Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2013, o 23:54 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Streszczenie Webinaru Kamila Dunowskiego pt. "Trening EQ, czyli jak skutecznie zapanować nad stanem emocjonalnym"

Inteligencja emocjonalna to rozpoznawanie emocji oraz umiejętność zapanowania nad nimi.


Akceptacja negatywnych emocji, sytuacji, cech w naszej osobowości jest pierwszym krokiem do jakiejkolwiek zmiany, bez tego nie ma szans zmienić w sobie cokolwiek ani zapanować nad emocją. Świat działa na zasadzie przypływów i odpływów, jak sinusoida.
U góry czujemy flow, mamy ochotę się rozwijać, pracować, działać, jest entuzjazm, środek to równowaga, a na dole czujemy przygnębienie, smutek, przytłoczenie. Dobrze jest sobie uświadomić, że te doły dają nam możliwość weryfikacji, refleksji nad sobą, są nam do czegoś potrzebne. Na dole występują również instynkty, takie jak zdenerwowanie, kiedy nagle ktoś zajedzie nam drogę, ale rozpoznając je od razu, możemy je zaobserwować, wyjść na poziom równowagi i pozwolić temu odczuciu odejść...

Ponadto sama mobilizacja przychodzi przecież z dołka! Bo często nie ruszymy się i nie zaczniemy działać, zanim mocno nas przyciśnie.

Zastanów się ile możesz zrobić, jeśli zaakceptujesz, że się czegoś boisz. Możesz poprzez szereg zadanych sobie pytań dojść do przyczyny strachu, a następnie go zlikwidować. Na tym polega zresztą coaching.

Bardzo często kierujemy się przekonaniami wpojonymi przez społeczeństwo czy religię, przykładowo: złe rzeczy musimy brak na swoje barki... Takim sposobem zamiast sami ze sobą współpracować, tworzymy sobie dylematy. Warto zdać sobie sprawę, że Życie ZAWSZE dostarcza nam tego, czego aktualnie potrzebujemy. "Negatywne" emocje, sytuacje również są nam do czegoś potrzebne i kryją bardzo wiele zasobów, możliwości.


Trochę o technice SUBMODALNOŚCI z dziedziny NLP.

Submodalności ogółem to regulowanie stanów, najczęściej z użyciem wizualizacji, w których obraz odbierany jest za pomocą zmysłów. Można powiedzieć, że jest to ekran wyświetlający sytuacje.

Nasza podświadomość działa na zasadzie postrzegania celu (formy) poprzez tło, czyli w jakich okolicznościach sobie ten cel wyobrażamy.

Technika polega na wpływaniu tłem na formę. Wyobraźmy sobie jakąś znaną nam osobę, może to być ktoś z rodziny, następnie umieśćmy ją na tle jakiejś bardzo ruchliwej ulicy, przechodzi pełno ludzi, samochody jeżdżą z dużą prędkością, słychać klaksony, jest głośno i wszystko szybko się dzieje. Jakie są nasze emocje?
Teraz w tym samym tle zmieńmy kolory. Zróbmy obraz czarno - biały. Co się stało z emocjami?
Następnie tło pomniejszamy do rozmiarów pinezki. Co się stało teraz?

Stosujemy tutaj również asocjację (aktywne wejście w emocje - tło, jesteś tam, czujesz) i dysocjację (obserwacja sceny). Asocjację stosujemy gdy chcemy się do czegoś zmobilizować, natomiast dysocjację, gdy potrzebujemy uspokoić emocje, osobiście stosuję też do usuwania zbędnych obrazów czy odcięcia emocjonalnego od niektórych wspomnień.


Mobilizacja


Kiedy nie możemy zabrać się za pracę, przyspieszamy tempo, wychodzimy na górę sinusoidy, prostujemy plecy, przyspieszamy oddech, wykonujemy jakieś szybkie ruchy, patrzymy w górę. Spróbuj zrobić to teraz, sprawdź czy działa, nie bierz nic na wiarę..
Analogicznie jeśli chcemy się zdystansować, ktoś nas zdenerwował, skupiamy się na kilkanaście - kilkadziesiąt sekund na oddechu. Nic nie robimy, tylko obserwujemy go.
Następnie chcąc wejrzeć w swoje wnętrze spowalniamy oddech, opuszczamy głowę, pozostajemy w świecie myśli, uczuć i emocji. Zadajemy sobie pytania "jak się czuję, co czuję, co pochłania moje myśli, na co daję swoją energię?".


Na koniec poruszony został cytat zaczerpnięty od Mateusza Grzesiaka - jednego z czołówki polskich trenerów NLP:
Jeśli widzisz tylko + lub tylko - zamykasz się, stwarzasz sobie niepotrzebne ramy,
jeśli uświadomisz sobie + i - to masz dylemat,
ale jeśli zaakceptujesz + i - to dopasowujesz się, wybierasz gdzie chcesz być, nie zamykasz się.


Zapomniałabym!
Kamil dał nam wszystkim świetną promocję na swoje produkty za naprawdę niewielkie pieniądze, dlatego warto skorzystać, jeżeli nie stać kogoś na drogie szkolenia za kilka tysięcy złotych. Na platformie dostępne są wszystkie w cenie do 100 zł. Ceny z tego co widziałam zaczynają się od 9 zł, także polecam!
www.neuromarket.pl

p.s. Webinar był za darmo, więc się dzielę, może ktoś załapie zajawkę na rozwój osobisty, myślę, że warto i fajnie by było :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2013, o 11:22 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Jakby ktoś chciał skorzystać z promocji, to (zapomniałam dodać) trwa do 17 lutego.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL