Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2012, o 21:53 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 25 cze 2012, o 19:53
Posty: 4
Podziękowań: 0
Od dawna usiłuję pojąć sens określenia : Jasnowidz - Jasnowidzka - Jasnowidzenie.Nie pasuje mi tu encyklopedyczne określenie i wyjaśnienie a pozazmysłowe kłóci się jeszcze bardziej.Na to nakłada się refleksja :
- dlaczego przepowiednie są z reguły kasandryczne ?,
- dlaczego przepowiednie i "wizje" tzw. jasnowidzów pozostają w niezgodzie z realiami?
- dlaczego tzw.jasnowidze używają określenia " robię wizję"? Robić to można pranie , placek czy pranie mózgu a nie wizję.
- dlaczego przepowiednie zapisane w starych księgach mijają się niejednokrotnie z prawdą / w oryginale brzmiały i brzmią inaczej i nie chodzi mi o tzw.przekręt w tłumaczeniu/.?
- dlaczego tzw.jasnowidze puszczają w obieg informacje nie mające nic wspólnego z zapisem w Księdze Czasu.?Jest to działanie bardziej niż nieodpowiedzialne , jest bardzo toksyczne.Szkodzi również informatorowi i to bardzo.
Takie refleksje i wątpliwości to tylko maleńka kropla w niewiedzy nieprzeniknionego.
Prostszym zagadnieniem wydaje się być jasnowidzenie osobowe tzn.umięjętność "wniknięcia" podłączenia się do podświadomości i kodu danej jednostki ,i odczytanie go.Jednak tu również w grę wchodzi etyka i człowieczeństwo.I tu również pojawia się dylemat: czy ktoś taki ma obowiązek wzięcia odpowiedzialności za słowa ?Czy może i powinien rozważyć wszystkie za i przeciw celem wybrania optymalnej drogi.?
Czy tzw.jasnowidzów obowiązuje zasada : Primum non nocere.ADG


 Zobacz profil  
 
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL