[ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta Cesarz - 4
PostNapisane: 8 mar 2012, o 16:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 07:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Tarot - interpretacja karty Cesarz - 4

Obrazek

Karta Cesarza jest związana z instytucją władzy, zarówno politycznej, jak i w charakterze psychologicznego oddziaływania na innych. Karta dotyczy także pracy zawodowej i stanowisk kierowniczych. Położenie proste karty oznacza sprawiedliwe rządy, posiadanie dobrej opinii i autorytetu, a także sukces zawodowy. Z kolei położenie odwrócone kojarzy się z nieudolnością i utratą kontroli nad podwładnymi, albo przeciwnie - autorytaryzmem. Władzą w tym kontekście jest też instytucja ojca rodziny, tak więc tego również dotyczy karta Cesarza.
źródło: wikipedia.org


A jaka jest wasza interpretacja tej karty ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2012, o 12:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 20:57
Posty: 42
Podziękowań: 6
+ Władza, ktoś na stanowisku, dyrektor, kierownik albo ktoś kto reprezentuje prawo, ojciec, mąż, przyjaciel, ważny dla nas mężczyzna, osoba na którą można liczyć, która zawsze pomoże. Odpowiedzialność, własna firma, działalność, sprawy urzędowe, postępowanie zgodne z prawem i moralnością, opiekuńczość, szczerość, troskliwość, sprawy toczące się po naszej myśli jeśli nie próbujemy nikogo oszukać
- Tyran, ktoś kto stosuje przemoc i fizyczną i psychiczną w zależności jakie karty są obok, ojciec który nie wypełnia obowiązków ojcowskich, mąż który lekceważy żonę nie okazuje szacunku, egoista, ktoś kto próbuje nas oszukać i ogólnie wszelkiego rodzaju oszustwa, trudności w załatwieniu spraw urzędowych sądowych, trudności finansowe, problemy w pracy czy z własną działalnością


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2012, o 20:19 

Dołączył(a): 8 sie 2012, o 13:09
Posty: 21
Podziękowań: 8
Władca (Cesarz) oznaczony numerem IV, liczbą 4, literą hebrajską Dalet. Starszy, brodaty mężczyzna w zbroi, siedzący na złocistym tronie z zawieszonymi po obu stronach oparcia czaszkami kozłów (sugerujących postać Baala). Szyję opasuje mu złoty łańcuch, opadający na piersi, zwieńczony okrągłym medalionem. W dłoniach, ubranych w rękawice zaciska: w prawej berło zwieńczone trójdzielną lilijką, w prawej świat - kulę przepasaną w poziomie i pionie, zwieńczoną krzyżem. Na pancerzu, znajdującym się na piersiach z prawej znak słońca, z lewej sierp księżyca. U stóp (po lewej) tarcza z rysunkiem czarnego orła. Na głowie korona (czapa) na której widnieje orzeł z rozpiętymi do lotu skrzydłami. Tło w zmiennym kolorze od mocno purpurowego u dołu poprzez czerwień w pośrodku, po złocistą żółć u góry. Jest przedstawicielem prawa, organizacji, logiki. Symbolizuje siły kreacji, ale oparte raczej na woli niż na uczuciu, na sile a nie na miłości. Podobnie jak Kronos (Uranos) poprzez zjednoczenie z Matką Ziemią (Gaja) daje życie światu, wyłaniając go z Chaosu . Jego aspektem negatywnym jest tyrania. Może być także identyfikowany z Kronosen-Satrurnem - Senexem, (Starcem), pożerającym własne dzieci. W tradycji hermetycznej, planeta o największej orbicie, odpowiada rozumowi, lub lepiej intelektowi, którego cechą jest zdolność panowania poprzez nadawanie jedności i formy przedmiotowi. Oznacza zdolności twórcze i sukcesy twórcze.
Karta może oznaczać, że podmiot czuje się połknięty (zniewolony, uwięziony) przez kolektywne formy prawa, zwyczajów, obyczajów, przez dominujące nad nim lub w nim samym supoerego. Czuje, że znajduje się w sytuacji przymusowej, która przypomina wczesne niemowlęctwo lub nawet stan embrionalny w łonie matki. Czuje i rozpatruje potrzebę stania się nowym człowiekiem, ale osiągnąć to może tylko w takim stopniu, w jakim dorośnie do konfrontacji z tkwiącym w nim (w jego świadomości) Władcą (senexsem). Takiemu poczuciu dość często towarzyszy lęk przed winą i karą z jednej strony, a z drugiej pragnienie śmierci jako drogi wyjścia. W konflikcie takim pomocną może być Kapłanka - anima lub Gwiazda oznaczająca początek przezwyciężania trudności, odrodzenia, zmartwychwstawania z piekła, śmierci i śmiertelnego grobu. Władca może też być interpretowany jako pan świata. Będąc opozycją do Władczyni rządzi światem widzialnym - konkretnym.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
IV CESARZ

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
IV.CESARZ, Protekcja

W języku angielskim bywa nazywana The Emperor (Władca). W Tarocie egipskim czwarta karta nosi nazwę Faraon. Podobnie jak Władczyni, tak i Władca dzierży w swoim ręku berło. Nie czuwa on jednak nad codziennym życiem, lecz nad strukturami społecznymi, nawet wtedy, gdy reprezentuje ojca. Także i Władca musi się najpierw nauczyć panowania nad sobą, zanim będzie mógł przejąć rolę przywódcy. Wyraża się to najczęściej przy pomocy symboliki zwierzęcej, którą można dostrzec na kartach. Jest się dojrzałym do roli Władcy wtedy, gdy pogodzi się w sobie zwierzęce instynkty. Władca symbolizuje ziemskie prawa.

ZNACZENIE KARTY: karta ta mówi o autorytecie. Z jednej strony przedstawia tych, którzy zapatrzeni są ślepo w autorytety, z drugiej zaś tych, którzy sprawują funkcje wymagające autorytetu lub go uosabiają. Karta wyraża wszystkich przełożonych, jak i urzędy, także urząd prezydenta i premiera, co wiąże się, rzecz jasna, z zagadnieniem autorytetów. Potrzeba autorytetu istniała zawsze. Osoba sprawująca władzę lub funkcje przywódcze, a pozbawiona autorytetu jest skazana na klęskę. Także i osoby zależne w jakikolwiek sposób od władzy lubią odpowiedzialnych przełożonych, ponieważ daje im to poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Jednakże autorytetu nie można się nauczyć, musi on istnieć w człowieku, przynajmniej jako potencjalne predyspozycje. Władca uważany jest także (wraz z Władczynią) ',za ojca i strażnika cywilizacji. Poza tym należy w nim dostrzec symbol dążenia do władzy i zaszczytów. W takim przypadku łatwo popaść w pychę. Większość władców nie jest w praktyce pozbawiona próżności, a tym samym stają się oni podatni na pochlebstwa. Także i duma ma tu swoje znaczenie; nie pozwala ona sprawiedliwie osądzać i postępować, zwłaszcza wtedy, gdy każde ustępstwo oceniane jest jako słabość. Dopiero, kiedy potrafimy spojrzeć na problemy jak Jowisz, władca Olimpu, jesteśmy zdolni przebaczać innym ich słabości. Jednej tylko słabości nie potrafił wybaczyć ten bóg, a mianowicie niewdzięczności. Niebezpieczeństwo, iż możemy okazać się niewdzięczni, tkwi w nas wszystkich, ale kto temu ulega, nie ma prawa do moralnego osądu innych.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: nic nie przeciwstawi się mocnej woli opartej na mądrości i sprawiedliwości. Człowiek określa swoje prawa, ale przede wszystkim obowiązek. zwycięzca wypełnia swą misję. Karta ta wyraża symbolicznie: aktywną siłę materii, a w konsekwencji jej transformację. Mag i Kapłanka przedstawiają dwa bieguny świata duchowego - aktywny i pasywny. Cesarzowa i Cesarz - dwa bieguny świata materialnego. Cesarzowa zwraca szczególną uwagę na własny rozwój, Cesarz realizuje swą aktywność w materii. Sama nazwa karty Cesarz wskazuje na tego, kto posiada moc realizacji, kto powoduje działanie. Z punktu widzenia użytkowego jest to karta praktycznych wiadomości i użytecznych rad. Mag reprezentuje yang, siłę aktywną i męską. Kapłanka symbolizuje yin, siłę pasywną i żeńską. Cesarzowa wyraża ewolucję przychodzącą po dwu pierwszych kartach, które krępują wszystkie rzeczy stworzone. Cesarza cechuje siła i zdolność do realizacji zamierzeń. Posiada on moc zdolną wstrzymać działanie Diabła. W swym znaczeniu elementarnym Cesarz przedstawia materialną energię potrzebną człowiekowi do urzeczywistnienia swych krótkotrwałych tworów.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: wytrwałość, nieustępliwość, zrównoważenie, inteligencja. Stałość, zrozumienie, zmysł praktyczny. Instynkt władzy. Naturalna dyspozycja do nadużywania energii często bywa przyczyną fizycznego stresu.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: cesarz będzie miał możliwość ustabilizowania swej sytuacji na planie fizycznym i materialnym. Pomnażanie dóbr przez nieustanny wysiłek. Jest to karta materialna, przedstawiająca człowieka mocy, dominującego, ambitnego, o silnym poczuciu odpowiedzialności. Reprezentuje ojca, szefa, pytającego, męża pytającej. Wskazuje na okres stabilności i wzmocnienie pozycji pytającego. Cesarz nie obdarza idelizmem, jest symbolem zmysłu praktycznego, umysłu racjonalnego i rozsądku. Przynosi miłość życia, w otoczeniu kart niekorzystnych nakłania do zbytku i tyrani. Może oznaczać ważną osobę posiadającą duże wpływy. Jest to karta stałości, niepomyślna dla zmian i podróży, arkan protekcji przede wszystkim materialnej.

Źródło: Satanorium.pl

IV. CESARZ

Cesarz - "Imperator" w językach romańskich - jest czwartą kartą spośród Wielkich Arkanów. W starej talii marsylskiej Cesarz - brodaty i długowłosy - siedzi na tronie, z nogą założoną na nogę, zwrócony jest do widza profilem, na głowie ma hełm, na ciele zbroję, w prawej ręce dzierży berło, a u jego tronu stoi - jakby na chwilę odłożona - tarcza z orłem w herbie.

Wszystko to ma swoje głębokie symboliczne znaczenie. Liczba cztery symbolizuje świat materii, Ziemię i jej cztery kierunki, porządek i surowe prawo. Broda jest oznaka powagi i dojrzałego wieku; w długich włosach mieszka magiczna moc, dająca nadludzkie siły w boju oraz dar uzdrawiania chorych i podnoszenia na nogi osłabłych. Długie włosy jako źródło siły nosił biblijny mocarz, Samson, i pierwsi królowie Francji - Merowingowie.

Skrzyżowanie nóg również służy gromadzeniu mocy: jest to magiczny gest ("mudra") dzięki któremu nie ulega ona rozproszeniu. Podobnie skrzyżowane nogi trzyma bohater innej karty - Wisielec.

Cesarza widzimy z profilu, ponieważ patrzy on w daleką przestrzeń, w stronę horyzontu: czujnie obserwuje granice swojej ziemi, wyglądając z daleka wrogów i intruzów, którym biada, gdy powstanie ze swego tronu.

Hełm i zbroja oznacza psychiczna odporność, niewzruszoność, stałość poglądów - która w życiu może jednak niebezpiecznie zbaczać w strone sztywności i zbytniego konserwatyzmu.

Berło i orzeł tworzą logiczna całość: berło przypomina piorun Zeusa; jest też wspomnieniem dębowej maczugi, broni dawnych herosów. Po dębach spływała na ziemię wraz z uderzeniem pioruna moc Zeusa i innych najwyższych patriarchalnych bogów - których ptakiem był właśnie orzeł.

Karta Cesarz wśród rozłożonych kart zapowiada wszystkie te rzeczy: że trzeba nieugięcie strzec swoich poglądów, wiary, domu i dorobku. Że trzeba być niewzruszonym i niepodatnym na pokusy. Że trzeba być gotowym do walki - i przy takim stanie ducha uda się zapewne w porę odstraszyć niebezpieczeństwa. Karta ta mówi też, że trzeba innym służyć swoją siła i ochroną, a dzięki tej postawie inni ludzie będą się mogli skupić wokół tego, komu ta karta "wyszła" jako wróżba.
--------------------------------------------------------------------------------

IV Cesarz czyli jednoosobowe kierownictwo

Karta Cesarz, nosząca numer Cztery pośród Wielkich Arkanów, wyraża idee zrozumiała dla każdego: ideę szefowania, rządzenia - czyli ideę jednoosobowego kierownictwa i związanej z nim jednostkowej odpowiedzialności. Postać wyobrażona na tej karcie ma wszystkie atrybuty władcy: jest silnym mężczyzną w średnim wieku, nosi koronę i dzierży berło i jabłko, a za godło ma królewskiego ptaka - orła. Cesarza widzimy na karcie z profilu, jak czujnym okiem ogrania horyzont, zawczasu wypatrując zagrożeń.

Cesarz jako pierwsza karta w rozkładzie: Spoczywa na tobie szczególna odpowiedzialność. Jesteś najważniejszą osobą w pewnym towarzystwie lub pewnym przedsięwzięciu, którego los i powodzenie ściśle zależy od twojej postawy. Powinieneś zachować szczególną dyscyplinę, gdyż twoje myśli i plany, a także oczekiwania i obawy mogą natychmiast przynosić skutki w świecie zewnętrznym.

Cesarz drugi - ostrzeżenia: Twoja wada jest zbytnia sztywność umysłu, trzymanie się ścisłych ustaleń, autokratyzm, niedopuszczanie innych do głosu. Stajesz się tyranem i satrapą. Ograniczasz czyjąś wolność.

Cesarz trzeci - zasady działania: Jest właściwy moment, abyś dokładnie i po prostu zrealizował swoje plany, biorąc za nie pełną odpowiedzialną i nie oglądając się na cudze opinie. Działaj jak szef, jak suwerenny władca.

Cesarz czwarty - obciążenia z przeszłości: Dlaczego mnie nikt nie słucha? Dlaczego inni nie robią tego, co ja bym chciał? -- Ciążą na tobie dawne doświadczenia, kiedy wszyscy byli na twoje usługi.

Cesarz piąty - partnerzy: Współdziałasz z osobą (osobami) władczą i pewną siebie, i masz do wyboru podporządkować się jej (wtedy będziesz mieć w niej niezawodnego opiekuna) - albo przeciwstawić się jej (natrafisz wtedy na zawziętego wroga).

Cesarz szósty - bliska przyszłość: W bliskiej perspektywie jest awans, zajęcie wysokich stanowisk; albo sukces w dziedzinie, która jest twoim "autorskim" pomysłem. Jak przy karcie pierwszej, uważaj co robisz, bo zarówno twoje zalety jak i twoje błędy zostaną wzmocnione i wyolbrzymione przez świat zewnętrzny.

Cesarz siódmy - zrządzenie losu: Na twojej drodze przygotowują się (niewidoczne jeszcze) wydarzenia, których skutkiem będzie twoja odpowiedzialna rola i kierownicza pozycja.

Cesarz ósmy - rzeczy oczywiste: "Władca nie może sobie na to pozwolić!". Albo odwrotnie: "Rządzisz, więc bierz, co twoje."

Cesarz dziewiąty - mistrzostwo: Masz szansę osiągnąć doskonałość w sztuce rządzenia i kierowania.

Cesarz dziesiąty - pożytki dla innych: Wiele osób uzyska korzyści i bezpieczeństwo dzięki twoim wysiłkom.

Cesarz jedenasty - niespełnione marzenia: Niespełnione marzenia o przewodzeniu i pozycji wodza.

Cesarz dwunasty - wskazówki do interpretacji: Rozważ cały rozkład kart pod katem, jakie z niego rady wynikają dla władcy sprawującego władzę i ponoszącego odpowiedzialność.

Cesarz trzynasty - następny cykl przemian: Nadal jest nadzieja sięgnięcia po kierowniczą pozycję - ale nie teraz, dopiero w następnym cyklu przemian: może za rok, może w następnej fazie cyklu Jowisza (3 lata) lub Saturna (7 lat). Teraz co innego jest ważne.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2013, o 13:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 73
Podziękowań: 27
Cesarz-wytrwałość,nieustępliwość,mądrość,stałość,zrozumienie.Mężczyzna posiadający władzę
twardo stąpa po ziemi.
Często wypada na ojca,męża, który bywa zasadniczy,daje poczucie bezpieczeństwa, jest wsparciem.

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2013, o 17:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Archetyp - ojciec
Znaczenie ogólne - stabilność, konsekwencja, odpowiedzialność, porządek, trzeźwość myślenia, bezpieczeństwo, realizacja
Praca - odpowiedzialność, bezpieczne środowisko pracy, dokładne wypełnienie zadań, osiąganie celów krok po kroku i ich uporczywa realizacja
Relacje/uczucia - urzeczywistnienie marzeń, miłość, która kwitnie w bezpiecznych ramach, gotowość do związku i odpowiedzialność
Świadomość - realizacja zamierzeń i idei
Sfera ducha - strukturyzacja różnorodności
Cel - ochrona tego, co zostało osiągnięte, gwarancja wiarygodności i porządku
Cień - uporczywa surowość, męczący pedantyzm, despotyzm
Odwrócona - niedojrzałość, brak opanowania i kontrolowania swego zachowania, robienie dużo hałasu o nic

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2013, o 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lis 2013, o 20:31
Posty: 51
Podziękowań: 0
Rada z jednej karty:

Przy Tobie bezpieczeństwo, akceptacja i potwierdzenie Twoich umiejętności zawodowych. Możliwy awans, nagroda, jakieś pieniądze. Jeśli trudno Ci podjąć jakieś decyzje, zasięgnij rady osób, które są dla Ciebie autorytetem: ojca, dziadka, doradcy. Mogą Ci pomóc zrobić wewnątrz porządek w chaosie myśli.
Ewentualnych decyzji nie opieraj na emocjach, a intelekcie. Inaczej popełnisz błąd, za który zapłacisz wysoką cenę.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL