[ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta Gwiazda - 17
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja karty Gwiazda - 17

Obrazek

Karta Gwiazda jest symbolem młodości i dorastania, a także rozwoju duchowego. W położeniu prostym oznacza ład i harmonię wewnętrzną, dorastanie w niewinności, a także spotkanie właściwego partnera życiowego. Z kolei w położeniu odwróconym karta symbolizuje niepokój i nieudane życie uczuciowe.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2012, o 12:13 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 12:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
Obraz - gwiazda przewodnia, spadająca gwiazda (spełnione życzenie), gwiazda ekranu, dobra gwiazda, gwiezdny czas.
Symbole marsylskie - siedem małych gwiazd dookoła dużej ośmioramiennej gwiazdy. Izyda, władczyni gwiazd, miała siedem kapłanek, które nazywano siedmioma mądrymi kobietami Arabii albo siedmioma kolumnami mądrości. Była czczona jako Astarte w Syrii, Isztar w Babilonie, Esfir w Elam, Asztoreth w Palestynie i Ostra albo Eostre w północnej Europie. Wszystkie te nazwy oznaczają gwiazdę. Z tego pochodzi nasza "Wielkanoc" (Ostern - niem. Wielkanoc). Ptak - symbol więzi między niebem i ziemią. Uważano je za niebieskich posłańców: kruk Eliasza, gołąb Noego, Ibis - ptak Totha, egipskiego boga mądrości. Hugin i Munin, kruki, które siedziały na ramionach Odyna, symbolizując jego zdolność "innego spojrzenia" i przemieszczania się w najodleglejsze strony (w innej postaci). Analogiczną rolę odgrywają kruki Brana, Chronosa, Saturna, Asklepiosa i żurawie Apollina. Wierzono, że wysoko latające ptaki (wędrowne) odwiedzają kraj "Wielkiego Ducha", a wracając mogą przy pomocy swego lotu przepowiadać los ludzi. Dwa drzewa ogrodu Edenu - Drzewo Życia i Drzewo Poznania. Drzewo oznacza w języku celtyckim wiedzę i mądrość.
Symbole Whaite'a - "płonąca gwiazda" masonów. Według innych źródeł ta gwiazda ma tylko pięć promieni. Symbol sefirot Binah, Wyższego Rozumu (trzecia sefirot na Drzewie Życia w Kabale).
Odpowiedniki - gwiazda betlejemska, zaczarowany talerz, Psia Gwiazda (Syriusz), astrologia, Gwiazda Izydy, czyli symbol corocznego wylewu Nilu. Izydę uważano za źródło życiodajnej wody dla wszystkich dusz na swojej drodze do gwiazd.
Przesłanie - największą siłą ludzi jest ich nadzieja. Musisz wierzyć w przyszłość.
Jakość - wieczna mądrość, nieśmiertelność, przyszłość, pełnia bytu.
Cel - zaufanie do wyroków Kosmosu, wiara w Wyższy Porządek.
Cienie - błędny ognik, nieszczęśliwa gwiazda, marzenia o przyszłości zamiast życia teraźniejszością.
Tradycyjne znaczenia:
+ karta ochronna, danie i otrzymanie wielkiej miłości, energia, wyzdrowienie, nadzieja, wiara, miłość, wiara w przeznaczenie, głębokie zrozumienie
- wątpliwości, pesymizm, rozczarowanie w miłości, ograniczone myślenie, choroba.
Synteza - wszelkie różnorodne symbole tej karty wskazują na Wyższy Porządek, któremu podlegamy wszyscy. Miejsce, które ta karta zajmuje w rozkładzie pokazuje, że pytający czyni w tej sferze życia wielkie nadzieje, a jego działania mają tu największe perspektywy. Jednocześnie wymaga ona od człowieka wiary w przyszłość i w Boską Opatrzność.
Tradycyjnie uważa się tę kartę za kartę ochronną tzn. pozycja, na której ona leży znajduje się pod opieką dobrej gwiazdy. To, że opatrzność o nas dba więcej niż wystarczająco, symbolizuje płyn lejący się z dzbanów. Woda, która spływa na ziemię, pozwala jej stać się urodzajną. Jej odwrotny ruch (krążenie wody w przyrodzie) świadczy o obfitości energii nieskończonego Kosmosu, dostępnej i dla nas, jeśli się tylko na nią otworzymy.
Doświadczenie codzienne - czas wielkich nadziei, życiowego optymizmu, wiary w przyszłość. Sprawy, które zostały rozpoczęte wcześniej, ale mają duże znaczenie dla przyszłości. Nowe spotkania, znajomości i związki przebiegające pod szczęśliwą gwiazdą. Doświadczenie pełnej pokory wobec genialnej mądrości Kosmicznych Praw.

Źródło - "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhafa

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 18:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
XVII GWIAZDA

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
XVII. GWIAZDA Nadzieja

Postacią reprezentującą tę kartę jest kobieta siedząca nad wodą lub nabierająca wodę dwoma naczyniami. W swojej symbolice przypomina nieco kartę Umiarkowanie. Na niebie widoczna jest duża gwiazda i kilka mniejszych. Ta duża, to gwiazda wieczorna, Wenus, która zsyła na nas błogosławieństwa i ofiarowuje pomoc. Dlatego kartę traktowano jako kartę miłości, którą symbolizuje Wenus. Lecz ta karta wyraża też magię. Gdyż magia jest miłością, a miłość magią. Miłość oczarowuje i wyzwala dotąd nieznane siły. W każdej talii traktuje się ją jako kartę atutową, ponieważ symbolizuje wszystko to, co dobre.

ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje opiekę bogiń miłości, począwszy od Isztar przez Izydę i Afrodytę aż po Wenus. Zawsze je czczono, a w trudnych czasach modlono się do nich. Do nich należy też Czarna Madonna oraz inne Madonny. Prócz tego Wenus symbolizuje wszelkie sztuki piękne, po prostu artyzm. Nazwa karty wskazuje na gwiazdę przewodnią, której wielu poszukuje w swoim życiu. Gwiazda przewodnia chroni miłość, ale wskazuje również na siły magiczne (świat ezoteryki). Tę gwiazdę możemy znaleźć, jak sądził Paracelsus na naszym wewnętrznym nieboskłonie. Ciała niebieskie znalazły odbicie w mitach; to w nich można spotkać takie postacie, jak Herkules czy Pegaz. Myśl, że gwiazdy kierują naszym losem jest tak stara jak myśl ludzka. Mistrz Eckhart powiadał: "Oko, przez które dostrzegam Boga, jest okiem, przez które On mnie widzi". Jaśniej i bardziej poetycko nie można wyrazić wzajemnej relacji pomiędzy ziemią a niebem, pomiędzy górą a dołem. A jednym z piękniejszych wyznań miłości jest stwierdzenie, że oczy naszego partnera życiowego świecą jak gwiazdy.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: nadzieja jest siostrą wiary. Ten, kto wyzwoli się ze swych namiętności i błędów, otrzyma klucz do prawdziwej mądrości. Zobaczy wydobywający się z sanktuarium promień rozpraszający ciemności, zasłaniające przyszłość; promień ten poprowadzi go na ścieżce zbawienia. Nawet wobec najcięższych prób w życiu człowiek nie powinien nigdy niszczyć nadziei. Dzięki niej zbierze owoce swej wiary. Karta ta, wyrażająca sferę psychiczną i duchową, przedstawia zasady, które kierują harmonia światów. Przeciwstawia piękno i skończoną harmonię budowli boskiej - niedoskonałości budowli ludzkiej, która nigdy nie jest wolna od błędów i zawsze można ją zastąpić inną. Umieszczone wysoko na niebie gwiazdy są odbiciem pierwszej boskiej czynności: budowania kosmicznego źródła światła. W swym znaczeniu elementarnym Gwiazda przedstawia światło niebiańskie, które przekazuje człowiekowi wizję jutrzenki pokoju, nadziei i piękna, podtrzymując go w jego mozolnej pracy, przynosząc pomoc w chwilach upadku ducha i prowadząc poprzez zmienne koleje losu ku harmonii kosmicznej. Karta ta oznacza również osobę dobroczynną i przyjazną, stającą się pomocnikiem w realizacji planów pytającego. Karta ta, jedna z najbardziej łagodnych i szczęśliwych w Tarocie, przepowiada lepszy los, pomyślne działania na przyszłość, dobrodziejstwo, które często realizuje się w sferze miłosnej, w życiu uczuciowym. Gwiazda jest kartą najwyższej protekcji i opieki sił tajemnych.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: inspiracja artystyczna, pogoda ducha, równowaga.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta nadziei i protekcji na planie materialnym i duchowym. Jako karta równocześnie intelektualna i intuicyjna, wywiera szczęśliwy wpływ na wszystko, co ma związek z duchowością. Daje wiarę w siebie i w Opatrzność. Zaleca optymizm. Karta ta, podobnie jak Rydwan, wyraża równowagę fizyczną; jest łaskawa dla zmian miejsca pobytu i potomstwa. Dla artysty oznacza, że nadszedł czas twórczego działania W tym przypadku jest kartą powodzenia. Wsparcie Opatrzności, pomoc przyjacielska, powrót młodości, powodzenie w nowej dziedzinie. Odporność na chorobę lub nagłe wyzdrowienie.

Źródło: Satanorium.pl

XVII. Gwiazda czyli powrót do źródeł

Siedemnasta karta tarota - "Gwiazda" -jest obrazem w najwyższym stopniu naładowanym magią. Karta przedstawia nagą dziewczynę (brunetkę!), która klęcząc ma lewym kolanie nad wodą wylewa wodę z dwóch dzbanów. W tle widać drzewo z siedzącym na nim ptakiem, a na niebie osiem gwiazd, z których środkowa, wyraźnie większa, ma osiem promieni.

Wszystko na tej karcie jest dziwne, a cała scena przypomina jakiś archaiczny, pogański obrzęd. Bo też istniały takie obrzędy! Jeszcze sto lat temu południowi Słowianie znali praktyki sprowadzające płodność, deszcz i urodzaj, podczas których dziewczyna tańczyła nago o świcie na polu, oblewana wodą.

Bohaterka tej karty nie czerpie wodę z rzeki czy jeziora, ale wykonuje czynność przeciwną: nalewa z dzbana wody do rzeki, zasila źródło. Jest tu więc mowa o tym, że człowiek bierze w swoje ręce życiodajne procesy przyrody i wspomaga je magicznie. Mamy pełną harmonię świata ludzi i świata natury. W postaci owej nagiej rusałki możemy też widzieć bóstwo wód, albo uosobienie samej wody lub rzeki. Byłaby więc ta dziewczyna samym źródłem.

Wielka gwiazda na niebie kojarzy się z planetą Wenus; a skoro ta karta mówi o początkach, nie o końcu, to porą dnia wyobrażoną na tej karcie jest czas przed świtem, Wenus zaś występuje jako Gwiazda Zaranna, Aurora. Przedświt jest najbardziej magiczną porą doby, kiedy świat snu, ta wewnętrzna przestrzeń naszego umysłu, miesza się ze światem jawy. Ptak w tle karty wyobraża duszę, która o tej porze dnia jest jeszcze wolna i żyje we własnym świecie. Wenus, planeta miłości, ale i prapoczątku, jest zakodowana także poprzez fakt, że tytułowa Gwiazda ma osiem promieni, jako że w ciągu pięciu lat ziemskich Wenus wykonuje osiem swoich cykli przemian na naszym niebie.

Karta Gwiazda, która następuje po ponurych i dramatycznych obrazach Diabła i Wieży, wnosi ze sobą wielki ładunek ożywczej energii, zwiastującej duchowe i cielesne odrodzenie. Podstawowym znaczeniem tej karty jest powrót do źródeł. Kiedy mijają nasze sukcesy i klęski, których doświadczamy w zewnętrznym świecie, przychodzi czas, aby sięgnąć do naszego wewnętrznego źródła, do owego podstawowego zasobu naszej wewnętrznej żywotności, który każdy z nas nosi w swojej duszy, ale i w komórkach własnego ciała. Kiedy "nawiązujemy kontakt" z ta częścią naszej istoty, wtedy przyszłość, która leży przed nami, wydaje się taką przestrzenią, w której wszystko jest możliwe. I wtedy przeżywamy przedświt w naszym życiu.

Przy wszystkich pytaniach kierowanych do kart taroka, karta Gwiazda oznacza powrót do takiego stanu, w którym można zaczynać coś nowego. Oznacza więc gotowość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu; oznacza wielką odnowę w sprawie, o której pytamy.

W pytaniach o stosunki z ludźmi oznacza gotowość do nawiązania nowych kontaktów, które zrewolucjonizują nasze życie.

Gdy pytamy o miłość, karta Gwiazda mówi, że nowe wielkie uczucie jest już "widoczne na horyzoncie". Pamiętajmy także o związkach tej karty z mocą planety Wenus i o tym, że kojarzy się ona z obrzędami płodności.

Podobnie dobrą wróżbą jest ta karta, gdy pytamy o pieniądze: oznacza, że "bije" już dla nas nowe źródło dochodów.

W pytaniach o zdrowie i chorobę Gwiazda zapowiada rychłe wyzdrowienie. (Ale może również oznaczać początek nowego cyklu inkarnacyjnego.)

Energia Gwiazdy przypomina kartę Cesarzowa; z tą różnicą, że Cesarzowa mówi o sprawach dziejących się lub dokonanych - o powodzeniu i dobrobycie, który już się stał i jest faktem. Gwiazda natomiast to karta początków i pierwszych zapowiedzi odrodzenia i pomyślności.
--------------------------------------------------------------------------------

XVII Gwiazda

Karta "Gwiazda" (przedstawiająca nagą dziewczynę, która nalewa wodę z dzbana do rzeki, stając się w ten sposób tej rzeki źródłem; oraz, na niebie, Wenus w otoczeniu innych gwiazd) symbolizuje powrót do źródeł, do życiodajnych prapoczątków. Jest dobrą wróżbą w pytaniach o miłość - ale nie tylko.

Gwiazda jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie: "Pisany" jest ci powrót do źródeł, czy do twórczych początków pewnego przedsięwzięcia. Kończą się (lub się już skończyły) takie przykrości, jak "lizanie ran" po minionych porażkach, jałowe rozpamiętywanie przeszłości, poczucie braku sensu. Na nowo odnajdujesz sens swojego życia. Karta często wróży początek nowej miłości lub początek pewnych nowych, twórczych działań.

Gwiazda jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca: Abyś ruszył w życiu dalej, konieczny jest okres odosobnienia, wycofania się na pobocze "świata", wręcz pewne cofnięcie się w rozwoju. Wykonujesz krok wstecz, aby potem zrobić dwa naprzód.

Gwiazda jako karta trzecia, mówiąca co robić: Idź za głosem serca, kieruj się intuicją; nie stawiaj na rozsądek, który może zawodzić, kiedy dzieją się rzeczy zbyt nowe i zbyt subtelne. Kiedy przyjdzie podjąć decyzję, często rzut monetą będzie lepszy niż "chodzenie po rozum". Najlepsze teraz rozwiązania to te, które są najprostsze i najbardziej satysfakcjonują cię emocjonalnie.

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki: Karta "Gwiazda" w tej pozycji często mówi o przeżytym zawodzie miłosnym, o rozczarowaniu się, "sparzeniu" osobą, w której ulokowało się swoje uczucia. Trzeba to "przerobić", zanim się pójdzie dalej.

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach: Masz przy sobie kogoś, kto jest dla ciebie niewyczerpalnym zbiornikiem ożywczej energii. Bardzo możliwe, że razem przezywacie powrót do twórczych początków. (Bardzo dobra wróżba w pytaniach o miłość.)

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie: Dany ci będzie w bliskiej przyszłości powrót do źródeł, i możliwość zaczynania pewnego przedsięwzięcia (lub związku z kimś) od początku. (Dobra wróżba w pytaniach o miłość.)

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości: Wydarzy się coś, co każe ci zawrócić z drogi, skutkiem czego zaczniesz pewną sprawę lub związek od samego początku. Karta ta też może wróżyć nieoczekiwaną miłość. Pojawi się osoba, która będzie dla ciebie źródłem natchnienia, inspiracji, i każe ci patrzeć na swoje życie w nowy, twórczy sposób.

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni: Możesz liczyć na nieustające odnawianie twoich sił życiowych, zasobów energii i inspiracji. Bardzo możliwe, że tym źródłem odnowy jest osoba, która cię kocha.

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć: W obecnej sytuacji warto świadomie i z rozmysłem ćwiczyć samoodnowę duszy i ciała. Pomyśl o takich technikach, jak joga albo tai-czi.

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych: Inni ludzie zyskają źródło sił i życiowej samoodnowy; bardzo możliwe, że ty tak na nich będziesz działać.

Jedenasta - to, co się nie uda: Miłość (na którą miałeś nadzieję) okaże się fikcją, a początek pewnych przedsięwzięć okaże się "spalony na panewce".

Dwunasta - dodatkowe wskazówki: Zbadaj pozostałe karty pod katem: czy pokazują, że klient potrzebuje samoodnowy lub też jest gotowy na nowe uczucie.

Trzynasta - daleka przyszłość: Jeszcze kiedyś wrócisz do twórczych początków. Jeszcze będzie ci dane zaczynać życie i miłość od nowa. Ale to nie będzie ani teraz, ani prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 19:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - nadzieja, woda życia
Znaczenie ogólne - ufność w przyszłość, wizja dobrego życia, nowe nadzieje, szczęście, wiara w przyszłość
Praca - przyszłościowe projekty, nadzieja i przypływ sił, nowe impulsy do działania, dalekosiężne plany, sukces
Relacje/uczucia - miłość, która jest pod opieką "dobrej gwiazdy", początek korzystnego związku, źródło wody życia
Świadomość - rozszerzenie horyzontów, nowe perspektywy
Sfera ducha - zrozumienie, mądrość
Cel - zaufanie do Kosmosu
Cień - odkładanie ważnych spraw "na jutro"
Odwrócona - zwątpienie, brak perspektyw, pech


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Czuwa nad Tobą szczęśliwa gwiazda. Bez względu na to, jak się sprawy zakończą, będą dobre dla Ciebie, nawet jeśli myślisz inaczej. W pracy awans, uznanie, nagroda. Jeśli masz trudności w życiu, zaufaj losowi. Wszystko zakończy się już niedługo. Sam może będziesz zaskoczony efektem zmian.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL