Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2013, o 02:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 00:48
Posty: 44
Podziękowań: 13
Iesus Nararenvs Rex Iudaeorvm, taka tabliczka wisiała nad Jezusem, który wg. legendy został ukrzyżowany. Słowa te znaczą tyle co "Jezus Nazareńczyk, Król Żydów".

Akronim tej frazy daje nam litery INRI, które obecnie często się również na krucyfiksach znajduje. Formuła ta ma kluczowe znaczenie dla procesu wzrostu duchowego (tj. inicjacji) w nurcie Chrześcijańskim, zawiera ona bowiem w sobie symboliczny proces narodzin, życia, śmierci, i zmartwychwstania.

Kabalistycznie można ją rozwinąć w te sposób:

I - Jud - Pierwszy oddech Boga wcielonego (tj. Syna Człowieczego), który jednocześnie jest frazą "IHI AVR" (tj. heb. FIAT LVX).
N - Nun - "Nun" to po Hebrajsku "ryba". Stąd jasne odniesienie do życia i nauk Chrystusa.
R - Resz - z Hebrajskiego "głowa" - znów, jasne odniesienie do cierniowej korony, jak również ukrzyżowania.
I - powtórka z góry, tym razem już po transformacji duchowej (alchemicznej).

W tradycji Złotego Brzasku można tą formułę rozwinąć na wiele sposobów by odkryć jej ezoteryczne znaczenia.

INRI = 10 + 50 + 200 + 10 = 270, czyli Resz-Ayin. W Tarocie jest to Słońce i Diabeł, dwie twarze Boga (Słońce w pozytywnym aspekcie o poranku/ po południu, w negatywnym w południe - pamiętajmy że te powiązania powstawały na bliskim wschodzie, gdzie południowe słońce było największym wrogiem).

Przez samego Tarota:
Eremita-Śmierć-Słońce-Eremita. Stąd niejako naturalny przebieg formuły. Człowiek żyje, umiera, tracąc niejako swoją formę, po czym jego poczucie siebie samego (ego) gęstnieje by się znów inkarnować.

Ciekawą propozycją jest również podjęcie "I" jako dwóch różnych osób. W ten sposób opisana zostaje interakcja seksualna między nimi: N jako kobieta, ze względu na wodny (a tym samym lunarny) charakter Skorpiona, R jako mężczyzna, ze względu na solarną naturę fallusa.
W ten sposób ukazana jest również identyczna natura płci w wypadku braku punktu odniesienia; bez kobiety bycie mężczyzną nie miałoby żadnego znaczenia i vice versa.

Najczęściej natomiast przywoływaną formułą INRI jest fragment Złotobrzaskowego rytuału heksagramu:
I - Izyda, Potężna Matka
N - Apofis, Niszczyciel
R - Ozyrys, Zabity i Powstały
I - +

W ten sposób osiąga się balans pomiędzy doktrynami czysto Chrześcijańskimi i Gnostyckimi, co z kolei prowadzi do stwierdzenia że nie są one wcale takie różne.

Co o tym myślicie?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2013, o 15:49 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Wspomniałeś, że mogę N użyć do tych swoich budzeń w nocy o 3. Jak dokładnie? Bo czytam tutaj i nie mogę dopasować co konkretnie miałabym z tym zrobić..

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2013, o 17:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 00:48
Posty: 44
Podziękowań: 13
I - stan "normalny"
N - stan lunarny
R - stan solarny (nagły wzrost wpływu słońca, jako że niedługo wstaje)
I - stan "normalny"

Czyli problem leży (jak dla mnie) w zbyt dużym przeskoku między księżycem i słońcem. Najłatwiej byłoby to zbalansować tym co je łączy, atu XIV. Inwokacje Solarne również byłyby bardzo pozytywne, jako że wyższa stała harmonia ze słońcem będzie prowadzić do mniejszego "przeskoku" kiedy słońce rośnie w mocy.

Przykładem takiej może być np. mantra "Om Mani Padme Hum", "IAO", czy też po prostu zwracanie się do słońca w jego czterech kierunkach (http://z.lvxnox.com/z/magick/rituals/liber_resh_pl punkty 1-4).
Co do ostatniego, wyjaśniam od razu że bogowie wymienieni w tym "rytuale" są jedynie personifikacjami konkretnych jakości które przejawia Słońce w danej porze dnia -- jeżeli masz jakieś inne nazwy które uważasz że pasują, możesz spokojnie podstawić. Chodzi raczej o świadome rozpoznanie Słońca jako dawcę życia, brata i przewodnika.

Alternatywnie gdzieś wymieniony MROP może pomóc, ale pewnie jego skojarzenia z religią będą Ci niemiłe.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL