Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gora Strachu
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 16:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2013, o 17:51
Posty: 58
Podziękowań: 7
:-B Góra Strachu, to jedno z najświętszych miejsc Japonii. Pachnące siarką przedproże piekła, gdzie niespokojne dusze budują piramidki z kamieni, a kruki kraczą złowieszczo na kikutach drzew. W kulturze japońskiej, góry, to tradycyjne miejsce pochówku i jednocześnie tajemniczy świat, gdzie żyją złe i dobre duchy. Piekło, o którym mowa, to kratery wulkaniczne z gotującą się wodą, a niebem jest jezioro Usoriyama, które ma szmaragdowy kolor. To rajskie miejsce nie nadaje się do plażowania, bo wody jeziora są martwe, ponieważ stężenie związków chemicznych jest ogromne. Góra Osore, bo o niej mowa, to dla Japończyków miejsce, gdzie przekroczone zostaje największe tabu, w którym spotykają się żywi i umarli. Ma się wrażenie, że tu się właśnie kończy świat.
To właśnie tutaj na Gorze Strachu odbywa się corocznie w lipcu wyjątkowy festiwal zmarłych, gdzie ustami niewidomych wróżek itaco, ci którzy odeszli przekazują najbliższym ostatnią wiadomość.
Dla wielu pielgrzymów jest to koszmarne i upiorne miejsce, budzące strach i grozę.

źródło: zaczerpnięte z wróżka.pl

Jak sadzicie ? Dlaczego ?
Czyżby wyczuwalna obecność dusz zmarłych prowokowała do strachu i bojaźni?


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL