuację wyboru: albo pozostać związanym z matką, albo "zerwać pępowinę" i odejść do kochanki. Scena ta jest jednak absurdalna (nigdzie aż taki matriarchat nie panował) - i dlatego już w talii Rider-Waite zastąpiono tę scenę bardziej zrozumiałym obrazem anioła, Adama, Ewy i węża w raju. Wielokrotnie rysowano też po prostu dwoje kochanków w objęciach, często bardzo dosłownych.

Tymczasem karta ta pierwotnie przedstawiała scenę normalnego ślubu, tyle, że z Amorem nad głowami. W środku stał kapłan, który wiązał węzłem małżeńskim mężczyznę i kobietę.

I to wszystko! Karta Kochankowie mówi o małżeństwie, o związku dwojga osób, a w szerszym sensie: o pogodzeniu się dwóch zwaśnionych stron, o zawarciu rozejmu, również o założeniu spółki w majestacie prawa. Symboliczny sens tej karty, to związek dwóch stron, który utwierdza błogosławieństwo "ziemskie" (kapłan) i niebiańskie (Amor). "Tajemnym przesłaniem" tej karty jest nauka, że wszystkie takie związki, aby były trwałe i prawdziwe, muszą brać początek z "iskry bożej", która jak ów Amor z karty, przychodzi spoza ludzkiego świata.
--------------------------------------------------------------------------------

VI Kochankowie czyli twórcze połączenie przeciwieństw

Pierwotnie na karcie "Kochankowie" (karta nr VI z Wielkich Arkanów) wyobrażony był kapłan udzielający ślubu młodej parze, a nad nimi świetlisty amorek ze strzałą. W wielu taliach z tego kapłana zrobiła się jakaś dostojnie wyglądająca niewiasta - co zresztą na sens karty nie wpływa. Karta mówi o twórczym połączeniu się dwóch stron - jak mężczyzna i kobieta - które od tej pory będą tworzyć nową całość. Amorek jest dla zaznaczenia, że aby taki związek zaistniał, konieczny jest "znak z nieba" i błogosławieństwo od wyższych mocy.

Kochankowie jako karta pierwsza i główna w rozkładzie: Sądzonym jest ci znaleźć swoją drugą, brakującą połowę, i zjednoczyć się z nią. Oczywiście może chodzić o związek erotyczny lub małżeński, ale także pod opieką karty Kochankowie pozostają wszelkie spółki, wspólne przedsięwzięcia gospodarcze, współpraca z kimś na polu twórczości lub przy spędzaniu wolnego czasu. Chodzi o bardzo ważny związek - bo ten amorek, znak z nieba, nie jawi się nadaremno.

Jako karta nr dwa, ostrzegająca: Związek z kimś zaczyna ci ciążyć, staje się przeszkodą.

Jako karta nr trzy, wskazówka jak postąpić: Jeżeli nie możesz się zdecydować czy z pewna osoba połączyć swoje siły (myśli... ciała...), to ta karta każe ci to zrobić. Razem z kimś dany ci będzie sukces - z osobna raczej nie.

Jako karta nr cztery, ostrzeżenie przed wpływami z przeszłości: Masz nawyk postępowania nie samodzielnie, zależności, oglądania się na innych. Także sygnał, że przyczyna obecnych kłopotów jest związek z kimś w przeszłości.

Jako karta nr pięć, mówiąca o partnerze (partnerach): Bardzo pomyślna wróżba w sprawach miłości: oznacza, że ktoś, o kim myślisz, jest tym wybranym. Również gdy chodzi o wspólników, wskazuje, że możemy na nich polegać.

Karta nr sześć, nadchodząca przyszłość: Zacieśnienie związków. Rozkwit miłości. Małżeństwo. Owocna współpraca. Szczęśliwa spółka.

Karta nr siedem, niespodzianki: Nieoczekiwanie zakochanie. Spotkanie z kimś, kto ci jest przeznaczony. Ale jak zawsze na siódmej pozycji, wiadomość taka brzmi nieprawdopodobnie i zapowiada zamieszanie w twoich planach.

Karta nr osiem; to, z czym w konieczny sposób trzeba się liczyć: Z faktu bycia z kimś w związku (z faktu małżeństwa, narzeczeństwa, podpisania umów) wynikają szczególne ograniczenia. (Nie wolno ci o nich zapominać.)

Karta nr dziewięć; pod jakim względem można osiągnąć doskonałość: Osiągniesz doskonałość w twórczej współpracy z kimś. (Również satysfakcja erotyczna nie wykluczona.)

Karta nr dziesięć; pożytki dla innych: Twój związek (lub to co robisz we współpracy z kimś) będzie wzorem i źródłem korzyści dla innych.

Krata nr jedenaście; to, co się nie może udać: Trudno jest ci osiągnąć szczęście z tą druga osobą. Nieudane zaloty, obiecanki cacanki.

Karta nr dwanaście, ogólna rozkładu kart sytuacji oraz ocena życiowej sytuacji: Zastanów się, jak wielkie znaczenie we wszelkich okolicznościach ma fakt, że jesteś z razem z kimś.

Karta nr trzynaście, dalsza perspektywa: W dalszej perspektywie widać małżeństwo, czy podobny związek, co oznacza także, że teraz nie jest ci to pisane.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, o 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 73
Podziękowań: 27
karta mówiąca o romansie, młodzieńczej miłości uniesieniach.
Karta oznacza przyjaźń i miłość, początek uczucia, lub umocnienie i zachowanie starego, dobre relacje międzyludzkie.To także karta wyboru .

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 17:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - wybór
Znaczenie ogólne - decyzja podjęta z własnej woli, wola serca, połączenie, przezwyciężenie przeciwieństw, miłość i wierność
Praca - człowiek całym sercem oddany swojej pracy
Relacje/uczucia - bycie razem, wzajemne przyciąganie, poświęcenie
Świadomość - świadomość swojej indywidualności
Sfera ducha - świadomość przenikającej wszystko władzy samoograniczeń
Cel - połączenie przeciwieństw
Cień - rozdwojenie, niezdecydowanie
Odwrócona - zły wybór, wahanie się, niewierność


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Karta miłości i przyjaźni oraz radości z otworzenia serca. Zapowiada dobre relacje z ludźmi, umacnianie starych związków, a także pojawienie się nowych, które mogą stać się pokusą, jeśli jesteś w stałym związku. Gdzieś wokół Ciebie może zacząć krążyć posmak zdrady. Zaplanowane sprawy ułożą się pomyślnie.
Romans w pracy i plotki z tym związane. Uważaj, bo może Ci zaszkodzić. W trudnych sprawach zawodowych nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeśli chciałeś coś ukryć, zataić, sfałszować, nie rób tego.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL