[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Giermek Denarów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
GIERMEK DENARÓW (PAŹ, WALET MONET)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Giermek Monet

Jak wszystkie Giermki, tak i Giermek Monet oznacza ludzi zajmujących w pewien sposób niższą pozycję społeczną, podporządkowanych lub młodych - a skoro kolor Monet skojarzony jest z żywiołem Ziemi i sprawami materialnymi, to Giermek w tym kolorze oznacza ludzi będących na dorobku, a z tej przyczyny bardzo zainteresowanych zarówno pieniędzmi, jak i czyjąś przychylnością, która może im otworzyć drogę do tychże pieniędzy.

Giermkom Monet (jak w skrócie możemy nazwać ludzi, których pokazuje ta karta) bardzo zależy na tym, żeby sobie zaskarbić czyjąś sympatię i wejść w łaski tej osoby. Chętnie wchodzą w rolę czyjejś prawej ręki, a ich życiowym programem jest, żeby stać się dla kogoś niezastąpionym. Karta ta oznacza także ludzi, którzy mają dar wzbudzania u innych silnych emocji: domagają się tego, aby ich kochać, jak również uwielbiają, kiedy trzeba się z nimi liczyć.

Giermka Monet poznajemy po tym, że kiedy się w pewnym miejscu pojawia, zaraz trzeba go np. obficie nakarmić albo wyłożyć na niego jakieś spore pieniądze. Ludzie spod tej karty mają dar wzbudzania zainteresowania sobą i swoimi problemami. Często wręcz uporczywie zmuszają do tego, aby się nimi zająć. (Zawracają innym głowę sobą!)

W swoim negatywnym wydaniu ta karta może oznaczać ludzi, którzy pasożytują na innych.

Z kartą Giermek Monet (podobnie jak ze wszystkimi Monetami) wiąże się praktyczna sprawność i umiejętność radzenia sobie w interesach. Henryk Sienkiewicz przedstawił typowego Giermka Monet w Ogniem i Mieczem: jest to Rzędzian, chytry giermek Skrzetuskiego, który wyćwiczył się w zręcznym wyłudzaniu pieniędzy; także od swoich wrogów - Kozaków. W dzisiejszych czasach byłby zapewne błyskotliwym biznesmenem...

Crowley przyjął inny sposób rozumienia tych kart: uważał, że niosą one energię żeńską i nazywał je odpowiednio: Księżniczkami. W istocie nie ma jednak sprzeczności pomiędzy tym rozumieniem a crowleyowskim, ale wyjaśnianie podobieństw i różnic przy każdej karcie zajęłoby zbyt wiele miejsca, a i tak nie miałoby praktycznego znaczenia.
--------------------------------------------------------------------------------

Giermek Monet czyli osoba nadmiernie zainteresowana korzyściami

Giermek Monet, jak wszystkie Giermki, oznacza osobę o niskiej pozycji społecznej, zwykle młodszą i jakoś podrzędną. Kolor Monet czyli żywioł Ziemi oznacza, że taka osoba jest na dorobku - i przez to jest nadmiernie zainteresowana wszelkimi korzyściami, w sensie pieniędzy i wpływów. Giermek Monet wkrada się w czyjeś łaski, zaskarbia czyjeś zaufanie (wręcz często każe się kochać) - po aby w zamian osiągnąć wymierny zysk.

Giermek Monet jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie: Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa pewna osoba w typie Giermka Monet, a więc szczególnie pazerna na pieniądze i korzyści, które spodziewa się osiągnąć wchodząc w bliskie związki z kimś, kto może jej je udostępnić.

Giermek Monet jako karta druga, ostrzegająca: Uważaj na pewną osobę, która przykleja się do ciebie po to, aby uzyskać od ciebie korzyści i pieniądze. Co zrobisz, kiedy ów Giermek Monet stanie się niezastąpiony?

Giermek Monet jako karta trzecia, wskazująca, co robić: Postępuj jak Walet Monet, to znaczy wykorzystuj swoja nieformalną pozycję, swoje "chody" do załatwienia sobie tego, co ci potrzebne. Karta ta może też oznaczać, że należy nie działać samemu, lecz posłużyć się pewnym Giermkiem Monet, który wciśnie się tam, gdzie diabeł nie może.

Jako karta numer cztery - obciążenia z przeszłości: Pewna osoba kiedyś wykorzystała twoje uczucia do niecnych celów - i to ci ciąży do dziś.

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy: Twój partner wykorzystuje bliskie związki z tobą dla swoich własnych korzyści - działa jak Giermek Monet. Sam musisz ocenić, czy to dobre, czy złe.

Jako karta numer sześć - najbliższa, nadchodząca przyszłość: W najbliższej przyszłości pewien człowiek w typie Giermka Monet (a więc dorobkiewicz zainteresowany korzyściami we wszystkim co robi) dojdzie do wpływów i wiele będzie odeń zależało.

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości: Bieg wydarzeń zostanie nieoczekiwanie zakłócony przez pewnego Giermka Monet, czyli osobę będąca na dorobku i nadmiernie zainteresowana korzyściami materialnymi.

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione: Nie zmieniona pozostanie pozycja pewnego Giermka Monet, czyli osoby, która dzięki temu, że wkradła się w czyjeś łaski (zapewne twoje) rośnie w siłę, majętność i wpływy.

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać: Warto ćwiczyć umiejętność stawania się niezastąpionym dla innych, i w sensie materialnym, i w sensie uczuciowym.

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu: Działania pewnego Giermka Monet (nawet te pozornie negatywne) w rezultacie przyniosą ogólny pożytek.

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone i nie dojdzie do skutku: Działania pewnego Giermka Monet mające na celu wzrost jego wpływów i dochodów, okażą się złudą i fikcją.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego rozkład: Sprawdź pozostałe karty rozkładu, czy nie potwierdzają one dużego znaczenia pewnej osoby w typie Giermka Monet, czyli osoby wkradającej się w czyjeś łaski dla osobistych korzyści.

Trzynasta - następna epoka w życiu: Jeszcze kiedyś pewna osoba w typie Giermka Monet dojdzie do wpływów i znaczenia, ale to nie będzie prędko.

źródło: źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Giermek Monet

JAKO OSOBA:
Jest to człowiek myślący i ostrożny. Denary odpowiadają żywiołowi ziemi, więc ten Giermek ma typowe cechy ziemskie - można na nim polegać, jest zręczny, dobrze radzi sobie w świecie materialnym i zna wartość pieniądza.

JAKO SYTUACJA:
Giermek Denarów może mówić o początku nowego przedsięwzięcia lub interesu. Dobrze wróży wszelkim nowym pomysłom na zarabianie pieniędzy. Dość często pojawia się w rozkładach dla osób, które powinny zmienić zawód, przede wszystkim po to, żeby znaleźć swoje powołanie.

źródło: Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot

Cechy charakteru prezentowane przez giermka denarów:
- w położeniu prostym: pilność, uczynność, refleksyjność, talent organizacyjny, rzeczowość, celowość działania, schludność, pracowitość, dokładność i precyzja, umiejętność koncentracji, systematyczność, wytrwałość.

- w położeniu odwróconym: pobłażliwość, brak systematyczności, zmienność, skąpstwo, samozadowolenie, szybkie zniechęcanie się, obojętność, uleganie negatywnym wpływom, nieprzystępność, wyrachowanie.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym: dobre wiadomości dotyczące nowego przedsięwzięcia, sprzyjające okoliczności, poświęcenie się przygotowaniom do spełnienia jakiegoś zadania, głębokie zainteresowanie jedną dziedziną, kolekcjonowanie lub zbieranie czegoś, mądrość i systematyczność działań spotęgują opłacalność danego przedsięwzięcia, wytrwałe dążenie do zakończenia rozpoczętych prac, doprowadzanie spraw do końca, umiejętność precyzyjnego określania celów cząstkowych, dobre zarządzanie, dbanie o czystość i estetykę otoczenia.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym: niespłacone długi, łapówkarstwo, niewłaściwy stosunek do pieniędzy, kierowanie się nierealnymi pomysłami i ideami, rozpoczynanie pracy i rzucanie jej w połowie, brak systematyczności, chaotyczność działań, rezultaty, które przynoszą tylko rozczarowania, mały zysk w stosunku do poniesionych nakładów, pobłażanie swoim zachciankom, zobojętnienie, oszczędność posunięta do absurdu.

Kluczowe słowa przy giermku denarów: kolekcjonerstwo, gromadzenie, pilność, celowość, zakończenie, dokładność.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez giermka denarów:
pielęgniarka, farmaceuta, homeopata, astronom, botanik, matematyk, krytyk, księgowy, ekonomista, bibliotekarz, naukowiec, wydawca.

źródło: A. Chrzanowska - Misterium Tarota


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL