Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Giermek Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 19:03 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
GIERMEK MIECZY (PAŹ, WALET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Giermek Mieczy
Giermki podobnie jak i inne tzw. karty dworskie (Rycerze, Królowe i Króle), służą w rozkładach tarota do wskazania określonych osób. Jeżeli na pewnej pozycji rozkładu kart znajduje się karta dworska, to fakt ten oznacza, że dana sprawa znajduje się pod silnym wpływem pewnej osoby, którą właśnie karta dworska usiłuje zidentyfikować.

Wszystkie Giermki służą do tego, aby wskazywać na osoby młodsze, mniej poważne, podporządkowane i w ogóle takie, których pozycja jest w pewien sposób podrzędna.

Wraz z kartą Giermek Mieczy pojawia się pewien szczególny nastrój: karta ta jest naładowana komedianctwem, przedrzeźnianiem innych, naśladowaniem i papugowaniem. Ludzie, których Tarot wskaże przy pomocy tej karty, zawierają w sobie pewną nie powagę, udawanie. Mają w sobie aktorstwo, ale nie jest to prawdziwe aktorstwo, takie ze sceny, ale aktorstwo życiowe. Giermek Mieczy gra jakąś rolę, usiłuje nałożyć sobie pewną maskę, ale przy tym puszcza oko, i jest w tym nieszczery, komediancki.

Etnografowie badający kulturę Indian Ameryki Północnej odkryli w ich opowieściach szczególną postać, którą nazwali (z angielska) trikster. Trikster to przebiegły psotnik, figlarz, ten który ludzi i bóstwa przedrzeźnia i naraża ich na rozmaite straty. Otóż Giermek Mieczy ma wiele z takiego trikstera.

Karta Giermek Mieczy może oznaczać też duże talenty umysłowe, ale zarazem ludzie tacy ludzie mają w sobie coś z intelektualnych oszustów, coś z udawaczy. Często Giermek Mieczy oznacza takie podejrzane figury oraz ostrzega przed nimi.

W pozytywnym znaczeniu karta ta może oznaczać ludzi dowcipnych, umiejących innych zabawić i rozerwać, jak również obdarzonych talentem do wkradania się w cudze łaski i umiejętnością nieformalnego załatwiania różnych spraw.

W sprawach interesów, twórczości, a nawet miłości, Giermek Mieczy oznacza postępowanie na sposób kogoś, kto w żadnej z tych rzeczy nie jest do końca poważny.
--------------------------------------------------------------------------------

Giermek Mieczy czyli żartowniś, zgrywus, oszust

Giermek Mieczy, jak wszystkie Giermki, oznacza osoby młodsze, mniej odpowiedzialne, mniej ważne (w sensie społecznym). Kolor Mieczy sprawia, że są to osoby o lotnym umyśle, które swoje uzdolnienia wykorzystują w przewrotny sposób. Osoby, na które wskazuje Giermek Mieczy, wciąż grają (jak w teatrze), coś lub kogoś udają; otacza je atmosfera zgrywy i nie powagi i lepiej się nie narażać na ich żarty.

Giermek Mieczy jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie: Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa osoba w typie Giermka Mieczy, a więc pewien złośliwy żartowniś. Od niego to wychodzą intrygi, on jest źródłem zamętu - ale również tylko jego pomysły mogą coś pomóc. (Możliwe, że to ty sam nim jesteś.)

Giermek Mieczy jako karta druga, ostrzegająca: Uważaj na pewna osobę, która jest źródłem plotek, intryg, fałszywych wiadomości. Uważaj na oszustów.

Giermek Mieczy jako karta trzecia, wskazująca, co robić: Postępuj jak Giermek Mieczy: nie traktuj swoich spraw zbyt poważnie. Zamiast się martwić i zaperzać, wygraj śmiechem.

Jako karta numer cztery - obciążenia z przeszłości: Sparzyłeś się kiedyś na kontakcie z pewnym oszustem lub kimś, kto cię ośmieszył, i te doświadczenia nie pozwalają ci dotąd rozwinąć skrzydeł.

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy: Towarzyszy ci osoba, która gra, udaje, nie jest szczera, śmieje się z ciebie. (Inne cechy Giermka Mieczy też są możliwe.)

Jako karta numer sześć - najbliższa, nadchodząca przyszłość: W nadchodzących wydarzeniach główna role odegra osoba w typie Giermka Mieczy, a więc prześmiewca, żartowniś, źródło dowcipów i nie powagi. (Czy może ty nim jesteś?)

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości: Dotychczasowy bieg wydarzeń zostanie zakłócony przez pewnego Giermka Mieczy, a więc złośliwego żartownisia lub oszusta.

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione: Nie zmienią się wpływy i znaczenie pewnego błazna i prześmiewcy.

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać: Warto ćwiczyć dowcip, niekonwencjonalne zachowanie, umiejętność zachowania się w życiu jak w teatrze - atrybuty Giermka Mieczy.

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu: Dowcipy i gierki pewnego Giermka Mieczy przyniosą jednak ogólną korzyść.

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone i nie dojdzie do skutku: Intrygi pewnej osoby w typie Giermka Mieczy to tylko dymna zasłona i fałszywy alarm.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego rozkład: Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy nie potwierdzają one wielkich wpływów pewnego żartownisia, błazna, osoby niepoważnej.

Trzynasta - następna epoka w życiu: Jeszcze kiedyś pewien Giermek Mieczy dojdzie do wpływów i znaczenia, ale to będzie w odległej przyszłości.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2013, o 11:04 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
tak Giermek to bardzo przebiegła osoba.
sprytna.

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL