Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2012, o 17:57 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 08:02
Posty: 128
Podziękowań: 42
Tarot - interpretacja karty Cesarzowa - 3

Obrazek

Karta Cesarzowej dotyczy osoby kobiety, jej charakteru i zachowania. W położeniu prostym opisuje kobiece zalety, takie jak piękno, urok osobisty, cierpliwość i umiejętność udzielenia pomocy, zaś położenie odwrócone karty mówi o kobiecych wadach – przede wszystkim zaborczości i przesadnej trosce o innych. Cesarzowa symbolizuje także macierzyństwo i poczucie bezpieczeństwa, płynące z obecności matki.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 13:22 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 21:57
Posty: 42
Podziękowań: 5
Ja interpretuje ją tak :
+ oznacza pozytywne strony karty
- negatywne

+ Kobiecość, ciąża, macierzyństwo, opiekuńczość, szczerość,odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, wiedza, doświadczenie życiowe, przyjazna dusza, przyjaciółka albo matka albo siostra w każdym razie bliska kobieta, żona, empatia, zdolność do okazywania uczuć
- Kobieta zła, niechciana ciąża, oszustwo, wykorzystywanie własnej kobiecości do niestosownych celów, patrzenie tylko na swoje dobro, zaniedbywanie własnego dziecka, czasem też zaniedbywanie samej siebie, może być także nadopiekuńczość w stosunku do wszystkich takie wchodzenie na siłe z buciorami w czyjeś życie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2012, o 21:17 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 8 sie 2012, o 14:09
Posty: 21
Podziękowań: 8
Władczyni (Cesarzowa) oznaczona numerem III, liczbą 3, literą hebrajską "Gilmel". Siedząca na tronie lub (w innych taliach) na ziemi kobieta. W prezentowanej talii, kobieta o jasno blond włosach siedzi na złotym tronie. Odziana w czerwoną zwiewną i powłóczystą szatę, wykończoną (na obrzeżach) białymi koronkami lub falbankami. U jej ramion potężne skrzydła, których lotki dotykają ziemi. Na głowie korona o rozpiętych (rogatych) ramionach, otoczona świetlistym kręgiem. W rękach spoczywających na kolanach trzyma tarczę z orlęciem. W lewej także kryształowe berło - długą laskę jakby z kryształów, zwieńczoną kulą, opasaną w poziomie i pionie. Lewa stopa oparta na kryształowej kuli, co sureruje iż zna isebie jako kobieta i nie zawaha się wykorzystać wiedzy intuicyjnej jaką było jej dane poznać podczas wcześniejszej lekcji. Biorąc pod uwagę jungowską symbolikę warto dokonać opisu tej samej karty z innej talii. Przedstawia ona kobietę o włosach blond siedzącą na łące. Za nią krajobraz pełen zielonej roślinności. Na jasnym niebie, z prawej, słońce w pełnym blasku. Prawa ręka kobiety oparta o róg obfitości, z którego wysypują się dojrzałe owoce. Lewa dłoń, otwarta, spoczywa na kolanach. U podnóża leży tarcza z rysunkiem orlęcia. Nawiązując do archetypów C.G. Junga można powiedzieć, że symbolizuje syntezę w opozycji, a także nowe życie, jest więc Matką-Ziemią. Jest jasną stroną procesu kreacyjnego (twórczego). Reprezentuje uczciwość i zmysłowość. Może być identyfikowaną z Reją. Archetyp matki pozostaje we wzajemnym związku z ojcem (Władcą, Cesarzem, tak wskazuje mitologia, alchemia i hermetyzm), ale matka jest także sprzymierzona z synem (Głupcem lub Magiem) w jego walce przeciwko ojcu, jak to pokazuje historia Kronosa. Matkę łączy z chłopcem związek obciążony energią, ale pozytywną lub negatywną pod względem wartości, co jest zależne od tego, jak ustosunkuje się do niego ojciec. Matka posiada również wszystkie cechy Animy, ale przede wszystkim jest źródłem narodzin i odrodzenia, odnowy, przemiany. Karta wskazuje na potrzebę poszukiwania mądrości, poprzez dostrzeganie świętości każdego dnia i materialnego świata, wykazywanie się uczuciowością i zmysłowością. Zejście z takiej drogi oznacza klęskę, ujawnienie się negatywnego aspektu Władczyni, jej przemianę w bogini Kali , pożerającej własne dzieci.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 22:10 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
III CESARZOWA

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
III CESARZOWA, Płodność

W taliach, które podkreślają egipskie dziedzictwo, znajdujemy nazwy Królowa-Faraonów lub Izyda-Urania czy Władczyni. Władczyni siedzi na tronie, w ręku trzyma berło, czasami kłos żyta oraz jabłko stanowiące znak godności cesarskiej. Te symbole wskazują na zwrot ku ziemskim zadaniom. Często jest to karta matki, ale także szefowej lub innego kobiecego autorytetu. Wszystkie one okazują się kobietami pełnymi dyscypliny, zdają się wiedzieć, że mają za zadanie świecić przykładem. Rysunek na karcie wzbudza u każdego obserwatora respekt.

ZNACZENIE KARTY: już nazwa. Karty wskazuje na władanie i panowanie, dotyczy ono zwłaszcza panowania nad sobą, gdyż tylko ten, kto zapanował nad samym sobą, może panować nad innymi. Karta symbolizuje obowiązki, które każdy z nas ma wypełnić na ziemi, także ci, którzy sądzą, że mogą rozwijać się poza życiem społecznym. Każdy musi uczynić to, co konieczne, by przypodobać się władczyni. "Prastara zasada matki" kieruje wypełnianiem zadań, co wymaga pewnej surowości. Władczyni uzmysławia więc, że nie może istnieć absolutna wolność, gdyż w takim przypadku nastąpiłoby wynaturzenie przejawiające się w anarchii. Karta ta porusza w nas dojrzałość. Zachowanie Głupca jest na tym etapie nie na miejscu. To matka decyduje o wychowaniu swych dzieci, które powinny uzyskać później uznanie w jej oczach. Liczba 3 wiązana z tą kartą ma wiele wspólnego z teoriami Pitagorasa, który uczył, że liczba ta jest pierwszą liczbą ziemską. Wskazuje ona jednak również na współgrę Słońca, Księżyca i Ziemi. Kto chce podążać drogą poznania, drogą prowadzącą do wnętrza, nie powinien tracić z oczu ziemskiej strony naszego bytu. Musi się także nauczyć akceptować rozwagę jako wartość. Dlatego karta ta wskazuje nie tyle na świat ezoteryki, lecz na ziemską rzeczywistość, a także uczy nas, by dążąc ku niebu nie tracić gruntu pod nogami.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: żarliwe pragnienie prawdy i piękna powoduje, że stają się one udziałem człowieka. Pragnienia przeciwne - to bieg ku przepaści. Człowiek może mieć nadzieję na powodzenie swych przedsięwzięć pod warunkiem połączenia działania ze zrównoważoną myślą. Wynik przyniesie dobro. Karta ta wyraża symbolicznie: moc ewolucyjną płodnej natury. W swym znaczeniu elementarnym Cesarzowa reprezentuje siłę twórczej energii daną człowiekowi do dyspozycji. Może ona zrealizować się na planie fizycznym (np. ciąża) lub na planie mentalnym (twórczość intelektualna). Cesarzowa - pasywna siła świata materialnego (w uzupełnieniu do karty Cesarz, która wyraża siłę aktywną) reprezentuje zawsze krok naprzód.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: stanowczość, ambicja, wiedza, twórczość. Intuicja, płodność, uczuciowość, przyjazny stosunek do ludzi, miłość matczyna.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: liczne zmiany, zwykle korzystne. Decyzja, którą pytający po rozważeniu może podjąć. Konkretyzacja planów. Zapowiedź szczęśliwego życia. Polepszenie i odnowa sytuacji. Liczne, krótkotrwałe zmiany miejsca pobytu. Zalecany optymizm. Płodność. Karta ta symbolizuje również twórczość literacką i naukową, książki, publikacje, rękopisy, osoby związane z pisaniem i wydawaniem książek; nowiny z otoczenia. Może to być też oczekiwany list; sąsiednie karty określą jego treść. Cesarzowa dąży do wzmocnienia i powtórzenia efektów kart sąsiednich. Może też oznaczać po prostu kobietę z otoczenia pytającego.

Źródło: Satanorium.pl

III. Cesarzowa, czyli bogini pomyślności

Trzecia karta z Wielkich Arkanów przedstawia królową, władczynię, siedzącą na tronie. Co ta karta oznacza? - tak najkrócej można powiedzieć: jest to bogini pomyślności!

Niektórzy autorzy kart podkreślają to znaczenie, rysując Cesarzową i jej tron na tle dojrzewającej pszenicy, bujnych ogrodów, kiści winogron i innych owoców. Sama postać kobiety na tronie niekiedy rysowana jest tak, iż można się domyślać, że jest ona w ciąży - a więc sama symbolizuje płodność, macierzyństwo, rozmnażanie - i zarazem pomnażanie bogactw. Postać przyszłej matki na tronie oznacza też materialną stabilizację i bezpieczeństwo: owo najwyższe bezpieczeństwo, jakiego doświadczyć może tylko dziecko w łonie matki.

Karta Cesarzowa zapowiada wszystkie te rzeczy: pomyślność i dobrobyt, bezpieczeństwo i rozkwit, pomnożenie bogactwa i przychodzenie na świat potomstwa. Oznacza przede wszystkim, że jesteśmy na dobrej drodze, że ogólna nasza sytuacje w świecie jest pomyślna, i nie należy ani szczególnie się martwić, ani jakoś "manipulować" przy własnych sprawach, bo można "przedobrzyć" i zakłócić naturalny rozwój rzeczy.

Nie należy ani przez chwile zapominać, że postać na tej karcie jest kobietą, i to sportretowaną w rozkwicie swojej kobiecości. Dlatego jeżeli wróżymy mężczyźnie, karta ta może oznaczać, że niedługo znajdzie on "pisaną sobie" partnerkę; a jeżeli wróżymy kobiecie - że ona sama wejdzie w rolę Cesarzowej, i zrealizuje się jako kochanka, żona, szczęśliwa pani domu - a może również jako matka.

Na niektórych taliach, dla przypomnienia, że karta ta oznacza materialne powodzenie i szczęście w miłości - jest obok Cesarzowej rysowany znak planety (i bogini) Wenus.

Nie jest też przypadkiem, że Cesarzowa siedzi, często w pozycji wręcz półleżącej (podczas gdy Mag stoi, a Głupiec idzie...). Oznacza to, że szczęście i pomyślność przychodzi z zewnątrz, jako dar Boga i czasu. Że jest teraz czas korzystania z dobrodziejstw, jakie niesie los, nie zaś czas pracy, starań, poszukiwań czy wątpliwości. Można więc wygodnie zasiąść - za stołem, do uczty... Nasza aktywność nie jest ani nam, ani nikomu, potrzebna do szczęścia.

Wszystkie te "pozytywy" tej karty w pewnych okolicznościach mogą stać się "negatywami". I wtedy karta Cesarzowa będzie ostrzegać przed lenistwem, życiem na kredyt (lub na cudzy koszt), przed lekceważeniem zagrożeń. Może delikatnie przypominać, że okres pomyślności nieuchronnie kiedyś się skończy...
--------------------------------------------------------------------------------

III Cesarzowa czyli kobieta jako symbol dobrobytu

Karta Cesarzowa (nr 3 w Wielkich Arkanach) symbolizuje dobrobyt rozumiany szerzej, niż to się zwykle przyjmuje: jako DOBRO-BYT, na co się składa nie tylko materialny komfort, ale także głębokie zadowolenie z tego, co jest, umiejętność cieszenia się życiem i jego radościami, głęboka i twórcza zgoda z własna naturą. Tak się w tradycji przyjęło, że z ową materialno-zmysłową stroną życia silniej od mężczyzn związane są kobiety, więc logicznym jest, że właśnie kobieta - i to nie byle jaka, bo władająca swoim imperium - jest rysowana na tej karcie.

Cesarzowa jako główna karta rozkładu, nr 1: Pomyślna wróżba! Przy tym zapowiada satysfakcję, a nie wysiłek. Spoczynek, a nie ruch. Pomyślność w sprawach, które powoli dojrzewały a teraz zrealizowały się jakby same przez się. Ważne jest to, co jest, a nie plany i mrzonki. Spoczywająca postać Cesarzowej mówi o tym, że moment spełnienia dzieje się TERAZ.

Jako karta ostrzegająca, nr 2: Spoczywając w błogim samozadowoleniu, przegapisz ważne szanse na przyszłość. Grozi ci lenistwo, wygodnictwo, przywiązanie do tego, co się osiągnęło. Karta ta w tej pozycji może też oznaczać, że z niekorzyścią dla siebie pozwoliłeś się zdominować pewnej kobiecie. (Choć ta niewola może być słodka.)

Jako karta działania, nr 3: Działaj nie działając! Chińscy taoiści nazwali tę zasadę "wu-wei", działaniem przez niedziałanie. A więc: nie śpiesz się. Czekaj, aż czas dojrzeje. Skup się na tym, co jest i ciesz się życiem takim, jakie ono jest. Nie spalaj się w akcjach niezgodnych z twoją naturą. Wykorzystaj sprzyjające okoliczności, pomoc innych, dobre rady, czyjąś przychylność. Ważne są teraz: miłość, przyjaźń, piękno, zmysłowe przyjemności.

Jako karta nr 4; wpływy z przeszłości, na ogół niekorzystne: Masz za sobą epokę dobrobytu, satysfakcji i powodzenia. Pamięć o tym może być źródłem siły i pewności siebie, ale częściej rozleniwia, demobilizuje, skłania do postawy "i tak mi się należy".

Jako karta partnerów, nr 5: Wielka dawka "mocy" powodzenia, dobrobytu, zapewne też miłości i zmysłowej satysfakcji stała się udziałem pewnej bliskiej ci osoby...

Jako karta bliskiej przyszłości, nr 6: Zbliża się czas dobrobytu, powodzenia, satysfakcji i pełni; czas kiedy będziesz mógł korzystać z uroków życia. Pomyślna wróżba!

Jako wskaźnik niespodzianek niezależnych od twojej woli, nr 7: Na twojej drodze "czyha" niespodzianka w postaci materialnej satysfakcji, czasu spoczynku i wakacji; a także (być może) miłości, chociaż są to rzeczy, których teraz w ogóle nie bierzesz pod uwagę.

Jako wskaźnik rzeczy ważnych choć oczywistych, nr 8: Na sprawy, o które pytasz, jest ci teraz ZBYT DOBRZE.

Jako wskaźnik rzeczy, w których możliwe jest osiągniecie mistrzostwa, nr 9: Masz szanse ćwiczyć się i osiągnąć doskonałość w sztuce korzystania z życia; osiągania satysfakcji.

Jako karta nr 10; odpowiedź na pytanie: co z tego będą mieć inni? Obdarujesz innych swoim powodzeniem, dobrobytem, możnością cieszenia się z życia.

Jako karta nr 11; odpowiedź na pytanie: co się nie uda? Prawdziwa satysfakcja rozwieje się we mgle...

Jako karta nr 12; odpowiedź na pytanie: co jeszcze jest ważne w tej wróżbie? Przemyśl wcześniejsze karty pod kątem: ku jakiej zmysłowej satysfakcji one prowadzą? Jako rodzaj dobrobytu zapowiadają?

Jako karta nr 13; odpowiedź na pytanie: co dalej? Dalej, w odległej perspektywie, pozostaje dobrobyt, zmysłowa satysfakcja, pełnia zadowolenia z siebie. Co również oznacza, że na razie to nie będzie ci dane.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 13:33 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
urodziwa ,zmysłowa matka,żona,kobieta w ciąży,silna osobowość, wpływowa,ciepła .
Potrafi kierować innymi.
w pyt:
Czy warto zmienić pracę?
oczywiście bo czeka Cię wzrost dochodów.
cesarzowa+ cesarz-osoba , która umie zarabiać
cesarzowa+kochankowie -handel nieruchomościami
cesarzowa+rydwan-opóżnienia w przypływie pieniędzy,

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 18:59 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 21:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - matka
Znaczenie ogólne - płodność, rozrost, życiowe siły, narodziny nowego, urodzajna ziemia
Praca - twórcza faza, zdrowie, nowe kierunki rozwoju, wspaniałe plany i intratna propozycja pracy, żywotność, różnorodność, urozmaicenie
Relacje/uczucia - pełen życia, zdrowy związek, który wrasta i dojrzewa, nowa miłość, która rozkwitnie, powiększenie rodziny
Świadomość - nowe rozumienie, zmiana obrazu świata
Sfera ducha - świadomość różnorodności
Cel - zachowanie i ochrona życia
Cień - zbytek, zachłanność, zniszczenie
Odwrócona - niepłodność, niedostatek


Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 16:12 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 21:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Pozytywna karta na pytania dotyczące wszelkich obszarów: miłości, przyjaźni, pracy, finansów.
W karierze może pomóc Ci wpływowa kobieta. Pozwól, by świat pokazał Ci drogę. Nie wymuszaj nic na siłę. Finanse poprawią się niespodziewanie. Jeśli szukasz pracy, uwierz, że czeka już gdzieś na Ciebie. Przygotuj się tylko do rozmowy kwalifikacyjnej, byś wypadł profesjonalnie.
Jeśli obecnie masz jakieś trudności, karta zapowiada ich rozwiązanie.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL